genda JEUGD IN ACTIE VOOR SPROOKJESACHTIGE SFEER OP BEHOUD GRASVELD MONTESSORISCHOOL ZOMERAVONDCOMPETITIE BC IJSSELBRIDGE KIDZ STERRENSLAG LITIE BERICHTEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007pagina 27 BUITENRUIMTE DORRESTEIN Door Natasha Qualm Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - "Wij willen ons grasveldje terug!" Dat was de boodschap van een groep kinderen die vorige week maan dagavond naar het Raadhuis wa ren gekomen om daar te proteste ren tegen het verdwijnen van hun grasveldje. In het Raadhuis was op dat moment een inloopavond gaande waarbij het ontwerp van de openbare ruimte rondom Nieuw Dorrestein werd gepresenteerd. De protesterende kinderen maak ten zich zorgen dat een deel van 'hun' grasveldje waar zij op spelen zal verdwijnen door de aanleg van elf parkeerplaatsen. Deze parkeer plaatsten zouden in de oorspron kelijke plannen gesitueerd worden aan de Vogeiaarsingel. Hier zou een uitbreiding van zes naar ze ventien parkeerplaatsen moeten komen, waardoor ongeveer twaalf bomen gekapt moesten worden. Eind april maakten een aantal be woners van de Vogelaarsingel hier schriftelijk bezwaar tegen en lich ten hun bezwaren tijdens de eerst volgende commissievergadering toe. Tijdens de vergadering werd unaniem een motie aangenomen waarbij het college werd opgedra gen andere oplossingen te zoeken voor het oplossen van de parkeer situatie rondom Nieuw Dorrestein, waarbij het bijzondere karakter van de Burgemeester Vogelaar singel behouden moet blijven. Als alternatief wordt er nu ondermeer gekeken naar het grasveldje. Van uit de gemeente werd er op deze avond aangegeven te zullen kijken naar alle reacties die op de plan nen binnenkwamen, ook naar het protest van de kinderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was een bonte verzameling van ridders, piraten, prinsessen en an dere sprookjesfiguren die vrijdag avond op het schoolplein van de Montessorischool te zien waren. Daar werd een feeëriek slotfeest gehouden in het teken van sprook jes. Kinderen, leraren en enkele ouders hadden de verkleedkleren te voorschijn getoverd en waren in de meest uiteenlopende creaties naar het feest gekomen. Veel magie voor een groot publiek. veel magie ten overstaande van een groot publiek opvoerden. Op het hoogtepunt van de avond waren ruim zevenhonderd mensen op het feest aanwezig. Directeur Wim Danckaarts was zichtbaar tevreden over het verloop van de avond. "Een enthousiaste groep van ouders hebben dit feest weer voor elkaar gekregen. Bijna alle kinderen van de school zijn hier vanavond aanwezig. Al twintig jaar houden we dit soort feesten als afsluiting van het schooljaar en als een gelegenheid om elkaar te ontmoeten," aldus de directeur. Net als voorgaande jaren is ook dit jaar met het feest geld opgehaald voor een goed doel. Dit jaar gaat een fors bedrag naar Stichting Doe Een Wens waarbij wensen van kin deren met een levensbedreigende ziekte als in een sprookje in ver vulling gaan. Veel zin allemaal, in het sprookjesfeest..? De organisatie had er hard aan getrokken om een groot feest voor de aanwezigen te organiseren. Voor de kinderen was er een uit gebreid programma samengesteld met tal van activiteiten aange past aan het thema van het feest. Leerlingen van de midden- en bovenbouw hadden diverse op tredens ingestudeerd die ze met Nieuwerkerk aan den IJssel - In de A-lijn was de uitslag van de zomeravondcompetitie van BC IJsselbridge op 2 juli als volgt: 1 Jan de Jong en Rinus Scheele 70,6; 2.Jaap Zeedijk en Herbert Berkhuysen 70,14; 3.Rens en Joop Ranft 62,96; 4.Anet Westera en Noor Valianatos 56,25; 5.Toon en Thea de Kort 54,63; 6.Mar- ga Biok en Riet van der Knaap 52,55; 7.Hans en Marianne Ranft 51,85; 8.Gio en Koos Mian 50,93; 9.Bep van Bohemen en Tineke Goedendorp 50,23; 10.Peter en Trees Hoofman en Lia Ophorst en Wenneke van Veldhuizen 49,77; 12.Jan Klück en Arie van Harten 49,31; 13.Jaap Bot en Ton Reijers 47,45; 14.leneke van der Spek en Riet Vilé 45,14; 15.Adri Schotte en Henny Collee 43,98; 16.Mary Voorwinde enn Mieke Madereel 43,75; 17.Leo Hesseling en Dick van der Horst 40,74; 18.Loes Vink en Ina Dekker 37,73; 19.Jan en Wil van Rheenen 36,81; 20.Han- nie Kiekens enn Carla Arkensteijn 35,42. In de B-lijn: 1 .Riet Slager en Nelie den Hollander 65,51; 2.Riet Crone en Nel Kooijmans 58,56; 3.Rini Hanssen en Ina Teeuwen 58,06; 