VAN NOORDELIJKE DWARSWEG TOT HONDENPOEP TERRAS EN VLAAIEN BIJ VERNIEUWDE SNOEP KADOWINKELTJE EIGENAAR LOSLOPENDE HOND GEZOCHT ZEVENHÜIZÊN-MOERKAPFli f'Ï KERKDIENSTEN - 15 JULI Kerribezoek Zevenhuizen Man door hond in been gebeten LAATSTE ZOMERAVOND CONCERT OP DORPSPLEIN pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juli 2007 ningen, over parkeren en bekeu ringen komen langs. Wethouder Te Meij en wethouder Bosman en ook wethouder De Jong geven een reactie als het hun werkter rein betreft. Al met al bleek dat aanwezigen vonden dat het gemeentelijk meldpunt beslist adequater kan reageren. "Het moet beter kun nen." Over de aanwezigheid of alertheid van de politie was men maar matig enthousiast. In relatie tot verkeerveiligheid en vernie lingen brak de burgemeester na drukkelijk een lans voor het kijken naar de oorzaak en voor actief burgerschap ondanks reacties uit de zaal die aangaven dat dat lang niet altijd mogelijk is. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. L.C. de Borst; 19.00 uur ds. M. de Boer. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur kand. J. Reijm. Geref. kerk 9.30 uur drs. F.P. Treep. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. 8.45 uur kand. H. Juffer; 16.15 uur kand. G.A. van den Brink. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van I der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033 46 3 0 5 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen maatschappelijk werk Kwadraad, Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Ze venhuizen, maandag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl, www. info@ stichting kwadraad. nl. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do 9.00-10.00 uur, tel: 09 00-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor dieren, Dierenkliniek Zevenhuizen, Nij verheidscentrum 10, 2761 JP Zevenhuizen, tel. 0180-631458. J Door M. Lindhout Zevenhuizen - Lopend met een kar vol met boodschappen op het parkeerterrein van de C1000, aan de linkerzijde, nabij Voorbrood, is de heer Hordijk zaterdag 30 juni omstreeks 15.00 uur, gebeten door een loslopende hond. Door de beet heeft de heer Hordijk zoda nig letsel opgelopen dat hij voor behandeling naar de huisarts is geweest. Het slachtoffer wil graag in contact komen met de eigenaar van de hond. Het 'signalement' van de hond: een klein wat ouder herderachtig hondje van ongeveer 55 cm hoog kortharig, lichtbruine vacht met een vale snuit, ledereen die meer kan vertellen over de hond kan bellen met 0180-632212, mevrouw Overduin of de heer Hor dijk. Zevenhuizen - Ondanks wat lichte regen en veel wind heeft DKV uit Nieuwerkerk aan den IJssel toch een concert gegeven op het Dorpsplein. Het klonk goed en enthousiast en nodigde uit tot dansen. Toen het alsnog hard ging regen is ook deze harmonie vroegtijdig gestopt. Al enkele weken kampt organisator De Kleine Trompetter met bijzonder slecht weer op de vrijdagse zomeravondconcerten. Komende vrijdag vanaf 19.30 uur zal het orkest van Kunst en Vriendschap uit Zoetermeer de reeks zomeravondconcerten afsluiten samen met Afslag 9, de slagwerkgroep van muziekvereniging De Kleine Trompetter. Het opleidingsorkest sluit het seizoen af met een concert op het Dorpsplein op zaterdagmiddag vanaf 13.30 uur. Zevenhuizen - Het laatste kernbe- zoek van het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle vond vorige week woensdag plaats in Dorpshuis Swanla. Burgemeester Fijen heette stipt om half acht alle belangstellenden, raadsleden en collegeleden welkom. Hij stelde de inleiders van de avond voor: wethouder Mies Te Meij-de Laat, de heer Kamp van Woonpartners Midden-Holland en wijkagent de heer Vleeschdraager. Fijen memo reerde dat met deze bijeenkomst een oude belofte werd ingelost. Het gemeentebestuur wil praten over aspecten van leefbaarheid en de bijeenkomst was niet bedoeld als klachtenavond. Wat gaat goed, wat kan beter Met dit motto startte Kamp zijn betoog. Zo'n 800 woningen in Ze venhuizen vallen onder beheer van Woonpartners. Zijn organisa tie wil steeds meer nadruk leggen op leefbaarheid door contacten met bewonerscommissies. Te Meij memoreerde vele activiteiten op bouwgebied zoals in Groot Swanla en in de toekomst 1200 woningen bij de kern Zevenhuizen in het kader van de ontwikkelingen in de Zuid- plaspolder. Er was ook aandacht voor de stand van zaken omtrent de Omleidingsweg N 219 en de re vitalisering van de Dorpsstraat. De wethouder had het verder over het noodfietspad dat in verband met de afsluiting van de Noordelijke Dwarsweg wordt aangelegd en de wateroverlast in West. Speciaal ves tigde ze de aandacht op het centra le