RECORDOPBRENGST SPONSORLOOP VOOR ETHIOPIE TEKENEN EN SCHILDEREN BIJ KREATER/SWW <5^ ACADEMIE 55+ IN KREATER/SWW P.,LITIEBERICHTEN 1/VADDÏNXVFFM I KROEGENTOCHT BRIDGE CLUB WADDINXVEEN AFSLUITING VISCURSUS SAMENSPELPROJECT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 Waddinxveen - Bridgeclub Waddinxveen organiseert voor zaterdag 22 september vanaf 10.30 uur een kroegentocht. De inschrijving voor deze kroe gentocht is van start gegaan. In totaal worden acht ronden van vier spellen topintegraal ge speeld. Meesterpunten kunnen behaald worden volgens de gel dende schaal. De prijsuitreiking zal circa 18.00 uur plaatsvinden. Vanwege het lustrum ontvangt iedereen een prijs indien men bij de prijsuitreiking aanwezig is. Het inschrijfgeld bedraagt 40,- per paar inclusief koffie en thee met een lustrumgebakje en een lunch in de gelegenheid waar op dat moment gespeeld wordt. Voor meer informatie inschrijven: www.bcwaddinx- veen.nl. Waddinxveen - In de afgelopen weken heeft hengelsportvereni ging H.S.V.W. in samenwerking met stichting Wijkwerk De Zuid- plas een viscursus voor jongeren in de leeftijd van 8 tot 12 jaar gehouden. Een achttal begelei ders (ervaren sportvissers) heb ben in acht avonden niet alleen de diverse vistechnieken aan de 25 cursisten onderwezen, maar hen ook laten zien welke dieren en planten er nog meer in en rond het water leven. Tijdens de cursus hebben de kinderen de opdracht gekregen een affiche te maken met als onderwerp 'milieu in en op het water'. Er is heel wat geknipt en geplakt. De negen-jarige Max Lammers won met zijn affiche een prijs. Zaterdag 30 juni werd de cursus afgesloten met een viswedstrijd in één van de drie vijvers in de Coenecoop. Onder begeleiding werden de hengels opgetuigd en werd er gepeild, waarna de wedstrijd kon beginnen. Na afloop van de wedstrijd en het schoonmaken van de vis- stek, gingen de kinderen naar het Zuidhonk, waarbij onder aanwezigheid van veel ouders, begeleiders, opa's en oma's de prijzen en het diploma werden uitgereikt door de voorzitter van de hengelsportvereniging. De eerste prijs was voor Erik Koppenaal, die een totale lengte van 107 centimeter bij elkaar gevist had; tweede werd Maarten Veldhuijzen met 101 centimeter en derde werd Timo Maurits met 80 centimeter. De grootste vis werd gevangen door Max Lammers; hij ving een Ruisvoorn van 24 centimeter. Voor het najaar zal een cursus 'werphengel' georganiseerd worden. Voor het voorjaar van 2008 staat opnieuw een cursus 'vaste hengel' gepland. Voor meer informatie: www. hengelsportvereniging wad dinxveen.nl. Waddinxveen - Kreater/SWW start vanaf september met een 'Samenspelproject', waarvan 30 lessen/weken instrumentaal en 8 lessen/weken samenspel. Kin deren in de leeftijd van 8 tot en met 11 jaar zich kunnen aanmel den voor het project. De kinderen kunnen kiezen uit viool, dwarsfluit, gitaar of key board en kunnen zich inschrij ven voor €250,- voor een heel schooljaar. Indien noodzakelijk kan Kreater zorgen voor een huurinstrument. In de laatste acht lessen worden alle groepen samengevoegd en wordt een groot orkest gevormd. De kin deren studeren een aantal stuk ken in, die tijdens een presenta tie ten gehore gebracht zullen worden. Voor meer informatie: 0182-614422 of op afspraak op kantoor. Kerkstraat 13. Waddinxveen - De sponsorloop van de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen heeft dit jaar het recordbedrag van €12.198, 80 opgebracht. Hier bij komt nog de premie van Wilde Ganzen waardoor het eindbedrag uitkomt op €18.871,54. De op brengst zal gebruikt worden voor de verbetering van de huisvesting in een krottenwijk in de Ethiopi sche hoofdstad Addis Abeba. Om tot dit resultaat te komen heb