"WE ZIJN ÉÉN GROTE VRIENDENGROEP' OUDIJK TELEURGESTELD IN GEMEENTE REBEKKA KADIJK BEHAALT GOUD IN DE DUTCH MASTERS ÉHm ZEVENHUIZEN Vierentwintigste open toernooi T.C. Zevensprong Caravanstalling Jomajole heeft deuren gesloten Beachvolleybal pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidplas 15 augustus 2007 Irene Verhoeven is er klaar voor. Marieke Mulder en Michel de Vos uit de organisatie. begonnen. Ondertussen ben ik al een paar keer verhuisd, maar ik zal hier altijd blijven tennissen." Ook Sander van Engen (24) zit in de organisatie van het open toer nooi. Het is zijn tweede jaar en hij heeft het erg naar zijn zin. Voor een week gezelligheid heeft hij al het, vrijwillige, werk wel over. "Samantha en ik doen het graag. We zitten allebei ook in het be stuur van de Zevensprong. Het is gewoon hartstikke leuk", vertelt hij. Zelf won hij, samen met Bas van Esch, de finale van de heren dubbel 5. "Ik ben wel in vorm", zegt hij lachend. Dit jaar steunt T.C. Zevensprong de Johan Cruyff Foundation. De club heeft 385 euro bij elkaar gekregen."Per deelnemer hebben we één euro ten gunste van de stichting gedoneerd. Ook haalden we af en toe wat geld op onder de toeschouwers", verklaart Sander. "Dat lieten we mijn broertje van tien doen, die heeft laatst vijfen vijftig euro opgehaald", voegt Sa mantha toe. "Hij is onze kleinste hulp." Deze kleinste hulp is op dat moment op het springkussen te vinden. Hij en zijn vriendjes ver maken zich prima op het tenni spark aan de Zevenhuizerplas. De organisatie heeft geprobeerd het terrein feestelijk te maken voor groot én klein. Er klinkt vrolijke muziek, het park is versierd en er is voor eten gezorgd. Volgend jaar viert de club zijn 25- jarig bestaan. "Dan gaan we het echt groots aanpakken. We heb ben elk jaar een feestavond op vrijdag, maar volgend jaar wordt het één groot feest", zegt Sander, genietend bij het vooruitzicht. Zondag was de laatste en meest spannende toernooidag. In de heren enkel 3 verdedigde Joost Hordijk zijn titel. Hij was dit jaar nummer 1 geplaatst en de verwa chtingen waren hooggespannen. Joost maakte deze verwachtingen waar door met 6-7 6-4 7-5 de overwinning in de wacht te sle pen. In de dames enkel 3 behaalde Chantal Geers, ook nummer 1 ge plaatst, ruimschoots de overwin ning met 6-1 6-1In de heren dub bel 3 wonnen Atilla Houthuyse en Christiaan de Jong met 6-3 7-6 en het team Annelien Smal en Patrick Maasland behaalde in de gemen gd dubbel 3 de eerste plaats met 1-6/6-4/6-4. medewerking gekregen en was ervan overtuigd dat het goed zou komen. Ik voel me dan ook erg te leurgesteld dat er zolang strijd is geweest en de gemeente uiteinde lijk in het gelijk is gesteld." De gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft de eigenaar van de caravanstalling volgens een woordvoerder vanaf het begin en bij herhaling laten weten dat deze activiteit in de kas niet is toege staan omdat het geen agrarische activiteit betreft. Als de bestem ming op dit grondgebied veran dert zal dat zijn naar woningbouw, het gebied is aangewezen als een woningbouwlocatie. De gemeente is in elke procedure door de rech ter in het gelijk gesteld en is nu ook onverbiddelijk. De stalling gaat dicht, Vorige week konden eigenaren hun eigendom laten op halen, maandag 13 augustus is de stalling gesloten. Oudijk heeft de overtuiging gehad dat hij de tijd zou krijgen tot het moment dat er daadwerkelijk begonnen wordt met de bouw van huizen, in de tus sentijd zou hij een geheel nieuwe en moderne caravanstalling begin nen. Op een niet nader genoemde locatie, maar in ieder geval niet op het grondgebied van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Oudijk: "Ik weet ook niet hoe het nu ver der moet, ik zit nu zonder inkom sten. Een teelt in de kas is ook geen optie, dat is ook voor korte duur als er toch woningen moeten komen. Maar ik weet niet hoe nu verder." Door Anne Bonthuis Zevenhuizen - Een hapje, drankje, zon en spannende wedstrijden. Dat zijn de ingrediënten van het geslaagde, vierentwintigste, open toernooi van tennisvereniging T.C. Zevensprong. Van zaterdag 4 au gustus tot en met zondag 12 au- Moerkapelle - De caravanstalling aan de Middelweg 51 heeft na een langdurige jurdische procedure deze week definitief de deuren gesloten. Tot het laatst toe heeft eigenaar Oudijk gehoopt dat het nog tot een vergelijk zou komen met de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Deze was echter on verbiddelijk, er is een einde geko men aan een jarenlange juridische strijd en de deur moest op slot. Met berichten in diverse kranten heeft de gemeente alle ruim 1300 eigenaren opgeroepen hun ca ravan uiterlijk vorige week op te halen omdat dit anders alleen nog maar kan met tussenkomst van de gemeente. "Onbegrijpelijk dat we zo met el kaar omgaan in een toch voorna melijk Christelijke gemeente" zo zegt een geëmotioneerde Oudijk. Hij heeft tot 2002 teelt gehad in de kassen en dat liep onvoldoen de. Uitbreiden kon niet meer, dat paste ook niet in het bestem mingsplan. Een samenwerking met een collega en zodoende uitbrei den kon ook niet omdat er geen tweede bedrijfswoning geplaatst mocht worden. Daarna is Oudijk op het idee gekomen om een cara vanstalling te beginnen in zijn kas. "Hierover heb ik vanaf het begin contact gehad met de gemeente en heb ik nagevraagd aan welke eisen ik moet voldoen. Ik heb alle Eigenaren naar een andere stalling met caravan of boot. Scheveningen/Nesselande - Sche- veningen was vorige week het zandpodium voor de Internatio nale Europese beachvolleybailers. De laatste serie van de Eurobeach- volleybaltour, the Dutch Masters, werd in het beachstadion in Sche- veningen verspeeld. Een sterk deelnemersveld met zo wel bij de dames als bij de heren twee teams die internationaal goed meespelen. De Nederlands kampioen Rebekka Kadijk en Me rel Mooren wisten via de langste weg het goud binnen te halen. Nesselande-inwoner Rebekka Ka- dijk kon met haar beachpartner Merel Mooren in de derde ronde, tegen Alcon/Mateeva uit Spanje, niet de winst pakken om door te stoten naar de halve finale en moesten via de herkansing de kans grijpen om daar alsnog te komen. Via de 2-1 winst op de Novakova/ Navotna (CZE), kwam het koppel in de halve finale en moest het opnemen tegen het Nederlandse koppel Marleen van lersel/Marloes Wesselink. Dit duel werd met 21-18 en 21-15 gewonnen daarmee kwa men de dames in de finale te staan tegenover Petrova/Rysava (CZE). Na een spannende strijd werd het felbegeerde goud binnengehaald en konden zij 600 punten bijschrij ven aan hun totaal. Het team Van lersel/Wesselink wist het brons binnen te slepen. Komende week spelen de dames Kadijk en Mooren niet mee om het Nederlands Beachkampioenschap. Zij gaan in Finland het worldtour- toernooi spelen om zo punten te verzamelen voor deelname aan de Olympische Spelen van 2008. Zondag 19 AUGUSTUS Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ds. C. Haasnoot. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hoff- straat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestda gen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@nesseweb.nl De kleinste hulp vermaakt zich prima. gustus werden er maar liefst 339 partijen gespeeld. "Het toernooi verloopt goed. Er zijn veel leuke partijen geweest en we hebben geluk gehad met het weer. Het is, ondanks de verwa chtingen, droog gebleven", zegt Samantha Pronk (24) tevreden. Sa mantha, die zelf in de finale van de dames dubbel 3 stond, zit voor het vijfde jaar in de organisatie van het toernooi. "Het is altijd erg gezellig, we zijn één grote vriendengroep. Dan is het natuurlijk leuk zo'n toer nooi samen te organiseren", legt ze uit. "Ik ben hier op mijn elfde Ook de kleinste supporters genieten. Een lekker zonnetje voorde toeschouwers.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 8