ZUID-HOLLANDSE WAARDERINGSPRIJS VOOR CHOREOGRAFE C0NNY JANSSEN REGIO INF0RMATIEAV0ND OVER DYSLEXIE LTO Noord pleit bij provincie voor snelle actie na rechterlijk besluit haanschap. Gezichtsbepalende kunstenaar in 2008 De redactie van het Hart van Holland zoekt: voor de uitbreiding van het team. Hart van Holland is een regionaal weekblad met een totale oplage van 44.000 exemplaren en verschijnt elke woensdag in Zevenhuizen-Moerkapelle, Waddinxveen, Boskoop, Nieuwerkerk aan den IJsse Moordrecht en Rotterdam-Nèsselande. Wij vragen: - Interesse in de lokale samenleving in de meest brede zin van het woord - Affiniteit met (politieke) ontwikkelingen in de regio - Vaardigheden om informatie te 'vertalen' in interessante artikelen - Bereidheidheid om zo nu en dan te werken in de avonduren en het weekend - Interesse in fotografie - Woonachtig in het verspreidingsgebied Wij bieden: - Freelance werk binnen een enthousiast team - Vergoeding afgestemd op CAO voor nieuwsbladjournalistiek Reacties per mail: redactie@hart-van-holland.nl o.v.v. 'sollicitatie verslaggever'. Informatie over de functie bij Silvia Markus of Karin Heeren, 0180-632289i Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 pagina 38 getraind met een onderbreking voor de lunch. Zevenhuizen - Afgelopen zondag heeft Timmers Sport Fitness met de Tang Soo Do afdeling een strandtraining gedaan in Katwijk aan Zee. De dag stond in het teken van wapentraining; korte en lange stokken, welke behoren bij de tra ditionele oefeningen van deze Ko reaanse Karatevorm. Van 10.00 tot 16.00 uur werd er in drie groepen Boskoop - Maandag 2 juli even na 15.00 uur vond op het Noordein de een verkeersongeval plaats. Een 45-jarige automobilist uit Haarlem reed weg vanaf een bedrijfsterrein het Noordeinde op, maar zag daarbij een 28-ja- rige snorfietsster die over het fietspad reed over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg. De vrouw werd met hoofdletsel overgebracht naar het Rijnland Ziekenhuis. De training werd afgesloten met werptechnieken in zee. Na af loop was, tijdens het omkleden op de parkeerplaats, onder meer de opmerking te horen: "zeker dat ik volgend jaar weer mee ga, zoooogaaafl". ergiebesparing over te dragen. Regio's zijn van belang om de ambitieuze Europese klimaatdo elstellingen (4 a 5 keer Kyoto) te halen, doordat zij grote invloed hebben op het energiegebruik, de verkeersinfrastructuur en het openbaar vervoer. Het Comité van de Regio's vraagt de Europese Commissie om in de verdere uitwerking van haar voorstel rekening te houden met de regionale verschillen en om ook tussentijdse doelen te stel len. Op 10 en 11 oktober 2007 komt het Comité van de Regio's in plenaire sessie bijeen. Achtergrondinformatie Het Comité van de Regio's (CvdR) is een politiek orgaan en funge ert als spreekbuis van de lokale en regionale overheden in de Europese Unie. Aangezien onge veer driekwart van de EU-wet- geving ten uitvoer wordt gelegd op decentraal niveau is het zinvol om vertegenwoordigers van lo kale en regionale overheden bij de totstandkoming van nieuwe communautaire wetgeving te betrekken. De Commissie en de Raad zijn ervolgensde Verdragen toe gehouden het Comité van de Regio's te raadplegen over nieu we voorstellen op gebieden met gevolgen op regionaal of lokaal niveau. De Zuid-Hollandse gedeputeerde Lenie Dwarshuis heeft in Brussel gesproken over klimaatverande ring voor de duurzaamheidscom missie van het Comité van de Re gio's. Namens dit adviesorgaan van de Europese Commissie is Dwarshuis als zogenaamde rap porteur verantwoordelijk voor het opstellen van de reactie op het voorstel om de klimaatver andering te beperken tot een stijging van 2 graden Celsius. De Europese Commissie heeft onlangs een voorstel gedaan om de klimaatverandering te beper ken tot een stijging van 2 graden Celsius. Gedeputeerde Dwarshu is heeft als rapporteur van de reactie van het Comité van de Regio's sindsdien veel informa tie ingewonnen. Zo sprak ze met Eurocommissaris Dimas, verschil lende leden van het Europees Parlement, medewerkers van de Europese Commissie en andere deskundigen. In de concept-Opinie onder schrijft het Comité van de Regio's de analyse van de Europese Com missie over de ernst van het kli maatprobleem: als we er niets aan doen, zal dat grote gevolgen hebben voor mens en dier. Meer droogte, meer overstromingen. Landbouw en toerisme zullen drastisch veranderen. De ef fecten van de klimaatverande ring zullen enorm verschillen per regio in Europa: sommige regio's zijn bijzonder kwetsbaar, terwijl andere regio's juist kunnen ver dienen aan klimaatverandering ('Costa del Norte'). De doelstellingen van de Euro pese Commissie om in 2020 20% minder emissies van broeikasgas sen hebben en dat percentage op te voeren naarmate meer lan den mee gaan doen, kan ook op de instemming van het Comité van de Regio's rekenen. Daarbij willen de regio's hun internati onale relaties aanwenden, bij voorbeeld met regio's in China, om de hier aanwezige kennis