WILD WEST IN HET WARNAARPLANTSOEN KINDERKLEDING- EN SPEELGOEDBEURS KRAIJESTEIN NEEMT DE LEIDING IN EERSTE RONDE WADDINXVEEN BUSINESS CENTRE IN NIEUW JASJE NIEUW SEIZOEN BIJ T00S EXCELSIOR BIJ BE FAIR WADDINXVEEN SCHAKEN GEZONDHEIDSMARKT IN BIBLIOTHEEK pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 Waddinxveen - Wie op zaterdag 15 september nietsvermoedend in het Waddinxveense Warnaarplanstoen wandelt, loopt het risico door een sheriff te worden verwelkomd. Die dag is hij van 11.00 tot 16.00 uur de baas in WaddinxValley; de voor deze jaarlijkse Open Dag tot het Wilde Westen omgetoverde kinderboerderij Dierendal. Kinderen die dat leuk vinden, komen natuurlijk verkleed als cowboy of als indiaan naar de val lei. De toegang is gratis. Om aan alle attracties deel te kunnen nemen, wordt eenmalig een kleine bijdrage gevraagd. Evenals vorig jaar belooft het ook deze keer een groot kinderfeest te worden. Onder aanvoering van Ellen van Helden is een team van vele vrijwilligers al maanden druk doende om het succes van de vorig jaar gehouden Open Dag te evena ren of zelfs te overtreffen. Dit keer kozen zij voor het thema Amerika. De boerderij verandert in een ranch. Vrijwilligers zijn cowboys. Hotdogs, hamburgers, popcorn en dranken zijn verkrijgbaar in 4 grote wigwams. Een aantal spellen is ook heel Amerikaans. Voor jong en oud zal er van alles te beleven zijn. Schapendrijvers, ganzenhoeders en valkeniers de monstreren hun werk met dieren. Goochelaars, steltlopers en clowns halen een hoop gekkigheid uit. Kinderen vermaken zich uitste kend met springen, zweven, draai en, schminken en heel veel andere leuke activiteiten. De Kinderboer derij moet per 2005 in financi eel opzicht voor zichzelf zorgen; daarom wordt een kleine bijdrage gevraagd voor alle doe-je-mee-at- tracties. Boskoop - In gebouw De Scha kel aan de Nieuwstraat 77 wordt voor maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 september voor de 22e keer een kinderkleding- en speelgoedbeurs georganiseerd. Op deze beurs kan men terecht voor kwalitatief goede kleding en speelgoed tegen een schap pelijke prijs. Verkopers kunnen maximaal 30 stuks kleding (in de maten 86 tot 164) of speelgoed aanleveren, waarvoor zelf een prijs bepaald kan worden - even tueel in overleg. Tweederde deel van de opbrengst is bestemd voor de aanbieder, eenderde deel voor het bouwfonds van de Chr. Gere formeerde Kerk Spullen kunnen worden ingele verd op maandagavond 24 sep tember van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdagmorgen 25 september van 9.00 tot 11.00 uur. De verkoop vindt plaats op dinsdagavond 25 september van 19.00 tot 21.00 uur en woensdagmorgen 26 septem ber van 9.00 tot 10.30 uur. Voor meer informatie: 0172- 218387 of 0182-611161. Waddinxveen - De Activiteiten Commissie van voetbalclub Be Fair organiseert voor woensdag 19 sep tember om 14.45 uur een trainings- clinic voor de F-jes met S.B.V. Excel sior. De clinic staat onder leiding van het hoofd jeugdopleidingen van Excelsior, geassisteerd door spelers uit het eerste van Excelsior. Na deze clinic is er een programma voor de oudere leden. Er wordt een forum gehouden voor de trai ners en leiders van Be Fair over het te volgen jeugdbeleid en over het runnen van een club in de eredivi sie. Voor 19.00 uur staan er drie oe fenwedstrijden op het programma, waaronder Be Fair 1 tegen Excel sior A1, de aankomende talenten van Excelsior. Verder speelt Be Fair B1 tegen Excelsior C1 en Be Fair D1 tegen Excelsior D1. Kinderen van zes tot