LEVER ZE IN OP HET OOGSTFEEST EN WIN! ETilBATl LONRADIO OP LOWLANDS EENEN EEN ROMMELMARKT IN HET ONTMOETINGSCENTRUM r REGIO Aflevering eenentwintig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Lang gras KWlUillHI Slltlllll Ititiriiu Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 augustus 2007 pagina 27 Veel meer lege batterijen dan gedacht Steeds meer apparaten werken op batterijen. Niet alleen een zak lantaarn of mp-3 speler. Ook een elektronische weegschaal, foto- en videoapparatuur, de afstandsbe diening, een computer, het mo bieltje, een rekenmachine, snoer- loos gereedschapWe hebben vaak meer batterijen in huis dan we denken. En iedere batterij is vroeg of laat leeg. Hoewel de meeste Nederlanders de beste bedoelingen hebben om hun lege batterijen in te leveren, komt dat er vaak toch niet van. Uit onderzoek blijkt dat in elk huis houden gemiddeld achttien lege batterijen rondzwerven: in laatjes, kelders en kasten of op de fruit schaal. Maar ook in oude appara tuur en speelgoed op zolder. Voor heel Nederland komt dat neer op zo'n 117 miljoen lege batterijen! De kringloop van lege batterijen Het inleveren van lege batterijen wordt erg gemakkelijk gemaakt. Bij ruim 11.000 winkels in heel Nederland staan speciale inzamel- tonnen- of boxen. Via 4.600 basis scholen zamelen kinderen ook bat terijen in. Zelfs op 500 campings staan inzameltonnen. Natuurlijk kunnen batterijen ook altijd bij het gemeentelijke depot voor klein chemisch afval worden ingeleverd. Alle ingeleverde batterijen gaan naar een centraal landelijk sor- teercentrum, waar ze op soort en chemische samenstelling worden gesorteerd. Daarna gaan ze op transport naar verwerkingsfabrie ken in West-Europa, waar ze wor den gerecycled voor hergebruik. Van de metalen die op die manier worden teruggewonnen worden weer nieuwe producten gemaakt, van zinken dakgoten tot vangrails, maar ook nieuwe batterijen. En zo is de kringloop rond. Voor meer informatie: www.legebatterijen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 vindt op za terdag 15 september voor de 19e keer een rommelmarkt plaats. Een ieder is van harte welkom tus sen 9.00 en 16.00 uur. Naast een grote verscheidenheid aan kraam pjes met spullen, is er ook weer het rad van avontuur met mooie prijzen. De opbrengst is voor de helft be stemd voor een binnenlands doel namelijk 'Stichting Vrienden van de Hoop' te Dordrecht. Mensen die vastlopen in het leven kunnen terecht bij Stichting De hoop. Ze krijgen hier de kans opnieuw te leren leven, te werken en, indien van toepassing, hun kinderen op te voeden. Ze worden geholpen in het opbouwen van een gezond (-verslavingsvrij) leven. De andere helft wordt gebruikt voor diverse eigen kerkelijke doeleinden. Wie 'grote schoonmaak' gaat houden en 'rommel vindt', wat anderen wellicht nog kunnen gebruiken, wordt verzocht dit te 'schenken' aan de organisatie van de rommelmarkt. Welkom zijn (kleine) meubelen, fietsen, boeken, platen, CD's, keu kengerei, curiosa, elektrische ap paratuur, speelgoed, enzovoort. Ook schone en hele kinderkleding (2-10 jaar) is zeer welkom. Een en ander kan gebracht worden op donderdag 13 september en op vrijdag 14 september tussen 9.00 en 20.00 uur in het Ontmoetings centrum. tics, dit jaar geheel gewijd aan het veranderende klimaat. De publiekstrekkers onder de hon derden artiesten die hun opwach ting maken zijn ongetwijfeld; Ka iser Chiefs, The Killers, Basement Jaxx, Editors, Mika, Saybia, Sonic Youth, Motorhead, Moke, Tool, Mark Ronson, Just Jack, Heideroos jes en De Lama's. Het programma 'Zwaardvis' trapt de eerste festivaldag op vrijdag 17 augustus af om 14.00 uur. De 1 uitzending die opgeluisterd zal worden door sfeerimpressies van lokale bezoekers op het camping- en festivalterrein duurt die dag tot J 17.00 uur. Zaterdag 18 augustus zendt het programma uit op het vaste tijd stip tussen 18.00-20.00 uur en Zon dag 19 augustus, op de slotdag van Lowlands, is Zwaardvis in de lucht tussen 14.00-17.00 uur. Naast de lokale festivalgangers, die zorgen voor de vele sfeerimp ressies gedurende de drie dagen dat het festival duurt, is de studio presentatie in handen van Marco Geene en Willem de Waard. LON- radio is te beluisteren via 102.4 op de kabel, 107.3 in de ether en via www.lonradio.nl Inwoners van Zevenhuizen en de omliggende