BIBELOT LAAT HAAR GASTEN PROEVEN MET LEE TOWERS MINI BLACK GOSPEL WORK SHOP OP WINGERDVELD FEEST BIJ KINDERDAGVERBLIJF KWIEBUS DIER VERMIST OF GEVONDEN? WADDINXVEEN Commissaris van de Koningin opent evenement AUGUSTUS-EXPOSITIE IN BIBLIOTHEEK FIETSTOCHT SENIOREN De spijker op de kop voor handige timmerlieden? Vind werk! Meer info: www.wijsman-hoveniers.nl pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 augustus 2007 Waddinxveen - 'Bibelot Proeft' is de klinkende naam van het evenement wat ter ere van het zesde lustrum van restaurant Bibelot wordt georga- niseert. Evenals vijf jaar geleden, viert Bibelot dit jaar haar lustrum op uitbundige wijze. Destijds viel de 25e verjaardag van het restaurant sa men met Wadd 'lekkeR!, het gastronomische evenement aan de Gouwe. Ter ere van de dertigste verjaardag organiseert Bibelot een soortgelijke uitgebreide proeverij in en om haar restaurant aan de Limaweg 54 in Waddinxveen. Vrijdag 25 augustus om 18.00 uur wordt "Bibelot Proeft" officieel door de heer J. Franssen, Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, geopend. "Een gastronomische excursie langs culinaire hoogtepunten is wat wij onze gasten willen bie den". Aan het woord is een en thousiaste Ton Ververs. Samen met zijn echtgenote Caroline, keuken brigade en bedienend personeel is hij drukdoende met de voorbe reidingen van dit groots opgezette evenement. "Ons restaurant en de partyruimte zijn te klein om alle gasten onderdak te kunnen bie den. Vandaar dat wij tijdelijk uit breiden met fraai ingerichte pavil joens." Tijdens 'Bibelot Proeft' is er op een avond onder meer een Hol landse soepventer, een Brusselse wafelbakker, en de gasten krijgen een kijkje in de Franse en andere keukens van wereldfaam. De gasten worden verrast door een Japanse Geisha n vermaakt door een Italiaanse koffiekunstenaar. Ververs: "En alsof dat nog niet genoeg is, verbaas je je ook nog eens over een bijzondere Belgische bonbonmaker. Voor deze volledig verzorgde "internationale" avond uit, betaal je een vast bedrag per persoon. Speciaal voor bedrijven presenteert restaurant Bibelot een interessant sponsorprogramma dat bestaat uit minimaal zes plaatsbe wijzen en meerdere publicatiemo gelijkheden." De opbrengst van 'Bibelot Proeft' is bestemd voor KiKa (Kinderen Kankervrij) en een aantal lokale goede doelen: het organisatieco mité Seniorenreis, de kinderboer derij Dierendal en de stichting Care for Family. Drie dagen proeven, betekent drie dagen genieten. Telkens met een ander thema. Zo staat op vrijdag 24 augustus kunst centraal. Wad- dinxveens kunstenaar Theo den Boon ontwierp een fraai onder bord en exposeert vanaf die dag een maand lang in Bibelot. Zaterdag 25 augustus is het thema 'mode'. Voor deze bijzondere gele genheid toont Rianne Mode haar collectie van couturier Mart Visser en introduceert Pour Vous Parfu merie Mieke de nieuwste geurlijn van Bugatti. Op zondag 26 au gustus start en finisht de culinaire proefrit van Frank Pronk Haarmode met klassieke auto's en cabrio's bij het restaurant. Ton Ververs is creatief in het be denken van nieuwe dingen. Gast- vriendelijkheid is zijn passie, klan ten aangenaam verrassen zijn uitdaging. Zo heeft hij het plan gevat om a la het populaire tv- programma Villa Velderhof telkens verschillende bekende Nederlan ders uit te nodigen voor een inter view en proeverij. 'Proeven met...' is de titel van het programma dat gepresenteerd wordt door musi calster Brigitte Nijman. Haar eer ste gast aan tafel was Lee Towers. Vrijdagavond 24 augustus beleeft deze 'Proeven met...' de première en ontvangt Lee Towers de DVD van dit programma. Vanzelfspre kend blijft het daar niet bij en neemt de populaire zanger de be zoekers van 'Bibelot Proeft' tijdens een spetterend optreden mee naar 'New York, New York'. Op de twee andere dagen treden Joke Bruijs en het gelegenheid trio 'Hoge Noot' bestaande uit Winston Post (Onderweg naar Morgen), Bas Muijs (Goede Tijden Slechte Tijden) en Peter Groenen dijk (Streamlife) op. Voor het laatste nieuws, achter grondinformatie en reserveringen kan men terecht op de speciale website www.bibelotproeft.nl. Zes uur lang onbeperkt genie ten van fijne gerechtjes, bijzon- Dertigste verjaardag wordt gevierd met culinaire hoogtepunten en topentertainment. dere drankjes, topentertainment en heel veel meer voor een vaste prijs. Compleet met verrassende culinaire acts en optredens van bekende Nederlanders. Dat is wat restaurant Bibelot haar gasten op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 augustus voorschotelt. Reserve ren via www.bibelotproeft.nl of (0182) 616695 is gewenst. Waddinxveen - In augustus expo seren in de bibliotheek Janny Ste- geman-Christiaanse en Jan Dulle- meijer. In de vitrines zijn producten te vinden van de projecten van de Stichting Wanawa. Janny Stegeman is in 1980 begon nen met tekenen en schilderen