KRUIDEN OP HET BALKON RUIKEN ÉN SMAKEN LEKKER DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE CARAVANSTALLING JOMAJOLE SLUIT DEUREN INSCHRIJVING ONDERNEMERSPRIJS MIDDEN-HOLLAND 2007 GEOPEND WIE HELPT MIJ? REGIO 1 8 augustus 2007 pagina 27 Regio - Kruiden op balkon of terras staan niet alleen mooi, ze ruiken ook verleidelijk, kunnen vlinders en bijen lokken én zijn in de keu ken en de linnenkast te gebruiken. Bijvoorbeeld tijm en rozemarijn, allebei wintergroene heester tjes, waarvan de blaadjes heerlijk smaken in vlees-, kaas- en eierge- rechten. Rozemarijn heeft kleine leerachtige blaadjes, die van on der grijs viltig zijn en bloeit met blauwe, witte of roze bloemetjes. De blaadjes worden niet alleen voor het eten gebruikt. De olie uit de blaadjes wordt ook gebruikt in de geneeskunde, in cosmetica, als ontsmettingsmiddel, als lekker luchtje in de huishouding en bij aromatherapie. Tijm is net zo'n duizendpoot. Er zijn een paar honderd verschil- Moerkapelle - Na een lange juri dische weg moet de caravanstal ling Jomajole aan de Middelweg in Moerkapelle uiteindelijk de deuren sluiten. Ruim 1300 caravans moe ten naar een andere stalling. Als de stalling maandag 13 augustus niet leeg is, vergrendelt en verzegelt de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle de deuren van het kassen complex en kunnen eigenaren van gestalde caravans hun eigendom alleen nog maar terug krijgen met tussenkomst van de gemeente. Met de opheffing van de stalling komt een einde aan een jarenlang juridisch getouwtrek. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is door de rechter in elke procedure in het gelijk gesteld, ook de rechter oor- Kruiden op het balkon ruiken én smaken lekker. lende tijmvarianten die verschillen in hoogte, bladkleur en geur. De echte tijm heeft grijsgroene blaad jes en licht lilaroze bloemetjes. Ci- troentijm is lager en breder, heeft goudbonte blaadjes en ruikt zoals de naam al zegt, naar citroen. Wil de tijm of kruiptijm heeft kruipen de steeltjes. Tijm trekt vlinders aan en is een goede drachtplant voor bijen. Ook wilde Marjolein (Origa num vulgare) en salie, die net als rozemarijn en tijm bij de familie van de liploemigen horen, doen het leuk in een pot op het terras. Kruiden bewaren Verse kruiden zijn het lekkerst. Kruiden van eigen teelt kan ge droogd worden om later te ge bruiken. Pluk het kruid, maak er een bosje van en hang dit onder steboven op of spreid de kruiden zo goed mogelijk uit op kranten of keukenrolpapier en laat ze drogen in een donkere, warme en goed geventileerde ruimte. Hoe sneller het kruid droogt, hoe be ter kleur en smaak bewaard blij ven. Rits de blaadjes als het kruid droog is van de steel. Bewaar de gedroogde kruiden in potten die hermetisch afgesloten kunnen worden. Deze keer De klassenfoto van deze week is van heel wat jaren terug, van rond 1925 en is van de lagere school te Oud Verlaat. Op de bovenste rij van links naar rechts: Cor Krijgs man, Bas Nieuwland, Jan Stofberg en Eef Paul. Op de tweede rij van links naar rechts: Brecht Moerman, Klazien Gijzenberg, Maartje Krijgs man, Jo Nieuwland, Gré Vente, juf frouw Heuvelink en Paul. Op de onderste rij van links naar rechts: Ina Paul, Gré Paul, Gerrit (Maarten) Moerman, meester van Kooten, Jans Nieuwland, Marie Stofberg, Cor Krijgsman en Maartje Krijgs man. Op de grond zitten van links naar rechts: Bram Gijzenberg en Arie Krijgsman. Wie correcties heeft wordt verzocht contact op te nemen met Pim van der Zalm. Vorige keer Op de foto van de vorige keer zijn geen aanvullingen/correcties bin nen gekomen. De foto van de vori ge keer