ben 400 kinderen van de Leilinde, de Dick Brunaschool, de Kardinaal Alfrinkschool, de Koningin Beatrix- school, de Koningin Julianaschool en de Regenboog op woensdag avond 18 april naar schatting zo'n 6000 rondjes gelopen op de at letiekbaan van SC Antilope. De kerngroep kan terugkijken op een in alle opzichten zeer geslaagde achtste editie van 'Lopen voor Ethi opië'. Deze kerngroep onderhoudt rechtstreekse contacten met de or ganisatie IHA-UDP in Addis Abeba. Behalve met huisvesting, houdt IHA zich ook bezig met onderwijs, gezondheidszorg, de opvang van ouderen en gehandicapten en ge meenschapsopbouw. In dezelfde maand als de sponsorloop in Wad dinxveen, vindt ook jaarlijks een parallelsponsorloop plaats in Ad dis Abeba. Voor meer informatie: www.ont- wikkelingssamenwerkingwaddinx- veen.nl. Waddinxveen - Docente Aleid Abels geeft verschillende teken- en schildercursussen bij Kreater. Op maandagavond, donderdagoch tend en donderdagmiddag wordt een jaarcursus van 30 lessen van tweeënhalf uur per week gege ven. Daarnaast geeft zij in lente en herfst een korte modelcursus van vijf lessen op dinsdagavond. De jaarcursussen zijn bestemd voor zowel beginners als gevorderden; iedereen wordt individueel be geleid. Veel aandacht zal besteed worden aan de keuze van een the ma, zoals te zien was bij de laatste tentoonstelling waar onder ande re het thema 'Voeten en Benen' te zien was. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-614422 of info@kreater. nl. Waddinxveen - Een echte academie waar 55-plussers op diverse gebie den cursussen kunnen volgen. Er wordt gewerkt volgens het prin cipe vraag en aanbod. Belangstel lenden kunnen bij Kreater/SWW aangeven op welk gebied cursus aanbod gewenst is. Uiteraard kun nen ook jongere cursisten zich in schrijven op dit aanbod. Op het gebied van talen kan men op de Academie terecht voor Rus sisch op reis, Russisch conversatie, Pools op reis, Italiaans voor begin ners en Spaans voor beginners. Verder is het aanbod divers zoals: Sociale hygiëne (via de Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen), Kookcursussen, Sieraden maken, Toa Chi (concentratie/zelfvertrou wen), Jiriki (methodiek voor weerbaar heid en zelfverdediging), In verbin ding met jezelf en contact maken met anderen, Hoe ziet het leven er uit na het stoppen met werken, drie-dimensionale voorstellingen over bijvoorbeeld Australië en haar achterland en Filmhuisvoor stellingen. Op het gebied van com putercursussen kan men terecht voor Word 2000, adressenbeheer, etiketten/enveloppen, mailmerge, presentaties met Power Point, re kenblad Exel Office 2000, digitale fotobewerking, stamboomonder zoek, besturingssysteem Windows XP, opslaan, branden, scannen, wenskaarten maken. Muziek liefhebbers kunnen terecht voor diverse workshops, zoals liedbe geleiding op de gitaar, pianosa menspel, dwarsfluitsamenspel, vioolsamenspel of cellosamenspel, allemaal met leeftijdgenoten of een popgroep voor 'oude' rockers en beatlefans. Deelnemers aan de 55+ Academie ontvangen tevens een clubpas die recht geeft op een aantal activitei ten (lezingen, kortingen, diverse bijeenkomsten). Voor meer informatie en inschrij ven: 0182-614422 of op het kan toor (met uitzondering van de woensdag) aan de Kerkstraat 13. Vermist meisje weer terecht De 16-jarige Femke Stelpstra uit Waddinxveen is weer terecht. Het meisje liep donderdag 28 juni weg van huis en nam veel kleding mee. Omdat tijdens het onder zoek vermoed werd dat het meisje slachtoffer was geworden van lo verboypraktijken werd via diverse omroepen een oproep gedaan naar de mogelijke verblijfplaats van de Waddinxveense. Na de berichtgevingen meldde zich een tipgever. De Waddinxveense werd woensdagavond