LEREN FILMEN TWO GIRLS, ONE CAR, ONE MISSION: AMSTERDAM-DAKAR JESTER OF THE KING BIJ RADIO 3FM PRIJSUITREIKING W IN ROTTERDAMSE ld m u VOORLICHTINGSAVOND' JONGEREN IN DE WEEK' m 'Jongeren helpen neete zeggen It pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 Sneaks per View, de organisatie die in de regio Leiden video workshops verzorgt, U gaat op het Leids Film Festival jongeren le ren filmen en editen. Onder professionele begeleiding zullen jongeren tot 21 jaar uit gebreid verslag leggen van de highlights van het filmfestival dat plaatsvindt van 31 2 oktober tot en met 4 november. Zij kie zen zelf het onderwerp, regelen de inter es views en op zaterdag 3 november wordt het materiaal gemonteerd in een speciaal hiervoor ingerichte ruimte. De resultaten komen op de website van het Leids Film Festival en van Sneaks per View. Deze actie is direct de aftrap voor een nieuw seizoen van Sneaks per View. Zij bieden laagdrempelige video praktijk workshops en een Online video platform voor jongeren in Leiden en omgeving. Op het Leids Film Festival is speciaal voor deze actie een Jongeren Perstent ingericht in het Kijkhuis. De deelnemers kunnen gratis het festival bezoeken en met een camera de bijzondere momenten vastleggen (of creëren). Jong filmtalent Het festival steunt jonge filmmakers op meerdere manieren. Naast de samenwer king met Sneaks per View heeft het festi val ook het onderdeel 'Hollandse Nieuwe' geprogrammeerd, een competitie voor jonge filmmakers. Een selectie van inge zonden films wordt getoond op het fes tival en deze dingen mee naar de IJzeren Haring, de prijs voor beste film. Het fes tival wil hiermee een podium bieden aan jonge, veelbelovende filmmakers. Met de workshops van Sneak per View wil het festival jongeren laten kennismaken met film en zij hopen een aantal deelnemers volgend jaar terug te zien in de Hollandse Nieuwe competitie. De workshops worden verspreid over de festivaldagen, van woensdag 31 oktober tot en met zaterdag 3 november. Alle no dige apparatuur is aanwezig. Opgeven is mogelijk via de site van het Leids Film Fes tival/ programma. Voor meer informatie: www.leidsfilmfestival.nl. n Boskoop/Rotterdam - De 29-jarige Boskoop- se Talitha van Duivendijk en de 25-jarige Rot terdamse Vera van Holstein gaan meedoen aan de Amsterdam-Dakar Challenge: met een oude auto met een waarde van maxi maal 500,- vanuit Amsterdam via Frankrijk, Spanje, Marokko en Mauretanië de stad Da kar in Senegal zien te bereiken, een rit van ongeveer 7000 kilometer. Oftewel: dwars door de Sahara, zonder Tomtom en zonder luxe. Met deze tocht willen de dames een goed doel steunen, te weten SOS-kinderdor- pen in Noord-West Afrika. Deze organisatie vangt weeskinderen op en geeft ze het beste alternatief voor een natuurlijke gezinssitu atie in een SOS-kinderdorp. Ze doen dit al meer dan 55 jaar, nu al in 450 dorpen in 132 landen. Dit is alleen mogelijk met financiële steun van duizenden donateurs, bedrijven, stichtingen en verenigingen en de inzet van heel veel vrijwilligers. Sponsors voor de reis of het goede doel kun nen zich meiden voor het doneren van een x-bedrag per kilometer voor het goede doel, door 20,- over te maken voor een jerrycan diesel (voor de hele reis zijn er ongeveer 50 nodig) of door het afstaan van goederen die in Dakar kunnen worden weggegeven aan de plaatselijke bevolking. Degene met de leukste reactie mag een rondje meerijden in de auto. Voor meer informatie: www.amsterdamda- kar.nl. Vanaf volgende week staat team 'Ba- bes on board' op de site. Vanaf 17 november Nieuwerkerk aan den IJssel - Akoestische popband Jester of the King speelt zondagavond 4 november live in de radiostudio van popzender 3FM