HOE EUROPEES ZIJN WIJ BIJZONDERE UITZENDING LONRADIO POLITIEK IS MIJN HOBBY IER VERMIST OF GEVONDEN? WIJK- EN BUURTBIJEENKOMST ZUID- PLAS EN AANGRENZEND BUITENGEBIED BUURTPREVENTIE: SAMEN STERK! NIFIIWERKERK I fen internationale, culturele activiteit in Nieuwerkerk Dankdag voor gewas en arbeid Theo Edel Bijeenkomst Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - De wijk- en buurtbijeenkomst voor de wijk Zuidpias en aangrenzend Buitengebied vindt maandag 5 november plaats. Zowel burge meester en wethouders als de politie zijn aanwezig. Zij gaan met inwoners in gesprek over actualit eiten en veiligheid in de wijk. Als thema komt buurtpreventie ter sprake. Daarnaast zijn inwoners vrij om zelf punten naar voren te brengen. Buurtpreventie De achterliggende gedachte van buurtpreventie is de leefbaarheid en veiligheid in de buurt vergro ten. Inmiddels zijn er zo'n 20 buurt coördinatoren actief. Buurtcoördi natoren zijn de contactpersonen van de buurt en geven signalen en opmerkingen van inwoners over leefbaarheid en veiligheid door aan gemeente en politie. Wie dit zijn en waar ze in de wijk te vinden zijn, is na te lezen op www.nieu- werkerk-ijssel.nl. Binnenkort worden buurtcoör dinatoren nog nadrukkelijker betrokken bij de aanpak van de kwaliteit van de buurt. Het gaat hierbij over straatmeubilair, open baar groen, zwerfvuil, bestrating en uitwerpselen. Als het niveau hiervan onvoldoende is, worden er afspraken gemaakt voor ver beteringen. Een voorbeeld van zo'n buurtschouw wordt tijdens de wijkavond getoond. Ook worden betrokken inwoners opgeroepen buurtcoördinator te worden. Uitleg over deze functie krijgen zij tijdens deze avond. Veiligheid en actualiteit Tijdens de bijeenkomst is ook uitge breid aandacht voor de veiligheid in de wijk. De wijkagent infor meert inwoners over de meest re cente gebeurtenissen en over wat zij kunnen doen om te waken over de eigen veiligheid. Ook brengt het college hen op de hoogte van de actualiteiten in de buurt. De wijk- en buurtbijeenkomst vin dt deze keer plaats in het Come- nius College aan het Fresiaveld 20 op maandag 5 november van 20.00 tot 22.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Voor meer informatie: 0180-440200. heeft afgestemd op de nationali teiten van de gasten. Daarnaast presenteert Dave van der Wal (freelance TV maker, ooit begonnen bij de LON, nu bij RTV Rijnmond) 'Een polderjongen in Europa', een programma waarbij de vragen Hoe Europees zijn wij eigenlijk?, Wat is dat: Europees? en Wat is Europa? centraal staan. Vorig jaar werd op 29 november een familie-Sinterklaasfeest geor ganiseerd door hetzelfde Comité. Dit vond plaats in sociaal-cultureel centrum Het Kruispunt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Comité Internationale Betrekkin gen van de gemeente organiseert voor de tweede keer een culturele activiteit voor inwoners die van oorsprong niet de Nederlandse nationaliteit hebben. In dorpshuis De Batavier worden zaterdagavond 3 november om 19.30 uur meer dan vijftig gasten verwacht die kunnen genieten van de muzikale klanken van klari nettrio Three for the road dat spe- iaai voor deze avond zijn muziek Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de protestante kerkgemeenschap is het woensdag 7 november dankdag. De lokale omroep Nieu werkerk aan den IJssel zendt 's avonds vanuit het kerkgebouw De Lichtkring een dankdienst uit. Het thema is 'dankbaarheid leidt tot een andere levensstijl'. De dienst za! worden voorgegaan door ds. Wim de Groot. Aanvang 19.30 uur. De Lichtkring is gevestigd aan De Dreef 1. Het signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl en via de kabelkrant in Nieuwerkerk aan den IJssel zijn de uitzendingen live te beluisteren. Gevonden: •en hondje, is waarschijnlijk een Yorkshire Terriër, reutje, don kergrijs bandje, heeft staar, ca. 2 jaar oud. Oud Verlaat/Mid delweg te Zevenhuizen, fen ongecastreerde zwarte kater, witte poten, buik, klein vlekje op rug, bij rechteroor, in noet. Hoofdweg te Nieuwer kerk a/d IJssel. Een zwarte poes, wit plukje op borst. Beijerincklaan te Wad- dinxveen. E?n lapjespoes, witte sokken, oef, buik, in snoet, één zwart, één zwart-rood oor. 5e Tocht ig te Moordrecht, fen zwarte kat met hier en daar bruine vlekjes. Middelweg te Moordrecht. - Een cyperse kat met een witte onderkant, kleine kat. Omgev. Spreeuwendaal te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een