FANATIEK BASKETBALLEN BIJ SPORT IN BEEL PROTEST TEGEN BOUW SENIORENWONINGEN IN RIJNLANDSTRAAT ZOMERZEGELS SUPERMARKT VOOR CARE FOR FAMILY AFSCHEID JUF ADRI VROEGOP KINDERDANSFESTIJN 'IN DE JUNGLE' VOETBALVERENIGING WADDINXVEEN STRAALT ALS NOOIT TEVOREN waddinxveen 1 Vervolg van artikel op voorpagina Waddinxveen en Elders in de regio' FIETSTOCHT SENIOREN pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 Snelheids- en alcoholcontrole Het Regionaal Verkeershandha- vingsteam heeft zaterdag 7 juli in de middag en de avond een gecombineerde snelheid- en al coholcontrole gehouden op de Beijerincklaan en de Zuidelijke Rondweg. Op de Zuidelijke Rond weg, waar 80 kilometer per uur de maximum snelheid is, werden vier bestuurders bekeurd. Een beginnend bestuurder moest zijn rijbewijs inleveren. De bestuurder reed 165 kilometer per uur. Op de Beijerinklaan werden 22 bestuur ders bekeurd voor snelheid. Drie bestuurders moesten ook hun rijbewijs inleveren. De maximum snelheid daar is 80 kilometer per uur. Een van de bestuurders reed 114 kilometer per uur, terwijl hij ook nog onder invloed van al cohol was. Hij blies 540 ug/l. De limiet is 220 ug/l. Een andere be stuurder reed 142 kilometer per uur. Een 227-jarige motorrijder uit Waddinxveen reed 188 kilo meter per uur. Onder invloed en geen bromfietscertificaat De politie maakt proces verbaal op tegen een 16-jarige bromfiet ser uit Waddinxveen. Agenten zagen de jongen zaterdag 7 juli in de ochtend zonder helm rijden over de Wingerd. Na controle bleek hij niet in het bezit te zijn van een bromfietscertificaat, en reed hij onder invloed van alco hol. Hij blies 485 ug/l, terwijl de limiet 220 is. Tevens werd bij de Waddinxvener een kleine hoe veelheid wiet aangetroffen. De bromfiets zou geleend zijn van een vriend. Verkeersruzie De politie werd op zondag 8 juli, rond 12.25 uur, gebeld dat er een verkeersruzie had plaatsge vonden die geëindigd was op de Coenecoop. De ruzie tussen twee bestuurders was ontstaan op de Noordringdijk. Vanaf daar heb ben de twee auto's elkaar ach tervolgd, is er over en weer ge dreigd, tot het eindigde bij een verkeerslicht op de Coenecoop. De voorste bestuurder, een 22-ja- rige man uit Gouda, moeest stop pen voor rood licht. Hij stapte uit zijn auto en dacht dat de tweede auto ook zou stoppen. De be stuurder van deze auto, een 37- jarige man uit Waddinxveen, reed echter tegen de Gouwenaar aan. Zijn auto raakte beschadigd, de Gouwenaar raakte licht gewond. Beiden hebben op het politiebu reau aangifte gedaan. Over de aanleiding van de verkeersruzie verklaren beiden iets anders. De politie maakte proces-verbaal op. Poging inbraak in schoenenwinkel Maandag 9 juli omstreeks 02.30 uur hebben twee mannen ge probeerd in te breken bij een schonenwinkel aan de Passage. Een getuige hoorde glasgerinkel en zag vervolgens twee mannen staan bij de zak. Toen ze ontdek ten dat ze gezien waren zijn ze er vandoor gegaan via het parkeer terrein achter de C1000. Bij de schoenenzaak waren twee grote ruiten ingegooid. Rijden onder invloed met aanrijding Waddinxveen - De politie heeft dinsdag 10 juli rond middernacht een 24-jarige automobilist uit Waddinxveen aangehouden we gens rijden onder invloed met aanrijding. De Waddinxvener reed over de Graanakker in de richting van de Linzenakker toen hij moest uitwijken voor een te gemoetkomende bromfietser. Bij het uitwijken raakte hij een geparkeerde auto. De Waddinx vener bleek onder invloed te zijn van alcohol. Hij blies 640 ug/l, terwijl de limiet in het verkeer 220 ug/l is. De Waddinxvener werd aangehouden en zijn rij bewijs werd ingevorderd. Tegen hem wordt proces verbaal opge maakt. Snelheidscontrole De politie heeft maandag 9 juli met de radarwagen een snel heidscontrole gehouden op de Juliana van Stolberglaan. Tussen 20.15 en 21.30 uur werden 593 passanten geteld. 