Betaalt u te veel huur of servic VAARTOCHT OUDE HOLLANDSE WATERLINIE Pu LI T I E SCHATGRAVEN VOOR KINDEREN IN BIBLIOTHEEK Huurcommissie biedt helpende hand bij huurgeschillen f REGIO Huurders betalen regelmatig te veel huur of te hoge servicekosten voor hun woning. Volgens de Huur commissie kennen veel huurders hun rechten en mogelijkheden onvoldoende. Wie er met zijn verhuurder niet uitkomt, kan de Huurcommissie inschakelen voor een uitspraak die voor beide partijen geldt. Regelmatig krijgen huurders gelijk waardoor zij maandelijks flink besparen. Is de huur wel redelijk nu mijn dak lekt? Zijn mijn servicekosten niet te hoog? Klopt die hoge huurprijs wel die mijn nieuwe huurbaas rekent? Met deze vragen worstelen veel huurders. Slechts een kleine groep maakt hiervan vervolgens werk. En dat ten/vijl het wel degelijk zin kan hebben. Zo krijgen huurders regelmatig gelijk van de Huurcommis sie. Met als resultaat dat hun huurkosten flink omlaag kunnen gaan. Eenvoudige procedure "Het is jammer dat veel huurders nalaten de Huur- commisie in te schakelen bij achterstallig onderhoud of een te hoge huur. Zeker omdat hen dat flink wat geld kan besparen", zegt Jan Bloksma, voorzitter van de Huurcommissie. Volgens hem hoeven huurders niet bang te zijn om een procedure te beginnen bij de Huurcommissie. "Dat is heel eenvoudig. Je vraagt een uitspraak van de Huur- DE MAAT l© VOL, IK ©A EEN ZAAK BE61NNEN BIJ VS HUURCOMMI©©lE commissie door een standaardformulier in te vullen. Je betaalt vervolgens 11 euro. De Huurcommissie beslist daarna doorgaans binnen zes of zeven maanden in een uitspraak of je gelijk hebt of niet. Geeft de Huurcommissie je gelijk, dan krijg je de 11 euro terug en bespaar je vaak meteen een heleboel geld op de huur." Spreekuur in de regio Wie vragen heeft over z'n huurprijs, servicekosten of onderhoudsgebreken kan terecht op www.huurcommissie.nl of bellen met het gratis telefoonnummer 0800 - 488 72 43. Ook kunt u terecht op een van de spreekuren in het land. Zie de website voor de tijden en 14 locaties. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 pagina 33 Verspreiding Politiekrant Regio - Deze week krijgen alle inwoners van de regio Hollands Midden de huis-aan-huiskrant 'Politiepost' in de brievenbus. Deze krant, die twee maal per jaar verschijnt, is een uitgave van Politie Hollands Midden en bevat allerhande informatie over haar werk. De politie neemt dit initia tief als extra communicatiemoge lijkheid om met het grote publiek in contact te treden, naast de gebruikelijke persvoorlichting en actuele internetsite. In deze juli- editie staat onder meer informa tie over huiselijk geweld, de top 10 van meestgestelde vragen aan de politie en over de cursus 'Poli tie voor Burgers'. Verder staan er preventietips in en een lijst met wijkagenten en hun werkgebied. In deze lijst moeten de volgende wijzigingen aangebracht worden: Willem Theil is wijkagent in Voor hout (in plaats van Oegstgeest), Ruud Gijbeis is wijkagent in Zoe- terwoude (in plaats van Zoeter- woude-Dorp) en Henk te Winkel is ook wijkagent in de omgeving Herenhof (hovenbuurt) en het Weteringpark. Waarnemend wijk agent Edward Vleeschdraager is werkzaam in de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle. Zijn naam ontbrak op de lijst. Politiepost wordt verspreid in combinatie met reclamebezor ging. Voor hen die de politiekrant niet hebben ontvangen, liggen er exemplaren bij de politiebureaus. De krant is telefonisch op te vra gen via het politie-informatie- nummer 0900-8844. Bovendien is er de mogelijkheid Politiepost op de internetsite