SUBSIDIEREGELING LANDELIJK GEBIED PER 1 JULI VAN KRACHT UITBREIDING SPORTZAAL OP MOER BESLUIT OVER BEETHOVENLAAN POUTIEK STIJGING VAN INBRAKEN, PROBLEMEN MET JONGEREN BETER AANGEPAKT Nieuwerkerk Zevenhuizen-Moerkapelle Behandeld in commissievergadering BEïSSS&SBBB Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - De voorzitter en pen ningmeester van het bestuur van Dorps huis Op Moer, de heer Jonker en de heer Wolf, maakten vorige week dinsdag gebruik van het spreekrecht in de com missievergadering. Namens het bestuur van Op Moer hielden ze een pleidooi voor een uitbouw van de sportzaal. En kele commissieleden plaatsten de nodi ge vraagtekens bij de uitbreidingsplan nen. De sportzaal zou groter moeten worden om aan de toenemende vraag van de ge.- bruikers van de zaal te voldoen. Het be stuur van het dorpshuis wil de zaal met een derde vergroten, zodat de sportzaal wordt omgevormd tot een sporthal. De toekomstige hal kan in drie delen worden opgesplitst, zodat verschil lende activiteiten tegelijkertijd kunnen plaatsvinden. Het college wil voor deze plannen een bedrag van 395.000 euro uittrekken, maar de commissie ging hier niet zonder slag of stoot mee akkoord. Met name de commissieleden De Gooij- er (SGP) en Aalderink (VVD) hadden vragen bij de plannen voor de uitbouw. De Gooijer vroeg zich af wie zou moe ten opdraaien voor eventuele onvoor ziene kosten, die bij de bouw gemaakt zouden kunnen worden: "Het bestuur van Op Moer? Dat zou het einde van het dorpshuis betekenen." Aalderink was niet overtuigd van de fi nanciële onderbouwing van de uitbrei dingsplannen: "Mijn fractie is voorstan der van een uitbouw van de sportzaal, maar ik heb het al eerder gezegd: op drijfzand bouw je geen sporthallen." Aalderink wilde afstappen van het ge bruik van absolute getallen in de finan ciële onderbouwing van de uitbreiding van de sportzaal: "In plaats daarvan moet je werken met een bandbreedte, Voor de inrichting van het landelijk gebied zijn sinds 1 januari 2007 de provincies ver antwoordelijk. De aankoop van grond en de inrichting van natuur- en recreatiege bieden wordt betaald uit het Investerings budget Landelijk Gebied (ILG). Waar het geld aan wordt uitgegeven is vastgelegd in het Provinciaal Meerjarenprogramma 2007-2013 Onderdeel van dit programma is de Sub sidieregeling Landelijk Gebied. Deze re geling maakt het mogelijk om subsidies te verstrekken op grond van het ILG-bud- get in combinatie met geld dat afkomstig dan praat je over risicomanagement en niet langer over de vraag of de getallen al dan niet kloppen." Wethouder De Jong verzekerde de com missie dat goed naar de cijfers is geke ken. Hij liet weten dat de kosten altijd hoger kunnen uitvallen, maar dat daar niet vanuit moet worden gegaan. Hij verklaarde dat niet het college, maar de raad bepaalt of er bij onvoorziene kosten extra geld naar het dorpshuis zal moeten gaan. Daarnaast constateerde De Gooijer dat er in Zevenhuizen al een sporthal is. Hierdoor zou de uitbouw van de sport zaal in Moerkapelle wellicht overbodig zijn. De Gooijer vroeg zich af of het col lege hier rekening mee heeft gehouden. De Jong antwoordde dat het niet zo kan zijn dat men Moerkapelle de mogelijk heid ontzegd om te sporten. Bovendien zit de sporthal in Zevenhuizen al aan de maximale capaciteit. De Gooijer wilde weten of de intentie verklaringen van de diverse verenigin gen om gebruik te zullen maken van de sporthal, een vrijblijvend karakter hebben. Als dit zo is, zou men dan niet het risico lopen dat de verenigingen uit eindelijk niet van de sporthal gebruik zullen maken? De Jong legde uit dat de verenigingen niet verplicht zijn om hun toezegging na te leven, maar dat men niet te veel zou moeten uitgaan van ne gatieve scenario's. Het commissielid Boersma (CDA) stond positief ten opzichte van de voorgeno men ontwikkelingen. Hoewel hij vond dat er financiële onzekerheden bestaan ten opzichte van de uitbouw, merkte hij op dat het dorpshuis dient te leven, zo dat de investering voor de uitbreiding van de zaal verantwoord is. In de raad zal de uitbreiding van de sportzaal ver der worden behandeld. is uit Brussel, het Europees Platteland sontwikkelingsprogramma (POP2). Het gaat om 17 miljoen euro. Dit geld kan worden besteed aan structuurver betering van de landbouw en het land schap en aan recreatie. Aangevuld met bijdragen van de provincie en de regio's is er in de periode 2007-2013 35 miljoen euro beschikbaar voor projecten in het landelijk gebied. Subsidieaanvragen kunnen vanaf 1 juli tot 1 oktober worden ingediend. De sub sidieregeling is Europaproof wat betreft de regelgeving over staatssteun. Door Karin Heeren Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de commissievergadering was al uitgebreid gesproken over het nieuwe plan voor de scholenlocatie, met gymzaal en 24 een gezinswoningen aan de