75 van deze bestuurders reden te hard. De hoogst gemeten snelheid was 105 kilometer per uur. De maximum snelheid op deze weg is 50 kilo meter per uur. Twee bestuurders reden boven de 100 kilometer per uur. De overtreders ontvan gen binnenkort een acceptgiro van de het CJIB. Waddinxveen - Bij de laatste sport- clinic van het buurtsportproject 'Sport in Beeld' werd vorige week dinsdag fanatiek gebasketbald op het Zonnehof. In het kader van Lokaal Actief waren er zes we ken lang voor tieners en jongeren van 10 tot 15 jaar verscheidene sportclinics in vijf wijken in Wad dinxveen. De deelnemers konden dicht bij huis op een vrijblijvende en vooral gezellige manier kennis maken met verschillende sporten zoals American Football, handbal, streetdance, volleybal, basketbal en voetbal. De clinics werden verzorgd door sportverenigingen en georgani seerd door het jongerenwerk van de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Midden Holland. Ook op een ander gebied heerst onvrede bij Groenendijk en Van den Bosch: "Een expertisebureau is inmiddels de hele buurt rondge gaan om de staat waar de huizen in verkeren op te nemen, zodat eventuele schade door de bouw van het appartementencomplex kan worden achterhaald. Normaal gesproken krijgen de bewoners een kopie van de bevindingen van het expertisebureau, maar Woon- partners heeft ervoor gezorgd dat de buurt in dit geval geen kopieën heeft gekregen. We kunnen de rapporten wel inzien bij de notaris, maar dit is niet de normale gang van zaken." De bouwplannen van gemeente en Woonpartners houden de gemoe deren in de buurt flink bezig. Van den Bosch: "Je krijgt het gevoel dat Woonpartners en gemeente een project hebben ontwikkeld dat ze er samen doorheen willen drukken over de ruggen van de buurtbewo ners heen." De gemeente Waddinxveen laat in een reactie weten dat het bouw plan een project is van Woon partners, dat door het college op hoofdlijnen wordt gesteund doordat de nieuwe appartemen ten voorzien in een behoefte aan huisvesting voor senioren. Woon partners haakt hierop in: "Wij wil- Bewoners wensen eerst goed bouwplan. len rekening houden met de grote vraag naar goede seniorenwonin gen, een woningtype waar een te kort aan bestaat." De gemeente is zich bewust dat het plan gevolgen heeft voor omwonenden en heeft Woonpartners gevraagd waar mo gelijk tegemoet te komen aan de wensen van de buurtbewoners. Hier heeft men gehoor aan gege ven: "Het eerste ontwerp was veel massiever, maar is aangepast." Woonpartners stelt dat het de ge bruikelijke gang van zaken is dat de rapporten van de opnamen in de woningen door het expertise bureau alleen bij een notaris in te zien zijn: "De rapporten zijn na melijk pas van belang wanneer er later schade zou worden gecon stateerd waarvan het vermoeden bestaat dat die verband heeft met het bouwplan." Woonpartners hecht belang aan de zorgvuldige voorbereiding van het project: "Hierbij hoort ook het aspect van de grondwaterstand." Van het er doorheen drukken van het project is volgens Woonpart ners geen sprake: "Er zijn diverse momenten waarop de omwonen den hun zienswijze en bezwaren naar voren kunnen