GEREFORMEERDE GEMEENTE WERKT AAN VEILIGHEID IS KLASSE! TOEKOMST V OPENING SCHOOLPLEIN TIJDENS JAARFEEST BURGEMEESTER KEIJZERSCH00L NIEUWS VAN DE STORMVLIEGERS I ZEVENHUIZEN-MOERKAPFII fT Rehobothschool wint in landelijke wedstrijd waarde van Cheque pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 Door Elias van der Plicht Moerkapelle - Als afsluiting van het schooljaar werd op de Bur gemeester Keijzerschool vrijdag avond het jaarfeest gehouden. Tij dens deze gelegenheid werd het vernieuwde schoolplein geopend. Het thema van de avond was de boerderij. Verschillende kinderen hadden zich als boer of boerin verkleed. Het feest begon met de opening van het nieuwe school plein en het oplaten van ballon nen. Vervolgens konden de leer lingen in de school spelletjes doen die met het boerenleven te maken hadden. Op het schoolplein kon den de scholieren een rondje op een paard maken. Vijfjaar heeft de school erover ge daan om voldoende geld bijeen te krijgen om de vernieuwing van het schoolplein te financieren. Direc teur Peter de Gruijl vertelt over het nieuwe schoolplein: "Ons plein was verouderd. De toestellen voldeden niet meer aan de veiligheidseisen. De overheid heeft ons nieuwe plein niet gesubsidieerd. Via een sponsorloop, de vorige jaarfees ten, de Roparun en bedrijfsponso- ring hebben we de dure speeltoe stellen kunnen aanschaffen." De Gruijl is uiterst tevreden over de bijdrage die de ouders van de leerlingen geleverd hebben: "Met name Bart Klos en Ferry Polder hebben hard aan het project ge werkt. Tot 's avonds laat stonden zij nog te klussen. Daarnaast heb ben vele andere ouders geholpen bij het plaatsen van de toestel len en het werk aan het plein. Dit maak je volgens mij niet op alle scholen mee." Door Karin Heeren Zevenhuizen - Er waren dit week end vier concoursen waar de lee- den van de Stormvliegers aan mee konden doen. Voor de overnacht- fond vliegers was er een concours vanuit Tarbes, 1.050 kilometer. De duiven werden op vrijdagmorgen om 7.10 uur gelost. Een duif van Ton en Ank Looye leverde een geweldi ge prestatie ant vrijdagavond om 21.30 uur had de duif deze afstand al overbrugd. De jonge duiven gingen naar Pom- meroeul, 183 kilometer. Zaterdag morgen om 7.55 uur werden de 543 duiven gelost en om 9.52 uur kwamen de snelste twee duiven aan bij Ruud Brands. Zijn duiven hadden een snelheid gehaald van 94 kilometer per uur. De laatste duif was een kwartier later thuis. De uitslag was als volgt: 1-2-6-12- 14-16-19 Ruud Brands; 3 C. Zweere, 4 C.P. Edeling, 5-8-10-15-209 L. van Wensem, 7-21-24-25 Joh. Stofberg, 9-11-18 G. Jongenelen, 13 J.S. Hey- koop, 17 M. Strijdhorst, 22 D.C. den Hertog en 23 J. van der Haak. Wegens sluiting van de Franse grens door de vogelpest gingen de oude duiven nar Breisach in Duitsland, 490 kilometer. De 118 duiven wer- denn om 7.15 uur gelost en weer was het Ruud Brands die de eerste twee duiven binnenhaalde. Zijn eerste duif had een snelheid ge haald van 73 kilometer per uur, de laatste duif was een kwartier later thuis. De uitslag was: 1-2-20 Ruud Brands, 3-6 J.S. Heykoop, 4-23 Joh. Stofberg, 5-17 C. Zweere, 8-15 M. Jongenelen, 9-25 D.C. den Hertog, 10-12-14-18-22 L. van Wensem, 11- 24 C.P. Edeling, 13 Rita Mizzi, 16-19 M. Flier en 21 N. Koppenaal. De 158 oude vitesse duiven werden om 7.55 uur gelost in Pommeroeul, 183 kilometer. Nu was het J.S. Hey koop die om 9.52 uur de eerste duif lokte. Zes minuten later was de laatste prijsduif thuis. De uitslag was: 1-11-19-20-23 J.S. Heykoop, 2- 5 D.C. den Hertog, 3-4-12-18-24-25 Joh. Stofberg, 7-13-22 M. Flier, 8-21 Johan en Arie Wiltenburg, 9-15-1' C. Zweere en 10-16 Joh. Breedijk. Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Het landelijk jeugd werk van de Gereformeerde ge meente ontvangt geen subsidie meer. Om toch al hun werk te kun nen bekostigen, worden er overal in het land acties gehouden on der de noemer 'Toekomst voor de kerk'. Ook de gemeente in Moer kapelle organiseert een aantal ac ties waarvan de actiemarkt op 14 juli de eerste zal zijn. "De jeugdbond levert ons onder steunend materiaal, bijvoorbeeld voor de jeugdclubs", vertelt Kees Zandijk. "Daarnaast geven zij in formatie over jongerenthema's en geven ze voorlichting over allerlei zaken. Dat wordt gedaan door ge schoolde mensen en dat kost geld." Daarnaast wordt het geld dat door alle