meldpunt van de gemeente voor klachten: 0180-637703. Wijkagent Vleeschdraager deelde de aanwezigen mee hoe het staat met bekeuringen, aanhoudingen, diefstallen en andere incidenten. Speciale aandacht vestigt hij op stagnatie in de deelname aan Po- litieKeurmerkVeiligWonen. Hij spreekt van een gerichte aanpak van hangjongeren om de veilig heid in de wijk te garanderen. "Durf jongeren aan te spreken, ons doel is een veilige wijk". Met trots meldde hij dat de politie in het burgertevreden hei dsonderzoek een 8,3 scoort. Intermezzo Na de pauze doet de burgemeester als opwarmertje voor de avond een rondje met stellingen waarbij de zaal moet reageren met een rode of groene kaart al naar gelang haar be oordeling. De stellingen gaan over aspecten van leefbaarheid. Over hondenpoep, over parkeerproble men, over groenvoorzieningen, over sociale controle, over actief burger schap. De burgemeester loodste de zaal behendig door de vragenreeks heen. Bij met name reacties op het gedrag van de jeugd en het aan spreken van de jeugd dringt hij aan op het vermijden van het idee dat de jeugd niet zou deugen. Over de stellingen werd nogal eens verdeeld en tegenstrijdig gestemd. Een rondje stellingen na de pauze. Groot en klein ongenoegen Uiteindelijk konden de aanwezi gen aan hun trekken komen door met vragen hun zorgen aan de orde te stellen. Die vragen waren uiterst divers. Om te beginnen over de Noordelijke Dwarsweg. Dat de afsluiting zo definitief is, het zij zo. Wie met de bus naar het ziekenhuis in Gouda wil, wordt wel geconfronteerd met het feit dat dat nu een strip extra kost. Wie betaalt dat? "Niet de gemeente," pareert de burgemeester vrij snel, alhoewel hij wel bereid is het bij Connexion aan te kaarten. Vra gen over de revitalisering van de Dorpsstraat, over het ontbreken van afritten voor rolstoelen, over het ontbreken van speelvoorzie- Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Monique en Ton Aveling zijn met hun Snoep Kadowinkeltje verhuisd naar het naastgelegen pand. Naast snoep en cadeauartikelen gaan ze in de nieuwe winkel ook vlaaien en broodjes verkopen en kunnen de klanten een kopje koffie of thee drinken. De ruimte is in zes we ken tijd aangepast en ingericht en werd woensdag 4 juli geopend. Het Snoep Kadowinkeltje is in middels ruim vijf jaar gevestigd in Zevenhuizen. Nog maar een half jaar geleden werd de winkel ver bouwd. "Toen kwam ineens dit pand vrij en die kans konden we niet laten gaan", vertelt Monique Aveling. "Het is altijd een droom van Ton geweest om een theehuis te beginnen en met de nieuwe grotere ruimte, hebben we de winkel kunnen uitbreiden met een terras." Er staan zowel binnen als buiten enkele tafels waar koffie gedronken kan worden. Nieuw zijn ook de vlaaien van Houwens Vlaai. De vlaaien staan uitgestald in een vitrine en kunnen zowel per hele vlaai als per punt gekocht worden .om meteen op te eten. "We heb ben niet altijd alle smaken op voor- I/oor iedere gast een punt tijdens de opening op woensdag 4 juli. "Het is een droom die ik eindelijk waar heb kunnen maken", zegt Ton Aveling. "Ik denk zeker dat het theehuis een aanvulling is voor Ze venhuizen. Vooral in de zomer ko men er veel toeristen in ons dorp en er is behoefte om ergens iets te kunnen drinken. Maar ook voor de Zevenhuizenaren zijn er in het dorp niet veel mogelijkheden om gezellig wat te drinken op een ter rasje. En ze hoeven niet meer naar elders voor hun vlaaien! Tot 14 juli zijn de vlaaien in de aanbieding voor een probeerprijs. Voor de kinderen is er een kleur- platenactie. De kleurplaten kun nen worden opgehaald en ingele verd in de winkel. Voor de mooiste kleurplaat is er een grote knuffel. Zowel buiten als binnen de mogelijkheid een kopje koffie of thee te drinken, mét een punt vlaai. raad, maar bestellen kan altijd!" De folder van Houwens Vlaai biedt keuze uit 34 verschillende vlaaien, waaronder ook een aantal thema vlaaien voor feestdagen, vaderdag of voetbal. Naast koffie en thee en vlaaien, gaan ze ook belegde broodjes, saucijzenbroodjes, wor stenbroodjes en tosti's verkopen. Feestartikelen "Het meubilair is meegegaan. We hebben in de nieuwe winkel weer de ouderwetse gezellige sfeer wil len creëren", vertelt Monique. "We gaan op dezelfde voet verder: Het assortiment snoep, chocolade, kof fie en thee, cadeauartikelen en na tuurlijk het ijs blijft zoals het was, alleen het assortiment feestartike len is verder uitgebreid met ver schillende artikelen voor geboorte, huwelijk en Abraham/Sara." Ook voor verjaardagstraktaties kan men terecht bij het snoepteam van het Snoep Kadowinkeltje.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6