SUZANNE HETYEY MET CARE FOR FAMILY IN WEEKBLAD MARGRIET KINDERCURSUSSEN BIJ KREATER/SWW BRADERIE KONINGIN JULIANA SCHOOL Stwm Waddinxveen leeft! Waddinxvener POSTDUIVENNIEUWS DE SPERWER waddinxveen AFSCHEID PIET VAN ZWET JEU DE BOULES KERKDIENSTEN - 15 JULI in het nieuws... Z0MERDRIVE BRIDGECLUB WADDINXVEEN REDELIJKE VANGSTEN HSW Z0MERZANGAV0NDEN pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 Waddinxveen - Piet van Zwet neemt op vrijdag 13 juli van 16.00 tot 17.00 op de Koningin Beatrix- school aan de Zuidplashof 3 af scheid van zijn activieve onder wijsloopbaan. In 1969 begonnen op de Dr. Sauerschool in Schiedam, werd hij in 1976 hoofdonderwijzer op de Willem van Oranjeschool in Waddinxveen. Vanaf 1987 was hij werkzaam als directeur op de Ko ningin Julianaschool en vanaf 1996 als leraar op de Koningin Beatrix- school. (Oud)leerlingen, ouders en (oud)collega's zijn welkom om hem de hand komen schudden. Waddinxveen - In het kader van het clubkampioenschap 'viertegen vier' van Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen werd dinsdagavond 3 juli de vierde ronde gespeeld. Door het oneven aantal teams dat zich heeft ingeschreven, heeft er elke avond één team een vrijloting, wat de stand enigszins vertekent. De stand is nu als volgt: I.Wout Versluis/Andries en Leen Roos/Elly Nieuwland 4-4-8; 2.Fred en Rob van Dijken/Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas 4-2-5; 3.Jopy en Ton Hulskamp/Hans van Woudenberg/ Jan Kooistra 3-1-3; 4.Anneke en BertGrootjen/WendyTönjes/Henry van Wageningen 3-1-3; 5.Herman Verwaal/Toon van der Velden/Alex Ofwegen/Gerben Nieuwland 3- 1-3; 6.Arnold Janssen/Wim en Jos Verboom/Harm Maillé 4-0-1; 7.Wil Vons/Kees van Eijk/Corry Jacobs/ Gerard Verschoor 3-0-1. De wedstrijden voor deze compe titie worden altijd op de eerste dinsdag van de maand gespeeld. De eerstvolgende ronde wordt op 4 september gespeeld. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. Z. de Graaf. Ger. Kerk. 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur Br. H. Slings Leesdienst. Ontmoetings- kerk 9.30 uur ds. J.L. Delhaas. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. A.W. Ridder. Boskoop Chr. Ger.kerk. 11.15 uur ds. J. Groenleer; 16.30 uur ds. A.G.M. Weststrate. De Stek 9.30 uur ds. W.L. v.d Geer. Zijdekerk 9.30 uur ds. P. Wilschut; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. Gem. 9.30 uur en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Iedere twee weken brengen vrijwilligers van de stichting Care for Family een flink aantal tassen met leven smiddelen rond. Ze bezorgen die bij mensen of gezinnen in Wad- inxveen en Boskoop die - om zeer uiteenlopende redenen - in finan ciële nood zijn geraakt. Suzanne Hetyey is de drijvende kracht achter Care for Family. Ze richtte deze stichting in 2006 op, maar deed het werk toen al enkele jaren vanuit de kerk in Boskoop, waar zij en haar man aan ver bonden waren. Suzanne werd on langs geselecteerd als deelnemer aan 'Margriet's Betere Wereld 2007-2008. Dit is een project van het weekblad Margriet. Vrouwen die zich op een bijzondere manier inzetten voor de maatschappij, krijgen hierbij de kans hun ideeën te presenteren aan een groot publiek én krijgen geld beschik baar om hun droom te realiseren. Suzanne Hetyey werd samen met 59 andere vrouwen gekozen uit duizenden inzendingen. De 60 deelnemers aan Margriet's Betere Wereld worden binnenkort geïn terviewd en uitgebreid geportret teerd in de uitgave van Margriet in week 41. Op zoek naar geschikt pand Suzanne is dolbij met haar uitverk iezing. Ze heeft grote plannen met Care for Family en is nu een stapje dichter bij het verwezenlijken van haar doel. "Care for Family is een vrijwilligersorganisatie die voor inkomsten volledig afhankelijk is .van donaties van particulieren en bedrijven. We krijgen veel kled