gemeentes opgehaald wordt voor 'Toekomst voor de kerk' ook gebruikt voor de Theologische School en voor een zendingskerk in Equador. De eerste actie die in Moerkapelle zal worden georganiseerd is een actiemarkt op de parkeerplaats naast de kerk. "Er komen een stuk of tien kraampjes te staan waar van alles verkocht wordt, "Er komen een stuk of tien kraampjes te staan waar van alles verkocht wordt." zoals snoep, speelgoed, bloemen, slaatjes en hamburgers", vertelt Colinda Proper, een van de organi serende jongeren. "Je kan je fiets laten repareren, een tekening la ten maken van een foto en er komt een grote koffietent waar men zelfgemaakt gebak kan kopen." 's Middags worden er kinderspelle tjes georganiseerd en komt er een springkussen. De jeugd organiseert de actie markt. "Dit zijn jongeren van de jeugdclubs en de leiding. De jonge ren hebben de toekomst, en door samen voor dit doel te werken, werken we ook aan de toekomst van onze kerk." Aldus Zandijk. Later zullen er nog andere acties worden gehouden: "We gaan bij voorbeeld auto's wassen, we gaan bolussen verkopen en er komt ook nog een wintermarkt met een na jaarsconcert", vertelt Colinda. De actiemarkt wordt gehouden op zaterdag 14 juli op de parkeer plaats naast de kerk van 10.00 tot 15.00 uur. Moerkapelle - Alle leerlingen van groep 8a en 8b werden na het oe fenen van het afscheidslied verrast door twee heren van de besturen- raad, de heer Wout Neutel en Ba- stiaan Bekooij. Zij kwamen een prijs uitreiken naar aanleiding van een prijsvraag over 'de veilige school' waaraan de Rehobothschool in Moerkapelle heeft meegedaan. Gerwin de Vos was een van de tien winnaars uit het hele land. Lande lijk hebben er 200 scholen meege daan. Volgens de jury had hij een opvallend mooie en sprekende deurhanger gemaakt die 'brand' uitbeeld. Gerwin nam de cheque van 1000 euro in ontvangst van de heer Neutel. De prijsvraag bleek alles te maken te hebben met premies voor ver zekeringen die door de scholen worden betaald. In de pot van de verzekeraar zat inmiddels zoveel premiegeld dat zij hebben bes loten dat er wel weer iets terug kan naar de scholen. Dat hebben zij gedaan door middel van een prijsvraag die ontwikkeld is door een gespecialiseerd bureau. Een opdracht over veiligheid, waarbij het mes ook weer aan twee kanten snijdt: bewustwording bij de scho len en leerlingen op het gebied van veiligheid en daardoor minder Gerwin de Vos maakte winnende deurhanger. Nadat de heer Neutel de cheque had overhandigd aan Gerwin, ver telde directeur Ronald Remmers van de Rehobothschool dat het geld uitermate goed gebruikt gaat worden. In het kader van de 'rijke leeromgeving' worden er voor het geld digitale leermaterialen aan geschaft om daarmee doeltreffend onderwijs te kunnen geven. "Ger win, wij zijn trots op je," zo sprak de directeur de winnende leerling toe. Als blijk van dank ontving Ger win een klein deel van de prijs voor zijn eigen spaarpot. Gerwin spaart alles wat met landbouwwerktu igen te maken heeft en van dit geld dacht hij een maaier te kun nen aanschaffen. De heren Neutel en Bekooij verrasten de kinderen daarna nog met een keycord met daarop 'Veiligheid is Klasse' en een pen. "De overheid heeft ons nieuwe plein niet gesubsidieerd.' Drie-in-één. Leerlingen groep 8 hebben school nauwkeurig bekeken op veiligheid. uitkeringen door schade voor de verzekeraar. De heer Bekooij: "Er is een opdracht gemaakt die niet te moeilijk uitvoerbaar was, er zijn al zoveel taken in het onderwijs, het moet dan niet teveel tijd in beslag nemen." De leerlingen zijn om de opdracht uit te voeren de school rond ge weest met een checklist op het gebied van veiligheid. "En wat hebben jullie vastgesteld?" Vraagt de heer Neutel de leerlingen. "Is jullie school veilig?" Zand op het schoolplein was een veiligheidsrisi co, er wordt nu vaker geveegd op het plein. Een opstaande tegel op het plein moet nog verholpen wor den en er is maar aandacht voor een vrije doorgang bij de deuren. Verder was het best goed gesteld met de veiligheid op de Rehoboth school. Als onderdeel van de op dracht moesten de leerlingen een deurhanger maken waaruit in een oogopslag blijkt of het een onvei lige of juist een veilige omgeving betreft. Gerwin had gekozen voor brand. Goed voor een verdiende tweede prijs.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10