TIENDE COMPETITIEWEDSTRIJD KINDEREN VOOR KINDEREN HSV MOORDRECHT WORKSHOPS ER WERD GEBRIDGED KORTE WANDELTOCHT VOOR SENIOREN Hl ORGANISEERT WEDEROM UNIEK SPORTIEF EVENEMENT REGIO POSTDUIVENNIEUWS KERKDIENSTEN 12 AUGUSTUS Voorronde 3e editie NK Mobielwerpen KERKDIENSTEN 12 AUGUSTUS P'tfLITIE BERICHTEN VERDER NA EEN HERSENBLOEDING BETER OMGAAN MET JEZELF EN ANDEREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 augustus 2007 Moordrecht - Onder zonnige om standigheden is er afgelopen za terdag met 23 man gevist aan de Amstel-Drecht door leden van de Hengelsportvereniging Moordre cht. Al tijden is het moeilijk ge bleken om op deze locatie grote vis te vangen. Het inzetten van de vaste stok was daarom de beste tactiek. Hiermee is het mogelijk snel veel kleine vis te vangen en het is eveneens een leuke manier van vissen. De beste visser was Hans Speulman die op nr 1 zat. Dankzij een bonus brasem en veel kleine vis kwam hij op een totaal gewicht van 5.820 kg en werd op ruim een kilo gevolgd door John van Uunen, Ron Hofland en Hannie van den Hoek. De uitslag: A-groep 1) John van Uunen met 4.700 kg; 2) Ron Ho fland met 4.650 kg; 3) Hannie van den Hoek met 4.550 kg; B-groep 1) Hans Speulman met 5.820 kg; 2) Henk Multem met 3.050 kg; 3) Ferdi Bakker met 2.850 kg. C-groep 1) Johan Sapuletij met 2.400 kg; 2) Gerrit Koetsier met 1.950 kg en 3) Peter Eikendal met 1.660 kg. Meer informatie: www.hsvmoor- drecht.tk Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Bridgeclub IJsselbridge werd maan dag 30 juli gebridged. De uitslag in de A-lijn: 1. Koos Mian en Gio Mian; 2. Noor Valianatos en Anet Westera; 3. Meta Rietman en Jan Saers; 4. Kit ty van Meurs en Anna Struckman; 5. Aad en Riet van der Knaap; 6. Kees Mertens en Rennie Valentijn; 7. Jan de Jong Rinus Scheele; 8. Hilde de Vries en Jolande Boorsma; 9. Jan Klück en Arie van Harten; 10. Nel Kooimans en Bep Vermaas; 11. Trees en Peter Hoofman; 12. Rens en Joop Ranft; 13. Adri Perdijk en Miek van der Linden; 13. Jaap Zee dijk en Herbert Berkhuysen; 15. Maarten Boer en Hieke Penning; 16. Joke Hensema en Ans Schnei der; 16. Jan en Titia Mud; 18. Wim van der Laar en Piet van Schaijk; 19. Riet Scheele en Marian Bot; 20. Agnes Heyster en Astrid van der Loos; 21. Riet Overgaag en Dicky Verhoef; 22. Mar Christiaanse en Waddinxveen -Kreater/S.W.W. organiseert op maandag 13 augustus een wandeltocht van ongeveer zes kilometer voor senioren. Vooraf op geven is niet nodig, belangstellenden kunnen op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad. Daar is tevens gelegenheid om een kopje kof fie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto rich ting Hekendorp. Vandaar lopen de deelnemers over de Tiendweg naar Haastrecht. Er zijn onderweg acht hekken via een plankier een beetje moeilijk te passeren. De koffiestop zal gehouden worden in cafe 'Huis de Hoek' te Haastrecht. Langs de IJssel voert de tocht terug naar He kendorp. Kosten voor deelname bedragen 2,- inclusief 2 kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden, wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd (maximaal €1,-). De volgende korte wan deltocht is gepland op 10 september. Meer informatie: (0182) - 631932. Waddinxveen - De duiven van Postduivenvereniging 'PV de Sperwer Waddinxveen' vlogen afgelopen zaterdag vanuit Vier- zon op een afstand van 567 km. Er waren maar 19 duiven in con cours. Om 07.15 uur werden ze met een zuidwesten wind gelost. Met een gemiddelde snelheid van 77 ki lometer per uur vlogen ze naar huis. De snelste duif van de 19 deelnemers was van Kees Hof man, zijn duif kwam om 14.33 uur aan in zijn hok. Verdere uitslag: 1 - K. Hofman; 2,3 - A. van der Made; 4 - W. Bree- dijk; 5 - D. Breedijk. De jonge duiven vlogen vanuit Peronne opp een afstand van 264 km. Er waren 156 duiven in concours. Zij werden om 08.45 uur gelost en de eerste kwam om 11.36 uur aan in het hok van W. Breedijk. Verdere uitslag: 1 - W. Breedijk; 2 ,3,4,6,9,10,13,14,15,16,17,18,19 - C. Breedijk; 5, 7, 8, 20 - D. Breedijk; 11, 12 - K. Hofman. Kerk in Nesselande (Brede Schooi) Nesselande 10.00 uur kand. A. de Kwaadsteniet. