JUF C0BY BROER VERLAAT ONDERWIJS NA 42 JAAR DIPLOMA ZWEMMEN MOORDRECHT JAM SESSIES DINSDAGAVOND P^LITI E BERICHTEN MAN BIJT MEDEWERKER SUPERMARKT WERKBEZOEK GEMEENTE MOORDRECHT EN ONDERNEMERSVERENIGING AAN PROMEN KERKDIENSTEN - 15 JULI moordrecht DIER VERMIST OF GEVONDEN? CURSUS MUZIKALE VORMING HENGELSPORTVERENIGING MOORDRECHT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 pagina 31 Moordrecht - Bij Eetcafé East End aan het Oosteinde 7a zijn de laatste twee dinsdag avonden van elke maand gereserveerd voor Jam Sessies met alles en iedereen die zich in meer of mindere mate muzikant voelt en hier iets mee wil, durft en kan doen. Ontstaan vanuit de bluesavonden bleek er veel animo voor het zelf maken van muziek te zijn en East End beschikt over ruimte èn apparatuur. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - Een 26-jarige man uit Moordrecht is vrijdagavond 6 juli aangehouden op verdenking van winkeldiefstal en mishandeling. De verdachte werd die avond betrapt toen hij in een supermarkt aan de Oostpolderweg een product in zijn jaszak stopte en de kassa voorbij liep zonder te betalen. De man gooide het product, een pak kaas, weg toen de medewerker hem riep. Om te voorkomen dat hij weg zou lopen pakte de medewerker hem vast. De man beet echter tot drie keer toe de medewerker waarna hij wegliep. De verdachte werd korte tijd later in de omgeving aangehouden. Op woensdag 11 juli bezoekt wethouder Gravesteijn met le den van de Ondernemersver eniging Moordrecht en leden van de raad het sociale werk- voorzieningsbedrijf Promen in Gouda. Het bezoek is onder andere bedoeld om aandacht van de Moordrechtse ondernemers te vragen voor het werkgelegen heidsbeleid voor mensen met afstand tot de arbeidsmarkt. Tijdens het werkbezoek krijgen de genodigden een rondlei ding door de sociale werkplaats en een korte presentatie van Promen. Promen organiseert leerwerkplekken voor mensen met een (blijvende) afstand tot de reguliere arbeidsmarkt. Zij biedt mensen met een arbeids handicap passend werk in een zo regulier mogelijke werkom geving. Naast de sociale werkplaats heeft Promen een reintegra- tiebureau dat werklozen een werkervaringsplaats wil geven. De gemeente blijft verantwoor delijk voor het inkomen van de betrokkene. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. N. Schelhaas. Herv. gem. Bethel. 18.30 uur ds. JR. Volk. Maatschappelijke dienstverlening: Inloop- en telefonisch spreekuur: De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht; Dinsdag en donderdag van 0900- 1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl 'nfo@stichtingkwadraad.nl Vermist -Bordercollie, band zwart, Spoor weglaan, Moordrecht; -poes, zwart met enkele witte ha ren op borst en hals, heeft chip, West Ringdijk, Moordrecht; -kater, zwart/witte halve boven lip, snorharen, kin, bef, borst, buik, achterpoten, voor voetjes, aanhalig, Zwanendaal, Nieuwer- kerk aan den IJssel. c> Gevonden -kater, zwart/wit, waarschijnlijk op leeftijd, zwak, slecht ver zorgd, Antares, Waddinxveen; -schildpadpoes, witte tenen voor, sokjes achter, bef, linkerwang rood, Swanlaweg/Molenweg, Moerkapelle; -hangoorkonijn, wit met zwarte vlekjes en een beetje bruin, middelmaat, stevig konijn, Een- drachtsweg, Zevenhuizen; -twee konijnen, één wit met bruine vlekken, één lichtbruin met zwarte strepen, Westland, u Moerkapelle. Goed tehuis gezocht voor jonge katjes. Voor informatie en aanmeldin gen: Amivedi Nederland 010- 5121937 of www.amivedi.nl. Moordrecht - Muziekvereni ging Kunst na de Arbeid organi seert voor het volgende seizoen een cursus 'Algemene Muzikale Vorming' (AMV) voor de jonge kinderen. Deze cursus wordt ge geven door docenten van onze eigen vereniging. De doelstelling is het ledental van de verenging uit te breiden, maar vooral ook te verjongen. Om in de toekomst over muzikanten te kunnen blij ven beschikken, moet er veel aan opleiding worden gedaan. De groep van het afgelopen seizoen gaat het tweede jaar in en leert naast de theorie ook met muziek instrumenten omgaan. Van de 15 leerlingen gaan er 14 door. De muziekvereniging organiseert voor zaterdag 15 september van 14.00 tot 16.00 uur een open mid dagdag in het repetitiegebouw aan de Sportlaan 5, achter sport hal De Zuidpias. Tijdens deze middag zal het leerlingenorkest een aantal optredens verzorgen. Kinderen die een instrument wil len leren bespelen kunnen ook terecht tijdens deze open dag om kennis te maken met het instru ment van hun keuze. Op woensdag 19 september start 1 om 15.00 uur een AMV-cursus onder leiding van Ellen van Vliet voor kinderen