JONG EN OUD BLIJ MET KUNSTGRASVEID 'MOERHOUT' GEMEENTE MOORDRECHT ONDERSTEUNT CAMPAGNE '30 MINUTEN BEWEGEN' BIJZONDERE WOONWATERTOREN WINT PRIJS ACTIES HEBBEN RUIM 30.000 EURO OPGELEVERD minuten bewegen moordréohT Brazilië groep klaar voor vertrek KERKDIENSTEN - 8 JULI moordrecht Moordrecht Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 Door Karin Jongkind (Tekstueel) Moordrecht - Al generaties lang wordt er vrijwel dagelijks in het Moerhoutpark gevoetbald. Door kinderen én volwassenen uit heel Moordrecht. Jarenlang deden ze dat op een knollenveld vol bulten en kuilen. Sinds zaterdag is daar verandering in gekomen met de opening van een fraai kunstgras veld. Burgemeester Huub van der Meer verrichtte de openingshan deling. Hij sprak de aanwezigen eerst toe en nam daarna de aftrap voor de eerste wedstrijd op het nieuwe veld. Die werd gespeeld door een team van Kleurrijk Jong Moordrecht tegen het zogeheten Combinatieteam. Dit team was voor de gelegenheid samenge steld uit Moordrechtse politici en leden van de Zaalvoetbalvereni ging IJsselvogels. De aannemer die de aanleg van het nieuwe veld verzorgde, schonk de gemeente Moordrecht een leren voetbal. De officiële openingswedstrijd werd met deze bal gespeeld. Daarna was er gedurende de hele dag een toernooi voor de Moordrechtse jeugd vanaf 6 jaar. Voordelen kunstgras Eén van de voetballers uit het Com binatieteam was wethouder Ron Blij met het nieuwe kunstgrasveld. "Sport is goed en verbroedert. Gast. Hij heeft onder meer speel- voorzieningen en sport én welzijn en verenigingen in zijn portefeuil le. Zowel de burgemeester als de wethouder lieten merken blij te zijn met het nieuwe speelveld. "Sport is goed en verbroedert. Het houdt de jeugd in beweging. Nederland Schoon, een organisatie die zich inzet om zwerfaval te verminderen en te voorkomen, heeft toegezegd twee afvalbakken te plaatsen. Op die manier kan het veld en de om geving ook schoon blijven. Het veld heeft een goede uitstraling en de gemeente Moordrecht is van plan om ook op andere plaatsen der gelijke speelvelden in te richten," aldus de burgemeester. De wethouder ondervond met zijn team direct de voordelen van het nieuwe veld. "Het is schoon en droog en afgezet met hekken, zodat de ballen niet continue in de struiken, sloten óf in de tuin van de nabijgelegen huizen belanden. Bo vendien is dit veld een stuk beter voor de enkels en knieën van de voetballers." Door Karin Jongkind (Tekstueel) Moordrecht - Ondanks alle aan dacht voor de noodzaak van sport en beweging, beweegt bijna de helft van alle Nederlanders nog steeds niet voldoende. Onder de slogan '30 minuten bewegen per dag; gewoon doen!' is de overheid daarom een campagne gestart. De uitvoering ligt in de handen van de NISB, het Nederlandse Instituut voor Sport en Bewegen. De cam pagne ging eind januari van start en richt zich op alle Nederlanders die (te) weinig bewegen. Bijzonde re doelgroepen zijn VMBO-scho- lieren, 50-plussers, chronisch zie ken en werknemers met zittende beroepen. De norm voor gezonde beweging ligt voor volwassenen op 30 minuten per dag en dat ge durende vijf dagen per week. Voor kinderen is die norm zelfs 60 minu ten per dag. '30 minuten bewegen' wordt ondersteund door tal van bekende Nederlandse sporters, zoals Bas van de Goor, Barbara de Loor, Jacco Eltingh en Paul Haar huis. Moordrecht beweegt Regelmatig bewegen vermindert de kans op hart- en vaatziekten, overgewicht en chronische aan doeningen en verhoogt de kwali teit van leven. Bij de start van de campagne zijn 443 borden ge maakt met namen van gemeenten. Zodra een gemeente aangeeft de campagne te ondersteunen en dit ook laat zien, wordt een plaats naambord overhandigd. In Moor drecht gebeurde dat zaterdag bij de officiële opening van het kunstgrasveld Moerhout. Burge meester Huub van der Meer kreeg het 'Moordrecht beweegt' bord overhandigd door Bas Oomen. Hij is sportconsulent bij Sportservice Zuid-Holland (voorheen Sport raad Zuid-Holland). Sportservice Zuid-Holland helpt en begeleidt gemeenten, organisaties en ver enigingen die zich bezighouden met sport en bewegen. Dat ge beurt met voorlichting en onder steuning of zoals in kader van de campagne '30 minuten bewegen' met speciale projecten. Het bord zal een goede plaats krijgen in de gemeente, maar waar precies was afgelopen zaterdag nog niet ge heel duidelijk. Moordrecht/Gouda - Na maanden van actie voeren en vergaderen is het bijna zover! 