r JUBILEREND PIANTARIUM HEEFT VOOR DE OPENING DE EERSTE RECORDS AL BINNEN Pi. P^LITI E BERICHTEN m&*ïr - BOSKOOP W. A*ïJIËI HET NEDERLANDSE RODE KRUIS ZOEKT VRIJWILLIGERS KALLIGRAFEREN IN DE PLATAAN KLAVERJASSEN IN ONS JEUGDHUIS Een geplaveide weg voor steengoede stratenmakers? Vind werk! Meer info: www.wijsman-hoveniers.nl Hart van Holland: dé krant vóór de Zuidpias 8 augustus 2007 www.rijnbeek.com Irtlliv «4 Boskoop - De internationale vak beurs voor de boomkwekerij Plan- tarium is klaar voor de feestelijke 25e editie. De eerste records zijn al binnen. Met 276 deelnemers (209 boomkwekerijbedrijven en 67 toe leveranciers) is het hoogste deelne mersaantal ooit bereikt. Onder hen zijn 38 buitenlandse bedrijven, uit België, China, Duitsland, Denemar ken, Engeland, Frankrijk, Ierland, Israel, Italië, Polen en Spanje. Naast het record aantal deelnemers is er ook het recordaantal van meer dan 100 nieuwigheden ingeschreven voor de keuring. Plantarium 2007 wordt van 22 tot en met 25 augustus gehouden in het Plantarium gebouw op het In ternational Trade Centre Boskoop- Hazerswoude. Plantarium is de grootste vakbeurs in Europa die uitsluitend aan de boomkwekerij sector is gewijd. Plet is in de loop van de jaren uitgegroeid tot hét Eu ropees ontmoetingspunt voor de genen die beroepshalve met deze sector te maken hebben.. Plantarium 2007 wordt dinsdag avond 21 augustus officieel ge opend door Ben Fleemskerk, voor zitter van de Raad van Bestuur van Rabobank Nederland. Heemskerk heeft als topbankier een uitgespro ken visie op maatschappelijk- en milieuverantwoord ondernemen. "Groen zijn, is een uitdaging", is een gevleugelde uitspraak van hem. De Rabobank is al jaren hoofdsponsor van Plantarium. Thema Het thema van dit jaar is 'Merk het verschil'. Een thema dat heel breed, maar ook heel specifiek toepas baar is. Een merk kan duidelijk het verschil maken. Maar het verschil dat wordt opgemerkt kunnen ook andere kenmerken zijn. Een opval lend rijke bloei bijvoorbeeld of een heerlijke geur, een aansprekende presentatie, enzovoort. Het kan ook een perfecte after sales service zijn. Tal van deelnemers haken met hun deelname op het thema in. Breed en rijk sortiment Plantarium 2007 biedt de bezoeker een zeer breed en rijk sortiment aan gewassen in pot, maar ook uit volle grond: sierheesters, vaste planten, bomen voor de tuin, vruchtbomen en -struiken, waterplanten, rozen voor tuin, terras en balkon, maar ook jonge planten als uitgangsma teriaal en bos- en haagplantsoen. De deelnemers richten zich tot col lega-kwekers in binnen- en bui tenland maar ook op tuincentra, bouwmarkten, bloemenhandel, hoveniers en ook op gemeenten en instellingen. Noviteiten De keuring van noviteiten op plan- tengebied op Plantarium staat in ternationaal in hoog aanzien en trekt dan ook steeds meer belang stelling van gerenommeerde ver edelaars op boomkwekerijgebied uit binnen- en buitenland. Dit jaar is er een grote internationale keu ringscommissie, die naast de ge bruikelijke Nederlandse groep des kundigen bestaat uit twee Duitsers, twee Engelsen en een jurylid uit Frankrijk, Ierland, Italië en Oosten rijk. Ook vanuit de toeleveranciers worden interessante noviteiten ge presenteerd. Kooplustig Jan van den Bos, voorzitter van de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij, die Plantarium or ganiseert, is dan ook zeer positief gestemd. "Het voorjaar is zowel in Nederland als in het buitenland voor de sector zeer goed geweest. De handelsstemming is positief en we mogen dan ook verwachten dat dit zich in de richting van het na jaarsseizoen zal doorzetten en we een kooplustig vakpubliek mogen begroeten." Vorig jaar trok Plan tarium vakbezoekers uit 34 landen van over de hele wereld. Voorzitter Van den Bos en beursmanager Jos van Lint verwachten met deze ju bileumeditie een verdere toename van de belangstelling. Volop actie Tijdens de beurs is er volop ac tie. Op het centrale plein staat een groot LCD scherm opgesteld waarop regelmatig het Plantarium dagjournaal wordt uitgezonden. Daarnaast worden er interessante videoproducties vertoont, die op de boomkwekerij betrekking heb ben. Naast de presentatie van de bekroonde nieuwigheden krijgen ook de concepten die mee hebben gedongen naar de internationale Persprijs van Plantarium 2007 de volle aandacht. Op het 22.500 vierkante meter grote expositieoppervlak haken (archieffoto) tal van deelnemers individueel of in groepsverband in op het thema "Merk het