GROTE BELANGSTELLING VOOR SINT JOZEFSCHOOL IN 'MODERNE MONUMENTEN' TEKEN VAN VEILIGHEID DUBBELE EXPOSITIE MET WORKSHOP IN BIBLIOTHEEK moordrIcht KERKDIENSTEN 16 SEPTEMBER pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 prijsvraag verbonden. Er was veel plein dateert uit 1657. De toren bo venop de kerk is zelfs nog ouder. Tussen 1956 en 1960 is de kerk ge restaureerd. De toren kan vrijwel alleen beklommen worden tijdens Open Monumentendag en daarom grepen veel Moordrechtenaren hun kans. Verboom: "Het is een jaarlijks unieke kans om van het prachtige uitzicht vanaf de toren te genieten. Bij helder weer kun je de Euromast en zelfs de zend mast bij Lopik zien liggen. Maar zelfs bij wat bewolking, zoals nu, is het uitzicht nog prachtig. Je kijkt tot aan de Van Brienenoordbrug, de hefbruggen van Waddinxveen, Boskoop en Alphen en de brug van Alblasserdam. Veel inwoners van Moordrecht komen toch vooral om hun eigen huis te zien. De to ren wordt ook niet zo vaak open gesteld. Dit komt vooral omdat de toren en de kerk van twee verschil lende eigenaren zijn. De toren is eigendom van de gemeente en het kerkgebouw van de Hervormde Kerk. De Historische Vereniging maakt zich er ieder jaar sterk voor om de toren voor beklimming open te stellen." Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. B. Oosterom; 18.30 uur ds. T. v.d Brink. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. H. Schipper. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrix- straat 15a, Moordrecht dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900- 1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl De fiets wordt gekeurd, niet bekeurd. Moordrecht - Veiligheid, dat is het centrale thema in de eerste week na de lange zomervakantie op de Sint Jozefschool in Moordrecht. Deze school is een van de scholen die extra aandacht besteed aan de campag ne 'De scholen zijn weer begonnen'. Een hele week zijn de leerlingen be zig geweest met het thema. Tekeningen en lesprogramma's en met een bezoek van een politieagent en een ballonnenwedstrijd. Ook kregen alle kinderen informatie over veiligheid in het verkeer mee naar huis. Jaarlijks vinden in Nederland tus sen de 40 en 70 kinderen de dood in het verkeer en raken ongeveer 3000 kinderen gewond als gevolg van een verkeersongeval. Juist in het begin van het schooljaar is het nodig hier aandacht aan te beste den. De leerlingen rijden nieuwe routes en de andere weggebrui kers moeten opnieuw wennen aan schooljeugd op de weg. De Regio nale Projectgroep Verkeersveilig heid Midden Holland is een samen werkingsverband dat zich richt op de verkeersveiligheid in de regio. In het kader van de campagne 'De scholen zijn weer begonnen' zijn er ook dit jaar een aantal activitei ten georganiseerd, zoals het aan brengen van posters en spandoe ken, en was de Sint Jozefschool in Moordrecht een van de scholen die meedeed aan extra activiteiten. Terwijl de onderbouw bezig was met het maken van tekeningen over verkeersveiligheid, gaan de hogere klassen een voor een naar buiten op de eerste donderdag middag van het schooljaar. Daar staat een agent van de 'fietspa- trol' van de politie Holland Midden klaar om alle fietsen te bekijken. Sommige leerlingen zijn bang dat ze een bekeuring zullen krijgen als er iets niet klopt aan de fiets, "dat is niet bedoeling", stelt de agent gerust, "de fiets wordt ge keurd, niet bekeurd." De remmen, het voor- en achterlicht worden aan een inspectie onderworpen en ook de bel wordt uitgeprobeerd. Als het licht het niet doet raadt de agent aan om dat te laten ma ken voordat het 's morgens weer vroeger donker wordt omdat het dan wel nodig is dat de verlich ting goed werkt. De meeste fiet sen komen probleemloos door de keuring, maar toch zijn er ook nog een