op het station van Rotterdam aangetroffen. Verdachte van poging inbraak aangehouden Waddinxveen - De politie heeft dinsdagmiddag 3 juli een 17-jarige Gouwenaar aangehouden op ver denking van poging inbraak in een woning aan het Nicolaaserf. Drie insluipers werden overlopen in de woning en gingen er vandoortoen zij gesnapt waren. Na de melding werd een buurtonderzoek gehou den. Op dat moment kwam een melding binnen van een getuige die zag hoe drie personen opval lend belangstelling hadden voor een woning aan het Woubrech- terf. Op het Ottoerf stonden twee personen die voldeden aan de opgegeven signalementen. Bij het zien van de agent gingen de twee er rennend vandoor. De agent is de twee achterna gerend, en wist de verdachte aan te houden. De politie doet verder onderzoek. Verkeersongeval Bodegraven - Dinsdag 3 juli even voor 9.00 uur vond op de Goud- seweg een aanrijding plaats tus sen een 40 jarige automobilist uit Amsterdam en een 16-jarige bromfietsster uit Bodegraven. De Bodegraafse en haar even oude bijrijdster reden over het fietspad van de Goudseweg in de richting van Reeuwijk. De automobilist reed in dezelfde richting en wilde rechtsaf een bedrijfsterrein oprij den. Hij zag de bromfietsster over het hoofd waardoor er een aan rijding ontstond. De bestuurster werd voor controle overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Haar bijrijdster, een plaatsgenoot, liep letsel op aan een knie. Aanhouding na diefstal televisie De politie heeft in samenwerking met omstanders een verdachte aangehouden op verdenking van het wegnemen van een televisie uit de Blokker. De eigenaar zag op woensdag 4 juli, rond 15.55 uur, een man met een LCD TV in de verpakking de winkel uitlopen De eigenaar had het idee dat de TV niet betaald was en checkte dit bij de medewerkers. De man had inderdaad niet betaald. De eige naar is achter de man aan gegaan De verdachte had inmiddels de TV in zijn kofferbak gelegd en wilde er vandoor gaan. De eigenaar probeerde hem tegen te houden, maar de man wist te vluchten en liet de auto achter. De politie werd ingeschakeld. Omstanders, waar onder andere winkeliers, zijn te hulp geschoten en zijn achter de verdachte aangegaan. De getui gen zijn de verdachte achtervolgd tot de Henegouwerweg waar hij uiteindelijk door de politie kon worden aangehouden. Een tweede man zou samen met de verdachte de winkel binnen zijn gekomen. Deze man, een 47- jarige man uit Den Haag, kon op basis van zijn signalement worden aangehouden op het Stations plein. Beide verdachten zijn in ver zekering gesteld. De LCD TV werd in de kofferbak van de achtergelaten auto aange troffen. De televisie zal aan de ei genaar worden teruggegeven. Snelheidscontrole De politie heeft op donderdag 5 juli van 16.00 tot 21.25 uur een snelheidscontrole gehouden op de N453 (Beijerincklaan). Van de 3741 passanten waren er 563 die te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 150 kilometer per uur, terwijl daar een maximum snelheid geldt van 80 kilometer per uur. 84 bestuurders reden har der dan 100 kilometer per uur. Banden auto's lek gestoken Donderdag 5 juli werden tussen 20.40 en 21.35 uur van vijf auto's de banden lek gestoken. De auto s stonden op het terrein van een bergingsbedrijf op de Coenecoop. De politie verzoekt getuigen die iets verdachts hebben gezien tus sen de genoemde tijdstippen zien te melden via 0900-8844. Inbraak in voertuigen Tussen zaterdag 7 juli 18.00 uuren zondag 8 juli 10.30 uur werd inge broken in een auto en een vracht auto op een afgesloten terrein aan de Logistiekweg. Uit de voer tuigen werden navigatiesystemen weggenomen. De ramen waren ingeslagen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 20