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. j SPOEDGEVALLEN en/of levensbe- dreigende situaties: op werkda- gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande WONIO 010-2222811 of info® nesseweb.nl Elly Miltenburg; 23; Dick van der Horst en Leo Hesseling; 24; Rini Hanssen en Ina Teeuwen; De B-lijn: 1. Toon en Thea de Kort; 2. Emmy Schermer en Wenneke van Veldhuizen; 3.Jan en Wil van Rheenen; 4. Willy van der Sluis en Hermine Vorstenbos; 5. Louis van der Wasl en Nel Vente; 6. le- neke van der Spek en Riet Vilé; 7. Clara Oosterwijk en Corrie Rosier; 8. Hans en Marianne Ranft; 9. Ben Clerx en Nel Legerstee; 10. Joke Capitein en Ria Hilkhuizen; 11. Loes Vink en Ina Dekker; 12. Mary Voor winde en Mieke Madereel; 13. Joke Verstraten en Hannie Kruithof; 14. Adri Schotte en Henny Collee; 15. Erna Aalberts en Jan Schneider; Annie Dul en Jannie Otterspeer; 17. Nel de Jong Jacqueline van Dijk; 18. Elly van Maanen en Adri Bravenboer; 19. Jannie Moonen en Geertje Wiggers; 20. Riet Rijkers en Els Tolenaar; 21. Meta de Voogd en Huib Jongeneel. De VARA organiseert vanaf 8 sep tember workshops in de provincies van Nederland, waardoor Kinderen voor Kinderen kennis kan maken met jonge zangtalenten uit het hele land, of zij nou in Friesland of in Gel derland wonen. Toekomstige Marco's en Anoukjes die deelnemen aan deze workshop, krijgen een VIP-plaats tijdens de fi nale van het Kinderen voor Kinderen Met 77.30 meter staat het Nederlands record van Yannick Greiner erg scherp! Maar, nieuwe werpronde, nieuwe kansen. Zij die weten de ba lans tussen kracht en techniek optimaal te gebruiken en kiezen voor een toestel met de juiste aërodynamica, zullen dit jaar wellicht verrassende nieuwe records neerzetten. Van 15 tot en met 24 augustus kan iedereen in Nederland tijdens het Hi NK Mobielwerpen een gooi doen naar de titel 'Nederlands Kampioen Mobielwerpen 2007'. Deelnemers aan het Hi NK Mobiel werpen strijden mee in drie dis ciplines; Afstand Werpen (zo ver mogelijk) voor mannen én voor vrouwen en Freestyle (zo ludiek en origineel mogelijk). De finale vindt plaats in Amsterdam, waarna de winnaars direct naar het Finse Savonlinna vliegen om op zater dag 25 augustus volk en vaderland te vertegenwoordigen tijdens het World Championship Mobile Pho ne Throwing. Volgens Yannick Greiner, Neder lands kampioen Mobielwerpen 2006, is het de kunst om de tele foon op de wind te laten zweven. "Dit bereik je alleen met de juiste telefoon; zwaar, klein en aëro dynamisch. Na mijn worp op het WK in Finland heb ik het perfecte werptoestel gevonden, welke dat is houd ik geheim. Waarschijnlijk zal ik dit jaar mijn titel verdedigen. Een tipje van de sluier: het Neder lands record heb ik gegooid met een Nokia 3310." Van Groningen tot Amsterdam Dit jaar worden de voorrondes gehouden in vijf grote studenten steden in Nederland; Utrecht, Gro ningen, Maastricht, Rotterdam en Amsterdam. In Amsterdam vindt naast een voorronde ook de fi nale van het NK plaats. In deze fi nale strijden de nummers 1, 2 en 3 van iedere stad in elke discipline, tegen elkaar voor de hoofdprijs: Nederland vertegenwoordigen op het WK in Finland. De jury en pre sentatie is in handen van rapper Yes-R en TMF presentatrice Nikkie Plessen. De band DI-RECT verzorgt tijdens de finale in Amsterdam op 24 augustus een waanzinnig op treden. En als echte kampioenen worden de NK winnaars met de limousine van DI-RECT naar Schip hol gereden. Duurzaam en milieuvriendelijk In Nederland zijn inmiddels meer mobieltjes dan inwoners. Zo'n 17 miljoen stuks. Jongeren 'verslij ten' gemiddeld anderhalf mobiel tje per jaar, volwassenen één per drie jaar. Omdat Hi ook aan het milieu denkt, kan men tijdens het Hi NK Mobielwerpen ook zijn oude toestel(len) inleveren - ook na af loop van de worp. Op locatie staan hiervoor speciale tonnen. Alle in geleverde toestellen worden op