Beethovenlaan. "Onbegrijpelijk plan", was de mening van inspreker Kop Jansen, "600 leerlingen op dit oppervlak, hoe meot er gehandeld wor den in geval van calamiteiten en heeft de brandweer hier wel naar gekeken?" Ook de heer Bovens kwam inspreken namens het Beethovencomité, hij vroeg nogmaals nadrukkelijk aandacht voor de plaatsing van de fietsenstalling en de veiligheid. De raadsleden waren net als in de commis sievergadering van mening dat de wethou der goed moet luisteren naar de opmerkin gen van de omwonenden. De heer Lamberts (GBN) betoogde nogmaals dat bouwen voor jongeren van belang is. Hij was dan ook van mening dat in plaats van de 24 eengezins woningen het plan zou moeten voorzien in woningen die geschikt zijn voor jongeren. De raad was verder unaniem in het oordeel dat het een moeilijk dossier is geweest met een lange historie. De raad heeft er echter vertrouwen in dat wethouder Verbeek het project tot een goed einde zal brengen en gaf groen licht voor de verdere uitvoering van het plan. Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - De teamchef van de politie, de heer De Kok, presenteerde in de com missievergadering van vorige week dins dag de criminaliteitscijfers van de eerste maanden van dit jaar. Er zijn meer inbra ken gepleegd, maar de problemen met jongeren rondom de discotheek La Ba- raque worden beter aangepakt. In de eerste helft van dit jaar zijn duizend bekeuringen uitgeschreven. Commissielid Van Eijk (VVD) beweerde dat het gevoel onder de burger bestaat dat het motief om een bekeuring uit te delen het binnen halen van zoveel mogelijk geld is. De poli tiechef benadrukte dat dit geenszins het geval is: "In de ogen van de burger is een bon altijd onterecht, maar wij promoten in ons team in geen geval het uitschrijven van bekeuringen om het uitschrijven. Wij maken goede afspraken waarvoor bonnen worden uitgedeeld. Het aantal prenten dat in de voorbije maanden is gegeven is niet extreem hoog." De Kok zette uiteen dat het aantal wonin ginbraken in de eerste helft van 2007 is gestegen. Dit komt overeen met het beeld dat in heel Nederland zichtbaar is. De poli tie probeert dit probleem op te lossen door meer buurtonderzoek te doen. Daarnaast moet het thema veilig wonen prominenter op de agenda van de gemeente komen te staan. Naast de woninginbraken is sprake van meer diefstal op bedrijventerreinen. Met name bouwplaatsen langs de snelweg zijn een trekpleister voor dieven. Hier vindt op georganiseerde schaal ontvreemding van bedrijfsgoederen plaats. Ook auto-inbraken nemen in aantal toe. De Kok gaf aan dat de politie extra acti viteiten ontplooit om dit tegen te gaan. Burgers worden er bijvoorbeeld bewust van gemaakt dat waardevolle spullen niet zichtbaar in de auto moeten worden achtergelaten. Commissielid Oosterhoff (Gemeentebelangen) vroeg zich af of het wel tot de taak van de politie behoort om achter de dief aan te gaan als eigenaren bijvoorbeeld een gsm of een laptop in de auto hebben laten liggen. Oosterhoff vond het zonde van de tijd van de politie om hier werk van te maken: "Het is de ei gen schuld van de mensen." Zover wilde De Kok niet gaan. Hij meende dat de eigen verantwoordelijkheid van de burger meer belicht moet worden, maar dat het de taak van de politie is om achter de inbreker aan te gaan. Het beeld van het aantal inbraken dat wordt opgelost, is volgens De Kok niet eenduidig. Van de auto-inbraken zijn in middels enkele daders gepakt. Het vinden van de dieven die woninginbraken pleeg den heeft nog weinig succes opgeleverd. Wel zijn enkele inbraken in de Zevenster opgelost. De politiechef vertelde dat de politie de informatie over inbraken deelt met naburige gemeenten, zodat de pak kans vergroot wordt. Voor wat betreft de overlast van hangjon geren was De Kok tevreden: "We hebben andere tijden gekend en zijn nu in rede lijk rustig vaarwater gekomen. De goede resultaten zijn onder andere behaald door de inzet van jongerenwerkers in Moerka pelle." De Kok gaf aan dat het alcoholge bruik onder jongeren niettemin een groot probleem blijft. Door jongeren wordt ook buiten de horecagelegenheden extreem veel gedronken. De politie heeft geconsta teerd dat veel geweldsincidenten gerela teerd zijn aan overmatig alcoholgebruik. De politiechef ging uitgebreid in op de overlast van jongeren rondom discotheek La Baraque. In het verleden heeft de raad vragen over dit probleem gesteld. Naar aanleiding hiervan is een notitie opge steld waarin wordt omschreven hoe de ge meente en de politie met deze problemen moeten omgaan. De Kok vertelde dat er een goede samenwerking bestaat met de exploitant van de discotheek. Hierdoor is de politie beter geïnformeerd. De toleran tiegrens is verlegd: "We zitten er kort bo venop om zodoende een veilige uitgaans gelegenheid te houden," aldus De Kok. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39