negen jaar die graag wil len voetballen, maar nog geen lid van de club zijn, kunnen zich ook inschrijven voor de clinic. Waddinxveen - De interne schaak competitie van WSV is donderdag van start gegaan met een strijdlus tige avond met vele beslissingen en slechts enkele puntendelingen. Jan Kraijestein speelde een sterke partij en kwam belangrijk materi aal voor tegen Pepijn Eymaal. On danks geduchte tegenstand van Pepijn kon Kraijestein toch een vol punt pakken, waarmee hij de eer ste leider van de interne competi tie van dit seizoen werd. De eerste winstpartij van het seizoen kwam op naam van Henk van Erk. Van Erk en Arie Versluis brachten zoals ver wacht een spetterende aanvalspar- tij op het bord. Versluis hield de strijd lange tijd gaande maar kon niet voorkomen dat Van Erk er met de overwinning van door ging. Luit Bloem speelde met wit tegen oud-clubkampioen Barthold Jan sen. Door sterk spel, en ondanks dat Jansen doorvocht tot de laat ste pion, kon deze niet voorkomen dat Bloem met de eer ging strijken. Clubkampioen Erik Hennink nam het met de zwarte stukken op te gen de ervaren oud-clubkampioen Wim Hennink. Erik Hennink verde digde zich met het Wolga-gambiet waarna er een gecompliceerde strijd ontstond. In een interessant middenspel gaf Wim Hennink zijn dame voor drie lichte stukken zo dat er een dynamisch evenwicht ontstond. Niet lang daarna kwa men beide spelers remise overeen. Ronald Dannis koos tegen Hans van Woudenberg voor het scherpe Blackmar-Diemer gambiet. Dannis speelde een sterke partij en kwam in het middenspel een pion voor. Van Woudenberg probeerde de partij nog te compliceren door een kwaliteitsoffer, Dannis hield echter zijn hoofd koel en haalde een vol punt binnen. Ton van Nieukerke nam het met de witte stukken op tegen de altijd gevaarlijke Herman Smitskamp. Van Nieukerke speelde een goede partij en maakte een aantal pionnen buit op de dame vleugel. Van Nieukerke bouwde in het vervolg zijn voordeel uit tot een mooie overwinning. Debutant Tjarda Boekholt nam het met de witte stukken op tegen de erva ren Henk Erkelens. In een mooie Waddinxveen - Van Boom 8< Slettenhaar is druk bezig het kantoorpand aan de Limaweg te upgraden om er het Waddinxveen Business Centre in te vestigen. De eerste huurders zitten er al en de eigenaar hoopt over ruim één jaar bijna geheel vol te zitten. Door Erwin Versleijen Bijna anderhalfjaar heeft het pand naast het politiebureau leeg ges taan omdat er geen huurder ge vonden kon worden voor het ruim 2000m2 tellende kantoorpand. Dit heeft de eigenaar doen besluiten het gebouw in kleinere ruimtes op te delen en er een soort van bedrijfsverzamelgebouw van te maken. Deze week komt de twee de huurder in het pand, Ro-Ad, een adviesbureau op het gebied van arbo- en publieke dienstverle- Huurder Elma Roseboom en verhuurder Kees Besseling, samen op het dak van het Waddinxveen Business Center. ning. Zij verhuizen van hun te klein wordende kantoorvilla min of meer naar de overkant. Zij hebben in de gemeente rondgekeken en vonden dit pand "frisser om in te vertoeven" en "representatiever", aldus Elma Roseboom van Ro-Ad. Op dit moment is dat echter nog niet het geval, er zijn wat kleine aanloopproblemen geweest en de upgrade van het pand is nog niet klaar. Eind dit jaar moet het een modern en trendy uiterlijk hebben waar antraciet en metaalkleuren de boventoon zullen voeren. De lichte buitenkant zal dan een stuk donkerder worden en de lamellen dakrand geplaatst zijn. "In princi pe is de Welstandscommissie