WERELDRECORDPOGING GROOTSTE EXPOSITIE IRIS BOUMAN SCHOENENDOZENPIRAMIDE PlfLITI E BERICHTEN CABARETDUO NEEMT PUBLIEK VOLLEDIG MEE i Lvxivaajl u jLu\j© THEATER SWANLA 7Fn/fmmi ll7FN-MOERKAPELLE_ OPEN DAG BIJ SIERADO HORDIJK NEEMT REXAM IN ZEVENHUIZEN OVER Schudden in Swanla 0 november AMAR SPEELT WIT zaterdag 24 november LE0NI JANSEN MET HEART STRINGS LOOSE ENDS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 Zevenhuizen - Edukans, de ont wikkelingsorganisatie voor on derwijs, is gestart met haar we reldrecordpoging om de grootste schoenendozenpiramide ooit te bouwen. Met deze recordpoging vraagt Edukans aandacht voor de actie 'Schoenmaatjes', kinderen die schoenendozen vullen met schoolspullen en cadeautjes voor kinderen in ontwikkelingslanden. Edukans gaat de uitdaging aan om van 20.540 schoenendozen een pi ramide te bouwen. Doel is om het huidige wereldrecord van 17.953 dozen te verbreken en zo een plaats in het Guinness Book of Records te verwerven. Het streven is om de laatste schoenendoos op donder dag 1 november om 12.00 uur op de piramide te zetten. Presentatri ce Rebecca Bijker en zanger Brace, ambassadeurs van Schoenmaatjes, zullen dit op een spectaculaire ma nier doen. De wereldrecordpoging wordt georganiseerd in een grote loods in het Truckcentrum aan het Noordeinde 57. Voor meer informatie en aanmel den als schoenmaatje: www.edu- kans.nl. Zevenhuizen/Moordrecht - Beel dend kunstenaar Iris Bouman Hoo- gerdijk, voormalig inwoonster van Moordrecht en thans wonend in Nieuwoida te Groningen, expo seert van 6 november tot en met 3 december in bibliotheek De Groe ne Venen te Zevenhuizen en in de gang tussen de bibliotheek en het gemeentehuis. Door de veelzijdig heid van Iris is het niet goed mo gelijk om alle soorten werken te tonen en daarom is tijdens deze expositie gekozen voor olieverf schilderijen met afbeeldingen in de sprookjesachtige, feeërieke en mysterieuze sfeer. In de vitrine staan keramiek beeldjes omgeven door gedichtenbundels met aller lei thema's. De expositie is te be zichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.iris- boumanhoogerdijk.nl en www. bibliotheekdegroenevenen.nl. Verdachte van mishandeling gehoord Zevenhuizen - De politie van team Nieuwerkerk aan den IJssel heeft donderdag 25 oktober een 16-jarige Leidenaar gehoord als verdachte van een mishandeling tijdens een voetbalwedstrijd. De wedstrijd vond plaats op zater dag 15 september in Zevenhuizen. Na een overtreding door de ver dachte ontstond er tumult op het voetbalveld waarbij een 16-jarige jongen uit Zevenhuizen werd ge slagen en getrapt. De politie heeft meerdere getuigen gehoord. Moerkapelle - Sierado aan de Am bachtstraat 36 houdt zaterdag 3 november open dag van 11.00 tot 15.00 uur. Sierado staat voor sie raden, kralen en de daarbij beho rende benodigdheden. Tijdens de open dag geeft Tonny Verschoor van Sierado fikse kor tingen op kralen enworkshops. Nieuw is de strippenkaart. Ook hier een aantrekkelijke korting voor wie vier workshops volgt. Sierado heeft losse kralen (meer dan 600 soorten: glaskralen, me talen kralen, ornamenten, houten- kralen en schelpkralen), gesorteer de doosjes met kralen, onderdelen, kant en klare kettingen, armban den, oorbellen, horloges, sleutel hangers en cadeaubonnen in haar assortiment en eveneens bestaat de mogelijkheid sieraden op be stelling te laten maken. De winkel is geopend tijdens de workshops en na telefonische af spraak. Voor meer informatie: 079- 5932304/06-38714729, sierado@ gmail.com of www.sierado.nl. Hordijk Holding bv te Delft heeft met Rexam PLC, het Internatio nale consumentenverpakkingen- concern te Londen, overeenstem ming bereikt over de overname van de activieiten van Rexam in Zevenhuizen. Het bedrijf in Zevenhuizen is op gebouwd door Rob Phaff en was onderdeel van de Amerikaanse spuitgieter Precise Technology Ine die in 2005 is overgenomen door Rexam. Rexam/Zevenhuizen (voorheen Phaff Kunststoffen) is gespecialiseerd in dunwandspuit- gieten, in mould labelling, blow moulding en het bedrukken van kunststof producten. Door de overname zal het bedrijf zich ster ker gaan concentreren op spuit- gietverpakkingen voor de voe dingsmiddelenindustrie, daarbij andere doelgroepen zeker niet uitsluitend. De activiteiten pas sen uitstekend bij het product assortiment van Hordijk Verpak kingsindustrie in Zaandam. Ingezonden Zevenhuizen - In theater Swanla werd zaterdag de cabaretvoor stelling Schudden opgevoerd. Een weekendhuisje, een bunker, een tankstation, een aquarium, een circuswagen, een vliegmachine én twee strandhuisjes. Het omgaan met een eenvoudige decor gebeurt zo vernuftig dat de bezoeker van de ene verbazing in de andere valt. Het mimespel, de dialogen en de interactie tussen beide spelers is ra zend knap in elkaar gezet. De snel heid van voorbijtrekkende beelden geven je nauwelijks de tijd om bij te komen. De suggestie waarmee gewerkt wordt laat bij het publiek eerst haar vooroordelen ontwaken waarna middels een draai aan het verhaal een ieder haar beelden kan relativeren. 