TOPDRUKTE VOOR B0SK00PSE EN WADDINXVEENSE HEFBRUGGEN DE BRUGGEN VIERT BRUGGEN FEEST DE DUIVEN VLOGEN BURENDAG: ZUIDPLASLAAN GEZELLIGSTE BUREN IN 2006 WSE JEUGD GESTART MET TRAINEN LITIE BERICHTEN WADDINXVFFM IflS KLAVERJASSEN Kramen te huur STANDHOUDERS GEZOCHT VOOR ROMMELMARKT pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 augustus 2007 Pleziervaart groepsgewijs onder brug door tijdens topdrukte. Door Erwin Versleijen Waddinxveen/Boskoop - Menig automobilist heeft wel eens last van het feit dat ze stil staan voor een van de hefbruggen die open gaat op het moment dat zij er overheen willen rijden. En al gauw ontstaat er dan een kleine file op de Zijde of Kerkweg-Oost. Veel mensen vragen zich af waarom de brug juist open gaat als zij eraan komen. Zeker met de topdrukte die de bruggen in juli te verwerken kre gen. Waddinxveen- Stichting Wijk- werk de Zuidpias organiseert deze zomer speciaal voor de thuisblijvers een klaverjas- avond (Rotterdams systeem). Deze avond is op donderdag 16 augustus en wordt gehouden in Het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan 552. Aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 0182-611171. Waddinxveen - Het jaarlijkse Bruggenfeest van stichting De Bruggen in de wijk Zuidpias is dit jaar op zaterdag 22 septem ber. Het thema 'Straattheater' zal garant staan voor veel ver tier en plezier. Daarnaast komt er aan de Sterrenlaan een kleine (rommel)markt waarvoor be langstellenden nog een kraam pje kunnen huren. Stichting De Bruggen, instelling voor mensen met een verstan delijke beperking, organiseert elk jaar een festijn voor haar ei gen cliënten en de mensen uit de (wijde) omgeving. Elk feest heeft een eigen thema, dat dit keer 'straattheater' is. Op het terrein tussen de straten Sterrenlaan, Zonnesingel en Grote Beren zijn er activiteiten op gebied van spel, muziek, theater en lekker eten en drinken. Publiek is wel kom van 11.00 tot 16.00 uur. Marktje Daarnaast is er een kleine (rommel)markt waar zowel tweedehands spullen als (zelfge maakte) artikelen te koop wor den aangeboden. Hiervoor zijn nog enkele kramen beschikbaar, voor de lage huur van 15,- voor de hele dag. Geïnteresseerden kunnen vóór 7 september contact opnemen met Deborah Telkamp: 0172-642 380 of d.telkamp@de- bruggen.nl Waddinxveen - Zowel de oude als de jonge duiven van postdui- venverenging De Sperwer vlogen zaterdag vanuit Menen, 172 kilo meter. In concours zaten 36 oude duiven en 131 jonge duiven. Met een zuid westen wind werden ze om 13.15 uur gelost. De oude duif van D. Breedijk maak te een snelheid van 79 km. per uur Waddinxveen/Regio - In Neder land wordt op zaterdag 15 sep tember voor de tweede keer 'Bu- rendag' georganiseerd. Met tussen de 300.000 en 400.000 deelnemende buren was Burendag in 2006 een enorm succes. De Zuid- plaslaan in Waddinxveen had in 2006 de gezelligste buren van de gemeente. Daar deden de meeste mensen mee en gaven de meeste buren aan open te staan voor meer gezelligheid in de buurt. Op de vraag 'in welke omschrijving van burentypes hetkent u zichzelf het meest?' gaven de meeste buren aan 'kletsburen' te zijn. Kletsburen maken regelmatig een praatje met elkaar op straat. Samen met de buren Contact met de buren en buurtac- tiviteiten zijn voor buren in Ne derland van groot belang, zo is recent uit een onderzoek van Mo tivation in opdracht van Douwe Egberts gebleken. Buurten waar eens in de zoveel tijd iets onder nomen wordt, worden door 77 procent van Nederland het meest gezellig gevonden. En bijna alle respondenten, 92 procent, zijn van mening dat buurtactiviteiten goed zijn voor de band met de buren. Meer dan de helft van Nederland vindt dat er bij hen in de buurt te weinig wordt georganiseerd, voor al jongeren tussen de 18 en 25 jaar missen activiteiten in de buurt. Ook al vinden buren in Nederland buurtactiviteiten van groot be lang, het komt er zelden van zelf iets te organiseren. 