flink aantal leerlingen die nog even met de fiets langs de fietsen maker moeten. De speciale week vol van veiligheid wordt vrijdagochtend afgesloten met een ballonnenwedstrijd. En kele ballonnen glippen al voor het officiële startsein uit de hand en nemen een voorsprong. Net v oor de start knallen er ook nog een aantal, gelukkig zijn er een aantal reserve ballonnen opgeblazen. De kinderen wachten op het teken van directeur Aarden, die telt af van tien naar nul en dan gaan alle ballonnen de lucht in. Alle kinde ren hebben drie brochures mee naar huis gekregen over veilig heid op de fiets, in de auto en met practische tips voor in het verkeer, zodat ook na deze eerste campag- neweek zowel de kinderen als de ouders zich bewust zijn van veilig heid in het verkeer. Ook na campagneweek aandacht voor veiligheid in het verkeer. Moordrecht - In Bibliotheek De Groene Venen aan de Sportlaan 3 exposeren in de maand september Manny Brinkman met zelfgemaak te 3D kaarten en het echtpaar Ernst en Geer van Sprew met aquarellen. Manny Brinkman maakt al jaren 3D kaarten en heeft inmiddels veel cursisten de kunst van het kaarten maken bijgebracht. De opbrengst van haar workshops komen altijd ten goede van een goed doel zo als Rode Kruis of Astma Fonds. Bij voldoende belangstelling vezorgt zij op maandag 17 september van 19.00 tot 21.00 uur een workshop '3D kaarten maken". De toegang is vrij, behoudens een vrijwillige gift voor het goede doel. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-373014, aan de balie van de bibliotheek of via moordrecht@ bibliotheekdegroenevenen.nl. Het werk van Ernst en Geer van Sprew, beiden lid van schilderclub Het Palet, bestaat hoofdzakelijk uit aquarellen van Nederlandse landschappen. Van oorsprong zijn zij afkomstig uit Indonesië waar door zij een grote liefde zijn blijven koesteren voor de Indonesische natuur. Hun wens is dan ook om in de toekomst te beginnen met het schilderen van Indische landschap pen. Graag meedoen aan activiteiten Historische vereniging. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Moordrecht - In het centrum was het afgelopen zaterdag gezel lig druk. Aanleiding hiervoor was de braderie, die rondom het Kerkplein werd gehouden. Naast kraampjes met dierenartikelen, kleding, bloemen en planten, kra len en speelgoed was er ook een draaimolen voor de kinderen én een groot aanbod van eten en drinken. Vooral bij de suikerspin- nenkraam en de aardbeienverko per stonden lange rijen. Er was ook ruimte gereserveerd voor di verse demonstraties van produc ten. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Moordrecht - Het thema van de jaarlijkse Open Monumentendag (8 september) was 'de monumen ten van de 20ste eeuw' (1900- 1965). Bezoekers van dit evene ment in Moordrecht hadden ruime keuze: ze konden onder meer met een paardentram of Jan Pleziereen tocht maken langs bezienswaar dige gebouwen of de Watertoren aan de Uiterwaard bezoeken. In deze watertoren is ook een expo sitieruimte gevestigd. Aan bezoe kers werd gevraagd of ze een ver haal over de toren wilden schrijven. Kinderen werden uitgenodigd om een tekening van de watertoren te maken, die in de expositieruimte tentoongesteld werden. De Histo rische Vereniging Moordrecht was ook actief. Zij organiseerde zater dag diverse activiteiten in het cen trum. Bezoekers konden de kerk toren van de Hervormde Kerk aan het Kerkplein beklimmen of een wandeling maken door de histo rische dorpskern van Moordrecht. Aan deze wandeling was ook een belangstelling voor de activiteiten van de Historische Vereniging. Een voorzichtige schatting van Voorzit ter Johan Verboom was dat rond drie uur al zo'n 300 mensen de to ren hadden beklommen. Jaarlijkse kans

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36