mm WETHOUDER BRENGT WERKBEZOEK AAN BREDE SCHOOL NESSELANDE "WOLLEFOPPENPARK OPKNAPPEN EN BESCHERMEN TEGEN VOLBOUWEN NESSELANDE Initiatiefgroep Wollefoppengroen&Co wint prijs burgerinitiatief ZONDAG 8 JULI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 pagina 35 Het kind centraal met pedagogische visie om lopende en toekomstige Bre de School projecten te verbete ren. Duidelijk werd dat, ondanks een aantal zaken die natuurlijk ook minder goed zijn gegaan, er sprake is van een succes. Bij de BSN wordt nadrukkelijk uit gegaan van wat bindend is, er is gezamenlijk een visie ontwikkeld die nog steeds door alle betrok kenen wordt nageleefd. Vanuit bewonerszijde werd dui delijk dat het intergenerationeel werken waardevol is voor de se nioren, kinderen en leerkrach ten. Nu de pioniersfase voorbij Bindende factoren belangrijk op BSN. is, krijgen de brede school pro jecten vast vorm. De wethouder reageerde enthousiast 'Het is goed om te zien dat alle partijen hier willen samenwerken. Deze open houding zal niet altijd mak kelijk zijn, soms krijg je namelijk minder dan je denkt te geven. De samenwerking zorgt er echter wel voor dat één plus één meer dan twee is. Dat zie ik aan het binnenplein, de inzet van klusjes opa's, het uitblijven van klachten enzovoorts. Jullie hebben hier iets gerealiseerd om trots op te zijn!' Nesselande - Wethouder Jantien Kriens van de gemeente Rotter dam bracht donderdag 26 juni een werkbezoek aan de BSN. Met een rondleiding langs alle geledingen van de Brede School - inclusief ge sprekken met één van de bewo ners, de directeur van basisschool Het Spectrum, en de directeuren van Zorg Compas en Woon Com- pas -heeft zij geluisterd naar de ervaringen die in de wijk Nesse- Door Paulien de Graaf waarden in hetWollefoppenparken omgeving. Met het budget willen zij een aantal verbeteringen in het park aanbrengen. Daarnaast willen zij een website opzetten, waarin de omwonenden hun stem kunnen la ten horen. Zij kunnen ideeën voor verbetering van het park inbrengen en hun mening geven over plannen, volgend uit een inrichtingsplan op gesteld door Landschapsbeheer Zuid Holland. "De verbeteringen die we met het bedrag willen aan brengen zijn niet zo ingrijpend," vertelt Leon Rook, initiatiefnemer van Wollefoppengroen&Co. "Het mocht geen regulier werk zijn en geen onderhouds- en beheerskos ten met zich meebrengen. Maar we hebben een aantal dingen bedacht: We willen een vleermuisonderko men maken, uilenkasten ophangen en drie stenen banken plaatsen." De deelgemeente heeft geld vrijge maakt om het doolhofgebied in het park op te knappen en er is een toe zegging gedaan dat zij naar gelden zoekt om in de toekomst andere delen van het park op te knappen. Onderhoud Het Wollefoppenpark is het park landschap dat zich aan weerszijden van de Wollefoppenweg bevindt. Het gedeelte langs de Zevenhuizer- plas en bij Nesselande wordt onder houden door recreatieschap Rotte- meren. Het gedeelte aan de andere zijde van de weg, in Zevenkamp, is eigendom van Rotterdam. Stichting Orion heeft een convenant met de deelgemeente voor het onderhoud van het park. "Zij hebben in het verleden een tekening laten maken voor de inrichting van het gebied. Een deel daarvan hebben zij ook uitgevoerd", aldus Leon Rook. "De staat van onderhoud is momenteel slecht, omdat de deelgemeente daar niet voldoende geld voor heeft." Bebouwing "In 2005 werd er in de deelraad gesproken over bebouwing in het lande zijn opgedaan met het Brede Schoolconcept. Zevenkamp/Nesselande - In het LCC Zevenkamp werd zaterdag 9 juni het plan van initiatiefgroep Wollefoppengroen&Co om het Wollefoppenpark op te knappen beloond met een prijs van 25.000 Euro. Dit bedrag wordt ter beschik king gesteld door de deelgemeente Prins Alexander aan het beste bur gerinitiatief. park", vertelt Rook. "We hebben daartegen bezwaar aangetekend en handtekeningen ingezameld. We ontvingen toen in vier dagen 766 steunbetuigingen van wijkbe woners." Deze werden overhan digd aan de deelgemeente en uit eindelijk is men na onderzoek tot de conclusie gekomen dat er geen bebouwing komt in het park. In 2006 is de initiatiefgroep opgericht om als aanspreekpunt te fungeren. "In het streekplan, dat later werd gepresenteerd, bleek het groen op de kaart helemaal vervangen door verstedelijking. Hiertegen hebben we bij de provincie bezwaar ge maakt. We kregen steun vanuit Ze venhuizen, dat oude afspraken had omtrent de groenstrook en we heb ben het weer voor elkaar gekregen dat het park blijft." Onlangs werd een concept stadsvisie voor 2030 vrijgegeven door het stadsbestuur van Rotterdam. Ook in deze visie staat weer bebouwing in het Wol lefoppenpark aangegeven. "De deelgemeente heeft hierop gere ageerd middels een brief. Ook zij vinden dat er geen bebouwing in het park mag komen op grond van het raadsbesluit in 2005. Wij heb ben als initiatiefgroep ingesproken in de commissievergadering in Rot terdam." Wollefoppengroen&Co is in afwachting van de definitieve stadsvisie en is niet van plan hun park zomaar vol te laten bouwen. Voor meer informatie: www.wollefoppenwijk.nl Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl De wethouder oriënteerde zich op de succesfactoren en de leer punten. Zij zal deze gebruiken Wollefoppengroen&Co bestaat uit een aantal inwoners uit de wijk Ze venkamp en stichting Orion. Geza menlijk willen zij zich inzetten voor het behoud van bestaande groen-

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35