Onnp GOYA'S GHOSTS, LITTLE MISS SUNSHINE EN LA TOURNEUSE DE PAGES IN FILMHUIS ia t x/eCd UITVAARTVERZORGING OIO 52I 60 16079 - 342 60 70 frwviiicb&'i'iclvt Aad van Alphen PlattelandsParlement INSCHRIJVING GROENE HART KUNSTPRIJS 2007 GESTART Op zaterdag 7 juli 2007 hebben wij het schokkende bericht ontvangen dat, na een ziekbed van amper zes weken, op 58-jarige leeftijd is overleden: Aad was een zeer actief lid van onze vereniging. Op sportiefgebied, maar ook als vrijwilliger van onze Technische commissie. Alle leden van Love'yo zijn Aad veel dank verschuldigd voor het werk dat hij de laatste jaren voor onze club heeft gedaan. Hij deed dat meestal onopvallend maar met een zekere gedrevenheid. Ons park lag er altijd prachtig bij. Vanaf het moment dat hij ziek werd is nog maar eens duidelijk gebleken hoeveel tijd het kost om ons park op die manier te onderhouden. Als bestuur hebben wij ons daarover de afgelopen jaren geen zorgen hoeven te maken. Aad regelde dat samen met zijn andere makkers van de TC. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en andere dierbaren veel sterkte toe de komende tijd en zullen zijn lach en sympathieke persoonlijkheid missen. Bestuur en leden van tennisvereniging Love'yo te Moerkapelle. Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 Met respect en in stijl doen we wat vai v (slis Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3B Hoek - Moerkapelle - Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken showroom gedenkstenen Hoekeindseweg 61, 2665 KB Bleiswijk 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia www.plattelandsparlement.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 pagina 35 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging jV van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-I Gouda - In het filmhuis aan de Lethmaetstraat worden in de ko mende periode de volgende films vertoond. GOYA'S GHOSTS; regie: Milos For- man; met Stellan Skarsgard, Javier Bardem, Natalie Portman - SPA 2006 114 min. Het historische kostuumdrama Goya's Ghosts van Milos Forman (One flew over the cuckoo's nest, Amadeus) gaat over Spanje's be roemdste schilder Francisco Goya (1756-1828) en zijn muze Inés, maar vooral ook over de roerige tijd waarin zij leefden. Goya (Stellan Skarsgard uit Breaking the waves) is aan het eind van de 18e eeuw een gevaar voor zowel de politiek als het invloedrijke katho lieke gezag in Spanje. In een serie anonieme tekeningen met ezels, heksen en hoeren - in plaats van heiligen - verkondigt de schilder zijn antikerkelijke opvattingen. Hij moet worden uitgeschakeld, maar dat gebeurt niet rechtstreeks. Goya's muze Inés (Natalie Portman) wordt bij de inquisitie ontboden en belandt onterecht als ketter in het gevang. Goya probeert haar met hulp van broeder Lorenzo (Ja- vier Bardem) vrij te krijgen, maar de onbetrouwbare geestelijke ver grijpt zich aan haar. Als zijn laffe daad uitkomt, vlucht Lorenzo naar Frankrijk. Later zien we hem terug met het overwinningsleger van Na poleon om als afgezant van de kei zer grote schoonmaak te houden in Spanje. Intussen kwijnt Inés weg in de gevangenis. Ze wordt volslagen krankzinnig door fysieke en men tale martelingen. Op zoek naar een uitweg voor haar lijden krijgt Goya te maken met de brandhaarden die Spanje teisteren: de opkomst en ondergang van Napoleon zorgen voorjaren van oorlog, wanhoop en geweld. Goya's Ghosts is geen diepgaand portret van de bevlogen schilder. Forman heeft een aangrijpend drama gecombineerd met een be langrijke episode uit de Spaanse geschiedenis - en dat in héél mooie beelden. LA TOURNEUSE DE PAGES; regie: Denis Dercourt; met Catherine Frot, Déborah Franqois, Pascal Greggory -FRA 2006 «85 min. Voor de tienjarige Mélanie is piano spelen haar lust en haar leven. Ze is zó getalenteerd dat ze mag mee doen aan het toelatingsexamen voor het conservatorium. In de jury zit haar grote voorbeeld, de con certpianiste Ariane Fouchécourt. Maar tijdens een auditie in het begin van La Tourneuse de pages is het juist zij die Mélanie uit haar concentratie haalt. Het meisje bakt er niets meer van. Thuisgekomen besluit ze nooit meer een toets aan te raken. Tien jaar later is Mélanie stagiaire op het advocatenkantoor van Jean Fouchécourt, de echtgenoot van de vrouw die haar leven destijds gron dig veranderde. Haar organisatie talent en toewijding zorgen ervoor dat ze snel wordt opgemerkt. Ze wordt gevraagd om enkele dagen op de zoon van het echtpaar te passen. De kennismaking met de vrouw des huizes verloopt goed en als blijkt dat Mélanie muziek kan