'REKEN MAAR!' OP DE WITTE TENT r DIEPE INDRUKKEN OPGEDAAN BIJ STRAATWERK VECOKUM UITVAART tel 06-51272411 moordrecht lyijjfOytderey lyLoeATteru bij eewv bif fyOruH&re/ www. wctrw indeel/. v\L Braziliëgroep heeft missie volbracht KERKDIENSTEN 19 AUGUSTUS MOORDRECHT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 augustus 2007 pagina 21 Voorzitter Gerard Slingerland: "Je leeft echt naar de week toe. Door Anne Bonthuis Moordrecht - 'Op God kun je altijd rekenen, en God houdt rekening met jou.' Het thema van de Witte Tentweek in Moordrecht, de laat ste week van augustus, is dit jaar 'Reken maar'. Door middel van verhalen, sketches en werkjes zul len vrijwilligers en kinderen met dit thema aan de slag gaan. Maar, het gaat vooral om de gezellig heid, benadrukt voorzitter Gerard Slingerland, "ledereen leeft echt naar de week toe. Het is elk jaar weer erg leuk." Hutten bouwen, fietsen, volley ballen, zingen en feesten zijn een aantal activiteiten die dit jaar op het programma staan. Voor de ne gende keer staat de witte tent een week lang op het schoolplein van De Rank en zal het daar een drukte van jewelste zijn. Deden er vier jaar geleden nog 100 kinderen mee, vo rig jaar kwamen er maar liefst 120 opdagen. "Nu zijn we uitgegaan van 150 kinderen", vertelt Gerard Slingerland. "Het worden er elk jaar meer." Vanwege de populari teit van de Witte Tentweek heeft de stuurgroep, bestaande uit vrij willigers van de Bethelkerk, dit jaar voor een grotere tent gezorgd. moeten werkjes verzinnen die voor alle kinderen in de brede leeftijds categorie leuk zijn." Ook de sket ches vereisen veel voorbereiding. "Niet alleen de sfeer onder de kin deren is goed, maar ook die onder de vrijwilligers. Het samenwerken schept een sterke band", vertelt de voorzitter tevreden. "Er slapen altijd vrijwilligers in de tent, om deze te bewaken. Vaak blijft er een hele groep 's avonds hangen. Dat is heel gezellig." Slingerland is er dan ook blij mee nog twee jaar voorzitter te mogen zijn. "Het is al- Huttenbouw in Witte Tentweek. leen maar leuk." Zijn eigen kinde ren van twee en vier jaar zijn nog iets te jong om mee te doen met de activiteiten. "Maar", vertelt de voorzitter lachend, "de liedjes van de cd 'Reken maar' zingen zij al uit volle borst mee!" Meedoen aan de Witte Tentweek is makkelijk. Alle kinderen tussen de zes en twaalf jaar zijn van 17 tot en met 31 augustus elke morgen vanaf 10.00 uur welkom in de Wit te Tent in Moordrecht. Deelname is gratis. Programma Maandag: 10.00-11.45 uur: kinder- Bijbelclub; groep 3 tot en met 8; vanaf 18.30 uur: gezinsfietstocht voor iedereen. Dinsdag: 10.00-15.00 uur: kinder- Bijbelclub, aansluitend hutten- bouw, groep 3 tot en met 8; 19.00- 21.00 uur: volleybal, 12+. Woensdag: 10.00-11.45 uur: kin- der-Bijbelclub, groep 3 tot en met 8; 19.00-21.00 uur: sing-ln voor ie dereen. Donderdag: 10.00-11.45 uur: kin- der-Bijbeldub, groep 3 tot en met 8; 14.00-15.45 uur: zeskamp, groep De Witte Tent vorig jaar. 3 tot en met 8; 19.00-22.00 uur: tie neravond 12+. Vrijdag: 10.00-13.00 uur: kinder- Bijbeldub, groep 3 tot en met 8; vanaf 11.30 uur: pannenkoeken, video en afsluiting. Ouders en belangstellenden zijn vanaf 11.30 eveneens van harte welkom. Gerard Slingerland is voor de tweede keer voorzitter van de stuurgroep die de Witte Tentweek organiseert. Hij haalt veel voldoe ning uit zijn werk. "Het is heel leuk om te zien hoe die kinderen met elkaar bezig zijn", zegt hij met een glimlach. Hij vindt het belang rijk een veilige en gezellige sfeer te creëren. "Binnen die sfeer pro beer je ze natuurlijk ook iets bij te brengen. Je probeert ze de liefde die je zelf van God ervaart, mee te geven", legt hij uit. "Ook de liefde naar elkaar, het rekening houden met elkaar en leren delen." Slingerland werkt zelf al sinds 1998 mee aan de Witte Tentweek, toen het nog op de camping langs de IJssel plaats vond. Het begon met 30 tot 50 kinderen en breidde zich langzaam uit. In 1999 verhuisde het evenement naar het plein van de School met