ing of producten aangeleverd en dat wordt nu nog in een opsla gruimte van een bedrijf bewaard en daarvandaan verspreid. Het is natuurlijk erg fijn dat we die plek hebben, maar nóg liever zouden we een soort inloophuis hebben, waar we alle aangeleverde kled ing kunnen uitzoeken en welli cht zelfs kunnen verkopen. Naast 2e handskledingwinkei moet dit 'huis' ook vooral een ontmoet ingsplaats zijn. Natuurlijk is er wel geld voor nodig én een geschikt pand. Met de steun van Margriet en van de regionale pers hopen we dat iemand ons kan helpen aan een goed pand. Het zou fan tastisch zijn als het lukt, want Care for Family voorziet echt in een be hoefte. Voor de mensen die er ge bruik van maken is het vaak een laatste uitweg." Acties en projecten Bij Care for Family zijn zo'n 25 vrijwilligers actief. Een aantal daarvan doet zelf ook regelmatig een beroep op de stichting. He tyey: "Door zelf mee te helpen voelen de mensen zich wat mind er bezwaard, want geloof me, niemand vindt het leuk om af hankelijk te zijn van hulpverlen ing. Mensen vinden voldoening in het werk én krijgen meer zelfre spect." Care for Family heeft twee be langrijke activiteiten. De eerste is de boodschappentasactie voor gezinnen die van heel weinig geld moeten rondkomen. Hiervoor or ganiseert de stichting regelmatig acties op scholen en bij super markten. Aan kinderen of winke lend publiek wordt in dat geval gevraagd om geschikte product en in te leveren. De vrijwilligers vullen met elkaar iedere twee weken 160 boodschappentassen en brengen die vervolgens rond. Suzanne: "Het is schrijnend dat in zo'n welvarend land als het onze zoveel mensen nauwelijks kunnen rondkomen. Het zou mooi zijn als onze stichting opgeheven kan worden, want dat zou betekenen dat er geen armoede meer is. Helaas blijkt uit de realiteit van alledag dat onze steun hard nod ig is. Gelukkig zijn er veel mensen die het hart op de goede plaats hebben. Brood krijgen we bijvoor beeld altijd gratis aangeleverd en regelmatig krijgen we ook eieren of andere versproducten. Groen te kunnen we redelijk goedkoop inkopen en de andere producten kopen we zelf in. Winkeliers in de Passage hielpen ons ook laatst, door gratis producten ter beschik king te stellen, die wij per opbod konden verkopen." Een tweede activiteit van Care for Family is de verwenmiddag voor vrouwen, die ééns in de 3 maanden wordt georganiseerd in het Anne Frankcentrum. "Deze verwenmiddagen zijn altijd een groot succes. De nadruk ligt bij deze middagen op de gezellig heid. Schoonheidsspecialistes, kapsters en andere vrijwilligers werken er belangeloos aan mee. Het hele gezin kan worden ge knipt en er is een grote keuze in nieuw en 2e hands speelgoed, kl eding, cosmetica en huishoudeli jke producten. De vrouwen kijken er al lang van te voren naar uit." Voor meer informatie: www.careforfamily.com Waddinxveen - De zomerdrive van Bridgeclub Waddinxveen is op 5 juli in de A-lijn gewonnen door: Step- han Rademakers en Wen Kersber gen met 61,61%, in de B-lijn door Cok Verlaan en Bep van Leeuwen met 61,72% en in de C-lijn door Gerda Mathot en Jan Mathot met 71,10%. In de zomer staat bij de bridgeclub elke donderdagavond de deur open. Tot 19.15 uur kunnen belangstellenden zich aanmelden in de zaal van het Anne Frank Cen trum aan het Jan van Bijnenpad 1. De toegang bedraagt 2,-. Ook brid gers die geen lid zijn van Bridgeclub Waddinxveen zijn welkom. