Ë1K HET MOOISTE GEBOUW VAN... NIEUWERKERK I MULTICULTUREEL FESTIJN OP HET RAADHUISPLEIN c o S"""11 mtm DIER VERMIST OF GEVONDEN? URBAN OPEN AIR OP 22 SEPTEMBER ER WERD VOETBAL NIEUWERKERK BEGINT OEFENPROGRAMMA GOED *7// as. WOLTERS: MOLEN WINDLUST IS MARKANT BOUWWERK." Gevonden TENNIS TCN-JEUGD IN DE REGIO KERKDIENSTEN 12 AUGUSTUS pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 augustus 2007 nieuwerkerk tSSM&(S& '^v<K2aM^.v JÜ HK1 V >yjr. Siy Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de zomerserie 'Het mooiste gebouw van...' zijn we voor Nieuwerkerk aan den IJssel terecht gekomen bij Koos Wolters. Wat zal er gekozen worden in een gemeente die voornamelijk uit nieuwbouw van recentere datum bestaat? Vanuit De Wilg gaat Koos Wolters zijn keuze ken baar maken. Al 35 jaar woont hij in Nieuwerkerk. Toch heeft hij niet echt het gevoel gekregen een Nieuwerkerker te zijn, ondanks verschillende activitei ten in zijn directe woonomgeving. Vlak bij de stad wonen vindt hij prettig. Vanuit de woonkamer zie je de skyline van Rotterdam. Koos werkte vroeger als broeder in Chili. Daar heeft hij zijn vrouw leren kennen. Toen het politiek in Chili gevaarlijk werd, zijn beiden naar Nederland gekomen. Koos was in zijn werkzame leven leraar Frans; het laatst aan de Samenwerkingsschool in Waddinxveen. Korenmolen Windlust Koos is zeer gecharmeerd van de mooie inrichting van de molen gelegen aan de rivier de IJssel aan het Kortenoord. Verder roemt hij de mensen die zoveel vrije tijd staken in bijvoorbeeld het afbikken van de oude stenen, want de molen is vrijwel geheel vernieuwd. Ook vindt hij het 'super' dat veel van die vrij willigers blijven helpen om de onder Monumentenzorg vallende molen in bedrijf te houden. Het gaat hem bij de keuze voor dit bouwwerk om 'het geheel' dat tot stand is gebracht. In de molen is namelijk gevestigd Dagcentrum Korenaer. "Bezoek onze theeschenkerij, bakkerij en ambachts winkel. Open van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur". Ook de WV vindt momenteel onderdak op deze locatie. Koos vindt het geweldig dat je in je eigen gemeenschap ziet wat particulier initiatief kan voortbrengen. De molen is een markant bouwwerk dat vanwege de wind natuurlijk niet toeval lig op die plek op de dijk staat. Hij is gebouwd in 1780 en 2004, zo kun je het het best zeggen. Voor het begin van de herstelwerkzaamheden verkeerde de molen in een deplorabele toestand. Nu ziet het hele complex, dus molen en bij gebouwen, er magnifiek uit. De molen is een stellingkorenmolen die nu ook echt als korenmolen in gebruik is, com pleet met tot molenaar opgeleide vrij williger. De plaats is uniek, zo met uit zicht vanuit de theeschenkerij op de rivier. Koos vindt het integreren van de verstandelijk gehandicapten in de maat schappij op deze manier met het vervul len van een zinvolle taak 'reusachtig mooi'. Dat is iets dat niet zo eenvoudig is als het lijkt. Om de begroting echt sluitend te houden is erg veel nodig. John Vuerhard van de Stichting Molen Kortenoord benadrukt dat hoe dan ook elk jaar minimaal 15.000 euro nodig is om alle voorkomende werkzaamheden te laten verrichten. Bijvoorbeeld een paneel bijschilderen, een voeg opnieuw invoegen en ga zo maar door. Hij hoopt in de toekomst op een doorontwikke ling van recratieve initiatieven. Bijvoorbeeld een pontje dat een verbin ding geeft met de Krimpenerwaard. Extra dijkpad zodat fietsers even naar boven kunnen lopen. Tenslotte moet de theeschenkerij draaien en de broodver koop is ook uiterst welkom. John kwam zelf een brood halen... Vermist: - Een witte poes met een grijze sta art, twee verschillende kleuren ogen, 9 jaar oud. Wulpendaal te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een cyperse kat, lichter bij voetjes, geringde staart, klein en schich tig, loopt er sinds maart. Burg. Vogelaarsingel te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een wit dwergkonijn, zwart aan oren, rond ogen en bij kont, één blind oog? Componistenbuurt te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een zwarte poes, wit befje, vlekjes op buik. Zuidelijke Dwarsweg te Nieuwerkerk a/d IJssel. Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland, 0184-661509 of www.amivedi.nl. Bij het K5 Health City jeugdtoer- nooi in Hoofddorp is Arianne de Winter eerste geworden bij de meisjes t/m 10 jaar. In de fi nale werd na een driesetter van drieëneenhalf uur in de hitte gewonnen van Michelle Klein met 7-6 6-7 6-1. In het open toernooi van TC Ou derkerk aan den IJssel stonden de broers Jason en Mitchell Postema in de finales. In de HE5 verloor Jason van Mariusz Smolarek met 3-6 6-2 3-6. Broer Mitchell won de HE6 van Aad Holleman met 6-3 6-4. Samen hebben zij in de heren dubbel 5 in twee sets gewonnen van het duo Bas van Dam/Bjorn Verburg met 6-2 6-4. ft*- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Raadhuisplein zal er op zaterdag 1 sep tember weer fleurig en kleurig uit zien. De stichting VEDJ orgniaseert die dag een Multicultureel festijn. De dag zal beginnen rond 11.00 en eindigen rond 17.