PRIKACTIE IN BIBLIOTHEEK 'METEN IS WETEN' PROGRAMMA NOVEMBER VROUWEN VAN NU KAKELBONT FEEST START VERKOOP APPARTEMENTEN DE MEANDER NIEUW PROGRAMMA BIJ LONRADIO nieuwërkèrk p BAZAR IN BRON SPEELGOEDBEURS EVANGELISATIE SAMENKOMST LET'S DANCE IN TAVERNA Diabetesvereniging in GIP csjfe. pagina 30 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Bron aan de Ringvaartlaan wordt voor donderdag 1 en vrij dag 2 november de Bazar geor ganiseerd. De opbrengst is voor de helft bestemd voor Hospice IJsselthuis, de andere helft is voor de Bron zelf. Er zal van al les te koop zijn, van antiek tot speelgoed en van boeken tot potten en pannen. Er zullen ook diverse consumpties te verkrij gen zijn. Op de vrijdagmiddag worden er voor de kinderen spelletjes georganiseerd, is er een grabbelschort en kunnen zij zich laten schminken. Inleve ren van bruikbare spullen kan alleen nog vandaag van 9.00 tot 20.00 uur. De openingstijden van de Bazar zijn op donder dag van 19.00 tot 23.00 uur, op vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur én van 18.30 tot 23.00 uur. Op vrijdagochtend is de Bazar van 10.30 tot 12.30 uur geopend voor rolstoelgangers, mensen met een rollator en voor hen die slecht ter been zijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - De stichting VEDJ houdt woensdag 7 november een speelgoed beurs op locatie Con Musica op sportpark Dorrestein. Van 9.30 tot 10.30 uur kan er speelgoed (schoon, compleet) worden in geleverd. De verkoper bepaalt zelf de prijs, 35% daarvan is be stemd voor de Vedj-Kidz. Van 13.30 tot 15.00 uur vindt de ver koop plaats. Voor meer informatie: vedjkidz- patricia@live.nl of 06-51094526. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Gideonschool aan het Kroonkruid 107 wordt voor zon dag 4 november om 11.30 uur een evangelisatiesamenkomst georganiseerd door de Her vormde Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Thema deze dag is 'Open huis': welkom zijn, ook als men het christelijke geloof niet kent, of misschien alleen nog uit de vroege jeugd herin nert. Een muziekgroep verzorgt een muzikaal intermezzo. Deur open om 11.00 uur. Voor meer informatie, ook over vervoer: 0180-317449 of 0180-311540. Nieuwerkerk aan den IJssel -Ta- verna organiseert voor vrijdag avond 2 november om 19.00 uur het Let's Dance feest. Kinderen en tieners kunnen zich uitleven op de dansvloer waar swingen de liedjes worden gedraaid. Er wordt deze avond géén alcohol geschonken. Ouders zijn wel kom om te komen kijken. De toegang is vrij. Er is de gehele avond een jongerenwerker aan wezig. Jongen bekent bedreiging Nieuwerkerk a/d IJssel - Een 16- jarige jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel heeft woensdag 24 oktober bekend een 23-jarige plaatsgenoot met een mes te hebben bedreigd. Dit gebeurde zaterdag 13 oktober rond 0.30 uur bij het station. De 23-jarige kwam daar aan met de trein en stond plotseling oog in oog met een hem bekende. Deze haalde een opklapbaar mes uit zijn zak en bedreigde hem. Hij liep daar op snel weg en deed aangifte bij de politie. Vandaag is de jongen gehoord. Hij bekende en had spijt van zijn daad. Hij heeft het mes bij de politie ingeleverd. De politie maakt proces-verbaal op. Nieuwerkerk aan den IJssel - De afdeling Den Haag van de Diabetesver eniging Nederland (DVN) houdt op dinsdag 6 november van 14.00 tot 15.30 uur een prikactie in het GIP (Gezondheids Informatie Punt) in de bibliotheek. Naast de mogelijkheid om te laten controleren op diabetes zijn er folders en ander informatiemateriaal, er is digitale informatie en de mogelijkheid met iemand te praten die zelf diabetes heeft. Door middel van een vingerprikje wordt een bloeddruppeltje op een teststrookje gedaan, waarmee de hoogte van de bloedglucosewaar- de binnen 20 seconden kan wor den vastgesteld. Als die waarde te hoog is, wordt een bezoek aan de huisarts sterk aangeraden. Gemiddeld duurt het 8 jaar voor dat de diagnose type 2 diabetes wordt gesteld. Juist in die periode is de kans groot dat complicaties worden ontwikkeld. Hoe eerder de behandeling van de diabetes kan beginnen, hoe kleiner de kans is op het ontwikkelen van compli caties aan bijvoorbeeld ogen, nie ren, voeten, zenuwen en hart- en bloedvaten. Om te bepalen of het nuttig is om u te laten te prikken wordt ook wel de volgende vragenlijst gebruikt: 1. Komt er bij u diabetes in de fa milie voor? 2. Heeft u overgewicht? 