ón cCbws in t MOERKAPELLE IN DEBAT OVER LEEFBAARHEID GESLAAGDEN GEHEEL IN STIJL NAAR DIPLOMA-UITREIKING SPORTCLINICS POPULAIR: NIEUWE JEUGDBILJARTVERENIGING IN WADDINXVEEN GERED GEREEDSCHAP ZAMELT 00K OUD PAPIER IN JEUGDVAKANTIEWEEK pagina 40 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Door Elias van der Plicht Straks lid van het Waddinxveense krijtje? Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Dit voorjaar stond er in het Gouwedorp een aantal sportieve activiteiten op stapel. Eén daarvan was de organisatie van zogeheten sportdinics. Deze clinics kwamen tot stand op initia tief van Sportservice Zuid-Holland. Deze organisatie bracht de Wad dinxveense sportverenigingen en basisscholen bij elkaar. Het doel was om de jeugd op een laagdrem pelige manier, onder schooltijd, kennis te laten maken met de ver schillende sporten in het dorp. Voor een aantal verenigingen was dit niet haalbaar, zo aan het einde van een lang sportseizoen. Ande ren stapten er met graagte in om zo nog nieuwe leden te werven. Eén van die verenigingen was bil jartvereniging De Brug, die sinds maart 2004 aan de Brugweg geves tigd is. Martijn van den Eng, secre taris/wedstrijdleider én jeugdlei der van de club organiseerde een aantal clinics. Leerlingen van onder meer de Theo Thijssenschool, de Kameleon, de Koningin Juliana- school, de Regenboogschool en de Koningin Beatrixschool volgden de lessen. Het resultaat was op vallend: rond de vijftien kinderen gaven aan wel geïnteresseerd te zijn in de sport en overwogen een lidmaatschap. In antwoord daarop is De Brug nu bezig om een jeugd- biljartvereniging op te richten. De nieuwe club is nog geen feit, maar een naam is er al wel: 'het Wad dinxveense krijtje'. Van den Eng: "Biljarten is een leu ke sport met een lange historie. Het is goed voor de ontwikkeling van kinderen, wantje leert jezelf te beheersen en je goed te concentre ren. De sport is zelf ook continue in ontwikkeling en staat bol van de nieuwe technieken en trucjes. Kinderen vinden dat erg leuk. Ze maken op een ontspannen manier kennis met de sport en onze club. Wij zijn nog op zoek naar kinderen die ook graag willen leren biljarten én naar ouders die ons willen on dersteunen bij de verdere oprich ting van het Waddinxveense krijt je." Tot aan de zomervakantie zijn alle Waddinxveense basisschool leerlingen welkom van 2 tot 4 uur in Zaal de Carambole, Brugweg 8. Voor meer informatie: 06-50932293 of decarambole@live.nl Waddinxveen - Stichting Gered Gereeschap, afdeling Waddinx veen, heet 26 kisten van 60 ki logram gereedschap afgeleverd bj de Baanderij in Gouda. Tien kisten waren gevuld met naai machines en de overige 16 kisten bevatten allerlei gereedschap. De werkgroep, bestaande uit 20 vrij willigers, zamelt gereedschap in voor ontwikkelingslanden en wil er op deze manier toe bijdragen dat men aldaar meer economi sche zelfstandigheid verkrijgt. De afgeleverde kisten worden door De Baanderij verzonden naar Ke nia. De werkgroep is inmiddels ook gestart met het inzamelen van oud papier. Inwoners van Wad dinxveen kunnen hun oud papier inleveren bij de firma Metselaar aan de Onderweg en de betaling laten bijschrijven op de rekening van Gered Gereedschap. Indien men zelf niet in staat is het papier te brengen kan men contact op nemen met 0182-614821 of met 0182-633043 (alleen op dinsdag en woensdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur) voor het laten ophalen van het oud papier. Ter inleiding op de discussie hiel den wethouder Bosman, wijkagent Vleeschdrager en adjunct-direc teur Van den Berge van Woonpart- ners Midden-Holland een korte presentatie. Vervolgens stonden drie kwesties centraal. Vrijwel de gehele zaal stemde in met de stel ling dat de leefbaarheid bij de bur ger begint en burgers zich daarom actief zouden moeten inzetten voor het verbeteren en behouden van de leefbaarheid. Over de vraag of het instellen van eenrichtingsverkeer in de dorps kern een goede keuze is geweest, was er beduidend meer verdeeld heid. Zo werd beweerd dat het door deze maatregel in de Nas- saustraat drukker en gevaarlijker is geworden. Wethouder Bosman weersprak deze analyse niet, maar plaatste hier tegenover dat de Dorpsstraat veiliger is. De