70 procent van de buren heeft nog nooit het ini tiatief genomen om samen met de buren iets te doen. Een verkla ring voor deze tegenstrijdigheid is 'tijdsdruk' en ook blijkt dat men het lastig vindt om zonder aan leiding een gesprek te beginnen. Voor dit laatste lijken buurtactivi teiten de oplossing, dat is volgens 85 procent van de ondervraagden de oplossing om de drempel om met buurtgnoten in gesprek te ko men te verlagen. Burendag Douwe Egberts neemt ook dit jaar het initiatief en stimuleert buren om 'samen' een buurtfeest te or ganiseren op Burendag. Vanaf vandaag kunnen buren op www. deburendag.nl met elkaar in con tact komen en worden zij gestimu leerd om een buurtfeest te orga niseren. Waddinxveen - Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel organiseert op 15 september een open dag. Tijdens deze open dag worden er tal van demonstraties gegeven, zijn er diverse attracties, workshops en een grote rommelmarkt. Voor deze rommelmarkt is de organisatie nog op zoek naar standhouders. Kramen zijn 4.00 meter lang en 1.10 meter breed en inclusief dakje. De tijd van de open dag is van 10:00 uur tot 17:00 uur en wordt georganiseerd in en rond om De Paddestoel aan de Lijster besstraat in Waddinxveen. Voor meer informatie: 0182-742101 of 06-41895132. Of per email: markten@marktenonline.nl brugwachters laten in de regel binnenschippers meteen doorva ren tenzij het enorm druk is op de wegen. Dan moeten ook bin nenschippers wel eens wachten. Dat geldt ook als er hulpdiensten aankomen zoals brandweer, am bulances en politie. Om het weg verkeer zo min mogelijk tot last te zijn worden pleziervaartuigen op gespaard, die gaan er dan met een groep tegelijk onderdoor. Zeker met de topdrukte in de maand juli, 2.218 schepen afgelopen maand, kan dat niet anders. Mensen realiseren zich eigenlijk niet wat een voordeel een schip met zich meebrengt. Je kan één schip vergelijken met circa veer tig vrachtwagens. Dat is bijna één kilometer lengte op de weg. De gemiddeld twintig schepen die er dus bijna dagelijks onderdoor gaan, verminderen niet alleen het fileleed maar ook nog eens de C02 uitstoot drastisch. In enkele geval len gaat de brug twee keer achter elkaar open. Dat gebeurt als er grote schepen voorbij komen, die hebben een grote dode hoek en dan is het onverantwoord om de pleziervaart er ook meteen onder door te laten gaan. Gevolg is dat het verkeer voor de brug dan iets langer komt stil te staan. In Boskoop soms vanaf de brug tot voorbij het spoor, maar dat zijn echt uitzonderingen. De binnenvaart heeft van oudsher voorrang op het wegverkeer en maakt op werkdagen van zes uur 's ochtends tot tien uur 's avonds gebruik van de Gouwe. Gemiddeld gaan er per maand zo'n 450 sche pen onder de uit 1935 stammende geklonken hefbruggen door. De en van A. van der Made 82 km. per uur. Overige uitslag oude duiven: 1. D. Breedijk; 2,7. A. van der Made; 3,8 C.G. Hofman; 4. W. Breedijk; 5,9. A. de Wit; 6. K. Hofman. Jonge duiven: 1,4,5,8,9,10,16,17 ,18,20. A. van der Made; 2,19. W. Breedijk; 3,6,11,12,14. K. Hofman; 7. D. Breedijk; 13. C. Breedijk; 15. J. Jansen. Waddinxveen - Deze week zijn de trainingen van de WSE jeugd gestart en hiermee is het voetbal seizoen officieel geopend voor de jeugdleden van de Waddinxveen- se voetbalvereniging. De C-jeugd ging als eerste uit de startblok ken. Onder leiding van trainer Ronald van Maanen hebben de jeugdspelers van de C afgelopen dinsdag 14 augustus om 18.15 uur de eerste training afgerond. Van daag, woensdag 15 augustus zijn de E- en de F-jeugd aan de beurt. Hun trainingen starten om 17.15 uur. De twee F-teams worden net als vorig jaar getraind door Marty van der Meer. Beide E-teams wor den getraind door Hendrik