VERLICHTE MOLENS IN DE POLDER PUZZELRIT OLDTIMERSCLUB EÉNDAGSH0W VOGELVERENIGING ZANG EN KLEUR SAM SAM NU IN ZEVENHUIZEN ir !Jands K|nderkled WEER EERSTE DUIF VOOR DEN HERTOG ZËWNHUÏZEFTn\/IOË^^ P OPENINGSAVOND 'VROUWEN VAN NU' NIEUWS VAN DE JEUGDCLUBS ZOEKLICHT IN GEREFORMEERDE KERK SCHAKERS WEER VAN START pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 september 2007 Moerkapelle - De afdeling Moerkapelle van de Nederandse Bond van Plattelandsvrouwen 'Vrouwen van Nu' begint het seizoen met een avond van ont moeting. Het wordt na de zomer vakantie een gezellig samenzijn in het dorpshuis Op Moer. Aanvang 20.00 uur op 19 september, zaal open op 19.30 uur. Introducés zijn van harte welkom. Zevenhuizen/Moerkapelle - Door de Gereformeerde en Hervormde Kerken worden diverse jeugd clubs georganiseerd die bijeen komen in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156. Na een verhaal en een gebed is het tijd om bijvoorbeeld te knutselen of een spel te spelen. Aan het eind van het seizoen is er een fan tastische afsluiting. Jongens en meisjes van de groepen 5 en 6 kunnen bijeenkomen op de dins dagavond van 19.00 tot 20.15 uur, voor de eerste keer was dit op 11 september; kinderen uit de groe pen 2, 3 en 4 kunnen terecht op de woensdagmiddag van 13.30 tot 14.45 uur, voor het eerst op 12 september en voor jongens en meisjes van de groepen 7 en 8 is de donderdagavond gere serveerd van 19.00 tot 20.15 uur, voor het eerst op 13 september. Aanmelden is niet nodig. Zevenhuizen - Het Zoeklicht, on afhankelijk van enige kerk of richting, organiseert voor 18 en 25 september en 2 en 9 oktober in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106 een seminar met als thema 'Op weg naar het ein de...'. Dit seminar bevat vier stu dies over het Bijbelboek Matthe- us (hoofdstuk 24) en staat onder leiding van ds Henk Schouten uit Doorn. Informatie: 0318-624686 of m.evendijk@zoeklicht.nl. Gevonden: gouden trouwring, Julianaweg Moerkapelle. In de ring staan twee datums en de naam Marijke. Verloren? Bel 079-5932969 Moerkapelle-Het nieuwe schaak seizoen van schaakvereniging Moerkapelle is afgelopen vrijdag van start gegaan. De jeugd was als eerste aan de beurt met de zo genaamde 'stappenmethode'. Na een klein uur theorie konden de eerste vriendschappelijke partijen gespeeld worden. De uitslagen waren als volgt: Jurian van der Waal-Walter van der Berg 1-0, Dorine Elffers-Jan 1-0, Geert van dern Hoek-Johan van Krevelen 1-0, Peter Elffers-Arie Ymker 1-0, Jos van der Waal-Floris Pilgram 1-0, Martijn Mauritz-Bas Mauritz 0-1, Jonathan Pilgram-Marijn van Krevelen 1-0. Na de jeugd was het de beurt aan de senioren met direct al een topper tussen clubkampioen Hugo van Elteren en Gerard van Ommeren die eindigde in remise. Een andere kraker was die tussen Maarten Vroegindeweij en Dick Bac, maar ook deze partij eindig de in remise. De verrassing van de avond kwam van Arie Hoog- duijn. Hij liet weinig heel van de stelling van Arno Luinenburg en kon vrij eenvoudig een vol punt incasseren. Ron Droog en Kevin Bakker kwamen remise overeen na een dubieus eindspel. Overige uitslagen: Sander Marijt-Boude- wijn Weijermars 0-1, Wim Wes- terman-Freek Hofman 1-0, Jan Blok-Walter van der Berg 1-0 en Teun Kooij-Henk Doornhein 0,5- 0,5. Zevenhuizen - Voor Postduivenver eniging stonden afgelopen week end twee concoursen op het pro gramma. Zowel de 78 oude als de 288 jonge duiven werden om 12.00 uur gelost in Peronne, 257 kilome ter. Bij de oude duiven zette D.C. den Hertog zijn sterke spel van vorige week door; ook nu klokte hij de eerste duif. Deze duif had 70 kilometer per uur gevlogen. De laatste duif was een kwartier later thuis. De uitslag was als volgt: 1- 2-3-7-14-17 D.C. den Hertog, 4-5-18 Joh. Stofberg, 6 J. van der Haak, 8-12-16 R. van der Helm, 10 C.P. Edeling, 13-19 J.S. Heykoop, 15 C. Zweere en 21 J. Hoevelaken. Bij de jonge duiven was de snelste duif van Joh. Stofberg. Zijn duif had 72 kilometer per uur gevlogen. Het duurde nog een haf uur voor alle duiven thuis waren. De uitslag: 1- 4-5-6-7-9-10-11-14-17 Joh. Stofberg, 2-3-13-16 N. Koppenaal, 8-15-20-25 J. S. Heykoop, 12-19-22 B. Hertog, 21 C. Zweere, 23 C. Nobel en 24 R. Brands. Zevenhuizen - Een oldtimersclub uit het Westland deed zondag Zevenhuizen aan tijdens een van de door de vereniging georgani seerde puzzelritten. Bij La Baraque werd de koffiestop gehouden; al vorens aan de koffie te gaan kon den punten verdiend worden door een wedstrijdje 'remmen zo dicht mogelijk bij de pilon'. Na de pauze werd de rit vervolgd, verder Zuid- Holland door. De