LEDEN ROLLING'90 ZOEKEN HERINRICHTING SPANNING EN SENSATIE ringvaart park MET JE SCHOOLSCHRIFT DOOR DE WIJK LON RADIO-LUISTERAAR GAAT DE LUCHT IN rZEVÉNHUÏZHN^^ ACTIVITEITEN-AGENDA Zevenhuizen ©ud Verlaat Maerkapelle JEUGDVISWEDSTRIJD START TO SKATE pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel- le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, Herv. Centr. 4 okt. N.de Wilde thema Buigen voor de koning; 15 nov. E.Zelenberg 'Getuigen van de Koning'; 13 dec. G. van den Broeke-van der Dussen 'Juichen van de Koning'. -18 en 19 oktober: kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef -Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboelzevenhui- zen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 u t/m 11.30 u De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 3 okt., 7 nov. ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaarlijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten: 10 en 24 aug. De Zeven Muzen 22 sept. Orgelconcert Ger. kerk 20.00 u 17 nov. Amateur muziekavond Ger. kerk 20.00 u Kleine Trompetter Elke vrijdagavond zomeravondconcert op het dorpsplein 19.30 uuur 6 okt. play-in senioren o.l.v. Jacob de Haan Op Moer 13 okt. jubileumconcert Swanla 20 ikt jub. conc. jeugd i.s.m. Harpe DavidsSwanla 3 nov play-in junioren o.l.v. Karei Jongerling, Op Moer DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. Zevenhuizen - De boezemka de in het Ringvaartpark - het groengebied tussen de Opril en de Noordelijke Dwarsweg - wordt opgehoogd. Naar verwachting start het Hoog heemraadschap van Schie- land en de Krimpenerwaard in de 2e helft van 2007 met ophogen. Het is noodzakelijk omdat de boezemkade op enkele plaat sen slecht is. De ophoging brengt met zich mee dat de opgaande beplanting moet worden verwijderd, voorna melijk tussen Kerkepad en de Opril. Aangezien de gemeente het totale Ringvaartpark vervol gens verder wil ophogen om de afwatering te verbeteren, komt het gehele "Ringvaart park" tijdelijk zonder bomen en beplanting te staan. In het voorjaar van 2008 zal het opgehoogde Ringvaartpark opnieuw worden ingericht. Het gehele project komt in nauwe samenwerking met het Hoogheemraadschap tot stand. Krediet In de raadsvergadering van 18 september staat de her inrichting van het Ringvaart park in het voorjaar van 2008 op de agenda. De raad wordt gevraagd om geld hiervoor beschikbaar te stellen. Inspraakavond Voor omwonenden en an dere belangstellenden zal in oktober 2007 een inspraak avond volgen over de wijze van herinrichting van het Ringvaartpark. Meer infor matie volgt in deze krant en via de website www.zeven- huizen-moerkapelle.nl. Moerkapelle - De leden van rol- schaatsvereniging Rolling '90 vier den zaterdag ledendag in Drie- vliet. Normaal gesproken gaat de vereniging eenmaal per jaar op kamp met de jongeren, maar op verzoek is deze traditie verbroken voor een dagje spanning en sensa tie in Drievliet (Rijswijk). De bedoeling van deze dag is dat oudere en jongere leden elkaar iets beter zouden leren kennen voor de jaarlijkse wintershows. Het ene lid zit net op de basisschool en het andere lid werkt alweer als bijvoorbeeld docent of fysiothe rapeut. De doelstelling is in ieder geval gehaald. Jong en oud ging met elkaar de attracties in en genoot. Bij terug komst in dorpshuis Op Moer gin gen de senioren na de maaltijd nog even door met een filmmarathon die in de kleine uurtjes, 's Morgens werd de luchtbedden ingepakt en moest er toch nog even getraind worden.... Zevenhuizen - De Hengelsportver eniging organiseert voor zaterdag 22 september van 14.00 tot 15.30 uur een viswedstrijd voor kinderen van 8 tot 14 jaar in de Schielandsin- gel ter hoogte van de fontein. De jeugdige vissers zullen met raad en daad bijgestaan worden door een aantal ervaren wedstrijdvissers van de vereniging. Voor meer informatie en opgeven (vóór 21 september): 0180-632942 (tussen 17.00 en 19.00 uur) of via aatvis@wanadoo.nl. Zevenhuizen - De leerlingen van basisschool de Eendragt konden vorige week allemaal meedoen aan activitei ten die het nieuwe schooljaar inluidden. Ze kregen een schoolschrift mee en moesten in de wijk de leerkrach ten zoeken. "Weet je wat ik doe op jouw school?" "Ja, u zit in het kamertje van de directeur, vlakbij de koffie- j,. kamer." Op een andere locatie werden schoolvakken als rekenen, taal en lezen 'geoefend', waarbij geassisteerd werd door leerlingen uit groep 8. Moerkapelle/Zoetermeer - In Dorpshuis Op Moer en op de kunst ijsbaan van Zoetermeer organiseert Rolling90 vanaf 19 oktober een aantal kennismakingslessen onder de noemer 'Start to Skate'. In een groep van maximaal 30 personen krijgt men kunst(rol)schaatsles onder leiding van ervaren KNSB/ SBN gecertificeerde instructeurs. De lessen duren een uur. Voor iedere deelnemer zijn leenmaterialen en beschermmaterialen gratis beschik baar. Eigen materialen zijn welkom. De kosten bedragen €40,- (dit is inclusief kennismakingslessen, materialen, toegang tot kunstijs baan, sportdrankje en verzekering gedurende de les). Meer informatie en aanmelden: www.KNSB.nl/ starttoskate of 033-4892000. Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - LON Radio luisteraar Tanje Otterspeer uit Nieuwerkerk aan den IJssel heeft een luchtbal lonvaart gewonnen tijdens het Oogstfeest in Zevenhuizen. Het was de hoofdprijs van een quiz die de omroep hield tijdens het jaar lijkse dorpsfeest. Het Oogstfeest trok zo'n 50.000 bezoekers; onder hen de Nieuwer- kerkse familie Otterspeer en Piet Koole uit Zevenhuizen. Zij speel den mee in het LON Radio 'live on air'-quizspel en gingen aan het eind van de dag langs om de prijs uitreiking mee te maken. Studiogast Johan Ottevanger had aan het einde van de middag de eer de trekking te verrichten door het werpen van een dobbelsteen. Zo werd Piet Koole winnaar van een dinerbon en Tanja Otterspeer - zonder hoogtevrees - ging naar het met de ballonvaart. De LON was tijdens het Oogstfeest aanwezig met een live uitzending vanaf locatie in de Dorpsstraat met reportages, interviews, sfeerimp- Tanja gaat binnenkort de lucht in. ressies en de quiz. LON Radio is te ontvangen op 107.3 FM in de ether. De zender is in zo wel Zevenhuizen-Moerkapelle als in Nieuwerkerk aan den IJssel te ontvangen via 102.4 op de kabel. Alle uitzendingen zijn ook live te beluisteren op internet via www. lonradio.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10