lezen, vraagt Ariane haar om haar persoonlijke assistent te worden. Zo maakt Mélanie zichzelf onmis baar in het gezin - en dat is precies wat ze wil. La Tourneuse de pages is een span nend psychologisch drama met een ingehouden, maar intense agressie die slechts op enkele momenten tot uitbarsting komt. Vooral Débo rah Franqois in de rol van Mélanie weet veel spanning op te roepen en dat tot het eind vast te houden. Eerder speelde zij al een glansrol in L'Enfant van de broers Dardenne, die het filmhuis in 2005 vertoonde. LITTLE MISS SUNSHINE; regie: Jo nathan Dayton, Valerie Faris; met: Abigail Breslin, Greg Kinnear, Paul Dano - USA 2006 101 min. Little miss sunshine was dit jaar één van de verrassingen bij de Oscars. De productie werd genomineerd als beste film en won de prijs voor beste script en beste mannelijke bijrol. Defilmgaatovereen missverkiezing voor zeer jonge Amerikaanse meis jes. Of eigenlijk over de zevenjarige Olive, die mee mag doen met deze wedstrijd. En dat terwijl ze mollig en brildragend is. Met haar familie begint ze in een gammel VW-busje aan de dertienhonderd kilometer lange rit naar hun bestemming. Het gemêleerde reisgezelschap bestaat uit haar verknipte vader, een oom met zelfmoordplannen, een pu berende broer die weigert te pra ten en een heroïnesnuivende opa. De enige normale figuur is Olive's moeder die de bende bijeen weet te houden. Hun reis verloopt niet zonder tegenslagen, precies zoals dat een roadmovie betaamt. Tot zover lijken alle ingrediënten aan wezig voor een platte komische film. Maar niets is minder waar. Regisseurs Jonathan Dayton en Valerie Fairs omzeilen alle klippen van zo'n rolprent, waardoor Little miss sunshine zowel komisch als ontroerend is en de personages met mededogen worden neerge zet. Bijzondere running gag is het aftandse busje dat een eigen leven lijkt te leiden. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Wat speelt er bij u op het platteland? Denk mee. Praat mee. Doe mee! Regio - De Stichting Kunstpromo tie Groene Hart roept iedereen op die zich bezig houdt met beel dende kunst mee te dingen naar de Groene Hart Kunstprijs. Dit jaar is het thema 'Recht uit het hart.' De kunstenaars mogen hun asso ciaties met dit thema volledig de vrije loop laten gaan, maar ze kun nen ook dichtbij het Groene Hart blijven. Op donderdag 11 oktober wordt de prijs voor de vijfde keer uitgereikt. Naast professionals en amateurs zijn voor het eerst dit jaar ook studenten van de kunst academies rond en in het Groene Hart uitgenodigd om mee te din gen. Voor elke categorie is er een geldprijs en een trofee. Bovendien wordt van de winnaar van de pro fessionals een boekje geprodu ceerd met zijn of haar werk en krijgen de beste studenten een masterclass van een van de kunste naars uit de jury. Een belangrijke voorwaarde is dat de deelnemers uit het Groene Hart komen. Voor de studenten geldt dat ze moe ten studeren aan een van de aca demies in Den Haag, Rotterdam, Utrecht of Leiden. Toppers in de jury De onafhankelijke, deskundige jury bestaat uit mensen uit de wereld van kunst en cultuur. Ge vraagd zijn de beeldend kunste naars Jan Cremer, Joop Rubens, Ans Markus en de bekende auteur/ publicist Herman Vuijsje, een warm pleitbezorger voor het groene, ongerepte landschap. Hij zal te vens de prijsuitreiking verzorgen. Uit de inzendingen kiest de jury voor iedere categorie vijf geno mineerden. Zij ontvangen elk een juryrapport. Daarnaast kunnen bezoekers tijdens de expositie van alle inzendingen stemmen voor de Rabo Publieksprijs. Deze wordt op 4 november bekend gemaakt. Ode aan het Groene Hart De kunstprijs is een initiatief van de stichting Kunstpromotie Groe ne Hart en wordt tweejaarlijks uitgereikt. De stichting heeft als doelstelling de beeldende kunst in het Groene Hart in de meest brede zin te stimuleren en te promoten. En daarmee het bewustzijn dat dit prachtige gebied zoveel mogelijk beschermd moet blijven. Zo orga niseerde de stichting de afgelopen jaren speciale exposities over be faamde schilders die in het Groene Hart leefden en werkten. Inschrijven Een inschrijfformulier kan tot 1 september worden aangevraagd en ingediend bij het secretariaat van de stichting Kunstpromotie Groene Hart, Galerie Hoeve Rij laarsdam, Nieuwveenseweg 59, 2421 LB Nieuwkoop, tei. 0172- 573747 of op www.groenehart- kunst.nl. De werkstukken moeten worden ingeleverd op 29 september. De gratis toegan kelijke expositie in Galerie Hoeve Rijlaarsdam te Nieuwkoop zal ge opend zijn van 12 oktober tot en met 4 november 2007.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35