1 juli j.l. tijdens een oecumenische dienst in de Westerkerk is onder grote belang stelling van vele de Brazilië groep Gouda/Moordrecht 2007 uitge zonden. Zaterdag 14 juli vertrekt de groep naar Brazilië om daar voor drie weken te gaan werken voor en met straatkinderen van het project REMER. Het is de bedoeling dat de groep de eerste week in Rio de Janeiro verblijft om daar een huisje te bou wen in de favela Pedra Lisa, één van de sloppenwijken van Rio de Janeiro. De tweede en derde week verblijft de groep op de woon boerderij in het plaatsje Pegueri, 168 km buiten Rio in de staat Mi- nas Gerais, om te ervaren hoe het voor een ex-straatkind is om op deze plek te mogen opgroeien. En hoe de kinderen hier in staat wor den gesteld om iets van hun leven te maken. De Brazilië groep gaat op de woon boerderij aan de slag om voor deze kinderen een speelzaal te bouwen. Een speelzaal stelt de kinderen in staat tijdens de regentijd elkaar te ontmoeten en om b.v. tafeltennis te spelen, te knutselen of iets der gelijks. De reis- en verblijfkosten worden door de groep zelf bekos tigd. Het geld welke zij meeneemt om klusmaterialen en dergelijke aan te schaffen is binnen gekomen via acties. De Brazilië groep heeft ervaren dat het project REMER door velen een warm hart wordt toegedragen. Met elkaar hebben zij ruim 30.000 euro bij elkaar ge spaard. De Brazilië groep wil dan ook namens de straatkinderen en de kinderen van Sitio Shalom ie dereen héél hartelijk bedanken voor dit geweldige resultaat, le dereen die de activiteiten van de groep tijdens het verblijf in Brazilië wil blijven volgen, kan dit doen via de site www.braziliëgroep2007.co- me2me.nl. De Brazilië groep Gouda/Moor drecht 2007 bestaat uit Rineke Bontekoe en Aad Jeursen, Pascual, Nathalie en Kimberly Gerts, Jacoli- ne Groenendijk, Charlotte en Hans v.d. Knaap, Lilian Koers, Jopie en Cees Koop, Joke en Peter Klaasse, Jolanda Klaasse, Siem en Ria van Bueren. Door Natasha Qualm Moordrecht - De Nederlandse Wa tertoren Stichting heeft dit jaar de Watertorenprijs uitgereikt aan Aad en Marijke de Wit. Vorige week dinsdag kregen zij de prijs - een plaquette, een geldbedrag van 1000, - en de eer - van de be stuursleden van de stichting in hun eigen watertoren uitgereikt. De tweejaarlijkse prijs is voor degene die op de beste en meest originele manier een watertoren een nieu we bestemming heeft gegeven. De bewoners, Aad en Marijke de Wit, zijn terechte winnaars met hun prachtig ingerichte toren en een uitzicht om jaloers op te zijn. De markante watertoren op de dijk langs de IJssel is in 1924 ge bouwd door de Koninklijke Ver enigde Tapijtfabrieken. Tot 1970 werd de toren behalve door de isLft Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. H. ^hipper. (Dorpskerk) Herv. gem. 10-00 uur ds. H. Schipper. (Dorps kerk) Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. W. Van Weelde; 18.30 uur ds. A.J. Kunz. Algemeen maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrix- straat 15a, Moordrecht; Dinsdag en donderdag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150/0182- 59l710.www.stichtingkwadraad.nl lnfo@stichtingkwadraad.nl "Sport is goed en verbroedert." Terechte winnaars van de Watertorenprijs. KVT ook gebruikt ten behoeve van de drinkvoorziening van Moor drecht. Zeventien jaar later verloor de toren haar functie voor de ta- pijtfabriek, waarna de installaties en het reservoir uit de toren wer den verwijderd. In 1992 werden Aad en Marijke de Wit de trotse eigenaars van de toren. "Toen wij de watertoren kochten had het gebouw meer dan twintig jaar leeggestaan. Omdat er geen ra men meer inzaten konden duiven in en uit vliegen. De muren waren helemaal bruin van de vogelpoep en ook de grond was eronder be dolven. We hadden zoveel duiven in de toren dat ierhand van de dui- venvereniging eens aan mij vroeg wanneer ik lid werd", vertelt een opgewekte Aad de Wit. De jury van de Nederlandse Wa tertoren Stichting roemt de wijze waarop Aad en Marijke de Wit hun watertoren hebben ingericht. "Het is niet gemakkelijk om zo'n bijzonder gebouw goed in te rich ten. Maar dit is een heel bijzon dere woning geworden. Op de be gane grond is een expositieruimte ingericht. In de open ruimte van de schacht zijn verschillende losse Een uitzicht om jaloers op te zijn. volumes opgenomen waarin de woonfuncties en een atelier zijn ondergebracht. De verschillende onderdelen van de woning vormen afwisselend intieme plekken en ruimten van waaruit men de verre omtrek overziet. Met respect voor de bestaande kwaliteiten van de watertoren is hier op voorbeeldige wijze een heel bijzondere woning gecreëerd."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33