genda ER WERD GEBRIDGED CD ACTIVITEITEN TAVERNA EN JIP ENGELSE SFEER IN WERELDWINKEL: HIGH TEA EN TAARTENWEDSTRIJD STRIKJES EN SLUIERS VOOR KERSVERS BRUIDSPAAR '19 BURGEMEESTER EN WETHOUDERS NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL OP DE FIETS VOOR WIJKSCH0UW MEÜWÈRKERK pagina 30 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 I Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den llssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 4 juli Voorspeelavond Piano-Dwarsfluit Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 uur Donderdag 5 juli Voorspeelavond Slagwerk Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 uur Vrijdag 6 juli Voorspeelavond Orkest Piu Mosso Locatie: Muziekschool aanvang 19.30 uur Donderdag 12 juli Voorspeelavond Viool Locatie: Muziekschool aanvang 19.30 uur Woensdag 18 juli Voorspeelavond Keyboard Locatie Muziekschool aanvang 19.00 uur Expositie Sian Liem Locatie Atelier Gielen t/m 6 juli Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 uur Vijf Boeken 12 Expositie Emmy Verkerke Raadhuis tot 20 juli Op dinsdag 10 juli 2007 van 13.30 tot 15.30 uur komen burgemeester en wethouders met enkele ambte naren op de fiets naar de wijk Esse en omstreken (waaronder Oranje- buurt, Kleinpolder, 's-Gravenweg, Hitland, Kortenoord en overig aangrenzend Buitengebied). B&W kijkt onder meer naar zaken die inwoners tijdens de wijk- en buurtbijeenkomst van 18 juni heb ben aangekaart. Inwoners die iets te melden heb ben over hun wijk, bijvoorbeeld ten aanzien van wegen, speel plaatsen of andere gemeentelijke voorzieningen, kunnen dit door geven aan de afdeling Beheer, tel. (0180) 44 02 00. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Jongeren Informatie Punt van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel organiseerde voor donderdag 28 juni de vierde en laatste editie van de reeks Bieb- nights met als thema 'piercings, tatoeages en bodypaint'. ProBi- blio, de bibliotheek, de jongeren en Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk aan den IJssel kijken tevreden terug en hebben de hoop uitge sproken dat dit project voortgezet kan worden. Woensdag 4 juli: Taverna's straatvoetbaltoernooi Op het verharde speelveld bij De Bron wordt voor woensdagmid dag 4 juli vanaf 15.00 uur voor kinderen tot 14 jaar een straat voetbaltoernooi georganiseerd. Inschrijven als team (vijf perso nen) of individueel kan op allard@ taverna.demon.nl of een half uur voor aanvang van het toernooi. Deelname bedraagt €0,50 per persoon. Woensdagavond 4 juli: Kroegavond Op woensdagavond 4 juli is het tijd voor een gezellige avond om even bij te kletsen met vrienden in het bruin café of voor een spel letje darten, dammen of schaken. De kroeg is geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Door Natasha Qualm sers 62.15; 3.Lucy Wijnen-Renate Tournier 60.07; 4.Roel en Laila Bakker 59.38; 5.Wil Blok-Wil Valk 56.25; 6.Freek Bijlsma-Martha boers 51.39; 7.Selma van der Berg- Joan Sipman 47.22; 8.Arie van Veen-Albert Winkelman 46.18; 9.Guus Ham-Henny Hense 45.14; 10.Wil Notenboom-To Schreuder 44.79; 11.Ab en Irma Sonneveldt 43.06; 12.Marijke Blok-Betsie Kui per 41.32; 13.Ruud Rijks-Frithjof Blok 40.63; 14.Dicky Verhoeff- Adele Floris 39.58. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel maakt zich sterk om haar naamsbekendheid te vergro ten. Dat doet ze in Nieuwerkerk graag door een gezellige activiteit te organiseren. Zaterdag stonden een verrassende muzikale high tea en een taartenwedstrijd op het programma. Taartenwedstrijd De vrijwilligers van de Wereld winkel hadden in de weken voor afgaand aan deze gezellige dag bezoekers van hun winkel uit genodigd een taart te maken. Deelnemers kregen zelfs tips en recepten mee naar huis als ze dat wilden. De bedoeling was dat er vooral Fair Trade producten ge bruikt zouden worden, die in de winkel te koop zijn, zoals cho cola, cacaopoeder, jams, honing en koffieboontjes, ledereen die mee wilde doen, kon zijn of haar taart in de ochtenduren naar de winkel brengen. In de middag werden de taarten beoordeeld op smaak, presentatie en geur. Uiter aard onder het genot van een lek ker kopje thee. Voor de winnaar lag het boek 'De kunst van het bakken' klaar. Mede door het te genvallende weer viel de belang stelling voor de taartenwedstrijd wat tegen. De high tea werd dit jaar voor de derde achtereenvol gende keer georganiseerd. De taartenwedstrijd vond voor het eerst plaats. Aan de vrijwilligers van de Wereldwinkel heeft het in ieder geval niet gelegen. De tuin achter de winkel was door hen in een feestelijke sfeer gebracht en Wat is de lekkerste taart? de thee stond klaar. "Vorig jaar liep het storm, maar toen was het prachtig weer," aldus één van de vrijwilligers vlak voor de high tea van start ging. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kinderen van het Kindercentrum De Duinen keken hun ogen uit toen donderdag hun favoriete leidster Franciska van de Wouden samen met haar kersverse man Patrick op haar trouwdag even langs kwam. Speciaal voor het bruidspaar had den de kinderen zich opgedoft; de jongens hadden een strikje om en de meisjes droegen een sluier. Nadat het bruidspaar via mooi ver sierde bogen naar eveneens ver sierde stoelen was geleid, werd het paar toegezongen. Het was voor veel kinderen de eerste keer dat ze een bruidspaar zagen en ze wa ren zichtbaar onder de indruk. Na het zingen werd er aan de kinde ren gevraagd of ze wisten waarom Franciska en Patrick er zo mooi uit zagen. Een jongetje antwoordde wijselijk: "Ze hebben ja gezegd!" De kinderen hadden voorafgaand aan de dag veel tijd besteed aan het maken van cadeaus voor het bruids paar. Het resultaat: een boek met kunstwerken, een receptenboek vol gerechten die de kinderen lekker vinden en een tafelkleed waarop de handjes van de kinderen waren ge verfd. Van twee kinderen kreeg het bruidspaar - heel toepasselijk - een Morgen ben ik de bruid, overmorgen... ol wit brood. Het bruidspaar was er er blij mee. Na het aansnijden en nut- le tigen van de bruidstaart en het uit- e- delen van een kleine traktatie aan et de kinderen vertrok het bruidspaar :n op weg naar het volgende feest. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 25 juni de zesde Zomerdrive 2007 gespeeld. De winst ging dit keer naar Peter Bijsterveld en Ron van Domburg. De opkomst gaat langzaam maar zeker omhoog, een teken dat de vakanties waarschijnlijk beginnen af te lopen. De uitslag was als volgt: 1.Peter Bijsterveld-Ron van Domburg 62.85; 2.Wim Schreuder-Ton Vis-

Hart van Holland | 2007 | | pagina 30