molens tijdens een eerder gehouden 'verlichtingsweek'. (foto: J. Vendrig) Zevenhuizen - De molens van de Molenviergang in de Tweemans polder zullen deze week door de molenaars vier dagen in het licht worden gezet. Vanaf zonsonder gang (ongeveer 20.00 uur) tot ongeveer 22.00 uur wordt de ver lichting aangestoken, terwijl de molens op vrijdagavond (als het weer het toelaat) zullen draaien. Een molen is een imposant bouw werk, maar in het volle 'spotlight' tegen het zwarte zwerk ontstaat er een magistraal beeld van dit his torische werktuig. "Dit prachtige schouwspel moet u gezien heb ben", aldus de molenaars van de Molenviergang. "De molens staan er bij als vol waardige fotomodellen (Hollands Oldest Topmodel). Vergeet daar om niet uw fototoestel mee te ne men." De molens zijn verlicht op woens dag 12, donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 september, leder een is welkom. De molenaars wil len nog wel even kwijt dat de mo lens niet van binnen te bezichtigen zijn. De molens worden zonder uit zondering bewoond de molenaar met zijn/haar gezin. De vier molenaars. Jan Springer van ondermolen no. 1, Tineke van Tol van ondermiddelmolen no. 2, Jan Spruit van bovenmiddelmolen no. 3 en Johan Ottevanger van bovenmolen no. 4 zien geïnteres seerden graag tijdens een van de vier avonden bij de verlichte mo lenviergang. beoordeling. De allermooiste vo gel van de show was een Agapor- nide Fischeri van de heer A. Hoog- endoorn. De mooiste tropische vogel was de vogel van de heer M. Van Genderen met een Kapoet sensijsje. De heer L. Wooning is de eigenaar van de mooiste kanarie. Ook vielen de mooiste grasparkiet, dwergpapegaaitje, duif en zebra- vinken in de prijzen. Voor meer informatie: www.zangenkleur.nl Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Voor de zomerva kantie is tweedehands kinder kledingwinkel Sam Sam in Nieu- werkerk aan den IJssel gesloten. Marjan Slingerland heeft de winkel overgenomen en zet deze voort in Zevenhuizen, in de schuur op haar woonadres aan de Lange Zijde. Dinsdag 18 september opent de nieuwe winkel zijn deuren voor het publiek. "Ik ben altijd al bezig met tweede hands kleding. Probeer die altijd weer ergens te brengen", vertelt Marjan Slingerland. "Het past he lemaal bij mij. Toen ik las dat Sam Sam gesloten zou worden, heb ik meteen contact gezocht." Caro- lien Radder, voormalig eigenaresse stopte na zes en een half jaar met het winkeltje in de Dorpsstraat. Ze was erg enthousiast toen Marjan haar winkel op een andere loca tie wilde doorzetten. "Ze heeft meteen alle vaste klanten geïnfor meerd." Vier winkels in de schuur Hoewel er in de schuur drie winkels worden gemaakt met de ingang aan de zijde van het C-1000-plein, heeft Marjan er voor gekozen de winkel aan de achterkant van de schuur te houden, bij haar woon huis. Er wordt een doorgang ge- Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur hield zaterdag 8 september haar jaarlijkse één- dagshow. Het werd een gezel lige, drukke dag. De keurmeesters hadden volop keuze in de vogels die ze aangeboden kregen om te keuren. De 163 ingezonden vogels, die door 23 inzenders waren inge stuurd, werden tussen 8.30 uur en 10.00 uur gebracht in het clubge bouw aan het Nijverheidscentrum 52. Omstreeks 10.00 uur begonnen de keurmeesters aan hun strenge maakt van de parkeerplaats naar de winkelingang. "De nieuwe win kels worden pas begin december opgeleverd, dus dan had ik pas halverwege de winter kunnen be ginnen." Nu wordt de winkel ge opend aan het begin van een sei zoen, wat voor kleding logischer is. In een van de drie nieuwe winkels beginnen haar dochters Josien en Britta een kapsalon. Voor de ande re twee winkels is nog niet bekend wat daar gaat komen. Vanaf heden kan kleding worden gebracht. Tot de winkelopening op afspraak, daarna tijdens de openingsuren. Marjan selecteert de kleding op verkoopwaardig heid. "Kleding die niet modern is of erg sleets, is niet meer te verko pen. Die krijgen de mensen terug of het gaat naar een goed doel." In de loop van de winter kan er steeds kleding worden gebracht: "Ik wil een beetje loop houden in de collectie, zodat er steeds iets anders hangt." In maart wordt de collectie gewisseld. De overgeble ven kleding gaat terug naar de eigenaar of naar een goed doel. Vanaf 18 september is de winkel geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 11.45 uur en dinsdag en donderdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur. Voor meer in formatie: Lange Zijde 9, telefoon 0180- 631631/06-45141614.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 8