GROOTSE AFTRAP JANTJE BETON LOTERIJ LEIDS FILM FESTIVAL OPENT MET 'AMERICAN GANGSTER' MOOIE NAZOMERBLOEIERS IN POT ZACHT WATER UIT DE KRAAN IN GOUDA EN OMGEVING BIJEENKOMST JONGE BEDRIJVEN REGIO Nieuwste film van Ridley Scott pagina 42 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 Waddinxveen - CJB Midden Holland organiseert voor woensdag 19 september een bijeenkomst voor jonge on dernemers uit de regio. Het thema van de avond is 'com municatie'. Aan bod komen onderwerpen als marketing- en communicatieplan, PR, adverteren en sponsoring. De verwachtingen zijn hoog ge spannen. Ridley Scott, regisseur van onder andere Blade Runner, Alien, Black Hawk Down en Gladi ator, werkte het script uit samen met Steve Zaillian die bekend is van de scripts voor Schindler's List en Mission: Impossible. Het Leids Film Festival verwacht met Ame rican Gangster, waaraan onder andere vier Academy Award win naars meewerkten (Brian Grazer, Ridley Scott, Denzei Washington en Russell Crowe), een toekomsti ge klassieker in huis te hebben. Drugsimperium American Gangster is gebaseerd op ware gebeurtenissen. Frank Lu cas (Washington) is de stille chauf feur van een belangrijke zwarte crimineel. Als zijn baas plotseling sterft, maakt Frank hier slim ge bruik van en bouwt met veel suc ces zijn eigen imperium op. De agent Richie Roberts (Crowe) is een outsider. Hij weet dat de drugswereld gedomineerd wordt door een zwarte man die vanuit het niets is gekomen. Lucas en Roberts houden zich beiden aan een strenge ethische code die hen Regio - Ruim dertigduizend kin deren in heel Nederland doen vandaag om 12.00 uur mee aan de Nationale Jantje Beton Jump. Met deze massale jump-actie vragen de basisscholen samen met Jan tje Beton extra aandacht voor de Jantje Beton Loterij die van start gaat. Ruim 220 basisscholen ver spreid over heel Nederland jumpen op woensdag 12 september gelijk tijdig op het nummer Jump! van Foot Soldiers. De Nationale Jantje Beton Jump 2007 is een uniek samenwerkings verband tussen I Care Producties, 8ball Music en Jantje Beton. 8ball Music heeft speciaal voor deze ac tie het nummer Jump! van Foot Soldiers beschikbaar gesteld. Van elke verkochte single gaat 25 cent naar Jantje Beton. Jaarlijks nemen ruim 1.100 basis scholen deel aan de actie, waarmee de scholen iets doen voor het goede doel en tegelijkertijd geld verdie nen voor de eigen school. De helft van de opbrengst van de Jantje Be ton Loterij kan de school namelijk direct zelf gebruiken, bijvoorbeeld aan nieuwe spelmaterialen voor in de klas of speeltoestellen voor op het schoolplein. De andere helft gaat naar Jantje Beton, die het geld besteedt aan kinderen die het extra hard nodig hebben. Doe mee met de herfst en breng kleur op het terras door er potten met vaste planten op te zetten, die in de nazomer bloeien, zoals Se- dum en aster. Asters zijn net kleine zonnetjes. Ze bloeien uitbundig door tot diep in het najaar. Ze geven niet alleen kleur aan het terras, maar lokken ook vlinders en bijen aan. Er zijn meer dan honderd soorten asters. Ze verschillen in hoogte, kleur en bloeitijd. Sedum De vetplant Sedum is er in heel wat vormen en maten. De meeste soor ten blijven laag, zoals het kleine bodembedekkertje muurpeper dat 's zomers bloeit met gele stervor mige bloemetjes. Juist voor het najaar zijn er 'hoge' soorten vetkruid, zoals Sedum 'Herbstfreude'. Deze bloeit, zoals de naam al verraadt, in de herfst met grote platte schermen met bruinrode bloemen. Van Sedum spectabile, ook wel he melsleutel genoemd, zijn er mooie cultivars, zoals 'Brillant' en 'Matro- na' die respectievelijk karmijnroze en roze schermen dragen en 'Star Dust', die wit bloeit. Ook Sedum is erg aantrekkelijk voor vlinders, hommels en bijen. Het is een van de laatste mogelijk heden om nog nectar te verzame len. De uitgebloeide bloemschermen van de Sedum zijn ook mooi als ze de winter door aan de planten blijven zitten. Knip ze pas af in het voorjaar, als de nieuwe ogen aan de voet van de plant zichtbaar zijn. Voor wie graag plukt van eigen terras: zowel asters als Sedum zijn heel geschikt om van te knippen in een boeket. Nazomerbloeiers geven nog lang kleur aan het balkon of terras Leiden - American Gangster, de nieuwste film van Ridley Scott, gaat in Nederland in première op het Leids Film Festival. Het