politie.nl/hol- lands-midden te bekijken. Nauwkeurig politieonderzoek na ernstige aanrijding De televisiebeelden zijn bekend: bij een moord of doodslag wordt de plaats delict afgezet en stelt de politie een uitgebreid onderzoek in. Bij een ernstig verkeersonge val gebeurt dat ook steeds meer. "Het veroorzaken van een aanrij ding met letsel of een dodelijke aanrijding is namelijk ook een ernstig misdrijf", verklaart chef verkeersondersteuning Politie Hollands Midden. Bij ernstige ongevallen werd al tijd al politieonderzoek gedaan. Daarnaast was echter ook de spoedige doorstroming van het verkeer een belangrijke factor. Na de zorg voor het slachtoffer is het technisch onderzoek leidend. Gemiddeld hebben agenten van de verkeersondersteuning op de plek van de aanrijding twee on- derzoeksuren nodig. Toegenomen verontwaardiging "Verkeersmisdrijven zijn niet lan ger een ondergeschoven kindje", constateert Van Beuzekom te vreden. "De maatschappij beseft nu dat een zwaar ongeval door roekeloos rijgedrag heel dicht tegen doodslag aan zit. Is er op zet, is het ongeval verwijtbaar? Om dat te bepalen moeten we als politie vanaf minuut één ge degen onderzoek doen." Ook de veroordelingen gaan in de ten dens van toegenomen aandacht en verontwaardiging mee. Waar een verdachte voorheen bij een dergelijke zaak een paar weken celstraf kreeg, wordt er nu vaak veroordeeld tot een paar maan den gevangenisstraf. In de politieregio Hollands Midden zijn in 2006 13 mensen als gevolg van een aanrijding omgekomen, 483 mensen raakten gewond. Het aantal verkeersdoden in 2005 be droeg 18, er werden 563 gewonde verkeersdeelnemers geteld. Regio - In bibliotheek De Groene Venen, locaties Bodegraven, Reeuwijk, Waddinxveen, Moordrecht en Zevenhuizen, wordt tijdens de zomervakantie een zomeractiviteit georganiseerd voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. De kinderen kunnen in de bibliotheek een 'zilverstaaf' lenen, deze bij de balie op hun pas laten zetten en mee naar huis nemen. In de zilverstaaf zitten leuke, spannende of stoere boeken. Thuis pas kijken wat erin zit! Vanaf 21 juli liggen de zilverstaven klaar. Regio - Gezeten in een bok, een streekeigen open motorboot, kun nen belangstellenden een culture le ontdekkingsreis over het water maken langs zeven dorpen en ste den waarvan de historie verweven is met de Oude Hollandse Waterli nie. Deze linie was het strategische verdedigingsmiddel waarmee de Staten van Holland zich weerden tegen het Franse leger. In het jaar 1672 dreigde Holland over land onder de voet te worden gelopen. Men besloot deze plek onder wa ter te zetten en een waterlinie aan te leggen. Dit werkte en Holland hield stand. Watersnip, dat dit jaar het twin tigjarig bestaan viert, organi seert deze nieuwe vaartocht (bij voldoende belangstelling) voor donderdag 19 juli, zaterdag 8 sep tember en zaterdag 15 september. De tocht duurt van 9.30 tot 16.30 uur met een pauze om 12.30 uur. De prijs bedraagt €22,50 (eten en drinken zelf meenenem). Voor meer informatie en aanmelden: natuuractiviteiten@watersnip. info of 0182-395460. Het is ook mogelijk deze vaartocht op een andere datum te boeken voor een groepsuitje vanaf15 per sonen. Deze 'zeven dorpen tocht', die start in Bodegraven, voert langs Nieuwerbrug, Driebruggen, He kendorp en Oudenwater waar een stop van een uur wordt ingelast voor de lunch en waar men de (Foto Kees Dekker, Watersnip Advies) Heksenwaag en het Stadhuis kan bezichtigen. Vervolgens gaat de tocht richting Linschoten en via Woerden keert men terug naar Bo degraven.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33