CRUISE OOK DIT JAAR MEE MET CLUB CRUISE Mi vida £ii Valencia! r URBAN OPEN AIR: UET, COOL EN GAAF! JONGEREN 'Nada fue un Error' Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 augustus 2007 pagina 17 Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het verhade speelveld naast de Bron kan vrijdagavond 10 augus tus weer gevoetbald worden. Van af 19.00 uur organiseert Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel hier een spannend toernooi. Dit keer voor jongeren van 14 jaar en ouder. De kosten zijn 0,50 per persoon en er is natuurlijk weer een mooie beker te winnen. Han dig als je van tevoren zelf een team samenstelt van 5 personen en maximaal 1 reserve. Kom die avond een half uur van tevoren langs om je aan te melden of stuur een e-mail naar Allard_taverna@ yahoo.com. In een hummer langs de gaafste clubs in Rotterdam, lekker loun- gen en genieten van hippe muziek en tot 's ochtends vroeg op stap. Dit zijn de ingrediënten van Club Cruise die ook dit jaar weer plaats vindt. Zaterdag 1 september kun je met slechts één kaart alle deelne mende clubs bezoeken. Vanaf 21.00 gaan hier de deuren open en het gaat door tot in de vroege uurtjes. Op dit moment zijn al veel deelne mende clubs bekend. Waterfront, Rotown, Club Vibes, Bootleg DJ Café, Off_Corso, Hollywood Music Hall, Baja Beach Club, WORM, Plan C, Gay Palace, Outland, Catwalk, Club Vie en Club Revolution zijn van de partij. De programmering van deze clubs zal op een later tijd stip bekend worden gemaakt. Kaarten voor Club Cruise zijn te verkrijgen via Ticketservice en het Uitburo. In de voorverkoop kost een kaart €15,-. Deze kaart geeft toegang tot clubs naar keuze. Ook op de avond zelf worden er aan de deur van de clubs nog kaarten verkocht. De kaarten kosten dan €20,-. Club Cruise is onderdeel van September in Rotterdam 2007, een maand lang kunst en cultuur, toont het rijke culturele aanbod in de stad en opent het Rotterdamse culturele seizoen feestelijk met tentoonstellingen, theaterpremiè res en evenementen. Informatie: www.dub-cruise.nl. De vakantieperiode ren gebruikt om wat geld bij te verdienen. Het Hart van Holland spoort hen op en vraagt hoe het de vakantiewerkers vergaat. Deze week deel twee in een serie van drie: Jolien van Dam, werkzaam bij restaurant De Strandgaper in Oud Verlaat. Door Elias van der Plicht Oud Verlaat - Jolien van Dam is twintig jaar en studeert organisatiewetenschappen aan de Universiteit van Tilburg. Tijdens het stu diejaar woont ze doordeweeks in Tilburg en komt ze in de weekenden terug naar Zeven huizen, waar ze in de bediening werkt bij res taurant De Strandgaper. In de zomerperiode blijft ze in Zevenhuizen en werkt ze fulltime in het restaurant. Voordat ze bij De Strandgaper werd aangeno men, was Jolien werkzaam in een SRV-wagen. Nadat de eigenaar met pensioen ging, wilde ze een bijbaan in de horeca. De Strandgaper was op zoek naar personeel en plaatste een advertentie in het Hart van Holland. Jolien solliciteerde en werd meteen aangenomen. Ze werkt nu al een aantal jaar in het restau rant en heeft het op haar werkplek naar haar zin: "In de horeca is altijd veel te doen en ik heb hier veel vrijheid en leuke collega's. Om dat ik hier al langer werk en het bedrijf klein is, krijg ik veel verantwoordelijkheid. Het is lekker dat je 's avonds kunt werken, maar dit heeft ook nadelen. Door mijn werk heb ik veel feesten gemist en ik ben altijd te laat op verjaardagen. Als mijn vriendinnen uit eten gaan, moet ik later aanschuiven." Veel last van lastige klanten heeft Jolien niet, maar soms gaat het mis. Jolien: "In het algemeen ontstaan er niet snel problemen, maar niet iedereen is aardig. Soms ontstaat een meningsverschil, bijvoorbeeld als iemand "Als mijn vriendinnen uit eten gaan, moet ik later aanschuiven. dronken is. Meestal lost dit zich vanzelf op en anders heb ik m'n mondje wel bij me." Jolien vindt dat ze in vergelijking met leef tijdsgenoten goed verdiend. Ook over de fooien, die het personeel onderling verdeelt, heeft ze niet te klagen. Een gedeelte van het verdiende geld wordt gebruikt om haar stu die te financieren en daarnaast wordt een ander deel opzij gelegd voor reizen. Volgend jaar wil ze samen met haar vriend drie maan den door Indonesië trekken. Dit jaar boeken ze een lastminute of blijven ze in Nederland. Anne Bonthuis (22) verruilt de School voor Journalistiek te Utrecht zes maanden in voor de Valenciaanse universiteit Car- denal Herrera in Spanje. Zij beschrijft haar ervaringen en ob servaties als Erasmusstudent in 'Mi vida en Valencia!' Deze week de slotaflevering: Duizenden mensen krioelen door elkaar op het langgerekte strand van Valencia. De zon is net onder, de eerste kampvuren en bar becues worden aangestoken. Tassen vol eten en drinken worden aangedragen. Meer dan genoeg om 'La noche de San Juan' mee door te komen. Heel Valencia is uitgelopen om, tijdens deze feestelijke nacht, het begin van de zomer in te luiden. Het licht heeft de duisternis over wonnen. Eén nacht in het jaar is de stad verlaten en zijn de metro's en het strand overvol. Telefoons piepen