Zevenhuizen-Moerki^illi Gemeente U bent van harte welkom! donderdagavond 12 juli informatieavond fusie Fusiegemeenten communiceren gezamenlijk over onderwerpen Wmo Afsluiting spooroverwegen spoorlijn Leefbaarheid in de kern Zevenhuizen Ruimtelijke Ordening Besluiten algemene plaatselijke verordening Informatieavond fusie Doe mee in de maatschappij Den Haag - Gouda 7 juli 2007 tot en met 22 juli 2007 Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen/vrij stellingen: Vrijstelling bestemmingsplan Hart van Holland 11 jul Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl vWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPF.T .1 F. NT WEEK 2 Het kan u bijna niet ontgaan zijn, de gemeen ten Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht zullen vanaf 1 januari 2010 een nieuwe gemeente vormen. Voor onze gemeente is nu het moment aan gebroken u verder te informeren over de plan nen, wat er allemaal gaat gebeuren tot 2010 en welke voordelen wij voor onze inwoners zien in een fusie. Wij kunnen ons voorstellen dat ook u de no dige vragen heeft. Daarom nodigen wij u van harte uit op 12 juli a.s. in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Daar zullen burgemeester Fijen en projectleider voor de fusie mevrouw A. van Berkel een toelichting geven. Vervolgens bent u in de gelegenheid vragen te stellen. Wij reke nen op uw komst! Programma (wijzigingen voorbehouden) -19.15 uur zaal open koffie en thee -1930 uur aanvang Burgemeester Fijen heet iedereen welkom en gaat kort in op het ach terliggende proces inzake de bestuurlijke toe komst van Zh-Mkp. -19.40 uur Presentatie Ardie van Berkel: geeft antwoord op vragen als: Wat doet de gemeen te momenteel? Waar bevindt de gemeente zich in het fusieproces en wat moet er gebeu ren? En wat is de rol van inwoners daarbij?' - 20.00 uur Pauze met gelegenheid voor inwo ners om naar aanleiding van de presentatie vragen en/of opmerkingen op te schrijven. In name vragenformulieren. - 20.45 uur Interactief deel met gelegenheid tot het stellen van mondelinge vragen. -21.45 uur Einde bijeenkomst Wanneer 12 juli 2007 Tijdstip: inloop vanaf 19.15 uur, start 19.30 uur Waar Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle Laat uw kans niet voorbijgaan om mee te pra ten over de toekomst van uw gemeente en dus vanu! Donderdagavond 12 juli 2007, Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle, zaal open om 19.00 uur. Aanvang 19.30 uur. Vandaag treft u naast deze gemeentepagina de eerste uitgave van een informatieve pagina over onderwerpen uit de Wet maatschappelijke on dersteuning. Het is een gezamenlijk initiatief van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. De uitgave verschijnt in Het Kanaal en Hart van Holland. In deze eerste uitgave bijten de Wmo wethou ders Gea Gravesteijn, Tamara Venrooy en Rinus Bosman het spits af Aan hun de eer de pagina te lanceren. Zij zijn als bestuurders verantwoorde lijk voor de uitvoering van de nieuwe wet die 1 januari jongstleden van kracht ging. U kunt on dermeer lezen hoe zij de overgang naar de Wmo hebben ervaren en voor welke zaken zij zich sterk maken. Daarnaast op de pagina ook algemene Wmo informatie en openingstijden Wmo zaken in gemeentehuis en raadhuis. De volgende uitgave wordt verwacht in het najaar met daarin onder andere informatie over de in stallatie van de Wmo adviesraden. Prorail, de beheerder van het spoorwegennet in Nederland, gaat de komende weken onderhoud aan het spoor Den Haag - Gouda uitvoeren. Door de werkzaamheden is het noodzakelijk de spoorwegovergangen tijdelijk af te sluiten. In onze gemeente gaat het om de overgangen in de Swanlaweg (N219), de parallelweg/fietspad van de Swanlaweg en de Noordelijke Dwarsweg van belang. De Provincie Zuid-Holland en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle (wegbe- heerders) hebben afspraken gemaakt over de periodes waarin de overwegen mogen worden afgesloten en de omleidingsroutes voor lang zaam verkeer en gemotoriseerd verkeer tijdens de afsluitingen. We maken u graag attent op de volgende afsluitingen: 7 juli -16 juli 2007 (afsluiting 1) Overweg parallelweg/fietspad Swanlaweg/N219 Gesloten voor alle verkeer. Fietsers worden op werkdagen van 6.00 uur tot 22.00 uur en in het weekend van 8.00 uur tot 18.00 uur met een "fietsveer" van de ene kant Tijdelijke verkeersmaatregel afsluiting Noordelijke Dwarsweg Het college van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat in de vergadering van 26 juni 2007 is besloten tot het nemen van de vol gende tijdelijke verkeersmaatregel: Krachtens de bepalingen van de Wegenver keerswet, het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Administra tieve Bepalingen inzake het Wegverkeer wordt overgegaan tot: Voor het realiseren van een tijdelijke afslui ting tussen Noordelijke Dwarsweg 97/132 tot 40 meter ten noordoosten van de A12 in ver band met de realisatie van een tunnel voor een periode van 1,5 jaar ingaand op maan dag 9 juli 2007 zal de Noordelijke Dwarsweg worden afgesloten voor al het gemotoriseer de verkeer. Vanaf zaterdag 1 september 2007 zal de Noordelijke Dwarsweg ook worden afgeslo ten voor het fietsverkeer. Met ingang van zaterdag 1 september 2007 een tijdelijk fietspad instellen ten zuiden van de spoorlijn Den Haag - Utrecht tussen de naar de andere gebracht. Buiten deze perio des wordt een omleiding over de Noordelijke Dwarsweg aangegeven. Weekeinde 21 juli 2007 - 22juli 2007 Overweg Noordelijke Dwarsweg (Vr/za 00.00- Zo/ma 00.00 uur) Gesloten voor alle verkeer. Gedurende deze periode wordt een omleiding route over de Swanlaweg/N219 