brengén." Waddinxveen - Juffrouw Adri Vro- egop heeft afgelopen vrijdag, na ruim 30 jaar in het onderwijs te hebben gewerkt, afscheid geno men. Veel van haar collega's, vro egere collega's, ouders van leerlin gen en andere bekenden hebben dit jubileum met haar gevierd. De juf en haar man zijn dol op reizen: "Zet hen in een caravan en ze zien heel Europa", aldus een bekende van het echtpaar. Ook landen bui ten Europa staan op het verlang lijstje. Komende vrijdag nemen de leerlingen van de Prins Willem Ale- xanderschool afscheid van juf Adri. De kinderen van groep 6 hebben voor haar een verrassing in petto, waarbij het onderwerp 'reizen' centraal zal staan. Na dit feest op school zal de juf met groep 6 ook nog op stap gaan. Waddinxveen - Ter afsluiting van het seizoen worden in het sport complex TOOS Plaza aan de Sta ringlaan 18 voor zaterdag 14 juli door de dansgroepen drie tot en met acht en de selectiegroepen van TOOS twee dansvoorstellingen gegeven, geïnspireerd door het verhaal van Tarzan en Jane. Het verhaal gaat over Jane die samen met haar klasgenoten op zoek gaat naar een heel speciale bloem die alleen in de jungle te vinden is. Tijdens hun speurtocht ontmoeten ze de meest vreemdsoortige dieren en beleven spannende avonturen. Zullen ze uiteindelijk de bijzondere bloem vinden? Alle dansgroepen krijgen een ei gen 'rol' in deze dansstory. Een rol die ze al dansend zullen uitvoeren en uitbeelden. De dansers moeten echter meer van hun creatieve ta lenten gebruiken, want zij zorgen ook voor de kleding, de bijpas sende attributen en het decor. De voorstellingen duren circa een half uur. De eerste voorstelling start om 16.15 uur, de tweede om 17.15 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182- 640277, 0182-613839 of www.toos- waddinxveen.nl. Waddinxveen - Deze zomer is er een actie bij Albert Hein op het Wil- helminaplein voor het sparen van zomerzegels. Bij elke 10,- aan bood schappen krijgt men gratis zegels. Care for Family heeft bij de super markt een speciale bus neergezet waarin klanten hun zegels kunnen deponeren. De boodschappen die met deze zegels aangeschaft kunnen worden zijn bestemd voor de 160 gezinnen die door Care for Family regelmatig van tassen met boodschappen worden voorzien. Voor meer informatie: www.careforfamily.com. Eventuele giften kunnen gestort worden op Rabobank rekening 11.02.35.118 ten name van Care for Fa mily te Waddinxveen. Waddinxveen - Kreater/S.W.W or ganiseert voor donderdag 19 juli een fietstocht belangstellenden van 50 jaar en ouder. Vanaf 9.15 uur kan men zich inschrijven in het Anne Frank-activiteitencen- trum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.00 uur wordt er gestart voor een tocht van ongeveer 40 kilometer richting Bergschenhoek. De koffiestop wordt gehouden bij café restaurant 't Hoekse Hout', alwaar de meegebrachte boter hammen opgegeten kunnen wor den. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor meer infor matie: 0182-631932. De volgende fietstocht staat gepland voor don derdag 16 augustus. Waddinxveen - Een groot aantal leden van voetbalvereniging Wad dinxveen heeft zich vorige week een dagje uitgesloofd om het club gebouw te verven. Het resultaat mag er zijn. De clubkleuren geel en zwart zijn weer fris aanwezig. Wad- dinxveens oudste voetbalverening (sinds 85 jaar in beweging) onder vindt de laatste jaren vooral in de jeugd een steivige groei en staat bol van activiteiten en ambitie.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22