ACHTSTE ONTMOETINGSDAG MET BIJDRAGE DIE GOUWE SANGHERS AGYLITYWEDSTRIJD BIJ HONDENSPORTVERENIGING JUMP INTO SK00LZ0NE ZWEMVIERDAAGSE IN DE SNIER ROB FAVIER IN 0NTM0ETINGSKERK SUCCES VOOR JEU DE BOULERS LITIE BERICHTEN WADDINXVEEN SJOELEN VISSEN IN HOLLANDSE IJSSEL BRIDGE KROEGENTOCHT pagina 20 Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 Waddinxveen - In het Anne Frank- centrum werd zaterdag 8 september voor 250 zieken en ouderen de acht ste Ontmoetingsdag gehouden. De dag werd gratis aangeboden aan deze mensen die een onvergetelijke dag hebben gehad. De dag kwam tot stand dankzij de steun van de gezamenlijke kerken en de zonne bloem afdeling Waddinxveen. Ook het Waddinxveense bedrijfsleven droeg haar steentje bij Alle dominees en pastors deden gezamelijk een liturgisch moment. Burgemeester Roijers was aanwe zig met zijn echtgenote en ook wethouder Lont bezocht de Ont- Waddinxveen - De Hondensportvereniging Waddinxveen houdt zater dag 22 september voor de tweede maal een agilitywedstrijd. De wedstrijd wordt gelopen in de A- en Veteranenklasse en duurt van 9.00 uur tot 16.00 uur. Het parcours in de ochtenduren bestaat uit het vaste parcours waar de nadruk ligt op het volgen van door de keurmeester aangegeven lijnen terwijl de honden over di verse hoogtesprongen, schuttin gen en een kattenloop de snelste tijd moeten neerzetten. In de middag volgt het jumping- parcours waarbij de nadruk ligt op de snelste tijd bij diverse hoogte- sprongen. De klassen waarin gelopen wordt bestaan uit groot, medium en klei ne rassen. De foutloze combinaties promoveren naar de B klasse De toegang is vrij. Parkeren is mo gelijk aan de overzijde van het ter rein aan de Middelburgseweg. le dereen is welkom. Waddinxveen - Zanger/liedjes schrijver/entertainer Rob Favier, ook wel bekend als 'de zingende dominee', verzorgt voor zondag 16 september een optreden in de dienst die begint om 11.00 uur in de Ontmoetingskerk. Rob Favier heeft een geheel eigen manier van voorgaan met een mengeling van Waddinxveen/Bodegraven - In de vestigingen van bibliotheek De Groene Venen vindt op woensdag 19 september de of ficiële opening plaats van Skool- zone. Om 14.00 uur start een feestelijk programma voor kin deren met onder meer Jumpses- sies onder leiding van Total Basz, een demonstratie van roofvogels en er zijn hapjes en drankjes. Om 16.30 zal wethouder mevrouw Gerts Skoolzone officieel in ge bruik nemen, geassisteerd door twee Skoolzonegebruikers van het eerste uur. Skoolzone, wat is het? In de bibliotheek is een plek ingericht voor kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. Grote tafels, 8 tot 12 werkplekken, pc's met internet, printer, scanner en andere toebehoren. Er zijn oude kranten en tijdschriften, even als knip en plakgerei. Een plek dus, waar kinderen zelfstandig of samen met vriendjes aan hun spreekbeurt of werkstuk kunnen werken, met altijd een deskun dige bibliotheekmedewerker in de buurt om de kinderen op weg te helpen. Skoolzone is (voorlo pig) geopend op woensdagmid dagen. Als extra dienstverlening biedt de bibliotheek 'Skoolzone- tassen'; spreekbeurttassen, ge vuld met informatie en media over specifieke onderwerpen die kinderen mee naar huis kunnen nemen om daar (verder) aan hun spreekbeurt of werkstuk te wer ken. Deze tassen kunnen in alle zes de vestigingen van Biblio theek De Groene Venen worden geleend. moetingsdag. Hun aanwezigheid werd bijzonder op prijs gesteld. Na de liturgie was het tijd voor een drankje (advocaat mét slagroom) en een hapje. Vervolgens kregen de aanwezigen een lunch aangeboden en toen was het tijd voor amusement. 'Die Gouwe Sanghers' gaven een schit terend concert, waar enorm van werd genoten. Na afloop kregen iedereen een at tentie mee; de organisatie vond de dankbaarheid van de mensen 'ge weldig'. "Heerlijk om zo'n dag te kunnen aanbieden aan zieken en ouderen. De werkgroep van de ontmoe tingsdag, onder leiding van voor zitter Hans den Tuinder, zal er alles aan doen om volgend jaar de 9de ontmoetingsdag te kunnen orga niseren." Waddinxveen/Gouda - In de eer ste ronde van de Gouds/Waddinx- sveense sjoelers werd er matig gescoord. Kampioen Kees Kuipers was deze avond weer onverslaan baar met een score van 1388 pun ten. Tine Lutgendorff kon Kuipers nog enigszins volgen met 1350 punten en Jan Kersbergen werd derde met 1342 punten. De ove rige uitslagen waren als volgt: Cor van Herk 1226, Bas Koppenaal 1181, Frans Botger 1144, Cor van Gils 1108, Corrie Treffers 1104, Jo- han Garlich 1093, Marrie van Herk 1068, Gerrie Koppenaal 1060, Joop van Niekerk 1008 en Ronald Meijer 999 punten. De gemiddel de score lag op 115,48 punten. prediking en herkenbare liedjes, waarbij het humoristische aspect regelmatig een rol speelt. Favier zal zijn nieuwste programma 'Spe len met Vuur' ten gehore brengen, waarbij hij zal ingaan op het lan delijke 'startzondagthema': Er zit muziek in de kerk. Kerk open vanaf 10.00 uur. De toegang is vrij. Waddinxveen - Ook dit jaar heeft zwembad de Sniep meegedaan aan de zwemvierdaagse, die lan delijk voor de 38e keer werd ge houden. Het was wederom een geslaagde zwemvierdaagse, onder leiding van Chris de Groot. 