aangegeven. De overwegen op de Noordelijke Dwarsweg en Swanlaweg/N219 waren de afgelopen nachten gesloten. Informatie? Heeft u vragen over de werkzaamheden, dan kunt u tijdens kantooruren contact met Prorail opnemen op telefoonnummer 010 2824122. Voor eventuele klachten en opmerkingen kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Publiekscontacten van Prorail op telefoonnummer 0900 7767245 0,20 pm.). U kunt ook een e-mail sturen naar publiekscon- tacten@prorail.nl. Noordelijke Dwarsweg en de Bredeweg door plaatsing van de borden Gil en G12 van bijlage 1 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990, waardoor het voor fietsverkeer mogelijk wordt een korte omlei dingsroute te volgen. Voor het realiseren van een maximale door- rijhoogte van 3,50 meter in de tunnel onder het spoor en de A12 zal het gemotoriseerde verkeer via een om- en om-regeling door de tunnel rijden door plaatsing van de borden F5 en F6 volgens bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990. Het fietsverkeer maakt gebruik van het naast gelegen vrij liggende fietspad welke in twee richtingen wordt bereden. Ingangsdatum conform laatst vastgestelde planning is 1 ok tober 2008. Op 24 september 2004 is een Uitvoeringsover eenkomst Omleidingsweg N219 afgesloten. Onderdeel van de aanleg van de omleidings weg is de realisatie van een tunnel in de Noor delijke Dwarsweg ter plaatse van het spoor en de A12. Gedurende de bouw van de tunnel is geen verkeer mogelijk tussen Noordelijke Dwarsweg 97/132 tot 40 meter ten noordoos- In dorpshuis Swanla stond afgelopen woensdag de leefbaarheid centraal. Enkele tientallen inwoners hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van gemeente, Woonpartners en poli tie. "Wat gaat goed, wat kan beter...?", was de centrale vraag. In algemene zin werd het tweede deel van de vraag meer beantwoord. Inwoners brachten zaken in het voetlicht die voor verbetering vatbaar zijn, waaronder het onderhoud van het openbaar groen, speelvoorzie- ningen in Swanla, handhaven overlast Wethouder Krefüaan, op- en afritten voor rolstoelgebruikers bij Swanlastae- te, de achterpaden. Er komt een verslag van deze avond. De aanwezige inwo ners krijgen dit verslag thuisgestuurd. Voor wie niet aanwezig waren, komt het verslag beschikbaar op de gemeen telijke website. ten van de A12. Het is nodig deze afsluiting door middel van een tijdelijk verkeersbesluit officieel mogelijk te maken. Na de uitvoering van de onderdoorgang is alleen mogelijk met lage vloerbussen, brandweervoertuigen en laag landbouwverkeer door de tunnel te rijden vanwege de beperkte doorrijhoogte van 3,50 meter. Het is tevens niet meer mogelijk voor ge motoriseerd verkeer om elkaar te passeren. Het gemotoriseerde verteer zal door middel van een om en om regeling door de tunnel rijden. Het brom- en fietsverkeer zal rijden over een vrij liggend fietspad. Ook voor deze aanpassin gen is het nodig een verkeersbesluit te nemen. Dit besluit en de daarbij behorende stukken liggen vanaf vandaag gedurende 6 weten op de afdeling Openbare Werken, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weten na de dagtekening van dit blad een ge motiveerd bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de Ar rondissementsrechtbank Den Haag, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. In de periode van 28/06/5/2007 tjm 05/07/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: - Jonkheer van der Weistraat 28, 2751 AJ Moerkapelle, plaatsen veranda achter de woning (BL/2007/0027); - Moerdijkstraat 17, 2751 BE Moerkapelle, vergroten wo ning achterzijde (BR/2007/0050) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrij stelling verleend: verzonden: 04/07/2007: Jiüianastiaat 34, 2751 GD Moerkapelle, vergroten woning (BR/2007/0004) Bredeweg 48a, 2752 AB Moerkapelle, verhogen gedeelte be staande kassen (BR/2006/0043) Noordelijke Dwarsweg 100, 2761 GD Zevenhuizen, plaat sen 2 dakkapellen (BL/2007/0025) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aante kenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de ver leende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Post bus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het gel dende bestemmingsplan Landelijk Gebied 1990 voor een uit bouw aan de achterzijde van de woning op het perceel Lange Zijde 49, 2761 AX Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 12 juli 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij bur gemeester en wethouders. Mondelinge zienswrjzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180- 637732. Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verle- Jeugdclubs Gereformeerde Gemeente voor het te koop aan bieden van goederen op of aan de openbare weg tijdens de "actiedagen verkoping"op 14juli 2007 op het parkeerterrein naast de gereformeerde Gemeente te Moerkapelle. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Tennisclub Zevenhuizen voor de organisatie van een ten- niskamp op 6 en 7 juli 2007 op het grasveld bij "Tennisclub Zevenhuizen" te Zevenhuizen. Jeugdclubs Gereformeerde Gemeente voor de organisatie van een "actiedag en verkoping"op 14 juli 2007 op het par keerterrein naast de gereformeerde Gemeente te Moerka pelle Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Be stuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het col lege van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hier boven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergun ning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weten na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4