betrof de christelijke lagere school te Zevenhuizen rond 1920. Op de bovenste rij van links naar rechts: Wim Verburg, onbekend, hoofdmeester Visser, Cor van Eijk?, Floor van den Dool, onbekend, Jan de Man, Cor koot en Wim van Rooijen. Op de tweede rij van links naar rechts: Annie Kreft, Stijn van den Hoek, Mien van Rooijen?, on bekend, Pietje Sleeuwenhoek, on bekend, Paulien de Man, Jannie Molenaar, Jo de Raat, Maartje vd. Wiel, Cor Rozenboom, Gerrit Klein en juffrouw Esveld. Op de derde rij van links naar rechts: Albert Weerheim, Mon ster?, Bep Heijkoop, Piet van Vliet, deelde dat de stalling illegaal is. Ei genaar Oudijk is teleurgesteld, hij heeft vanaf het begin open kaart gespeeld met de gemeente. Inmid dels heeft hij zich wel ingespan nen om een alternatieve stalling te vinden voor alle caravanhouders, zij kunnen naar een stalling in Nu- mansdorp. Volgende week meer achtergrond in deze krant. Giro 12 45 46 www.werpldasielpn.nl Marie Voorwinden, juffrouw Blok, Henk van Vliet, Sijgje Reijm, Floor Berkhout, onbekend, Simon Bac en Teun Reijm. Op de vierde rij van links naar rechts: Anna Ver- weij?. Toni van den Dool, Marie de Graaf?, Annie Evers?, Bets van den Dool, Margje de Ruit, Monster?, Teuntje Evers, onbekend en Han nes Sleeuwenhoek. Op de voorste rij van links naar rechts: Margo Jongeneel?, Mijntje van den Dool, Gerrit Roos, Cor van Leeuwen, Klaas Markus, onbekend, Geertrui van Leeuwen?, Janus de Groot en een onbekende. Van iedere gepubliceerde klas senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle. Van oude klassenfoto's in uw bezit en van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Voor meer informatie en reacties: 0180 - 633077 of famvd- zalm@hetnet.nl. Regio - Iedere ondernemer wil suc cesvol zijnDaar is passie, visie, mo tivatie en lef voor nodig. De sleutel tot succes is inspirerend, creatief, innovatief en onderscheidend lei derschap. Dynamische, ambitieuze ondernemers uit Midden-Holland kunnen zich inschrijven voor de 10e editie van de Ondernemers prijs Midden-Holland. Het thema voor 2007 is 'creatief ondernemen'. De winnaar van de Ondernemers prijs Midden-Holland 2007 wordt bekend gemaakt tijdens de fees telijke nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel op maan dag 7 januari 2008 in de Goudse Schouwburg. Een jury, bestaande uit de winnaar van vorig jaar en gerenommeerde ondernemers uit dit gebied, maakt een zorgvuldige afweging van de ingezonden aanmeldingen. Bin nen het thema 'creatief onderne men' worden de deelnemende be drijven beoordeeld op hun 'total performance' en specifiek op het gebied van marketing/commer cie, financiën, personeelsbeleid en persoonlijke eigenschappen. Uit de aanmeldingen nomineert de jury drie kandidaten die door gaan naar de volgende ronde. De prijs bestaat uit een fraaie bronzen sculptuur en een bedrijfsvideo. De uiteindelijke winnaar, maar ook de genomineerden, genieten mini maal een jaar lang veel publiciteit. Bedrijven die willen meedingen naar de prijs dienen minimaal drie jaar te bestaan. Deelname staat open voor ondernemers uit de (deel)gemeenten: Bergambacht, Gouda, Krimpen aan den IJssel, Moordrecht, Nederlek, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Ouderkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhui zen-Moerkapelle. Aanmelden Ondernemers uit de regio Midden- Holland kunnen zich tot 17 septem ber 2007 aanmelden via het aan meldingsformulier op de website www.kvk.nl/ondernemersprijzen. alle caravans op tijd uit de stalling te krijgen. Met man en macht wordt er gewerkt om

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27