over duurzame energie en en- Gouda - Dyslexiespecialist Bep Smits beantwoord in bibliotheek Gouda Bloemendaal aan de Lek- kenburg 1 op donderdagavond 5 juli van 20.00 tot 22.00 uur vra gen over dyslexie en het 'Makke lijk Lezen Plein'. Aanmelden via i.de.boer@gouda.org, op 0182- 514342 of 0182-587182. De toe gang is vrij. von blijkt dat afschot de meest geëigende manier is om de stand van zomerganzen terug te bren gen. De landelijke politiek komt haar belofte om zomerganzen aan te pakken niet na en blijft in gebreke bij het bestrijden van ganzenoverlast. LTO Noord wil dat de vrijstelling voor afschot van ganzen, zoals die tot en met vorig jaar van kracht was, nieuw leven wordt ingeblazen. Met het instel len van de vrijstelling kunnen de ganzen zonder aanvraag van een ontheffing bestreden worden om schade te voorkomen. Op die ma nier hebben we deze zomer een handvat voor het beperken van de vraatschade. Als er eerst op zoek moet worden gegaan naar een nieuwe juridische oplossing is de zomer al lang voorbij. Dat is voor de sector onacceptabel." ontheffing af te kunnen geven. Verder vond de rechter ook on voldoende onderbouwing voor het afgeven van de ontheffing in de gehele provincie en was het aantal af te schieten ganzen niet onderbouwd met cijfers. Door het schorsen van de onthef fing wordt het veel moeilijker om schade te voorkomen. Middelen om schade te voorkomen zoals vlaggen en linten werken on voldoende als ondersteunend af schot niet mogelijk is. Als boeren zo min mogelijk schade willen dan zijn ze genoodzaakt om steeds het land in te gaan als ganzen neerstrijken om ze te verjagen. LTO Noord bestuurder Foppe Ha anstra pleit voor een snelle oplos sing: "Uit onderzoek van het So- Belangenorganisatie LTO Noord is verbijsterd over het rechterlijk besluit om de ontheffing voor af schot van overzomerende ganzen te schorsen. Door deze uitspraak zijn Zuid-Hollandse veehouders en akkerbouwers deze zomer ernstig beperkt in hun mogelijk heden om vraatschade te voor komen. De sector pleit voor het nieuw leven inblazen van de re geling die tot begin dit jaar van kracht was. In het Verdrag van Maastricht worden vijf van dit soort gebie den genoemd: economische en sociale cohesie, trans-Europese netwerken, gezondheid, onder wijs en cultuur. Met het Verdrag van Amsterdam werd deze lijst met nog eens vijf terreinen uitge breid: werkgelegenheid, sociaal beleid, milieu, beroepsopleiding en vervoer. Hiermee is een groot deel van het totale beleidsterrein van de EU bestreken. Wanneer de Commissie, de Raad en het Europees Parlement het CvdR op andere gebieden wil raadplegen dan is dit mogelijk. Het CvdR kan ook op eigen initiatief advies uit brengen, waardoor het zaken op de EU-agenda kan zetten. De ontheffing voor afschot van de overzomerende grauwe gans en brandganzen is afgelopen maand door de bestuursrechter in Den Haag geschorst. De voorzienin- genrechter is van mening dat de provincie en FBE de dreiging van schade onvoldoende hebben on derbouwd om een onbegrensde '""1.000 '"""ki.,.. mensen van vlees en bloed; breek baar, strijdbaar en gepassioneerd. In 1994 ontving Conny Janssen de Aanmoedigingsprijs Choreografie van Stichting Danserfonds en in 1998 de Philip Morris Kunstprijs Dans voor de voorstelling "Vijzel" Conny Janssen woont en werkt in Zuid-Holland. Regio - Choreografe Conny Jans sen is uitgenodigd om in 2008 de gezichtsbepalende kunstenaar van Zuid-Holland te zijn. Zij gaat een dansvoorstelling ontwikkelen samen met een specifieke groep mensen uit de Zuid-Hollandse samenleving. Bij de voorstelling wordt ook een grootschalig edu catieprogramma ontwikkeld voor kinderen op de basisschool. Conny Janssen: "Fantastisch deze prijs! Een prijs gerelateerd aan je hele oeuvre een erkenning van je kunstenaarschap. Ik heb nu al tien ideeën hoe ik de prijs zou willen besteden. Nu komt het erop aan het beste idee eruit te halen." "Gezichtsbepalend" Gezichtsbepalend is de waarde- ringsprijs van de provincie Zuid- Holland voor een kunstenaar die een grote bijdrage levert aan kunst cultuur, met name in Zuid- Holland. In Gezichtsbepalend is de kunstenaar het middelpunt van een project om nieuw werk te maken en/of bestaand werk (op nieuw) te tonen. De vorige edities van Gezichtsbepalend speelden zich af rond Carel van Hees (Rot terdams fotograaf, project "Cross Fade", 2003), Hootchie Cootchie (Rotterdams kunstenaarscollectief voor nieuwe media, project "Co dex Codanski", 2004) en Francine Houben (architect, documentaire "Scherp Zicht", 2005-6). Meer in- formatie over deze projecten vindt u op www.gezichtsbepalend.nl Gezichtsbepalende kunstenaar Conny Janssen richtte in 1992 haar eigen dansgezelschap op: Con ny Janssen Danst. Zij maakte vele verrassende en ontroerende dan- sproducties in binnen- en buiten land. Opvallend is dat zij keer op keer aantoont dat zij midden in de maatschappij staat en zich ook daardoor laat inspireren. Haar dansers staan op het toneel als

Hart van Holland | 2007 | | pagina 38