en heeft diverse cursussen gevolgd. Momenteel volgt zij lessen op de 'Werkschuit' in Gouda onder lei ding van Christa van Splunter. Zij laat zich inspireren door de natuur: landschappen en stillevens en ob jecten die opvallen door hun vorm of kleur. Jan Dullemeijer is na zijn pensionering in 1992 bij Kreater begonnen met tekenen en schilde ren, onder leiding van de Waddinx- veense kunstenares Aleid Abels. Ook Jan Dullemeijer schildert land schappen en stillevens, maar ook opvallende personen. Hij werkt met diverse technieken, waaronder aquarel, pastel en acryl. De Stich ting Wanawa staat voor Wanawake na Watoto: vrouwen en kinderen in Kenia; een Waddinxveense non profit organisatie die projecten in Kenia ondersteunt, met name gericht op vrouwen en kinderen. Een van de projecten is een hand- nijverheidsklas, waarin vrouwen onder meer leren tassen te maken. De expositie is te zien van dinsdag 7 augustus tot dinsdag 4 september. Waddinxveen - De Bethelkerk wil len alle belangstellenden uitno digen voor een mini Black Gospel Workshop. Deze wordt gehouden op dinsdagavond 28 augustus in de tent op het Wingerdveld en wordt georganiseerd door de Bethelkerk. Om 19.45 uur staat de koffie en thee klaar en precies om 20.00 uur gaat de workshop van start. Black Gospel muziek is ontstaan in Amerika in de tijd van de slavernij. De slaven mochten tijdens het wer ken op de katoenvelden niet met elkaar praten. Zingen mocht wel en zo ontstonden deze liederen. Onder leiding van een muzikaal team worden deze liederen geoe fend. Om 21.30 uur wordt er een uitvoering gegeven van de liede ren die zijn geleerd, waarbij ieder een kan komen luisteren. Er wordt een DVD gemaakt van deze avond, zodat de deelnemers later nog eens zien wat zij op deze avond beleefd hebben, ledereen vanaf 18 jaar die van zingen houdt is van harte welkom. Hoe meer mensen, hoe meer plezier. Na afloop is er gelegenheid om met elkaar koffie of thee te drin ken. De toegang is gratis en de DVD krijgen de deelnemers later als aandenken. Meer informatie: Dick van der. Sar 0182-619157 of dick.vandersar@gmail.nl Waddinxveen - Kreater/S.W.W, af deling Senioren, organiseert met grote regelmaat activiteiten die senioren de mogelijkheid biedt in beweging te komen of om gezel lig met elkaar te genieten van de mooie omgeving en het gezelschap van elkaar. Zo wordt er op don derdag 16 augustus een fietstocht georganiseerd. Vanaf 9.15 uur kan men inschrijven in het Anne Frank- activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad en een kopje koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. De tocht van ongeveer veertig kilometer, gaat via Moordrecht naar het Schol- lebos in Capelle aan den IJssel. De koffiestop wordt gehouden bij pan nenkoekenhuis 'Het Schollebos'. Daar kunnen ook de meegebrachte boterhammen opgegeten worden. Via Nieuwerkerk aan den IJssel gaat de tocht terug naar Waddinxveen. Na terugkomst in het Anne Frank- centrum kan men nog even napra ten onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deel name bedragen 2,80 per persoon (inclusief 3 consumpties). Alle en thousiastefietsers van 50 jaar en ou der zijn van harte welkom. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor informatie daarover kan men die dag vanaf 9.00 uur bellen met Kreater/S.W.W. (0182) - 631932. De volgende fietstocht is gepland op donderdag 20 september. Vermist: -Springer Spaniel, bruin-wit gevlekt, middelgrote hond, rode halsband, reu, gechipt; Vermist tussen Boskoop en Benthuizen. -Schildpadpoes, witte teentjes, ge- chipt, Marga Klompéhoeve; Wad dinxveen; - Kater, ongecastreerd, zwart, drie witte voeten en bef, 1 jaar oud. Ju- nolaan, Waddinxveen; - Kater, rood, witte tenen, wat aan bef, heft een verlamde staart, klein en mager, gechipt, pas verhuisd van uit Nieuwerkerk a/d IJssel; Zonne dauw, Boskoop; Gevonden: - Hond, reu, kruising, zwart/grijs, lijkt op schapendoes, Knibbelweg, Ze venhuizen; -Jack Russel, reu, wit met bruine en zwarte vlekken. A 29 Waddinx veen; - Kater, ongecastreerd, zwart, Boe- zemweg, Waddinxveen; - Poes, cypersgrijs/wit aan poten, bef, met wat rood, loopt al een aantal weken rond, heeft nu kittens, 1 jr, Burg. Klinkhamerweg, Zevenhuizen; Goed tehuis gezocht voor: -jonge katjes - gesteriliseerde cypersepoes, 3jr. voor bij tuinders, maneges enz. Voor meer informatie: Amivedi, 0184-661509 of www.amivedi.nl Waddinxveen - Het was een spannende dag, vrijdag 3 augustus, voor juf Annelies en haar grote liefde Bas. Zij gaven elkaar het ja-woord in Huize Reigersburgh. Een bezoekje aan het kinderdagverblijf Kwiebus mocht niet ontbreken. Het kersverse echtpaar werd warm onthaald door de kinderen die al, mét bogen, stonden te wachten. Voor de kinderen hadden Annelies en Bas een heerlijke taart meegenomen waar na afloop heerlijk van werd gesnoept.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10