'Schudden' pakt gele genheden aan om even af te stof fen, even te willen ontwrichten, om even wat verwarring er overheen te willen zaaien, niet om mensen te shockeren, maar om een lach op ieders gezicht te toveren en om de ernst van de zaak te verlichten. We zijn toch eigenlijk bevoorrecht om in ons dorp, nu weer, zo'n duo te kunnen aanschouwen, het pro gramma voor het theater dit sei zoen is sowieso weer rijk en afwis selend in elkaar gezet. Inmiddels al enige jaren bezoeker van het thea ter en met verbazing zie ik de ene parel na de andere langs komen, soms vraag ik me af, hoe is het toch mogelijk dat dergelijke program ma's niet zijn uitverkocht. Is het in Zevenhuizen nog iets te veel 'onbe kend maakt onbemind'? Een bezoeker Koesterkaart 26, de geliefde plek die een willekeurige voorbijganger kiest en door Ernst de Vogel van het Hart van Holland laat tekenen en beschrijven is dit keer een beetje afwijkende kaart. Al tekenend en fantaserend met collega Gre ontstaat het idee om deze keer de kaart door te geven. "Aan wie gou jij dat doen, Gre? Van wie gou jij graag willen weten wat gijn of haar koester- plek is?"\" Eh.... even denken., van Ben Verburg... ja., van Ben..". "OK! Ik ga het hem vragen! Nog even krassen aan Nel in het land. Straks naar Hen. Zevenhuizen - 28 oktober 2007 Aardappels rapen in de Tweemanspolder Ik krijg een Vincent van Gogh - gevoeïinoktobe^OOV^ en is verrast als hem de vraag wordt voorge legd. 'Waar heb ik wat mee? Ja., de kroeg., maar geg dat maar niet. De rottemeren in de winter dan., de molentocht schaatsen. Echt Zevenhuigens sfeer tje.. allemaal bekenden om je heen. De gezelligheid op het ijs en de glühwein in de Roerdomp. Jammer dat het go weinig meer is. De oude schuur ook. Waar het met schoolfeesten begon voor mij, werd eerst elke week en later elke dagfeest. de leukste tijd die je je kan voorstellen., een groep van go'n honderd man., nooit een onvertogen woord., ons kent ons., de tijden veranderen.Uit het venster haalt Ben een gekregen maquette van de befaamde schuur. "Ik maak nog even foto van je, Ben" "Doe me een lol man! Maak liever een foto van de Rotte!" "Aan wie geef rm> je de vraag R I door?" "Aan Auk v.d Plaats!" "Dat je het weet Auk!" pagina 11 Zevenhuizen - In theater Swanla speelt Amar op zaterdag 10 novem ber zijn voorstelling 'Amar speelt wit'. Aanvang 20.15 uur, de entree bedraagt €12,50. Na zijn succesvolle cabaretdebuut 'Amar speelt Ali', komt Amar met een tweede cabaretsolo 'Amar speelt wit'. Amar (1971) is geboren in Marokko en woont sinds zijn ze vende in Nederland. Hij heeft de Haagse Amsterdamse Theater Aca demie doorlopen en heeft jaren lange ervaring als acteur. Met zijn krachtige theaterpersoonlijkheid en subtiele acteervermogen houdt Amar ons een meedogenloze lach spiegel voor die uitvergroot wat we liever verborgen zouden houden. Amar put zijn inspiratie uit 28 jaar integratie in de praktijk. WIT con fronteert, ageert, relativeert, in spireert, amuseert en opent ogen. Een koelkast, melk, pillen, papie ren, wolken, sneeuw, suiker, een dwangbuis, schapen, het huis van de Amerikaanse president.... al lemaal wit. De kleur van onschuld, maagdelijkheid, vrede, overgave, trouwen en de dood. In 'Amar speelt wit' gaat Amar op zoek naar identiteit en vrijheid in een tijd vol twijfels en veranderingen. Als een witte clown zwervende, soms ver drietig, soms hoopvol en dan weer vrolijk. De omstandigheden maken wie hij is. Hij is een speelbal van het lot. Maar wat is er dan wel zeker... Het einde? Zevenhuizen - Leoni Jansen toert met haar band langs de Neder landsetheaters. Zij bezoekt theater Swanla op zaterdag 24 november. Aanvang 20.15 uur, de toegang be draagt €15,-. In het theaterconcert Heart Strings Loose Ends zingt en speelt ze nummers uit de Kelti sche muziek en de Folk die van haar nieuwe gelijknamige CD afkomstig zijn. Omringd door topmuzikanten brengt ze puur, helder en oprecht, bijzondere traditionals, hedendaag se composities en speciaal geschre ven nummers. Met oude legenden, persoonlijke verhalen, mooie har monieën en gitaren. Jansens vertol kingen en introducties zijn van een overdonderende kwaliteit, sfeer en oprechtheid en laten niemand on beroerd. "Leoni has a Celtic soul", zegt de Schotse folkzangeres Annie Grace. De Nederlandse pers sluit zich hier eensgezind bij aan.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11