de Bijbel 'De Rank'. Daar hebben vele Moordrechtse kinderen elk jaar in de vakantiepe riode de tijd van hun leven, met als hoogtepunt het waterspektakel. Vorig jaar betekende dat elkaar met skippyballen het kanaal in pro beren te slaan. Ook is er wel eens een survivaltocht gehouden. "Van de brug tot en met de Westringdijk staat het dan helemaal vol mensen, om ze aan te moedigen", lacht de voorzitter. Tachtig vrijwilligers werken mee aan de week. De voorbereidingen begonnen al in januari. De taken verdelen, het programma beden ken en de sketches uitwerken: de vrijwilligers zijn er druk mee. "le dereen doet waar hij of zij zin in heeft", verklaart Slingerland. "Er is genoeg te doen en wij zijn blij met alle hulp die we krijgen." De och tendcommissie heeft er volgens hem het meeste werk aan. "Zij "Elke dag beginnen we daarmee. Twee jongens en een professor be leven steeds weer een ander avon tuur. Met deze allerdaagse sketch proberen we het bijbelverhaal, dat we daarna vertellen, te verduidelij ken. Al die verhalen staan dit jaar met rekenen in verband." Hoewel organisatie De Windroos voor het pakket met thema zorgt, verande ren en verzinnen de vrijwilligers zelf veel. Door de vele sponsors kunnen zij zich iets meer veroor loven, zodat de kinderen met een leuk aandenken weer naar huis gaan. Presentatie voor belangstellenden ledereen die meer over de werk zaamheden en belevenissen van de Brazilië groep wil horen en geïnteresseerd is in de foto's en film die gemaakt zijn tijdens het verblijf in Brazilië, kan meer infor matie vinden op de website www. braziliegroep2007.come2me.nl. De groep zal voor belangstellenden nog een presentatie gaan geven, op de website zal dit ook aange kondigd worden. aan de bouw van een stenen huisje bestemd voor een gezin waarvan het houten huisje aan vervanging toe was. Ook heeft de groep in de wijk Pedra Lisa meegeholpen aan de inkleuring van een tekening welke aan de buitenkant van een Ontmoetingskerk 10.00 uur Anja van Grieken. Herv. gem. 10.00 uur ds. W.M. de Boer. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - Een groep van 16 enthousiaste mensen is afgelopen maandag 6 augustus weer veilig teruggekeerd uit Brazilië. Zij heb ben daar drie weken gewerkt voor het project REMER, welke zich bezighoudt met de opvang van straatjongens en meisjes. De groep verbleef de eerste vier dagen in Rio de Janeiro alwaar zij in vier kleine groepjes werden verdeeld, leder groepje heeft een bezoek gebracht aan het inloop huis Casa Nova Esperan^a (Huis Nieuwe Hoop), het doorgangshuis Casa Betania, Sportclub Sparta gelegen in de oudste Favela (krot tenwijk) Morro da Providência van Rio de Janeiro en aan de Favela Jacaré. Ook heeft ieder groepje één avond straatwerk gedaan. Dit hield in broodjes en warme choco- melk uitdelen aan de straatkinde ren van Rio de Janeiro. Maar het bleef niet bij kijken alleen. In de wijk Pedra Lisa gelegen in de krottenwijk Morro da Providência heeft elk groepslid meegeholpen stenen nuisje bouwen in Pedra Lisa ter vervanging van houten huisjes. Speelzaal gebouwd zonder één enkele machine. schooltje was geplaatst. De bezoe ken aan dit alles, en met name het straatwerk, heeft bij de groep een diepe indruk achtergelaten. Na vier dagen vertrok de groep naar de woonboerderij Sitio Shalom gelegen in het plaatsje Pe- queri, 168 km buiten Rio de Janei ro. Hier heeft de groep mee mogen bouwen aan een speelzaal voor de kinderen van de woonboerde rij. Want in de regentijd hebben deze kinderen geen ruimte om te spelen of elkaar te ontmoeten. De groep is tijdens de bouw weer veel ervaringen rijker geworden. Bij de bouw is er namelijk géén enkele machine aan te pas gekomen. Alles is met eigen handen opgebouwd. Zelfs de specie werd eigenhandig gemaakt. Na twee weken hard werken kon den de groepsleden tevreden te rugkijken op hun prestaties. Hun missie was volbracht: een speelzaal, weliswaar alleen de ruwbouw, ach terlaten met de dakpannen erop.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21