364 Deelnemers vonden hun weg naar het zwembad waar naar keu ze per dag 250 of 500 meter ge zwommen kon worden. Enthousi ast werden de banen gezwommen en heerlijk was het om daarna nog even na te genieten in het recre- atiebad. Na vier dagen konden de deelnemers hun medaille ophalen. Het aantal keren dat de deelne mers meezwommen varieerde van de eerste tot de 30e keer. Jongste en oudste Het is een traditie om de jongste en oudste deelnemer in het zonnetje te zetten. Dit jaar was de jongste deelnemer Sem Möhle, 5 jaar, voor hem was het de eerste keer dat hij met de zwemvierdaagse meedeed. De oudste deelneemster was Paula Eijkelboom, 75 jaar, voor haar was het de 24st keer dat zij meedeed. Zoals voorgaande jaren sponsort ook nu de landelijke zwemvier daagse het Ronald McDonald Kin derfonds. Het Ronald Mc.Donald Kinderfonds bouwt huizen vlak bij ziekenhuizen waar ouders kunnen verblijven van kinderen die in het Waddinxveen - In de afgelopen periode kreeg Hengelsportver eniging Waddinxveen regelma tig vragen over de bevisbaarheid van de Hollandse IJssel. Met de wijziging van de Visserijwet was de Hollandse IJssel namelijk niet langer beschikbaar. Met de eigenaar van het visrecht is nu echter een overeenkomst gesloten voor het gedeelte Hol landse IJssel vanaf kilometer 1 (nabij gemaal Fluwelensingel te Gouda) tot kilometer 20.3 (IJs- selmondelaan te Capelle aan de IJssel). In dit gedeelte kan vanaf heden door de bij de vereni ging aangesloten leden in het hiervoor genoemde gedeelte van de Hollandse IJssel worden gevist. Een exemplaar van de schriftelijke toestemming kan worden gedownload op www. sportvisserijbelangen.nl. Waddinxveen - Bridgeclub Wad dinxveen organiseert voor za terdag 22 september van 10.30 tot 18.00 uur een kroegentocht. Er worden acht ronden van vier spellen topintegraal gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt €40,- per paar inclusief diverse con sumpties en een lunch in de ge legenheid waar op dat moment gespeeld wordt. Voor meer informatie: www.be- waddinxveen.nl. ziekenhuis liggen. Zo kunnen deze ouders vlak bij hun, vaak ernstig zieke kind verblijven. De Sniep steunt deze actie en zorgt De oudste en de jongste. ervoor dat het sponsorgeld bij het Ronald McDonald Kinderfonds te rechtkomt. Dit jaar is er €206,75 euro opgehaald. Waddinxveen - Het team Wout Versluis/Elly Nieuwland/Leen en Adries Roos van Jeu de Boules- vereniging Waddinxveen boekte afgelopen zaterdag een leuk suc ces met het behalen van de eerste plaats in de 1e klasse B in de strijd om het afdelingskampioenschap 4 tegen 4. Dit resultaat kwam pas tot stand na een zwaar bevoch ten gelijkspel tegen Nederlek 2. Waddinxveen mag het nu in de fi nale opnemen tegen het team van L'Esprit uit Schiedam, dat eerste werd in de 1e klasse A. Inzet van deze strijd op zaterdag 15 septem ber is het afdelingskampioenschap. dat door Waddinxveen moet wor den verdedigd. Bij de Jeu de Bou- lesdub aan de Alberdingk Thijm- laan worden deze dag ook nog de promotie/degradatiewedstrijden van deze competitie gespeeld. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit: Afdelingskampioen schap: Waddinxveen tegen L'Esprit. P/D wedstrijden: Vlaardingen 1 (1A)) tegen Maasstad 2 (2A); Les Boulistes 1 (1B) tegen Maasstad 3 (2B); Les Francophiles 2 (2A) tegen Nieuwerkerk a/d IJssel 6 (3A) en Nieuwerkerk a/d IJssel 3 (2B) tegen Nederlek 4 (3B). De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Joyriding zonder rijbewijs Waddinxveen - De politie heeft dinsdag 4 september rond 11.15 uur op de Dreef een 20-jarige man uit Gouda aangehouden die daar reed in een auto van een vrouw uit Zwijndrecht. De vrouw had daar geen toestemming voor ge geven. De jongen was in het be zit gekomen van de sleutels door een vriend van hem en zoon van de vrouw. Naast dit geval van joy riding reed hij ook zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. De politie maakte proces-verbaal op. Sigaretten gestolen uit boek winkel Een nog onbekende hoeveelheid sigaretten is donderdag 6 septem ber rond 1.40 uur bij een inbraak in een boekwinkel aan de Passa ge gestolen. Een ruit van de win kel werd vernield om binnen te kunnen komen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Bedrijfsinbraak In de nacht van dinsdag 4 op woensdag 5 september is in gebroken in een bedrijf aan de Noordstaring. De deur van het kantoor werd opengebroken waarna deze ruimte werd door zocht. Er werden enkele laptops, gsm's en een navigatiesysteem gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Getuigen wordt

Hart van Holland | 2007 | | pagina 20