mmm WADDINXVEENSE REDDINGSBRIGADE DRUK BEZIG IN ZOMERVAKANTIE LITIEBERICHTEN PAPIERINZAMELING VOOR GERED GEREEDSCHAP NIEUWE CURSUS WERPHENGEL Al was het weer geen weer en wordt het weer weer weer dan is het weer oogstweer... SENIOREN HSW VANGEN REDELIJK REGIO -*• ÜsBli V Het gras is altijd groener bij vakkundige hoveniers. Vind werk! Meer info: www.wijsman-hoveniers.nl pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 augustus 2007 i, (.taw Denk daar maar eens even over na! In Zevenhuizen was het afgelopen weekend duidelijk dat de agrariërs hun oogst voor de voorspelde regen buien van het land wilden hebben. En dan kan het weieens laat worden.... Waddinxveen - Tijdens de vakan tieperiode is het druk langs de stranden, als het weer mee zit tenminste, en moet er een oogje in het zeil bij de vele waterspor ters in het land. De Waddinx- veense Reddingsbrigade (WRB) bewaakt ook mee langs de Ne derlandse stranden. Bij de kust of ergens aan een meer. Zo zijn er mensen die zich inzetten langs het Noord-Aa in Zoetermeer en langs het strand van Texel. Op het strand van Texel bemannen een aantal mensen van de WRB samen met mensen van andere brigades uit het land een periode in het jaar een aantal wachtpos ten. Vanuit deze posten houden ze toezicht over een stuk strand en kustlijn. Dit doen zij door bij voorbeeld regelmatig te patrouil leren langs de kust en komen zij in actie bij diverse calamiteiten. Tevens wordt er regelmatig oe fening gehouden om de mensen scherp en de vaardigheden onder de knie te houden. In Zoetermeer gaat het er net zo aan toe, alleen op kleinere schaal. Samen met de Zoetermeerse Red dingsbrigade bewaakt de WRB het Noord-Aa. Hier staan twee posten waar gemiddeld tien mensen per dag een oogje in het ziel houden. Tevens kan er in ge val van een calamiteit uitgerukt worden met een van de boten die de ZRB ter beschikking heeft. Het bewakingsteam bestaat uit een Post Commandant, deze heeft de leiding over de dag. Twee Plaats vervangende Post Commandan ten, een aantal strandwachten, aspiranten en meelopers. Natuur lijk zijn er een aantal eisen ge steld aan het bewaken. Zo moet iedereen over de juiste diploma's beschikken en is er een minimale leeftijd van 17 jaar gesteld. Meer informatie en foto's over het be waken langs de kust van Texel of op het Noord-Aa is te vinden op www.trb.nu of www.reddingsbri- gade.net/zoetermeer Nieuw seizoen De Waddinxveense Reddings brigade is hard aan het werk voor het seizoen 2007-2008. De roosters worden gemaakt en de lesgroepen worden ingedeeld. Het materiaal wordt weer com pleet en up-to-date gemaakt. Het zwemseizoen begint weer in september en belangstellen den kunnen zich nog aanmelden. Bij interesse kan het secretariaat van de WRB informatie en twee 'meezwemkaarten' toesturen waarmee twee keer vrijblijvend kan worden meegezwommen. Meer informatie: M. Mulder, 030- 6375444 of www.reddingsbriga- de.net/waddinxveen Snelheidscontroles Waddinxveen - Bij drie snelheids controles heeft de politie weer de nodige bekeuringen uit moeten schrijven. In één geval werd het rijbewijs van een motorrijder in beslag genomen. Op donderdag 2 augustus contro leerde de politie op de Koningin Wilhelminasingel en de Noord kade. Bij die controles reden 69 voertuigen te hard. Van de 68 overtreders op de Koningin Wil helminasingel reed er één 94'km/ h. Op de Noordkade reed er één automobilist met 61 km/h. Op beide plaatsen is de maximum snelheid 50 km/h. Een 20-jarige motorrijder uit Waddinxveen moest zondag 5 au gustus zijn rijbewijs bij de politie inleveren. Op de Beijerincklaan reed hij rond 19.25 uur met een snelheid van 136 km/h. waar 80 km/h. de maximumsnelheid is. De politie maakt van dit geval pro ces-verbaal op. Onder invloed rijden De politie heeft zondag 5 augus tus rond 1.40 uur op de Henegou- werweg een 19-jarige snorfietser uit Gouda aangehouden nadat bij hem was vastgesteld dat hij met vermoedelijk te