duurzame en milieuvriendelijke wijze gerecycled. NK Mobiel Werpen Inschrijven staat open voor ieder een boven de 16 jaar en kan direct op de locatie in de desbetreffende stad. Deelname is gratis. Meer in formatie is te vinden op www.nk- mobielwerpen.nl. Utrecht 15 augustus 14:00 - 16:00 uur Botanische tuinen, Harvardlaan Groningen 16 augustus 12:00 - 14:00 uur Vismarkt Maastricht 22 augustus 16:00 - 18:00 uur De Geusselt, Stadionweg Rotterdam 23 augustus 14:30 - 16:30 uur Park de Esch Amsterdam 24 augustus 12:30 - 14:15 uur Olympisch Stadion Amsterdam FINALE 24 augustus 14:15 -15:00 uur Olympisch Stadion Amsterdam WK Finland: zaterdag 25 augustus Savonlinna, Finland 23 september in Rotterdam Regio - Vanaf 8 september kunnen kinderen hun zangtalent beproeven tijdens de Kinderen voor Kinderen Workshops. De VARA organiseert dit evenement waarin kinderen tussen 8 en 12 jaar in een uur samen met 'echte' zangers en dansers een sprankelende act kunnen instuderen. Het resultaat van de workshop kunnen zij tijdens de finale van het Kinderen voor Kinderen Songfestival voor een groot publiek op het podium laten zien en horen. Moordrecht Ontmoetingskerk 10.00 uur mevr. Dr. M.C.A. Korpel. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Songfestival op zondag 28 oktober. Hier kunnen zij hun provinciegeno ten aanmoedigen en luidkeels mee zingen met de Meezingshow. Kinderen die willen deelnemen aan de Kinderen voor Kinderen Work shops 2007 kunnen alle informatie vinden op kinderenvoorkinderen. vara.nl. Op de site is ook te zien waar precies in het land de work shops plaatsvinden. Autobanden lek gestoken Waddinxveen - De politie doet onderzoek naar de vernieling van meerdere autobanden. Vijf gedupeerde autobezitters deden bij de politie aangifte dat van hun auto meerdere banden waren lek gestoken. De auto's stonden geparkeerd op de Joke Smithoeve en de Marga Klompéhoeve. Het leksteken moet gebeurd zijn in de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 augustus. Volgens enkele aangevers hebben ze die nacht wel rumoer in de wijk gehoord. Van dader(s) ontbreekt echter nog ieder spoor. De politie vraag mensen die mogelijk die nacht iets hebben waargenomen wat met deze vernielingen te maken kan hebben, om te bellen naar de politie in Waddinxveen via 0900- 8844. Gouda - Jaarlijks worden ongeveer 25.000 Nederlanders getroffen door een hersenbloeding of hersenin farct, ook wel CVA genoemd. Daar na kunnen zich lichte tot ernstige stoornissen voordoen, zoals verlam ming, taal- en geheugenstoornissen en psychische veranderingen. De Vierstroom organiseert vanaf dins dag 18 september in het Groene Hart Ziekenhuis Jozeflocatie een zeswekelijkse cursus van twee uur voor naasten van CVA-patiënten over hoe met deze mensen om te gaan. Er is tevens voldoende tijd om ervaringen uit te wisselen. De kos ten bedragen €32,- voor leden van de Vierstroom en €55,- voor niet-le- den. Verschillende ziektekostenver zekeraars, waaronder Trias, vergoe den (een deel van) het cursusgeld. Informatie/inschrijven: 0900-9300 of ledendiensten@vierstroom.nl. Gouda - De Vierstroom organiseert vanaf 18 september de cursus 'Beter omgaan met jezelf en anderen', een tienwekelijkse cursus van 19.30 tot 22.00 uur. Mensen zeggen vaak ja, terwijl ze nee bedoelen, of andersom. De gevolgen hiervan zijn bekend: verwarring, te volle agenda's. Het doel van deze cursus is, om met dit gegeven effectief te leren omgaan. De vaardigheden die daarvoor nodig zijn worden geleerd door theoretische presentaties, individu eel en groepsgewijs oefenen, het maken van opdrachten uit de cursus map, het oefenen van vaardigheden in werk- of thuissituaties en het uitwisselen van ervaringen. De kosten bedragen €220,- voor leden van Vierstroomzorgring en €235,- voor niet-leden. Verschillende ziek tekostenverzekeraars, waaronder Trias, vergoeden (een deel van) het cursusgeld. Informatie /inschrijven: 0900-9300 of ledendiensten@ vierstroom.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21