rode poes, witte sokjes en bef, ca. 3 mnd. oud. Rietgors te Moordrecht. Voor deze post is Amivedi op zoek naar een nieuwe vrijwilliger die genoeg vrije tijd en affiniteit met dieren heeft. Voor meer informatie en aanmel dingen: 0184-661509 of www. amivedi.nl. PODIUM Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Gisteravond heeft Theo Edel tijdens de raadsvergadering afscheid genomen van de Nieuwerkerkse poli tiek. Sinds april dit jaar is hij al werkzaam voor de Provinciale Staten. Tot en met dinsdag was hij echter ook nog actief als raadslid in Nieu werkerk. "Destijds hebben we de afspraak ge maakt dat ik zou blijven totdat het fusiedossier en het Zuidplasdossier, de ROZ, afgerond was. Vorige maand is de ROZ aangenomen en dins dagavond hebben we over de fusie gesproken. Dus mijn tijd hier zit erop", aldus Theo Edel. Hobby Naast zijn werkzaamheden voor de Provinciale Staten is Theo Edel financieel directeur bij DZH en tot vandaag was hij dan ook nog raadslid van de gemeente Nieuwerkerk. "Het afscheid bij de gemeente Nieuwerkerk was voor mij heel hard nodig, want bij elkaar werden het wel heel veel uren", vertelt Edel. "Voor mijn werkzaamheden voor de raad was ik 20 uur per week kwijt aan vergaderen, stukken le zen, enzovoort. Dezelfde tijd ben ik kwijt aan mijn werkzaamheden voor Provinciale Staten. Samen met de 40 uur die ik bij DZH werk was dat wel heel druk. Overigens heb ik daar zelf voor gekozen. Politiek is altijd een hobby van me geweest. Nog steeds. Maar de afgelopen tijd vroeg ik mij wel eens af of het nog steeds hobby was of toch een beetje werk." Spelelement Op de vraag wat hij zo leuk vindt aan politiek antwoordt Edel: "Discussiëren, met name over dingen die zin hebben, heb ik altijd leuk ge vonden. Dat kan ook buiten de politiek, bij voorbeeld als bestuurslid in een club. Maar ik ben de politiek ingerold. Ten opzichte van een gewoon bestuur is de politiek extra leuk vanwege de politieke spanning die er in zit. Hoe kan je het bewerkstelligen dat het idee van jouw partij net kan winnen ten opzichte van de ideeën van een andere partij. Dat is een soort spelelement wat ik leuk vind, al neem ik het wel serieus." In het totaal heeft Edel 24 jaar in de Nieuwer kerkse politiek doorgebracht. "Toen ik net in Nieuwerkerk kwam wonen werd er een CDA bijeenkomst gehouden en daar ben ik heen gegaan. Op die bijeenkomst hoorde ik dat de CDA een bestuurslid tekort kwam. Dat ben ik toen geworden. Later ben ik deskundige ge worden in de commissie veiligheid en bestuur lijke zaken. In de tien jaar die volgden heb ik uiteindelijk op alle commissies gezeten. Daar na ben ik raadslid geworden en dat heb ik nu alweer 14 jaar gedaan." Bijzonder Terugkijkend op de afgelopen jaren vertelt Edel dat hij met plezier in Nieuwerkerk heeft gewerkt. "Het is een omgeving waar veel ge beurt. Als je bijvoorbeeld ergens in Drente of in Zeeland in de raad zit heb je te maken met af en toe een verordening die vernieuwd moet worden. Dan kan je vlug in een sleur raken en is de leuk er gauw vanaf. Hier in Nieuwerkerk gebeurt altijd wel wat", zegt Edel. De sfeer in de Nieuwerkerkse raad is ook goed. "Er wordt hier vrijwel nooit op de man gespeeld. Het gaat altijd om de zaak. Er kunnen best felle de batten tussen zitten, maar het gaat altijd wel op een hele nette en normale manier. Achteraf kunnen we altijd samen een pilsje of een wijn tje drinken. Vanuit andere gemeenten hoor ik vaak dat het bijzonder is zoals het hier gaat." Betrokken Met de overstap van de lokale naar de regio nale politiek is er wel het een en ander voor Theo Edel veranderd. "Bij de Provinciale Sta ten wordt er meer gepraat over de grote lij nen. Bovendien lopen de meningen ook veel meer uiteen. In de raad hadden we vaak al vlug overeenstemming. Binnen de Provinciale Staten duurt het veel langer om iets voor el kaar te krijgen. Daar zit ook meer uitdaging in." Wat Edel wel gaat missen is de betrokken heid met de burgers. "Hier zijn de mensen erg betrokken bij de besluiten en maken ook vaak gebruik van het inspreekrecht. In de Provinci ale Staten heb je ook wel insprekers, maar dat zijn vaak belangenverenigingen. Die gesprek ken zijn veel zakelijker en er zit minder emotie in." Zijn afscheid uit de raad betekent niet het afscheid uit Nieuwerkerk. Edel: "Ik ga hier niet weg. Ik woon hier uitstekend naar mijn zin."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29