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: om 11.00 uur start Brassband uit Amsterdam en om 11.45 uur is het tijd voor Line Dance. Om 12.15 uur is er een multiculturele modeshow en om 12.45 uur eeb djembee optre den en workshop. Rond 13.30 uur is er een Antilliaanse dansoptreden en om 14.00 uur staat een optreden van Brassband met een workshop op het programma. Een tweede Djembee optreden en workshop om 14.45 uur en om 15.15 uur is het tijd voor Oud-Hollandse volksdansen of een Oud-Hollands visserskoor. De Bollywood Dance groep onder Nieuwerkerk aan den IJssel - De liefhebbers van de urban culture moeten nog even geduld hebben. Dit jaar staat het jaarlijks urban evenement van Stichting Jeugd werk Nieuwerkerk aan den IJssel gepland op zaterdag 22 september. Skatewedstrijden, graffiti-battle, streetdance demo's en workshops en de spectaculaire breakdance- battle staan op het programma. Vorig jaar moest de organisatie uitwijken naar de Parkzoomhal in verband met het slechte weer. Dit jaar wordt gehoopt op een stra lende dag en vindt het gratis eve nement als vanouds plaats in het Essepark. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uit slag van de twaalfde zomerdrive is als volgt: 1. Ronnie Schepers - Cecile Lelieveld, 66.07; 2. Laila en Roel Bak ker, 63.39; 3. lenie de Kreek - Ineke van den Heuvel, 58.04; 4. Bep Tump - Alice van den Heuvel, 55.06; 5. Renate Tournier - Lucy Wijnen, 52.98; 6. Ton Weller - Beb Schermer, 51.79; 7. Guus Nieuwerkerk aan den IJssel - De bij vlagen aardig combinerende selec tie van trainer Ron Timmers stond met de rust op een 1-2 voorsprong en won uiteindelijk met 2-4 bij za terdag eerste kiasser Rijsoord. Al te veel waarde zal er aan de zege niet worden gehecht, want het is slechts oefenen en daarbij konden beide teams ook nog niet over de voltallige selectie beschikken. Toch zal met name Brendo Festen gedacht hebben dat je je visite kaartje niet vroeg genoeg kunt afgeven, want door de terugkeer van Bas Akkermans na lang bles sureleed zal ook de concurrentie in de aanval weer toenemen. Nieu werkerk bracht een aantal nieuwe lingen in het veld. Zo bewees Ruud Banffer (overgekomen van WCR) een aanwinst in defensief opzicht te kunnen worden. Het doel werd verdedigd door ex-Spartaan'20 doelman Erik de Graaff die alleen al door zijn kleine postuur een ge heel andere sluitpost is dan Lex van Haeften en mocht de eveneens van Spartaan'20 overgekomen George de Brito zich een helft op het mid denveld bewijzen. Hij liet zien dat het Nieuwerkerkse combinatiespel hem zeker ligt. Binnen 5 minuten opende Brendo Festen op aange ven van Bas Akkermans de score. Rijsoord nam daarna meer initi atief maar faalde enkele keren in de afwerking. Het kwam vlak voor rust toch op gelijke hoogte toen de Nieuwerkerk defensie geheel niet ingreep. Brendo Festen schoot vlak erna met een mooie volley zijn ploeg op een 1-2 ruststand. Na de rust werd het snel 1-3 door George de Brito die vanaf 11 meter mocht aanleggen na een handsbal van een van de Rijsoord verdedigers in het 16 meter gebied. In de 75e minuut bracht Brendo Festen met een prima kopbal uit een vrije trap van George de Brito de stand op 1-4. Het laatste woord was vlak voor tijd voor de gastheren en dat betekende 2-4. Opnieuw was de Nieuwerkerk defensie hierbij niet geheel bij de les. Komende week gaat Nieuwerkerk in Papendrecht verder oefenen. Op het terrein van vv Nieuwerkerk vindt op donderdag 6 september een benefietduel plaats tussen vv Nieuwerkerk en Sparta Rotterdam. De opbrengst van dit evenement zal geheel ten bate komen van Stichting DaDa. Aanvang is om 19.30 uur en het terrein gaat open om 18.30 uur.w Wie heeft er ruimte te huur voor Henny en haar honden? Meer info op tel.nr. 06-28109081 leiding van Surili van Dijk treden op om15.45 uur en tot slot is er om 16.15 uur tot 17.00 uur nogmaals een Line Dance optreden met aan sluitend een workshop. Er kunnen nog kramen gehuurd worden voor deze dag aan iedereen die iets wil verkopen wat in het teken staat van 'multicultureel'. Meer informatie: Jung Terwijn, 06-13721332 of jung. vedj@gmail.com Tevens is er weer een kidz rommelmarkt, alle kin deren die deze dag hun spulletjes willen verkopen kunnen contact opnemen met Danusia Scholtes, 06- 20207501 ofkidzfun@casema.nl. Ham - Henny Hense, 51.19; 8. Arie van Veen - Marijke Blok, 50.60; 9. Cor Lageman - Michiel de Korver, 49.11; Ron van Domburg - Peter Bijster- veld, 49.11; 11. Tini van Winden - Wil Nooteboom, 45.54; 12. Rina Koolhaas - Adele Floris, 45.24; 13. Wil Valk - Wil Blok, 44.94; 14. Hans van den Heuvel - John Jansen, 39.29; Ruud Rijks - Frithjof Blok, 39.29; 16. Rob en Freddy van Leeuwen, 38.39. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Herv. Gem. Oude kerk 9.30 uur ds. W. Verboom; 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieu we kerk 17.00 uur ds. O.J. van der Ploeg. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur Telefoon: 0900-1202150 0182- 594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 20