Mol, tevens TC-lid van de Jeugdcom missie. Dit seizoen heeft WSE ook weer een B-elftal op de been kun nen brengen. Zij beginnen maan dag 20 augustus met trainen om 19.30 uur. Cees Captein zal dit seizoen deze B-spelers trainen en begeleiden. De meisjes junioren van WSE zijn per ingang van dit seizoen over gegaan naar de Da mes. De Dames/meisjesgroep is afgelopen dinsdag ook al begon nen met trainen onder leiding van Henk Smakman. Niet-leden zijn welkom om bij de trainingen van de jeugd te komen kijken of zelf mee te doen. De jeugdspelers hebben nog even de tijd om te oefenen bij de training, zaterdag 1 september moeten ze er al weer staan voor de eerste be kerwedstrijden van het seizoen. Inbraken in het weekeinde Waddinxveen - De politie onder zoekt drie woninginbraken en een inbraak in een modezaak. Bij de inbraken zijn diverse goederen gestolen. Van de dader(s) ont breekt nog ieder spoor. Vrijdag 10 augustus werd ertussen 13.00 en 13.45 uur ingebroken in een flatwoning aan de Elzenhort. Een deurslot werd geforceerd. Uit de woning zijn sieraden en is geld gestolen. Zaterdag 11 augustus werd ont dekt dat er geprobeerd was om in te breken in een woning aan de Heuvelhof. In een raamstijl wer den geboorde gaatjes gevonden. Bekend is dat dit een methode is om bij sluitboompjes van een raam te kunnen komen om ze daarna uit hun borging te halen. Daarna is een raam eenvoudig te openen. Die zaterdagavond probeerden twee mannen rond 23.10 uur in te breken in een woning aan de Graanakker. De bewoner was wak ker geworden en beneden zag hij buiten bij de schuifdeur twee man nen bezig om de schuifdeur open te breken. De mannen schrokken en vluchtten over de schutting. In de nacht van zaterdag 11 op zondag 12 augustus werd er een etalageruit van een modewinkel aan de Passage vernield en uit de winkel een computer gestolen. Openbare dronkenschap De politie heeft zaterdag 11 au gustus rond 17.35 uur aan de Zuid- plaslaan een 45-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aange houden. Agenten zagen de man op een bankje nabij een supermarkt zitten met bij hem enkele geopen de blikjes bier. De man bleek dron ken te zijn en kon zich niet identi ficeren. Hij werd door de agenten meegenomen en kreeg een proces verbaal voor beide feiten. Zonder rijbewijs rijden onder invloed De politie hield vrijdag 10 augus tus rond 19.10 uur op de Mercuri- usweg een 39-jarige automobilist uit Waddinxveen aan. Agenten controleerden de man omdat hij met een vrij hoge snelheid pas seerde. Bij die controle stelden de agenten vast dat hij gedronken had en dat hij reed zonder rijbe wijs. Dit rijbewijs was sinds 1998 ongeldig verklaard. De ademana lyse die bij de hem werd afgeno men liet een uitslag zien van 540 ug/l. (limiet 220 ug/l.). De politie maakt proces-verbaal op. Politie onderzoekt inbraken Waddinxveen - De politie doet onderzoek naar de inbraak in een woning aan de Kuyperhoeve. In de nacht van woensdag 8 op donderdag 9 augustus werd daar ingebroken na het ontsluiten van sluitboompjes van een raam. Dit gebeurde nadat de dader(s) ga ten in een raamstijl hadden ge boord. Via die gaten kon men bij de sluitboompjes komen. Dit kan voorkomen worden door af sluitbare sluitboompjes. De poli tie adviseert huizenbezitters om een goed te kijken naar dit soort eenvoudig aan te brengen veilige sluitwerk. Uit de woning werden meerde re goederen gestolen zoals een flatscreen televisie, een laptop, koffer, portemonnee en mobiele telefoons. Een nacht eerder, die van dinsdag 7 op woensdag 8 augustus werd er ingebroken in het bejaardencen trum aan de Kuyperhoeve. Daar werd een deur opengebroken. In één van de zalen werd gepro beerd een brandkast open te bre ken. Dat was niet gelukt. Verder lijkt er niets te zijn gestolen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10