jonge festival is bijzonder trots deze langverwachte productie als ope ningsfilm te kunnen presenteren. De film, met in de hoofdrollen Denzei Washington en Russell Cro we, wordt getoond op de officiële gala-opening van 31 oktober in het Trianon Theater in Leiden. De bijeenkomst vindt plaats in zalencentrum Het Tref punt aan de Stationsstraat 18 in Waddinxveen. Vanaf 19.30 woraden bezoekers ontvan gen met koffie en thee, om 20.15 start het inhoudelijke deel van de avond. Een team van communica tiespecialisten geeft toelich ting op het thema van de bijeenkomst. Verder houdt overlever Marlo de Kat een presentatie, gevolgd door een actieve workshop door trainer Frans van Rooij. De avond wordt afgesloten met een informele borrel. onderscheidt van hun collega's - eenzame mannen aan tegenover gestelde kanten van de wet. Een confrontatie kan niet uitblijven. De film wordt aangeboden door Universal Pictures en zal vanaf 15 november in de Nederlandse bi oscopen draaien. Het programma van het Leids Film Festival wordt binnenkort bekendgemaakt. Gebaseerd op ware gebeurtenissen. Voor meer informatie en aanmelding: 0172-427052 of info@cjb.nl. leder jaargetijde heeft zijn eigen charme. De ontluikende natuur in het voorjaar, de uitbundige zomerpracht en dan de herfst. In de aanloop naar de winter vlamt de natuur nog eenmaal flink op: verkleurende bla deren, een rijkdom aan vruchten en zaden en late bloeiers. Filmpje Op www.oasen.nl is een filmpje te bekijken over het effect van zacht water. Op de website van Oasen kunnen mensen ook antwoorden vinden op een aantal veelgestelde vragen over zacht water. Verbouwing zuiveringsstation De verbouwing van het zuiverings station in Bergambacht heeft zo'n twee jaar geduurd. Oasen bouwde een grote onthardingsinstallatie, vernieuwde al het leidingwerk en de filters in het zuiveringsstation en ook de buitenkant kreeg een nieuw jasje. In april van dit jaar kon het drinkwaterbedrijf de eerste van de zes onthardingsreactoren in gebruik nemen. Daarna volgden nog drie onthardingsreactoren. Twee reactoren dienen als reserve. De afgelopen maanden daalde de hardheid van het water van ruim 14 graden Duits naar rond de 8,5 gra den Duits. Hiermee is de onthar ding voltooid. De nieuwbouw van het zuiveringsstation wordt offici eel in gebruik genomen op vrijdag 21 september, door burgemeester Van Erk van Bergambacht. Gouda In Gouda en omgeving komt voortaan zacht water uit de kraan. In april nam drinkwaterbedrijf Oasen de eerste onthardingsreactor, op het zuiveringsstation in Bergambacht, in gebruik. Hierdoor nam de hard heid van het water de afgelopen maanden geleidelijk af. Inmiddels is de ontharding voltooid. Voor de klant is het zachte water gunstig: zo hoeft iedereen nu minder wasmiddel te gebruiken. Op de website van Oasen kunnen mensen hierover een filmpje bekijken. In de volgende plaatsen is het water nu zacht: Ammerstol, Ber gambacht, Berkenwoude, Bode graven (ten zuiden van de Oude Rijn; in het noordelijk deel van Bodegraven (boven de Oude Rijn) komt al langer zacht water uit de kraan. Dit deel van Bodegraven krijgt namelijk water uit een an der zuiveringsstation.). Boskoop, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Moordrecht, Reeuwijk, Stolwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinx veen. Oasen levert hier drinkwater aan bijna 200.000 mensen en zo'n 2300 bedrijven. Minder wasmiddel nodig Als er zachter water uit de kraan komt, hoef je minder wasmiddel te gebruiken. Oasen heeft bere kend dat het zachtere water zo'n 20% aan wasmiddel bespaart. Voor een gemiddeld gezin scheelt dat zo'n 3,5 kilo per jaar. Mensen kunnen ook minder wasverzachter gebruiken. En onthardingsmiddel is vanaf nu overbodig. Een ander voordeel van zacht water is dat de levensduur van warmwater-ap- paratuur, zoals boiler, wasmachine en vaatwasser langer is en dat het energieverbruik van deze appara tuur afneemt. Dit is gunstig voor het milieu én voor de portemon nee. Daarnaast is er minder kalk aanslag op tegels, douchekoppen en kranen. Klanten die een eigen water-onthardingsappaat in huis laten instellen, aangepast aan de hebben, moeten deze opnieuw lagere waterhardheid. Het drinkwaterbedrijf nam in april de eerste van zes onthardingsreactoren in gebruik.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 42