in overvloed en men schreeuwt in alle talen. Het is onmogelijk om temidden van deze chaos ie mand terug te vinden. Een groot podium met dansende meisjes in latexpakjes en luid sprekers waaruit harde dancemuziek schalt, is opgesteld aan de havenkant van het strand. Vooral jongeren nemen hier hun plek in. Wie verder doorloopt naar links, zal een meer relaxte nacht beleven. Een nacht vol gesprekken, plezier en warmte. Zo'n nacht beleef ik, met mijn Erasmusvrienden. Eén van de laat ste nachten die wij gezamenlijk doorbrengen. Rondom een groot kampvuur zitten we bij elkaar: Italianen, Zweden, Noren, Duitsers, Portugezen, Schotten, Fransen, Amerikanen, Belgen en Nederlan ders. We voeren lange gesprekken en gebruiken daarin alle talen die we enigszins beheersen om onszelf duidelijk te maken. Of het klopt, doet er niet meer toe. We delen flessen drank en eten de hele avond door. De sfeer is vreemd: uitgelaten en melancholisch tegelijk. Een Italiaan met grote afro, genaamd Emilio, zorgt met zijn djem- bé voor de achtergrondmuziek. Soms verstommen de gesprekken en wordt er alleen geluisterd, meegezongen of meegespeeld door een enkeling met een gitaar. We halen herinneringen op en beginnen aan het afscheid. Een afscheid dat nog ver weg lijkt, we hebben immers nog een paar weken, maar dat af en toe heel dichtbij komt, als we beseffen wat achter ons ligt. Gezamenlijk zijn we begonnen op de Spaanse uni versiteit Cardenal Herrera, hebben we ons verwonderd over de verschillen met ons thuisland en zijn we ons uiteindelijk thuis gaan voelen. Om drie uur 's nachts uitgaan en om zeven uur thuisko men, lijkt de normaalste zaak van de wereld. Net als de hele nacht op het strand hangen met wat flessen drank en de zon zien opko men; elke vage en nieuwe kennis twee zoenen geven; overal te laat komen zonder dat iemand zich er aan ergert; een half uur in de rij staan voor de kassa bij de supermarkt omdat het kassameisje op haar dooie gemak de tasjes voor haar klanten inpakt;.koken met olijfolie en niets anders dan olijfolie; wachten voor een winkel die allang open hoort te zijn, maar dat niet is; Spaanse woorden door je Nederlands mixen; avondeten om 23.00 uur. Ook in de radiostudio's van de universiteit voelden we ons, na de intensieve cursus, thuis. We hebben ons doodgeschaamd voor het hakkelige Spaans, onze op bijzondere wijze geformuleerde nieuws berichten en het onvermogen tot improviseren in deze taal. Maar onze laatste opnames mondden uit in een feestje. We zongen mee met de Spaanse hit 'Nada fue un error', dansten de studio door en maakten filmpjes van elkaar. Het Erasmusleven op zijn best. Op het strand worden wij om middernacht uit onze overpeinzin gen gewekt door een horde mensen die zich richting het water begeeft. Het is tijd voor Valenciaanse traditie, ledereen mag drie wensen doen en moet vervolgens over drie golven springen om de wensen uit te laten komen. Een enkeling waagt zich helemaal de zee in, voor een nachtelijke duik. Het onvermijdelijke vuurwerk laat niet lang op zich wachten. In Valencia is een dag zonder vuur werk een dag niet geleefd. Nadat iedereen, nat maar voldaan, zijn plaats weer heeft ingeno men, kijk ik gelukkig om me heen. Ik ben blij irriet deze mensen, blij dat mijn Erasmusleven zo eindigt, blij met alles wat ik geleerd heb. "Volgend jaar, zelfde tijd zelfde plaats!", toept iemand enthousi ast. Volgend jaar", blijven wij elkaar beloven tóf de zon langzaam opkomt. Het licht heeft de duisternis overwonnen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel organiseert op zaterdag 22 september in het Essepark de vierde editie van Urban Open Air. Een spectaculair skate-, hiphop- en streetdance-event met onder an dere demonstraties, workshops, cli nics en breakdance-, graffiti-, rap en skatewedstrijden. Een feest voor alle bewoners van Nieuwerkerk waar de jongeren laten zien dat ze meer doen dan 'hangen' alleen! Om 12.00 uur barst het feest in het Essepark los. Op de dansvloer van Urban Open Airstaan dance en hip hop in de spotlights. Naast street- en breakdance demo's, wordt er een spectaculaire breakdancebattle georganiseerd. Het Taverna Dance Team verzorgt naast demo's ook een mega workshop, verzorgd door niemand minder dan Fabia. Het skate-element mag natuurlijk niet ontbreken. Naast diverse pro fessionele demo's, mogen de jon geren ook zelf hun skills laten zien. En dan ook nog graffiti. Op het ter rein van Urban Open Air worden een aantal borden geplaatst waar jij je op uit kunt leven. Het is wel de bedoeling dat als je hier aan mee wilt doen, je zelf verf meeneemt, 's Avonds op de Afterparty in Taverna veel dance maar ook Taverna's rap- battle. Kan je zelf een beetje rap pen en heb je geen last van podi umvrees, dan is nu je kans om de felbegeerde Taverna's Rap-award te winnen! Wil je meedoen aan de graffiti-, rap- of skate battle dan kun je je nu al opgeven bij Taverna. Via tele foon: 0180-315381 of 06-48976117/ via e-mail: marije@taverna.demon, nl of via de flyer die binnenkort overal wordt uitgedeeld.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17