verschil". Groepsdeelname Het fenomeen groepsdeelname neemt toe. Opvallend is daarbij on dermeer een grote inzending van uit het boomkwekerijgebied Zun- dert, dat zich, gecoördineerd door de belangenvereniging Treeport Zundert, met 26 bedrijven presen teert. Traditiegetrouw zijn de grote bloemenveilingen met een sterke collectieve boomkwekerijdeelna me aanwezig. Ook een groep jonge boomkwekers uit Boskoop presen teert zich. Voor hen is Plantarium een unieke kans om op internati onaal niveau beurservaring op te doen. Met deze deelname spelen zij in op het thema 'Merk het verschil'. In de stand laten zij zien hoe zij het boomkwekervak hebben geleerd en hoe zij dit in de toekomst willen voortzetten. Onder hen is een vrou welijke boomkweker die het bedrijf van haar ouders overneemt. Openingstijden Plantarium is van woensdag 22 tot en met vrijdag 25 augustus ge opend van 9.00 tot 18.00 uur, op zaterdag 25 augustus van 9.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 0172 235400 (contactpersoon: beursmanager Jos van Lint), of info@plantarium.nl en natuurlijk via de website www. plantarium.nl Entreebewijzen kunnen gedownload worden vanaf deze website. pagina 19 Voor een nieuwe activiteit in Bos koop zoekt het Nederlandse Rode Kruis een paar vrijwilligers. Bent u degene die we zoeken? Wat willen we gaan doen? Een ontmoetingsochtend creëren voor vrouwen met een multicul turele achtergrond. Vrouwen die Nederlands hebben leren spreken. Vrouwen die niet buitenshuis wer ken en daardoor weinig contacten met Nederlandse mensen hebben. Hierdoor kan het Nederlands ver wateren. Tijdens deze ochtenden zal Nederlands worden gespro ken, er kunnen diverse activitei ten worden gedaan. Deelnemers kunnen zelf ook aangeven waar aan zij behoefte hebben. Waarom willen we dit doen? Het is opgevallen, dat voor deze vrouwen weinig wordt georgani seerd. Er is op dit moment alfabe- tiseringsles en er zijn fietslessen. Verder is er geen enkele activiteit, waardoor waardevolle contacten verloren gaan. Waar willen we dat doen? In het nieuwe Multifunctionele Centrum van Boskoop, De Pla taan, is een ruimte gereserveerd op dinsdagmorgen, van 9.30 tot 11.30 uur. De mogelijkheid van kinderopvang is hierbij aanwezig. Wanneer willen we starten? De start is gepland voor 11 sep tember. De ochtenden worden ge organiseerd tijdens schooltijden, dat wil zeggen, dat tijdens vakan ties van de basisschool er geen ontmoetingsochtend zal zijn. Dit komt neer op circa 40 keer per jaar. Wie zich aangesproken voelt kan zich wenden tot mevrouw J. Vermeulen, contactpersoon van het Nederlandse Rode Kruis in Boskoop, telefoon 0172-214057. Wanneer meerdere vrouwen zich aanmelden als vrijwilliger, kan er gewerkt worden met een rooster. Boskoop - Stichting Boskoop Creatief organiseert vanaf begin oktober cursussen kalligrafie voor beginners en gevorderden. De cursus wordt om de twee weken gegeven in het nieuwe gebouw 'De Plataan' aan de Snijdelwijkla- an op donderdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur. Bij de begin- nersgroep en tweedejaars gaat men bijvoorbeeld aan de slag met een Middeleeuwse Gotische versiering, waarbij geleerd wordt een eigen textura alfabet te ont werpen en een initiaal te versie ren, een zogenaamde monniklet- ter. Voor de meer gevorderde kalligraaf komt in de cursus onder andere het Jugendstil initiaal aan bod. De cursussen worden gege ven door Margriet Ramp. Zoals ie der jaar zijn er ook diverse andere creatieve cursussen. In de Bos- koopse bibliotheek is een folder van Boskoop Creatief op te halen, waar alle cursussen in vermeld sta an. Ook op de website vindt u alle nodige informatie. Inschrijven en meer informatie: www.boskoop- creatief.nl of bij Willeke Claus, tel 0172-212274. Inbreker betrapt Boskoop - Een nog onbekende man van tussen de 20 en 40 jaar heeft dinsdag 31 juli rond 6.00 uur geprobeerd in te breken in een woning aan de Rozenlaan. Een buurtbewoner hoorde breek- geluiden en keek uit zijn raam. Bij een woning zag hij de man bezig om glaslatten van een raam te verwijderen. Door op het raam te tikken, stopte de inbreker en fietste op een mountainbike weg. De politie is naar hem op zoek. Boskoop - Elke maandag mid dag wordt er klaverjassen in Ons Jeugdhuis georganiseerd. De eer ste maandag is 13 augustus van 13.30 tot 16.00 uur. De bijdrage is 1.50, koffie of thee is gratis. Ons Jeugdhuis is gevestigd aan de Julianastraat 50 in Boskoop.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19