LEERLINGEN TVO NEMEN MIDDELEEUWSE PRAKTIJKEN OP MILIEUBEWUST AFSCHEID COMENIUS COLLEGE WERELDSE WINKELWEKEN IN WERELDWINKEL NIEUWERKERK ER WERD GEBRIDGED ER WERD GEBRIDGED... BEKEURINGEN VOOR BALDADIGHEID p ^iTêüwêrkerk 1 KERKDIENSTEN - 15 JULI pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 Al Gore en een toast op een goed studievervolg. Nieuwerkerk aan den IJssel - Enkele maanden geleden werd door docenten en leerlingen van Thorbecke Voortgezet Onderwijs in Nieuwerkerk aan den IJssel aan een project over het milieu gewerkt. Zo werd er een avond georganiseerd waarbij raadsleden en wethouderswerden uitgenodigd om met hen in discussie te gaan over milieuproblematiek. Aan het eind van deze avond sprak wethouder onderwijs Jan Verbeek zijn waardering uit over de betrokkenheid van de leerlingen bij dit project en hij deed hen een toezegging. "Jullie krijgen van de gemeente de DVD van Al Gore "An inconvenient truth". Deze film gaat over de opwarming van de aarde met alle gevolgen vandien. Op dinsdag 3 juli was het een reuze gezellige sfeer in de aula van de school. Goede muziek, lekkere hamburgers en champagne. Hier namen 52 leerlingen afscheid na drie jaar onderwijs te hebben gevolgd op TVO in Nieuwerkerk aan den IJssel. Ze vervolgen hun havo- of vwo-opleiding op deTVO- hoofdvestiging in Rotterdam. Toen de wethouder onaangekondigd binnenkwam, was de eerste reactie: "Hé, we zouden nog een DVD van u krijgen!" In een korte speech gaf de wethouder aan dat het een plezier moet zijn geweest om drie jaar lang op zo'n kleinschalige gezellige school te hebben gezeten, maar dat het nu ook goed was om de vleugels verder uit te slaan. Tot verrassing van de leerlingen kwamen er vervolgens 52 DVD's te voorschijn. Nadat de wethouder het belang van milieubewustzijn nog eens had onderstreept, werden de films uitgedeeld. Tenslotte sprongen de kurken van de champagneflessen en werd er getoast op een voorspoedig studievervolg. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de zomer in zicht houdt de We reldwinkel vanaf 10 juli drie we reldse winkelweken. Op allerlei non-food artikelen zoals servies, vazen, schalen, sieraden en meer krijgen klanten tot 50% korting. Bijzondere aandacht schenkt de Wereldwinkel deze maand aan de leefomstandigheden in en fair trade producten uit Nepal en Ma rokko. In de maandelijkse nieuws brief staat veel achtergrondin formatie over deze landen, zoals over de politieke situatie, de situ atie rondom kinderarbeid en de specifieke producten die in de Wereldwinkel verkrijgbaar zijn. Nepal Gelegen in de Himalaya tussen In dia en Tibet, ligt Nepal. Een toe ristische trekpleister, onder meer bekend om de Mount Everest. He laas de laatste jaren, kwam deze monarchie ook in het nieuws van wege de politieke instabiele situa tie. Sinds 1996 is Nepal verwikkeld in een burgeroorlog. November vorig jaar werd door de regering een vredesovereenkomst met de rebellen gesloten. Deze regering is door de koning ingesteld na de massale demonstraties vorig jaar. Nepal staat op de twaalfde plaats in de ranglijst van armste landen ter wereld. De Wereldwinkel verkoopt van vier importeurs Nepalese pro ducten: Fair Trade Original, Ma- dat Nepal Handel, Sari en Tilingo Nepra. Ondanks de beschadigde infrastructuur en looneisen van de maoïsten lukt het om diverse artikelen te exporteren. Zoals klankschalen voor meditatie of ter bevordering van de natuur lijke concentratie, handgeweven shawls en sieraden. Marokko De huidige koning Mohammed VI probeert in Marokko modernise ringen doorte voeren. Dit is onder meer positief voor de vrouwen en meisjes. Helaas bestaat in Ma rokko nog steeds geen verbod op kinderarbeid, wel een leerplicht tot 16 jaar sinds 1990. Gelukkig is er dankzij hulporganisaties, me dia en onderzoek meer aandacht voor dit fenomeen. Zo'n miljoen kinderen werken in Marokko op het platteland als herder, als hulp in de landbouw of in werkplaat sen voor auto's, leer of hout. Dit komt vooral door armoede. Ma rokko kent een rijke cultuur. Dit komt onder meer tot uiting in de Marokkaanse keuken. Een kijkje in deze keuken en je bent om. Heer lijke geuren en specerijen als ko mijn, venkel, oranjebloesemwater, saffraan en koriander maken de keuken rijk aan geur en kleur. Veel van deze gerechten zijn al eeuwen oud. Met name couscous en tajine zijn onlosmakelijk verbonden aan deze koninklijke Noord-Afrikaan se cuisine. In de Wereldwinkel zijn diverse tajines verkrijgbaar die versierd zijn met authentieke decoratieve elementen, maar ook diverse kookboekjes met gerech ten zoals 'Kook ook Marokko' en 'Koken met een tajine'. Te zien op het Comenius: de sterfscene uit Romeo en Julia. Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de opvoering van een scène uit het klassieke toneelstuk Romeo en Julia kwam er een einde aan de Middeleeuwse middag die vrijdag op het Comenius College werd ge houden. De feestelijke middag, die door leerlingen en ouders werd bezocht, was tevens de afsluiting van het schooljaar. De leerlingen mogen van een welverdiende va kantie gaan genieten. Twee weken lang hebben de leer lingen van de klassen 1 en 2 zich bezig gehouden met het thema Middeleeuwen dat in alle vakken centraal stond. Zo werden er tij dens de Duitse les in koppels 'min negedichten' gemaakt. Tijdens het vak tekenen werden deze gedich ten getekend op de wijze zoals de monniken dat in de Middeleeuwen deden. Vrijdag werden alle cre aties getoond en voorgedragen. Een deel van de school was voor de gelegenheid in stijl ingericht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Acht personen, bestaande uit vier jon gens en vier meisjes in de leeftijd van 16toten met 25 jaar en afkom stig uit Nieuwerkerk, Dordrecht, Rotterdam, Albrandswaard, heb ben een bekeuring van 75,- ge kregen wegens baldadigheid. De groep werd aangetroffen onder het tunneltje van de 1e Tochtweg. Om de groep heen was het een puinhoop, er was vuur gestookt, er lagen kapotgeslagen bierfles jes, bekertjes, kranten en derge lijke. Agenten hebben de jongeren aangesproken en hen de puinhoop op laten ruimen. De gemeente moest er echter aan te pas om het tunneltje weer helemaal schoon te krijgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de zevende zomerdrive van maandag 2 juli van de Nieu- werkerkse Bridgeclub is als volgt: 1 .Michiel de Korver-Cor Lageman 63.19; 2.Roel en Laila bakker 62.15; 3.Leny Hoogland-Elisabeth Tump 57.29; 4.Wil Blok-lrene den Hollan der 56.94; 5.Freek Bijlsma-Martha Boers en Patricia Niewold-Selma van der Berg 56.25; 7.Marijke Blok- Stella de Wit 53.13; 8,Wim Schreu- der-Ton Vissers 51.74; 9.Ceciel Lely- veld-Ronnie Schepers en Riet van der Zaan-Ans Gosef 45.14; 11.Rina Koolhaas-Adele Floris 44.44; 12.Lucy Wijnen-Renate Tournier 39.93; 13.Ruud Rijks-Frithjof Blok 35.42; 14.Peter Bijsterveld-Arie van Veen 32.99. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Oude kerk 9.30 uur ds. M.B. van den Akker; 18.45 uur ds. C. Boele. Nieuwe kerk 17.00 uur ds. C. Boe le. Ontmoetingscentrum 9.30 uur dhr. C.M. Cornelisse. Maatschappelijke dienstver lening: Inloop- en telefonisch spreekuur Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel; Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Zo was er de Ronde Tafel van Ko ning Arthur te vinden. Op de tafel prijkte de zwaarden en schilden van de ridders van Arthur die de leerlingen tijdens de lessen han denarbeid en techniek hadden ge maakt. In de aula werden kluchten I opgevoerd en de gemaakte 'min negedichten' voorgedragen. Het I was een vol programma met wis- I selende activiteiten waarbij zicht- 1 baar werd dat de leerlingen veel I tijd in het Middeleeuwse project I hadden gestoken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uit slag van de achtste zomerdrive van de Nieuwerkerkse Bridgeclub van maandag 9 juli is als volgt: 1 .Roel en Laila Bakker 59.17; 2.Joke van 't Hoen-Martha Boer 58.75; 3 Cor Lageman-Wim Schreuder 55.83; 4.Leni Hoogland-Bep Tump 54.17; 5.Arie van Veen-Albert Win kelman 53.33; 6.Ronny Schepers- Cecile Lelyveld 52.92; 7.Anneke Jansen-Gerda Vissers 51.67; 8.Wim Schreuder-Lucy Eldering 49.58; 9.Stella de Wit-To Schreuder 44.58; 10.Guus Ham-Henny Hensen 43.33; 11.John Jansen-Ron en Peter42.92; 12.Rina Koolhaas-Adele Floris 33.75.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 28