"ZE ZIJN NOG NIET VAN ME AF DENK IK LITIEBERICHTEN ROMMELMARKT ZATERDAG IN ONTMOETINGSCENTRUM UI M mi ff ER WERD GEBRIDGED... LEZINGEN OVER ENNEAGRAM DIER VERMIST OF GEVONDEN? BIJBEISTUDIEGROEP LYDIA KERKDIENSTEN 9 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 pagina 31 PODIUM Door Karin Heeren Nieuwerkerk aan den IJssel - "Mijn hele leven al", is het spontane antwoord van Chris Nebelstein, een paar dagen voor zijn offciële afscheid van de gemeenteraad, wat inmiddels heeft plaatsgevon den op maandag 10 september. De vraag was hoe lang hij zich al verbonden heeft aan de Partij van de Arbeid. "Ik ben opgegroeid in Dordrecht, in mijn jeugd echt een rode gemeente. Wij vierden thuis ook 1 mei en liever geen Koninginnedag. Alles wat 'rood' was kwam thuis, zoals de VARA- gids en het Vrije Volk." Ondanks het feit dat hij afscheid neemt is Nebelstein een bevlogen man met een groot hart voor de lokale politiek. "Het is vooral heel erg leuk geweest en in het belang van ons allemaal. Ik hoop dat er veel jongeren op staan die tegen de stoelpoten van de oude garde aanschoppen en zeggen dat het nu hun tijd is om het over te nemen." Solidariteit boven individualiteit Ondanks het feit dat 'rood' hem met de paplepel is ingegoten was het voor Chris Nebelstein niet vanzelfsprekend om dit gedachtengoed blind elings over te nemen. Hij heeft op eigen kracht nagedacht over de keuze van zijn politieke partij. "Er zijn wel eens mensen in mijn omgeving die vin den dat ik liberaal denk. Toch als ik de optelsom maak vindt ik solidariteit belangrijker dan indi vidualiteit. Ik heb echt mijn eigen keuze gemaakt en vanuit mijn eigen overtuiging is het altijd PvdA geworden. Natuurlijk zijn er ook momenten van twijfel geweest en momenten dat ik dacht eigen lijk hebben zij meer gelijk dan wij, toch ben ik al tijd weer bij de PvdA uitgekomen met de grootste gemene deler." Volmondig ja De bijna 62-jarige Nebelstein is 25 jaar actief in de gemeentepolitiek, op een maandje na om precies te zijn: "Ik kwam op 2 oktober 1982 in Nieuwerkerk wonen en binnen een week had ik bezoek van een delegatie van de plaatseli jke afdeling en nog diezelfde maand woonde ik de vergadering bij van het afdelingsbestuur." Al die tijd is hij actief gebleven binnen het bestuur, waarvan een periode van vijf jaar als voorzitter. In 1986 trad Nebelstein voor het eerst toe tot de commissie bestuurlijke zaken en in 1989 kwam hij in de gemeenteraad. Vrij kort na de verkiezingen vertrok de zittend wethouder voor de PvdA en zodoende werd Nebelstein in 1990 wethouder. Dat betekende een forse wijziging van de per soonlijke omstandigheden, destijds was het weth ouderschap nog een deeltijdbaan. "Ik heb nog wel geprobeerd deze baan te combineren met een baan in het bedrijfsleven maar na een jaar bleek Gemeenteraad neemt afscheid van Chris Nebelstein dat niet te werken. Toch heb ik nooit getwijfeld, de gemeenschap deed een beroep op mij en daar heb ik volmondig ja op gezegd." Teleurstelling Na het grote verlies ook in Nieuwerkerk bij de ge meenteraadsverkiezingen in 2002 voor de PvdA besloot Nebelstein niet terug te keren in de ge meenteraad. "Na een lange periode als wethoud er is het niet goed om te kiezen voor een positie in de raad." Nebelstein heeft in die periode de belangen van de gemeente en de regio op een andere manier behartigd, als lid van Provinciale Staten. Daarnaast was hij begonnen met een ad viesbureau. Deze laatste activiteit ging voor de verkiezingen van 2006 weer aan de kant om alle schijn van belangenverstrengeling tegen te gaan. Nebelstein ging de verkiezingen vol goede moed in