15 JAAR VERBONDENHEID MET NIEUWERKERKSE GESCHIEDENIS i INWONERS MAKEN KENNIS MET 'HET NIEUWE RIJDEN' rele^R genda 4 OMGAAN MET DE MOBIELE TELEFOON WOENSDAG KROEG AVOND IN TAVERNA DIEFSTAL UIT WONING Week van de Vooruitgang JONGEREN INLOOP AVOND IN BATAVIER LIVE MUZIEK IN TAVERNA BEN JE DOOF OF ZO? LITIEBERICHTEN Inbraak in speelgoedwinkel Inbraak in woning Insluiping in woning s. pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 nieuwerkerk Door Erwiri Versleijen Nieuwerkerk aan den IJssel - De Historische Vereniging Nieuwerkerk stelde tijdens de Open Monumentendag 2007 de deuren open van de monumentale 17e eeuwse hoeve 'Nooit Gedacht' met de daarin geves tigde Oudheidkamer. De vereniging bestaat vijftien jaar en toonde trots de opgebouwde collectie, het rijksmonument en gaf inzage in de lokale geschiedenis. De huidige voorzitter, Johan Knoester, blikte kort terug op de historie van de vereniging. Terug kijkend stelde hij dat ze al veel be reikt hebben met elkaar. De doel stellingen, het bevorderen van kennis over de geschiedenis van Nieuwerkerk, het stimuleren van cultuurstudies in de gemeente en het behoud van historische be bouwing, worden stap voor stap gehaald. Er is nog veel te doen. en hij hoopt daarom ook dat er in de toekomst meer leden en donateurs bijkomen. Met nieuwe middelen kan er een opslag ko men voor de collectie en kan er een klein kantoortje worden in gericht. Mensen die rondlopen tussen de unieke collectie hoor je vaak zeggen 'dat hadden wij vroe ger ook'; Knoester is daar blij mee. Het betekent dat mensen nog een verbondenheid hebben met hun eigen geschiedenis. Ook voor de schooljeugd biedt het museum weldoordachte lessen. Deze dag werden niet alleen drie bestuursleden van het eerste uur in het zonnetje gezet, maar ook voor het eerst de dvd over boer derijeigenaar Maarten Molenaar en zijn wilgen getoond tezamen met een expositie. In de voor malige hooischuur kon men het oude ambacht touw maken op de touwbaan aanschouwen. Het was een gezellige middag, met te wei nig jongeren. Dat is jammer, het is niet alleen erg leerzaam maar ook leuk om te luisteren naar een enthousiaste Molenaar die altijd in is voor een grapje of een leuke mop. Ab van Adrichem is met de klos bezig een verslags koptouw te maken dat voor runderen wordt gebruikt, Hans Smulders draait aan het wiel. Je kunt het haast niet meer voorstellen met de hedendaagse computers om met een krijtbordje voor je in de klas te zitten. Maarten en Eefje Molenaar voor hun monumentale hoeve, samen met Adri den Boer al 15 jaar in het bestuur. Tussen hen in de huidige voorzitter Johan Knoester. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is vanavond - woensdag 12 sep tember - tijd voor een korte on derbreking van de school- of werkweek: kroegavond bij Tav- erna van 20.30 tot 23.00 uur. Nieuwerkerk a/d IJssel - De politie doet onderzoek naar de inbraak in een woning aan het Bizetpad. De inbraak vond in de ochtend van 5 september plaats. Een voordeur van de woning werd opengebroken. Uit de woning is een laptop en geld gestolen. Van de dader(s) ontbreek nog ieder spoor. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 11, 18 en 25 september Volksdansen Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1 aanvang 14.30 Vrijdag 14 september Mannenkoor Nieuwerkerk (repetitie) Locatie: De Bron Ringvaartlaan 16 aanvang 20.00 Zaterdag 15 september Theaterstuk Nachtclub Delice Locatie: Bibliotheek aanvang 19.30 Donderdag 13 september Lezing Keltisch christendom Locatie: Bibliotheek aanvang 20.00 Zaterdag 22 september Urban Open Air Locatie: Essepark aanvang 12.00 Zaterdag 29 september Open middag oudheidkamer 's-Gravenweg 6- 8 open 14.00 - 17.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie Gebouwd Hollands erfgoed Locatie: Bibliotheek van 4 t/m 25 september Nieuwerkerk aan den IJssel - De ge meente spant zich in om aandacht te krijgen voor de landelijke Week van de Vooruitgang. Het verkeer draagt in hoge mate bij aan de opwarming van de aarde en aan schadelijke luchtvervuiling. Werk maken van schonere mobiliteit is daarom een van de uitdagingen voor de toekomst, ook op gemeen telijk niveau. Op donderdag 20 sep tember worden (ouders van) leer lingen op basisscholen gevraagd om lopend of fietsend naar school te gaan. De dag erna, op vrijdag 21 september, kunnen inwoners van de gemeente kennis maken met 'Het Nieuwe Rijden'. Burgemeester Bonthuis demonstreert deze dag om 9.00 uur 'Het Nieuwe Rijden'. Hij neemt daarvoor plaats in een rijsimulator bij de weekmarkt om te ervaren hoe 'Het Nieuwe Rijden' kosten bespaart en bijdraagt aan een beter milieu. Elk najaar houdt Veilig Verkeer Nederland de actiedag 'Op Voeten en Fietsen naar school'. De actie houdt in dat de kinderen op één Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier- stroomzorgring organiseert voor dinsdag 16 oktober om 13.30 uur bij voldoende belangstelling de tweedaagse cursus 'Beter omgaan met de mobiele telefoon'. Onder leiding van docent Mare Boersma worden de cursisten wegwijs ge maakt in de wereld van de mo biele telefoon. De cursus bestaat uit twee bijeenkomsten van twee uur. Hierin krijgen de deelnemers algemene informatie over mobiel bellen. Tevens krijgt men alle ge legenheid om naar hartelust te oefenen met de eigen telefoon. De cursus is bestemd voor absolute beginners. Na afloop van de cursus Nieuwerkerk aan den IJssel - Al Amal, een jongerenwerkgroep van Stichting Jeugdwerk Nieu werkerk aan den IJssel, organi seert vanaf 14 september elke vrijdag van 20.00 tot 23.00 uur een inloopavond in De Batavier. Voorheen werden deze avonden in Het Kruispunt gehouden. Voor vrijdagavond 14 september wordt er een tafeltennistoernooi geor ganiseerd. ledereen is welkom. Informatie: 0180-315381 (vraag naar Marije). Vrijdagavond 14 september start het live muziek seizoen bij Taver- na met optredens van Sunburn, N.o.a. en Fade Into Focus. Geen ouwe rock, alles eigen werk! Elke tweede vrijdag van de maand staan er live optredens op het programma, in uiteenlopende muziekstijlen. Taverna gaat open om 20.30 uur, entree €3,-. Vrijdagavond 21 september zal Taverna gevuld worden met de heftig, harde beats van DJ Mad- kick, DJ CykiQ en special guest???? Een ouderwets avondje uit je dak gaan op hardcore! Deur open vanaf 20.30 uur; de toegang is vrij. dag allemaal lopend of fietsend naar school gaan. Hiermee is het de bedoeling dat de ouders en kinderen de positieve kanten van lopen en/of fietsen ervaren. De gemeente heeft basisscholen aan geschreven om mee te helpen van de dag een succes te maken. Burgemeester Bonthuis in de rijsimulator De gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel wil de inwoners graag ken nis laten maken met de voordelen van Het Nieuwe Rijden en plaatst daartoe op vrijdag 21 september van 9.00 tot 17.00 uur, tijdens de Week van de Vooruitgang, een rijsimulator nabij de weekmarkt. Burgemeester Bonthuis geeft om 9.00 uur het groene licht aan de vooruitgang door een rit in de si mulator. Geïnteresseerden kunt hierna gra tis en onder begeleiding van een instructeur kennis maken met Het Nieuwe Rijden. Zij krijgen tips en kunnen met behulp van de simula tor direct het resultaat zien. is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Aan dit unieke initiatief werken ook scholieren mee. Zij kunnen een sociale stage lopen door de cursusleider te ondersteunen tij dens de bijeenkomsten en op deze manier de senioren te leren om gaan met de mobiele telefoon. De kosten bedragen €39,- voor leden en €59,- voor niet-leden. Verschillende ziektekostenverze keraars, waaronder Trias, vergoe den (een deel van) het cursusgeld. Voor meer informatie en inschrij ven: Zorglijn 0900-9300 of leden diensten® vierstroomzorgring.nl. Boskoop - Op maandag 10 sep tember, rond 02.00 uur, is er inge broken in een speelgoedwinkel aan de Kerkstraat. De inbreker(s) zijn via de voorzijde van de winkel het pand binnengedrongen. Uit de winkel zijn spel cd's en dvd's weggenomen. De technische re cherche zal ingezet worden om de winkel op sporen te onderzoe ken die mogelijk door de dader(s) zijn achtergelaten. De politie zet het onderzoek voort en vraagt getuigen zich te melden bij de politie via 0900-8844. Moordrecht - De politie is een onderzoek gestart naar een wo ninginbraak aan het Oosteinde. In de woning werd op zondag 9 september vermoedelijk tussen 14.00 en 17.00 uur ingebroken. Uit de woning werden onder andere fietsen, drankflessen en parfum weggenomen. De bewo ners hebben aangifte gedaan van diefstal. De technische recherche doet onderzoek naar eventueel door de dader(s) achtergelaten sporen. De politie zet het onder zoek voort en vraagt getuigen zich te melden via 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft aangifte van dief stal opgenomen nadat er een geldbedrag uit een woning aan de Schijfmos was weggenomen. De bewoners hadden de achter deur niet op slot gedraaid waar door een dief eenvoudig onop gemerkt het huis kon binnen komen en geld kon wegnemen. De insluiping vond plaats op vrij dagavond 7 september. Mogelijk dat er getuigen zijn zij worden gevraagd contact op te nemen met de politie van Nieuwerkerk via 0900-8844. Voorkom insluipingen De politie adviseert ramen en deuren waarop geen zicht is af te sluiten. In de zomer merkt de politie een toename van inslui pingen omdat ramen en deuren open kunnen staan voor frisse lucht terwijl de bewoner even boven is. Dieven hebben maar enkele luttele seconden nodig om binnen te dringen en hun slag te slaan.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 32