in het programma Xnoizz. Jester laat een eigen song horen en werkt mee aan de '1-uur- service', wat betekent dat de band in één uur tijd een nieuw liedje moet schrijven. Radioluisteraars uit heel Nederland kunnen per sms suggesties doen voor onderwerpen. Het telefoonnummer wordt tijdens de uitzending bekend gemaakt. Judith Moerman en bassist Erwin Talens hebben twee jaar geleden ook al een bijdrage geleverd aan het programma. De band bestaat tegenwoordig ook nog uit Bob van Sprundel, drums en Oscar Schuiling, gitaar en backing vocals. Het optreden van Jester bij 3FM gaat wat steviger klinken dan de afgelopen concerten, want voor het eerst sinds maanden zal weer gewerkt worden met elektrische gitaar en drums, in plaats van uitsluitend akoestische gitaren en kleinere percussie. Een dag eerder zal de band te horen zijn op Radio West. Het optreden bij 3FM is te horen via de ether of via www.3fm.nl. Eind november is Jester in een akoestische bezetting te horen in Utrecht tijdens het singer-songwriterproject 'Livingroom 78' en op dinsdagavond 20 november speelt de band om 21.00 uur in café Urock aan de Loeff Berchmakerstraat 10 in Utrecht. Voor meer informatie: www.jesteroftheking.nl. Van links naar rechts: zangeres-gitariste Judith Moerman, bassist Erwin Talens, drummer Rob van Sprundel en gitarist Oscar Schuiling. ROTTERDAM - De prijsuitreiking van de acht ste editie van Write Now! Regio Rotterdam vindt woensdag 7 november om 20.30 uur plaats in de Rotterdamse Schouwburg. Uit 59 inzenders van korte verhalen, rapteksten columns en gedichten zullen drie winnaars gekozen worden door een deskundige jury De 1e prijswinnaar ontvangt boekenbonner ter waarde van 250,- en plaatst zich voor de finale op 20 januari 2008 in Off_Corso Rotter dam. De 2e en 3e prijswinnaars winnen boe kenbonnen ter waarde van 125,- en 75,-. De prijsuitreiking van deze regionale voorrond- zal vergezeld gaan van optredens van divers schrijftalent. Team Babes on board. zullen zij dagelijks verslag doen van hun chal lenge. Voor meer informatie: talithavanduivendijk@ live.nl of 06-50274710; veravanholstein@hot- mail.com of 06-50274717. De prijsuitreiking wordt gepresenteerd de I John Buijsman en is onderdeel van Werk I Uitvoering. Tijdens deze avond zijn er optn- f dens van dichter en bloemlezer Ruben va <J J Gogh en van de winnaar van Write No ■I 2006 Roel van Meerendonk. Ook wordt de animaniefilm Wat water weet van van Sander Alt vertoond, gebaseerd op II De gemeente Waddinxveen heeft een jonge- renfonds ingesteld. Jongeren met een goed idee voor jeugd en georganiseerd door jeugd kunnen geld krijgen uit dit fonds. Een com missie bestaande uit jongeren beoordeelt de ideeën en verdeelt het geld. Dit jaar hebben verschillende ideeën van jon geren geld uit het fonds ontvangen, maar er is nog geld over voor 2007.Dus wees snel met de aanvraag!! Jongeren hebben een idee voor een activi- Rotterdam- Stichting Voorkom! en Pinkstergemeente Kom en Zie organiseren voor woensdag 7 november een voorlichtingsbijeenkomst voor jongeren over verslavende middelen. Doel is om jongeren te helpen 'nee' te zeggen tegen verslavende middelen. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van Kom en Zie (Gerdesiaweg 494) en begint om 20.00 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor alle jongeren uit Rotterdam en omstreken, zowel kerkelijk als niet- kerkelijk. De toegang is vrij. Nederlandse jongeren drinken het meest van alle jongeren in Europa. Ook beginnen jongeren op steeds jongere leeftijd te drinken en te experimenteren met drugs^ Ook de kerken worden geconfronteerd met deze problematiek. Goede preventie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 24