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen (HSW) viste met 14 deelnemers de negende wed strijd van de zomercompetitie in de Amsteldrecht. Gezamenlijk werd ruim 45 kilo witvis gevangen, een redelijke vangst. De uitslag: Uan Brouwer 8.290 gram, 2.Rob Jenner 4.770 gram, 3.Rinus Reichard 4.700 gram, 4.Frans van Steenderen 4.190 gram en 5.Rob Poldervaart met 3.950 gram. Voor de ouderencompetitie werd gevist in het Gouwekanaal, hier was de uitslag: I.Herman Kraan 6.380 gram, 2.Rinus Reichard 5.040 gram en 3.Henk Romeijn 1.980 gram. Voor de zomeravondcompetitie werd gevist in de Gouwe, met als resultaat: I.Henk den Haan 3.520 gram, 2.Gerard Reijm 3.200 gram en 3.Jan Verhoef met 3.040 gram. Waddinxveen - Degenen die ge durende de zomermaanden thuis blijven en van zingen houden kun nen op 18 juli, 1 en 15 augustus om 19.30 uur meedoen aan de zomer- zangavonden, die georganiseerd worden door het interkerkelijk platform 'Hart voor Waddinxveefllgjji D avonden worden gehouden in gebouw De Hoeksteen aan de Es doornlaan 2. Gebleken is dat men sen graag bekende geestelijke lie deren zingen uit bijvoorbeeld de Johan de Heer bundel. Met name de wat ouderen kunnen veel van de liederen uit deze bundel uit het hoofd meezingen. Naast orgelspel door Peter Burger en Bart Ooster- om zal Maarten Roos trompet spe len. De toegang is vrij. De opbrengst van de collecte is, na aftrek van de kosten, bestemd voor een ouderenproject in Bosnië (www.debaanderij.nl/project). De Hoeksteen is geopend vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie: www. hartvoorwaddinxveen.nl. Voor het regelen van vervangend vervoer kan men contact opnemen met 0182-617833 of 0182-613179. Waddinxveen - Kreater/SWW heeft verschillende cursussen voor kin deren. Zo zijn er cursussen op het ,gebied van muziek, drama, teke nen en schilderen, streetdance en klassiek ballet. Op verschillende gebieden kunnen meerdere keuzes gemaakt worden, zoals bij muziek uit kleutermuziek (groep 1 en 2), spelen met muziek (groep 3 en 4) en instrumentverkenning (groep 5 t/m 8). Bij drama is er aanbod in to neelles voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar, 8 tot en met 12 jaar en 13+. Dit geldt ook voor Musicalles- sen en Bewegingstheater. Het Drama-aanbod komt tot stand door een samenwerking tussen Kreater/SWW en Theater de Tover- ketel. Streetdance wordt gegeven voor de leeftijdsgroepen 8 tot en met 12 jaar, 13 tot en met 15 jaar en vanaf 16 jaar. Bij klassiek ballet kan ingeschreven worden voor de cursussen klassiek ballet voor 6 en 7 jarigen, 7 en 8 jarigen en 9 tot en met 12-jarigen, kleuterballet voor 4 en 5-jarigen. Voor meer informatie en inschrij ven (tijdens kantooruren) bij Kre ater/SWW, Kerkstraat 13, op 0182- 614422 of op www.kreater.nl. Waddinxveen - De postduivenver eniging moest afgelopen zaterdag uitwijken naar Duitsland, omdat het sinds kort verboden is om op Frans grondgebied te vliegen in verband met de vogelgriep. Vanuit Breisach, Waddinxveen - Op de Koningin Juliana School aan de Peter Zuidlaan 5 wordt voor vrijdag 13 juli van 16.00 tot 18.30 uuur een braderie ge organiseerd. Er zullen verschillende kramen staan, waar werkjes van kinderen, tuinartikelen, kaarten, groente en fruit, koffie, limonade, koek en patat worden verkocht. Er zijn ook diverse activiteiten, zoals schminken, nep-tattoo zetten, grabbelen en enveloppen trekken. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van verschillende lesmaterialen waar de school dringend behoefte aan heeft. 490 kilometer, werden 173 duiven gelost om 7.15 uur. Met een W.Z.W wind vloog bij A. van der Made de eerste duif om 13.53 naar binnen. De snelheid was 73 kilometer per uur. De uitslag was als volgt: 1,10,13- A. van der Made; 2,3,5,7,9,14-W. Breedijk; 4,8,11-K. Hofman; 6,20- D. Breedijk; 12,15,16,17,18,19-E. van Beek. De jonge duiven vlogen vanuit Pommeroeul, 188 kilometer. In con; cours deden 221 duiven mee. Zij werden om 8.15 uur gelost en met een snelheid van 91 kilometer per uur vloog de duif van W. Breedijk het hok binnen. De uitslag was als volgt: 1,9,10,13,15,17,19-W. Breedijk; 2,12,20-K. Hofman; 3,4,5-D. Bree dijk; 6-A. de Wit; 7,8,11,16,18-A. van der Made; 14-J. Jansen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 16