FIETSEN NAAR WADDINXVEEN - VERVOLG ALTERNATIEF FIETSEN VAN NAAR WADDINXVEEN EN MOERKAPELLE MUSICALLESSEN VOOR 5 EN 6 JARIGEN EENEN EEN c utnm xzvmys mm, h ZEVENHUIZENTMQÈRl<^r[f-| Haar door de war pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 Zevenhuizen/Regio - In de afgelopen weken is in deze krant aandacht besteed aan de verkeersonveilige situatie rondom het nieuwe fietspad wat loopt van de spoorweg overgang aan de Noordelijke Dwarsweg tot de spoorwegovergang aan de Bredeweg. Inmiddels zijn er maatregelen genomen om de situatie te verbeteren. Het werkt, fietsers kunnen veilig oversteken. Fietsend van Bredeweg naar Noordelijke Dwarsweg komt de trein regelmatig langs. Helaas hebben veel fietsers in middels ook de onbewaakte spoorwegovergang gevonden en staan te wachten tot de trein voorbij is. Oversteken over dit pad zal binnenkort niet meer mogelijk zijn. Er staan inmiddels noodhekken en een elektronisch hek zal binnenkort voorkomen dat fietsers deze verkorte route zullen nemen. Woensdagavond 5 september wordt er nog hard gewerkt aan de aanleg van de verkeerslichtinstallatie om de dead line van burgemeester Fijen te halen, om 24.00 uur moet het geheel klaar zijn. Donderdagochtend 6 september komen de eerste fietsers langs het nieuwe verkeerslicht. Evenop het knopje druk ken, dan gaat het verkeerslicht voor het autoverkeer snel op rood. Voor automobilisten is het nog onwennig. Er wordt nog vaak door rood gereden en als het spoor ook nog dicht is moet iedereen wachten. Vwi Voor fietsers die vanaf Zevenhuizen naar Waddinxveen of Moerkapelle moeten gaan is er ook een alternatief mogelijk. Fietsers kunnen over de Burgemeester Klinkhamerweg naar de Swanlaweg, daar fietsen over het spoor en onder de tunnel door. Daar kunnen fietsers richting Moerkapelle rechtdoor en voor Waddinxveen kan het fietspad langs de A12 genomen worden, deze komt uit op de Noordelijke Dwarsweg aan de andere kant van de werkzaamheden. Dat dit alternatief ook op problemen stuit door werkzaamheden en modderigheid bij slecht weer, blijkt uit onderstaande ingezonden brief. den. Dat stuk is eigendom van de provincie. De weg vanuit Zeven huizen tot aan de benzinepomp is van de gemeente. Van benzinepomp tot aan het spoor is opnieuw Provincie. De spoorwegovergang is van Pro Rail en de weg onder de A12 is van Rijkswaterstaat, dit wordt gevolgd door een stukje provinci ale weg en daarna is de weg weer van de gemeente Moerkapelle. Snapt u het nog? Zij ook niet meer, maar nu kunnen ze de zaak lekker afschuiven en doen er geen moer aan. Uiteindelijk ben ik heelhuids in Zevenhuizen gekomen. De terugweg was het dezelfde ramp. Ingezonden door: De heer L.Teusink Zevenhuizen - Veel kinderen in de leeftijd van vijf, zes jaar vinden dansen, zingen en toneelspelletjes geweldig. Belangrijk is hun inte resse en onbevangenheid te be houden terwijl ze op een speelse manier en in een positieve omge ving in hun ontwikkeling begeleid worden. Creatieve en muzikale kinderen zijn in dit geval helemaal op hun plek bij de musicalgroep van De Zeven Muzen. Op maandagmiddag van 16.30 tot 18.00 uur kunnen deze kinderen in Dorpshuis Swanla in de maanden september tot en met december les krijgen in dans en beweging én in spel en drama. In januari 2008 wordt gestart met zangles, waar bij het leren lezen van noten ook aan bod zal komen. De kosten be dragen €15,- per maand. Voor meer informatie en opgeven: info@zingendoemaarmee.nl. Musicalkinderen. Als je zo wordt opgevangen blijf je natuurlijk weglopen. Met een touwtje van een cadeau van Klaas en het betere knoopwerk van Martje eindigt de vrijheid in liefdevolle aandacht. Juf Elsbeth houdt de wacht naast de apotheek in Zevenhuizen en krijgt ondertussen van de overburen een kopje koffie. Met melk. Ingezonden Zondagmiddag op de fiets uit Moerkapelle naar Zevenhuizen: vanuit de Dorpsstraat Moerka pelle via het Noordeinde tot de A 12, dit stuk was goed berijdbaar. Hierna links af de brug over en direct weer rechts de A12 onder door. Hier is geen verlichting aan wezig en het fietspad verspringt halverwege ongeveer anderhalve meter. Fietsers moeten goed op passen, als ze rechtdoor rijden komen ze in een zandbak. Omdat er geen verlichting is zien ze dat niet, maar men voelt het wel. Daarna het spoor over fietsen en via het restant van de Swanlaweg naar Zevenhuizen. Daar zijn ze langs de weg aan het werk, en is het een puinhoop. Het eerste deel van dat pad was al slecht, het is er nu niet beter op gewor- Aflevering drieentwintig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel

Hart van Holland | 2007 | | pagina 12