zaal is het eens met de stelling 'Leefbaarheid begint bij de burger'. De derde stelling had betrekking op foutparkeerders. Hierdoor zou de verkeerssituatie nadelig worden beïnvloedt. Enkele aanwezigen ga ven aan dat fout geparkeerde au to's voor irritatie zorgen. Anderen uitten hun ongenoegen over de bekeuringen die de politie uit deelt aan kerkgangers, die de auto fout parkeren: "De politie heeft capa citeitsproblemen, maar op zon dagmorgen is er wel gelegenheid voor het uitschrijven van bonnen." Wijkagent Vleeschdrager gaf aan dat omwonenden overlast onder vonden van de fout geparkeerde auto's. Uit de zaal klonk morrend dat het bekeuren op zondag kin derachtig is. Burgemeester Fijen reageerde hierop met de suggestie dat de oplossing zou kunnen zijn om niet meer te parkeren op een plek waar dat niet is toegestaan. Tijdens het laatste gedeelte van de bijeenkomst konden de burgers zelf problemen naar voren bren gen. Hierbij liepen de emoties en kele keren hoog op. Er werd met name geklaagd over de waterover last, waar verschillende delen van Moerkapelle na een fikse regenbui mee te kampen hebben. Wethou der De Jong, die de bijeenkomst bijwoonde, gaf te kennen dat de gemeente op de hoogte is van dit probleem en dat gewerkt wordt aan een oplossing. Fijen viel hem bij en maakte de zaal erop attent dat men klachten via het centraal meldpunt kan doorgeven aan de gemeente. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de Jeugdvakantieweek worden er in de week van 27 augustus tot en met 1 september allerlei activiteiten georganiseerd. Op maandag vindt de opening van de Jeugdweek plaats met Circus Hannnes en Co, gevolgd door een waterspektakel van de Zeeverkenners. Op dinsdag is er een groot spelletjesfestijn met als attractieArthurvan Poppel met zijn grote muziekauto. Op woensdag kunnen de kinderen genieten van een theatervoorstelling en kunnen de kinderen 's-middags zelf kunst maken. 's-Avonds zijn er waterspelletjes met de Brandweer. Op donderdag kunnen de kinderen een Indianendorp bouwen. Voor vrijdag staan er een circusspeurtocht op het programma, een demonstratie van de Hondenbrigade en een demonstratie 'flyball'. 's-Avonds is ereen knallend discofeest. De week wordt op zaterdag 1 september afgesloten met een dansfestijn en 'levend vuurwerk'bij jeugdcentrum Taverna. Programmaboekjes van de Jeugdweek worden op scholen uitgedeeld; er zijn ook exemplaren verkrijgbaar bij het gemeentehuis en bij diverse supermarkten. Vrijwilligers die tijdens de Jeugdweek een handje willen komen helpen kunnen zich nu al aanmelden op 06-36122387. Door Lynn Strop Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de eindexamens is het voor de leerlin gen altijd wachten op dat ene tele foontje. Eenmaal geslaagd, resten er nog twee dingen: diploma op halen en feesten. In het Comenius College gebeurde dat dit jaar op een speciale manier. De jongeren maakten hun entree in bijzonder transport. Om half acht stonden de leerlin gen en hun familie buiten in het zonnetje te wachten. Er ging iets bijzonders gebeuren, al wisten de docenten nog van niks. Snoeihar de brommende moteren vulden niet veel later de hele omgeving. Sabrina van Dijk arriveerde achtop een American Trike, een moter op drie wielen. Ze werd begeleid door een sliert van 18 Harley Davidsons van GoodFellas Rotterdam. "Het was heel gaaf, echt een kippenvel- gevoel!", aldus Sabrina. Een andere groep geslaagden kwam in een 12 meter lange Hum- mer-limo het terrein op rijden. Als echte sterren werden ze door tientallen fotografen onthaald. Gekleed in prachtige galajurken en pakken, gingen de kersverse geslaagden naar binnen: op naar dat ene papiertje! Moerkapelle - Ruim vijftig in woners waren woensdagavond aanwezig bij het kernbezoek leef baarheid in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. De aanwezigen konden discussiëren over onder werpen rondom dit thema. Bur gemeester Fijen opende de avond. Hij liet weten dat de bijeenkomst bedoeld was om de gemeente meer inzicht te geven over aspec ten die de leefbaarheid bepalen. Eerder konden de inwoners van Oud Verlaat hun stem al laten ho ren en op 4 juli is Zevenhuizen aan de beurt.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 40