Bouw van een nieuw ziekenhuis 6ooom2 riieuw ziekenhuis: alle ruimte voor een gastvrij onthaal Gevallen? De afdeling Geriatrie start valkliniek om redenen te achterhalen Benieuwd naar uw behandelend specialist? 0182-505050 Groene Hart Ziekenhuis r www.ghz.nl De bouwactiviteiten voor het nieuwe GHZ zijn in volle gang. Vanaf begin oktober bevinden de poliklinieken van de Bleulandlocatie zich in de nieuwbouw, een grote verbetering voor patiënt, bezoeker en professional. De oude poliklinieken op de Bleuland locatie waren qua huisvesting verouderd, de nieuwe huisvesting sluit veel beter aan bij de zorg die het GHZ haar patiënten wil bieden. Eén van de voordelen is dat de poliklinieken dichter bij elkaar gelegen zijn. De kleinere afstanden gelden zowel binnen als buiten het gebouw, dat zich direct tegenover de parkeergarage bevindt. Aan de zijde van de parkeergarage zal de nieuwe hoofdingang komen. De vele ramen, ruime gangen en brede deuren geven bij binnenkomst een ruim telijke indruk. Als basiskleuren zijn wit en grijs gekozen, hier en daar afgewisseld met licht hout. Door fel groene accenten oogt het geheel rustig, doch vrolijk. De opening van de nieuwe vleugel is een mijlpaal in de nieuwbouw van het GHZ. Naar verwachting zal in 2010 het nieuwproject afgerond zijn. De poliklinieken zullen dan naar hun definitieve bestemming in het ziekenhuis verhuizen. Door de huidige verhuizingen van de poliklinieken naar de nieuwe vleugel creërt het GHZ ruimte voor de aanbouw van een nieuw bouwdeel aan de Bleulandweg. De verhuisdozen worden ingepakt! De volgende poliklinieken zullen verhuizen naar de nieuwe vleugel: cardiologie, COPD spreekuur, chirurgie, geriatrie, gipskamer, incontinentiever- pleegkundigen, interne geneeskunde, longgeneeskunde, neurologie, nucleaire geneeskunde, orthopedie, pre-operatief spreekuur, prikpoli, revalidatiegeneeskunde, urologie en de wond- en stomaverpleegkundigen. Paul Kappelhof, Productgroepmanager Bouw 8c Huisvesting, coördineert de verhuizingen: "De verhuizingen hebben consequenties voor de patiënten en bezoekers, via aangepaste bewegwijzer ing zullen zij naar de nieuwe locatie van hun poli geleid worden. Daarnaast zullen gedurende de verhuisperiode extra gastheren en -vrouwen iedereen helpen snel hun weg in het ziekenhuis te vinden. Alle poliklinieken zullen er qua huisvesting en bereikbaarheid op vooruit gaan." In mei is het zorgaanbod van het GHZ uitgebreid met een valkliniek. De valkliniek richt zich op ouderen die door een onduidelijke oorzaak ten val zijn gekomen. Op de valkliniek wordt door een multidisciplinair team bestaande uit een klinisch geriater, een verpleegkundige ouderenzorg en de fysiotherapeut, onderzocht wat de onderliggende oorzaak van de val is. Het Groene Hart Ziekenhuis is het eerste ziekenhuis in de regio met een valkliniek. Vallen is een belangrijke oorzaak van letsel bij ouderen. De valkliniek richt zich op patiënten die onverklaard vallen, het gaat hierbij dus niet om vallen met een duidelijke oorzaak zoals een uitglijder op een gladde stoep. Een val van een ouder persoon kan het gevolg zijn van verschil lende lichamelijke klachten, bijvoorbeeld evenwichtsstoornissen, hartritmestoor nissen of een lage bloeddruk. Gedurende een dagdeel wordt de patiënt opgenomen voor verschillende onderzoeken. Door middel van uitgebreide diagnostiek worden de oorzaken geïnventariseerd en een behandeling voorgesteld. Doel van de valkliniek is om het val- risico voor de patiënt te voorkomen of te verkleinen. Door de multidisciplinaire benadering kan beter ingespeeld worden op de complexiteit van valproblematiek bij ouderen. Via uw huisarts kunt u een afspraak op de valpolikliniek maken. Klinisch geriaters Astrid van der Sanden (niet op de foto) en René van Bruggen vormen samen met nurse practitioner i.o. Riëtte Oudenaarden (niet op de foto) en verpleegkundige ouderenzorg Marieke Otterspeer het hart van de afdeling Geriatrie. Vfiwazefl Kijk op www.ghz.nl voor foto en aandachtsgebieden. Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 12 september 2007 pagina 29 Groene Hart f Foto: Martin Droog

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29