gemeenten die op 1 september tijdens het Oogst feest lege batterijen inleveren bij de stand van Stichting Batterijen (Stibat), maken niet alleen dubbel kans op het winnen van een prijs; iedereen die daar een zakje met batterijen inlevert, 'oogst' ook nog eens een leuk presentje. Landelijke actie Alle ingeleverde zakjes (ook waar mee al een cadeaubon is gewon nen) doen tevens mee bij de eerst volgende trekking op 1 oktober voor de reischeques van de lande lijke inleveractie. Na 1 september kunnen zakjes met batterijen bij de diverse inlever- punten worden ingeleverd. Daar mee dingt men uitsluitend mee naar de reischeques van de lande lijke actie. Kijk voor de prijswinnaars van zo wel de Oogstfeest- als de landelij ke actie en voor de dichtstbijzijnde inleverpunten op www.legebatte- rijen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Lokale Omroep Nieuwerkerk, LONradio, is evenals vorig jaar aanwezig op het Lowlandsfestival. Het alternatieve muziek- en info- programma 'Zwaardvis' staat drie dagen lang in het teken van dit internationale evenement op het gebied van alternatieve muziek. Het 3-daagse festival vindt plaats van 17 tot en met 19 augustus in Biddinghuizen. Dit jaar viert het festival, dat in 1993 zijn primeur beleefde, zijn 15e editie. Voor de Marskramer en Fixet in de Dorpsstraat staat op 1 september tijdens het Oogstfeest de kraam van Stichting Batterijen. Dat is de organisatie die in Nederland verantwoordelijk is voor het inza melen van lege batterijen. Bijna iedereen kent wel de televisiecom mercials met de hoelahoepende ca via's en de swingende goudvissen. Door batterijen in te leveren, maak je in hun landelijke campagne kans op het winnen van reischeques tot wel 2.000,-. Extra prijzen Speciaal voor het Oogstfeest zijn er echter ook nog extra cadeau bonnen van 50,-te winnen. Hoe? Schrijf uw naam, adres en telefoonnummer op een briefje en stop dit samen met tien lege batterijen in een zakje. Inwoners van Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud-Verlaat en Nesselande krij gen daarvoor een speciaal zakje in hun brievenbus. Anderen mo gen een gewoon (boterham)zakje gebruiken. De zakjes kunnen op 1 september worden gedeponeerd in de inzamelton bij de stand van Stichting Batterijen. Bovendien krijgt iedereen die daar batterijen inlevert, een leuk presentje. Op dezelfde dag omstreeks 15.00 uur zullen uit de inzamelton 10 win naars van de cadeaubonnen wor den getrokken. De prijswinnaars worden bekend gemaakt in het Hart van Holland en op de website van de Stichting Batterijen. die schadelijk zijn voor het milieu. Bovendien kunnen de metalen, die zich in batterijen bevinden, zoals zink, nikkel en staal door recycling worden teruggewonnen voor her gebruik. Sinds de start van de inzameling in 1995 leverden Nederlanders ruim 1 miljard lege batterijen in! Dat is een totaal gewicht van 25 mil joen kilogram. Na recycling bracht deze hoeveelheid meer dan 13 mil joen kilogram bruikbare metalen op. Dat is dus zeker het inleveren waard. Goed voor het milieu Stichting Batterijen wil met haar campagne Nederlanders er extra toe aanzetten lege batterijen apart in te leveren. Lege batterijen ho ren namelijk niet in de vuilnisbak omdat ze stoffen kunnen bevatten Lowlands is al jaren het meest veelzijdige en breedst georiën teerde jongerenfestival in Ne derland. Naast muziek is er in de Flevopolder nog veel meer te bele ven. Straattheater, literatuur, film, kunst, theater, wetenschap, debat en dit jaar extra veel stand-up co medy van internationale allure, dankzij de samenwerking tussen twee van Nederlands bekendste comedycollectieven: Comedy- train en Night of Comedy. Ook de 'Magneetbar' gaat op herhaling, tijdens de vorige editie een ware backstagehype. Hierin vervult de festivalbezoeker de hoofdrol door allerlei gekte en waanzin op te voeren. Ook de brandende actu aliteit krijgt een plek tijdens het 3-daagse evenement d.m.v. het programmaonderdeel Serious Poli- De één werkt hoog en droog op de dijk. De ander lager op de trekker. - Mooi beeld langs de Onderweg in Waddinxveen. Bart Herbert en Pleun~ Hendrik Koetsier. De stieren verderop worden van het vrouwelijk vee gescheiden door dit paardeweitje. Wat niet ziet, dat niet stierf. Blijft het hek goed bij.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27