van de groepen 4 en 5 van de basisschool. De cursus duurt twee jaar en wordt afge sloten met een diploma. Voor meer informatie: 0182- 378466 of gjspijkerman@planet. nl. Moordrecht - De achtste competi tiewedstrijd van de zomercompe titie van Hengelsportvereniging Moordrecht is afgelopen zater dag met 24 leden gevist in het brede stuk in de Leidsche Vliet tussen Leidschendam en Voor schoten. Er stond een stevige noordwestenwind die het vissen niet makkelijk maakte. De uitslag in groep A was als volgt: Eerste werd Peter Kuster met 5.000 ki logram; tweede John van Uunen met 3.570 kilogram en derde werd Koos van Herk met 2.300 kilogram. In de B-groep was de uitslag als volgt: I.Ferdi Bakker met 3.100 ki logram, 2.Arjan Boon met 3.000 kilogram en 3.Henk Multem met 1.800 kilogrma. In de C-groep werd Rene Treu ren met 4.780 kilogram eerste, tweede werd Johan Sapuletij met 2.310 kilogram en derde werd Willem van der Laar met 2.050 kilogram. "Ik heb er zin in om mijn leven in een iets rustiger vaarwater te brengen." Door Karin Jongkind (Tekstueel) Moordrecht-Voorde kleuters van de Sjaloomschool was dinsdag 3 juli een bijzondere dag. 'Hun'juf, Coby Broer, neemt per 1 september na bijna 42 jaar afscheid van het on derwijs. De oudervereniging wilde de juf op een passende manier bedanken voor haar jarenlange inzet. Daarom werd vorige week een feestdag gehouden op school. Niet alleen de 'eigen kleuters' van de juf, maar de hele school (180 leerlingen) vierde het feest mee. 's Ochtends was het programma voorbehouden aan de eigen klas van juf Coby. In de middag was er een show vol met optredens van alle leerlingen gepland in de grote zaal van de school. Op 12 juli (middag) is er nog een afscheids receptie voor (oud)collega's, ou ders en oud-leerlingen van de juf. Coby Broer begon haar loopbaan in Krimpen aan den IJssel. Ver volgens werkte ze in Amsterdam (Bos en Lommer) en in Gouda op de Plaswijckschool. Inmiddels is ze al weer zes jaar als leerkracht en intern begeleider verbonden aan de Sjaloomschool. ledereen die juf Coby een warm hart toedraagt is welkom bij de receptie aanstaan de donderdag. Bowlen Voor de kleuters van juf Coby be gon de dag al vroeg. Ze reisden met een aantal ouders naar het huis van hun juf en 'namen haar mee' voor een gezellige dag uit. De reis ging naar bowlingcentrum de Hill in Gouda, de woonplaats van Coby Broer. "Ik wist wel dat er iets stond te gebeuren op die dag. Ik hoefde immers niet naar school te komen. Maar dat het zo'n feestdag zou worden, had ik niet gedacht. De auto's waren versierd met ballonnen en de kin deren vonden het bowlen prach tig. Het is heerlijk om te zien hoe ze het naar hun zin hebben. Dat heb ik ook altijd één van de mooi ste dingen van dit vak gevonden. Eenmaal terug op school, kreeg ik een prachtig cadeau. Een servies, waarvan ieder kopje of bordje be schilderd was door één van de kin deren. Een heerlijk aandenken aan een mooie tijd." Geen zwart gat Coby Broer heeft altijd met veel plezier in het onderwijs gewerkt, maar kijkt er nu ook naar uit om nieuwe dingen te gaan doen. "Ik ben niet bang dat ik in het be kende zwarte gat val. Ik heb er zin in om mijn leven in een iets rustiger vaarwater te brengen. Ik ben actief met vrijwilligerswerk bij het kerkelijk centrum de Veste en zie wel wat er verder op mijn pad komt. Tegen de school heb ik gezegd, dat ik de eerste maanden echt wil gebruiken om mijn hoofd leeg te maken. Daarna mogen ze best bellen als ze me nodig heb ben." Voor het B-diploma: Joeri Kuy- pers, Katinka Massalt, Sietse Zijl stra, Julia Cnossen, Esther Poolman, Rutger Bom en Carl Schiebroek. Voor het C-diploma: Babette Kleine. Marije Oskam en Vera Dijkman zijn geslaagd voor Survivalzwem- men 1, Arnetia Breedijk, Marinda Hoeksema en Maikel Terlouw voor Survivalzwemmen 2 en Shania Sui- tela voor Survivalzwemmen 3. Voor Zwemvaardigheid 1 is ge slaagd Sanne van Brink en voor Zwemvaardigheid 3 Tamara van den Brink. Moodrecht - Bij de Moordrechtse zwemvereniging Orka'97 is op 7 juli voor de laatste keer dit school jaar weer diploma gezwommen. De volgende kinderen hebben af gezwommen: Voor het A-diploma: Mustafa Faadil Mustafa, Anna van den Bos, Matthijs van Orden, Cayenne Ca mee Klijn, Justin Scheurwater, Jo nathan Matharazzi, Mariëlle Sol, Kjeld Knipscheer, Rona Britt Boe- zelijn, Stijn de Romph, Sven Erkel, Lisa Fokker, Yuri Brog, Jonathan Anders Pilgram, Emma van Haag- en, Lex Claessens, Storm Revet, Vincent Leon Hoogendijk, Lotte Koekkoek, Jelle Reichard en Jenni fer Heemskerk.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31