van de gemeente akkoord", vertelt verhuurder Kees Besseling. Het WBC hoopt in de toekomst een bemande receptie te hebben in de ochtend. Hier zullen een paar klei ne basisfaciliteiten worden aan geboden zoals het ontvangen van gasten bijvoorbeeld. Het is niet de bedoeling volledig uitgeruste kantoren te gaan aanbieden, zoals bijvoorbeeld een Regus dat doet. De huurder kan de ruimte naar ei gen inzicht inrichten. Op de eerste verdieping zal een soort van mul tifunctionele ruimte komen waar vergaderd kan worden in grotere groepen of een borrel gegeven kan worden. Ze hopen er bin nenkort Ondernemers Vereniging Waddinxveen en Industrieel Con tact Waddinxveen te verwelkomen voor een eerste hapje en drankje. Vooralsnog moet er nog veel ge beuren in het gebouw om het strak en modern te krijgen. Het zal, net als Zakencentrum Waddinxveen en Office Centre Gouwestaete, ondernemers uit de gemeente en regio moeten aantrekken. Mensen die nu van huis uit werken en op zoek zijn naar hun eerste kantoo runit vanaf 20m2 en representatie ver willen gaan werken. siciliaanse partij wist Boekholt een kwaliteit buit te maken. Erkelens zette alle zeilen bij en wist nog een pion terug te winnen maar kon daarmee Boekholt niet van zijn eerste overwinning afhouden. Henk Stam nam het met de witte stukken op tegen Wim van Os en pleegde in de opening een interes sant stukoffer voor aanvalskansen. Onder zware druk wist van Os zich goed te verdedigen en sloeg de aanval af waarna hij zijn materiele voordeel in winst omzette. Zevenhuizen - Bibliotheek De Groene Venen wil als informatie centrum een bijdrage leveren aan de behoefte van het publiek aan gerichte informatie over gezond heid, gezondheidszorg en ziekte. In de vestiging is een speciale hoek ingericht waar men terecht kan met vragen, het Gezondheid In formatie Punt. Het GIP omvat boe ken, tijdschriften, cd-roms, folders en brochures over diverse gezond- heidsonderwerpen, adressen en telefoonnummers van patiënten organisaties, belangenverenigin gen en hulpverleningsinstanties. Bovendien heeft men toegang tot digitale gezondheidsinformatie op speciaal geselecteerde internetsi tes en databanken. De opening van het GIP vindt plaats op zaterdag 22 september om 10.00 uur. Rondom deze ope ning is tevens tot 12.00 uur een gezondheidsmarkt georganiseerd waar informatie te verkrijgen is over onder meer nordic sitting, iriscopie, ADHD en diëten. De Vier- stroom en de Hartstichting zijn ook aanwezig. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl Waddinxveen - Bij de Waddinx veense Jazzdans- en Turnvereni ging TOOS zijn afgelopen week de vele Gymnastiek-, Jazz-, Ae robic-, Turn-, Spring-, Acro- en Trimlessen van start gegaan. Totaal wordt er per week ruim 100 uur sport bij TOOS aange boden in 80 verschillende lessen voor mensen van 1 tot 80 jaar. Gekozen kan worden uit onder andere Turnen en Gymnastiek voor jongens/meisjes/dames en heren; Trimfit voor dames en heren; Aerobic/Total TOOS Workout/Pilates voor dames en heren; Jazz/Streetdance voor meisjes, dames en ook heren of Acrogym voor de acrobaten in spé. Voor de allerkleinsten is er Ouder- en Peutergym, Jazztiek, Baltiek en Kleutergymnastiek. Dit alles onder leiding van gedi plomeerde docenten. De lessen vinden plaats in De Duikelaar in de Zuidpias of in Toos Plaza aan de Staringlaan. Nieuwe leden kunnen gebruik maken van twee proeflessen. Voor meer informatie: 0182- 640277, 0182-613839 of op www. tooswaddinxveen.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18