veel drank op zijn voertuig bestuurde. De agen ten controleerden de man nadat ze zagen dat hij zonder verlich ting reed. Aan het politiebureau bevestigde de ademanalyse het vermoeden van de agenten. De uitslag was 650 ug/l. (limiet 220 ug/l.) De man vond het daarna no dig om de agenten te beledigen. Hij krijgt voor dat misdrijf ook een proces-verbaal. Verder krijgt hij bekeuringen voor het rijden zon der verlichting en het niet hebben van een bromfietscertificaat. De landelijke stichting 'Gered Ge reedschap' viert in oktober haar vijfde lustrum. Wat in 1982 begon nen is als een eenmalig initiatief, namelijk het inzamelen van gebrui kt gereedschap voor een goed doel en hergebruik in de Derde Wereld, is na 25 jaar uitgegroeid tot een professionele organisatie die bijna een miljoen stuks gereedschap en tienduizend naaimachines heeft verstuurd naar uiteenlopende pro jecten in de Derde Wereld. In ok tober zal de landelijke stichting, met de hoofdvestiging in Amster dam en in Waddinxveen een van de dertig landelijke werkgroepen, met alle vrijwilligers het lustrum op een feestelijke wijze vieren. Het inzamelen, opknappen en ver zenden van al deze gereedschap pen en naaimachines is mogelijk gemaakt door de inzet van vele vrijwilligers en door bijdragen van donateurs en sponsers. Omdat er veel geld nodig is voor met name de verscheping van de materialen is de werkgroep van Gered Ge reedschap, ook al 25 jaar actief, begonnen met het inzamelen van oud papier, ledereen die een bi jdrage wil leveren aan het werk van Gered Gereedschap kan oud papier zelf wegbrengen naar de firma Metselaar aan de Onderweg ini Waddinxveen en het tegoed laten bijschrijven op de rekening van Gered Gereedschap. Bellen kan ook: 0182-614821 of op dins dag- en woensdagmorgen met de werkplaats 0182-633043. Donaties zijn ook welkom. Waddinxveen - Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) viste de tiende en elfde wedstrijd voor de ouderencompetitie. In de Oude Rijn bij Koudekerk werd matig gevangen, bij elkaar door acht mam21 "kilo witvis. De uitslag: 1. Frans van Steenderen, 4.810 gram; 2. Wim Hout man, 4.550 gram; 3. Rinus Reichard, 4.480 gram. In de Rottemeren bij Zevenhuizen was de vangst beter, hier werd ge zamenlijk 46 kilo gevangen. De uitslag: 1. Aat van Leeuwen, 15.960 gram; 2. Rinus Reichard, 9.840 gram; 3. Frans van Steenderen, 7.620 gram. De tussenstand: 1. Rinus Reichard, 92.100 gram; 2. Frans van Steenderen, 65.020 gram en 3. Herman Kraan, 58.380 gram. Waddinxveen - De hengelsportver eniging organiseert op 11 septem ber opnieuw een cursus werphen gel. Hier komen in eerste instantie de kinderen voor in aanmerking die eerder de cursus vaste hengel hebben gedaan. Ook kinderen die de cursus vaste hengel niet hebben gedaan kunnen zich inschrijven. De cursus bestaat uit 6 avonden waarbij de kinderen de techniek en het gebruik van de werphengel worden geleerd. Speciale aandacht gaat uit naar het vissen op roofvis, karpervissen en het vissen op brasem, voorn en zeelt. Ook aan de accessoires van de verschillende soorten werphen gels wordt aandacht aan gegeven. De volgende werphengels worden behandeld: spinhengel, matchhen- gel, snoekbaarshengel, zeehen- gel, feederhengel, boothengel, Winckle Pieker en een karperhen- gel. Bij de aanmelding kunnen de deelnemers aangeven waar de voorkeur naar uit gaat. De cursus wordt gehouden in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan op dinsdag avonden van 19.00 uur tot 20.15 uur. De data's zijn 11 september, 18 september, 25 september, 2 ok tober, 9 oktober en 16 oktober. Op zaterdag 20 oktober wordt het ge leerde in de praktijk gebracht door middel van een afvisdag. Deelnemers aan de cursus moeten minstens 10 jaar zijn en maximaal 15 jaar. De kosten per avond en de visdag zijn 3-. Inlichtingen en aanmelden: W. de Bruin, 0182- 619005 of G. Bras, 0182-617406.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 24