4.Piet van Schaijk en Dini Gijzen 56,94; 5.Ans Schneider en Maar ten Boer 56,71; 6.Els Tolenaar enn Riet Rijkers 56,48; 7.Wim van der Laar en Anton Vorsten- bosch 55,56; 8,Rennie Valentijn en Kees Mertens 53,89; 9.Louis van der Wal en Nel Vente 53,01; lO.Ernna Aalberts en Tanja de Graaff 50,93; 11.Dicky Verhoeff en Riet Overgaag 50,69; 12.Jaap den Hollander en Arie Slager 50,56; 13.Clara Oosterwijk en Corrie Rosier 50; 14.Marian Bot enn Riet Scheele 46,53; 15.Ada Suurbach en Tonny Duvalois 45,6; 16.Ria de Vries en Elly Hofmeijer 44,21; 17.Nel Legerstee en Ben Clerx 42,13; 18.Joke Verstraten en Elly de Haan 41,44; 19.Riet van de Sman en Maria Kool 39,72; 20.Riek Meyer en Elly van Maanen 36,34; 21 .Willy van der Sluis en Hermine Vorstenbosch 36,11. Aanhoudingen wegens ver nielingen Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft maandag 2 juli, drie jongens van 16 jaar, allen uit Nieu werkerk aan den IJssel, aange houden op verdenking van onder andere het vernielen van straat- meubilair, fietsen en bloempot ten. De politie kwam het drietal °P het spoor via videomateriaal oat gemaakt was tijdens een van hun uitspattingen. Op zaterdag 26 mei waren de drie Jongens aanwezig in het winkel- tentrum aan de Reigerhof. Zij gebruikten de winkelwagentjes >e daar stonden als racemiddel. ten winkelwagentje a 175 euro is coor het botsen kapot gegaan. e eigenaar van de winkel deed aangifte. De beelden van de vi- eocamera's die in het winkelcen- rum hangen leidden de politie haar de drie verdachten. Op het bureau werden de drie Jongens gevraagd naar meer dere vernielingen die de afgelo pen tijd in Nieuwerkerk aan den IJssel plaatsvonden. De jongens worden eveneens verdacht van het vernielen van bloempotten in de flat De Els, het gooien van een fiets van het station, dat ho ger gelegen is dan de openbare weg, en van een flatgebouw van negen hoog. Het ingooien van een ruit van een pand aan de Van Beethovenlaan, het vernielen van een zuil en een prullenbak in het winkelcentrum en het maken en afsteken van molotovcocktails. Tegen de drie wordt proces-ver baal opgemaakt. De politie neemt vernielingen van (openbare) gebouwen en straat- meubilair hoog op en vraagt de inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel in dit soort gevallen altijd contact op te nemen met de politie. Als het gaat om een heterdaad situatie dan kan 1-1-2 gebeld worden. Is de vernieling langer geleden gepleegd en zijn de dader(s) ervandoor dan kan 0900-8844 gebeld worden. Jongeren aangehouden op gesloten terrein De politie van Nieuwerkerk aan den IJssel heeft dinsdag 3 juli rond 22.00 uur, zes jongeren aan gehouden. Een alerte getuige belde 's-Avonds de politie dat er jongeren op een afgesloten ter rein liepen waar sloopwerkzaam heden plaatsvonden. Er was glas gerinkel en geluid te horen vanaf het terrein. De politie trof op het terrein zes jongeren, waaronder een meisje, in de leeftijd van 14 tot 18 jaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJs sel aan. De jongeren zijn meege nomen naar het bureau waar zij een verklaring hebben afgelegd. De ouders van de minderjarigen zijn in kennis gesteld. Tegen de jongeren wordt proces-verbaal opgemaakt. Gekeken wordt of ze doorverwezen worden naar HALT. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor zater dag 14 juli om 13.00 uur in het Essepark 'Sterrenslag voor Kidz' voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Ac tiviteiten zijn onder meer wedstrij den met een brancard en op een hellingbaan. Aanmelden in teams van zes, mét teamnaam. Is dit niet mogelijk, dan zorgt Vedj voor een team. Voor meer informatie en inschrijven: 06- 20207501 of mail naar kidszfun@ casema.nl. Op de dag zelf kan ook ingeschre ven worden in het Essepark. Deel name is gratis. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Donderdag 12 juli Voorspeelavond Viool Locatie: Muziekschool aanvang 19.30 Maandag 16 juli Voorspeelavond Gitaar Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Dinsdag 17 juli Voorspeelavond Gitaar Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Woensdag 18 juli Voorspeelavond Keyboard Locatie Muziekschool aanvang 19.00 Vrijdag 27 juli Toen en nu Locatie: Chrysantheum aanvang 14.30 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie Emmy Verkerke Raadhuis tot 20 juli

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27