en na de grote verkeizingswinst voor de partij dacht hij dat de PvdA opnieuw in het college van Nieuwerkerk vertegenwoordigd zou zijn. Eerste verkennende gesprekken wezen ook die kant op. De partij van de Arbeid werd echter, net als elders in de regio, buiten het college gezet. Chris: "En toen gebeurde er iets wat ik mijn hele politieke carrière niet had meegemaakt en ook niet voor mogelijk had gehouden. Ik had namelijk altijd ge dacht dat er wel afspraken te maken waren met andere partijen ondanks soms grote verschillen in politieke inzichten. Bij de collegevorming van 2006 bleek dat niet het geval. Toen is er wel iets van teleurstelling ontstaan in het maken van af spraken met elkaar. De VVD heeft op dat moment gekozen voor de macht." Verbondenheid met de samenleving Na opnieuw anderhalfjaar in de oppositie binnen de gemeenteraad vind Nebelstein het mooi gewe est. Hij heeft opnieuw een eigen bedrijf opgezet in de ICT sector en op deze manier houdt hij zich bezig met wonen, zorg en welzijn. "Zeg maar de elektronische solidariteit op het gebied van de WMO. Daar ga ik me nog een paar jaar mee bezig houden." Vele zaken passeren nog de revue waar op hij trots is dat hij eraan mee gewerkt heeft: de muziekschool, de HOED, IJsselThuis, invoering van de WVG, de visie rondom de Zuidplaspolder, kor tom teveel om op te noemen. "In de politiek heb ik me altijd ingezet om doelen tee behalen. Daar staat natuurlijk tegenover dat ik als wethouder fi nanciën ook stevig heb moeten bezuinigen en heb ik ook moeten accepteren dat er veel minder so ciale woningbouw kwam dan ik wilde maar al met al kijk ik met een goed gevoel terug op mijn tijd in de lokale politiek. Ik denk ook dat dit het einde is van mijn politieke carrière maar het is nog zeker niet het einde van mijn verbondenheid met de sa menleving. Ze zijn nog niet van me af denk ik..." Verdachte vari aanranding aangehouden Nieuwerkerk a/d IJssel - De politie heeft dinsdag 4 september een 17-jarige jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden voor een zedenmisdrijf. De jongen wordt er van verdacht donderdag 30 augustus een 15-jarige meisje uit Nieuwerkerk aan den IJssel te hebben aangerand. Het misdrijf gebeurde in een park aan de Nagelkruid. Rond 17.00 uur liep het meisje daar toen de verdachte haar benaderde, beetpakte en haar in bosjes probeerde te krijgen. Het lukte het meisje niet direct los te komen. Zij sloeg alarm door te gillen en riep om hulp toen een fietser langsreed. De verdachte liet haar los en rende weg. Na de melding van het misdrijf startte de politie direct een onderzoek. Naast een onderzoek in het park werd ook een buurtonderzoek gehouden. Dankzij dit onderzoek meldde zich een getuige die de politie op het spoor van de verdachte bracht. Dinsdagmorgen volgde zijn aanhouding. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 vindt zaterdag 15 september voor de 19e keer een rommelmarkt plaats. Een ieder is van harte welkom van 9.00 tot 16.00 uur. De helft van de opbrengt is be stemd voor een binnenlands doelm 'Stichting Vrienden van de Hoop' in Dordrecht. Mensen die vastlo pen in het leven kunnen terecht bij Stichting de Hoop. Ze krijgen hier de kans opnieuw te leren leven, te werken en, indien van toepas sing, hun kinderen op te voeden. Ze worden geholpen in het opbou wen van een gezond (-verslavings- vrij) leven. De andere helft wordt gebruikt voor eigen kerkelijke doeleinden. Wie nog overtollige spullen wil af staan en een nieuwe bestemming wil geven, kan daarvoor op don derdag 13 september en op vrij dag 14 september tussen 9.00 en 20.00 uur terecht in het Ontmoe tingscentrum. Welkom zijn (kleine) meubelen, fietsen, boeken, platen, CD's, keukengerei, curiosa, elektri sche apparatuur, speelgoed, enzo voort. Ook schone en hele kinder kleding (2-10 jaar) is zeer welkom. Wanneer het vervoer van de spul len naar het Ontmoetingscentrum echt een probleem is, kan men contact opnemen met de heer H. Verhoeff: 0180-314156 of J. Laan 0180-314252. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 3 september de eerste ronde van de eerste competitieron de van het nieuwe seizoen gespeeld. De uitslag in poule A was als volgt: I.Peter Bijsterveld-Maarten Goed hart 66.67; 2.Wim Schreuder-Ton Vissers 60.00; 3.Wim Verhoeven- Gerda Vissers én Lenie de Kreek- Martha Verhoeven 56.67; 5.Jaap Severs-Trudi Kerkhoven 53.75; 6.Leny Hoogland-Elisabeth Tump 52.08; 7.Anneke Jansen-lrene den Hollander 47.92; 8. Renate Tournier-Lucy Wijnen 46.67; 9.Wil Blok- Wil Valk 46.25; 10.Ada van der Linde-Greet Gallagher 45.83; II.Thea Michels-Selma van der Berg 37.92; 12.Ineke van den Heuvel-Lucy Eldering 29.58. In poule B was de uitslag: I.Betsie Kuiper-Alice van den Heuvel 61.98; 2. Michiel de Kor- ver-To Schreuder 59.90; 3.Freddy en Rob van Leeuwen 54.69; 4.Ka ren Schuddeboom-Gerda Goedhart 53.65; 5.Rina Koolhaas-Adele Flores 51.56; 6.Arie van der Linde-Mike Gallagher 47.92; 7.lrma en Ab Son- neveldt 46.35; 8.John Jansen-Ruud Rijks 42.71; 9.Wil Notenboom- Freek Bijlsma 42.19; 10.Stella de Wit-Hans van den Heuvel 39.06. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Joyce Arkesteijn geeft deze maand drie lezingen over het enneagram in drie verschillende bibliotheken: zaterdag 15 september in Capelle 's-Gravenland (10.30-12.30), dins dag 18 september in Nieuwerkerk aan den IJssel (20.00 tot 22.00) en zaterdag 29 september in Capelle Schollevaar (10.30 tot 12.30). Het enneagram is een duizenden ja ren oud model, met esotherische en filosofische achtergronden. Dit psy chologisch model wordt in de Ver enigde Staten aan vrijwel alle uni versiteiten in de studie Psychologie gedoceerd. Tijdens de lezing wordt uitgelegd voor welke doeleinden het Enneagram wordt gebruikt. Zeker wordt veel aandacht besteed aan de negen karaktertypes en vele subtypes, welke vaak een bron van herkenning vormen. Voor meer informatie en reser vering: www.enneajoy.nl, en- neajoy-@live.nl of 010-4424566/06- 42150280. Gevonden: - Een rode kat, witte voetjes, bef, onder neus, snorharen, staart punt, oud? Omgev. Smederijstraat te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een gecastreerde zwart-witte ka ter, boven rechteroog zwart, bo ven linkeroog wit, zwart linkeroor, roze snuit, gevlekte rug. Schielands Hoge Zeedijk Oost te Moordrecht. - Een cyperse poes met wat rood, witte voeten en bef. Omgev. win kelcentrum De Reigerhof te Nieu werkerk a/d IJssel. Voor meer informatie en aanmel dingen: Amivedi Nederland, 0184- 661509 of www.amivedi.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Lydia, de bijbelstudiegroep voor vrouwen, start op woensdag 19 september van 9.30 tot 11.00 uur in de Vlucht heuvel aan de Dorpsstraat. Komend seizoen staan de vier vrouwen cen traal die Jezus persoonlijk hebben ontmoet uit de gemeente van Chris tus. Jong en oud is welkom. Kinder oppas aanwezig. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Herv. Gem. Oude kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand; 18.45 ds. M.B. van den Akker. Nieuwe kerk 9.30 uur ds. J.J. Verhaar; 17.00 uur ds. H.C. Mar chand. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur Telefoon: 0900-1202150 0182- 594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31