3. Plast u vaker dan u gewend bent? 4. Bent u de laatste tijd afgevallen zonder dat u de reden weet? 5. Bent u extreem moe of slape rig? 6. Heeft u last van oogklachten zo als wazig zien? 7. Heeft u last van prikkelingen of een tintelend gevoel in uw vin ger of tenen? 8. Heeft u vaak last van ontste kingen of moeilijk genezende wondjes? 9. Heeft u een hart- of vaataan- doening, te hoog cholesterol of hoge bloeddruk? 10. Heeft u zwangerschapsdiabe tes gehad? Indien iemand bij vier of meer vra gen ja heeft geantwoord, is het verstandig om de bloedglucose te laten controleren tijdens de prik actie. Nieuwerkerk aan den IJssel - De verkoop van de appartementen in het woonzorgcomplex De Mean der start op 3 november. Belang stellenden kunnen op deze dag tussen 11.00 en 14.00 uur kennis maken met het nieuwbouwpro ject. Makelaar Scheele zal aanwe zig zijn om de geïnteresseerden verder te informeren. Naast de makelaar zijn ook Zorginstelling De Zellingen en de Rabobank aan wezig. De start verkoop wordt ge houden in het Van der Valk Hotel in Nieuwerkerk aan den IJssel. Zonder Zorgen genieten Naast een ruim 3- of 4-kamerap- partement hebben 21 van de 23 appartementen een parkeerplaats in de half verdiepte parkeerga rage onder het woongebouw. Daarnaast beschikken de appar tementen over een milieubewust klimaatsysteem waarmee in de winter kan worden verwarmd en in de zomer gekoeld. Door dit systeem zijn in de woning geen radiatoren nodig. Ook aan de toekomst is gedacht. Doordat Stichting Zorgbeheer De Zellingen het pand gaat beheren is er veel gemak in de buurt. Er zijn speciale pakketen samengesteld waar men gebruik van kan maken. Nieuw Zorgcentrum De sloopwerkzaamheden aan het oude zorgcentrum Chrysanthe mum zijn in volle gang. De Mean der komt hiervoor in de plaats. De Meander zal naast de 23 koopap partementen ook plaats bieden een nieuw woonzorgcentrum, 22 vrije sector huurwoningen en 28 sociale huurwoningen. Hierdoor wordt de Meander een plek voor mensen die comfortabel en zorge loos willen wonen in een rustige omgeving. Nieuwerkerkaanden IJssel-'Liveat LONradio' is een nieuw programma bij LONradio dat met ingang van 6 november elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur uitgezonden wordt. In dit programma staat live muziek centraal en elke dinsdag is er een muzikant of band in de stu dio. Voor het optreden vindt een kort interview plaats met de optre dende muzikant of band. Voorts is er ruimte voor een concertagenda, is er de cd van de week, is er aan dacht voor bluesmuziek en voor de beste live muziek van cd. De Rotterdamse band Ming's Pretty Heroes verzorgt het eerste optre den www.mingsprettyheroes.com. Voor 13 november staat een optre den op het programma van Bo, op 20 november The Jack Hills en op 27 november, onder voorbehoud, de Australische singer/songwri ter Toby Beard en uit Nederland John Spijker. Het programma is te beluisteren via www.lonradio.nl, via 107.3 fm ether, via 102.4 fm op de kabel of via de kabelkrant van Nieuwerkerk. Voor meer informatie en voor het bijwonen van een optreden: info@ lonradio.nl. Het Neva Ensemble uit Sint Petersburg. Nieuwerkerk aan den IJssel - NBvP Vrouwen van Nu organiseert voor donderdag 8 november om 20.00 uur in Kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan een concert met het Neva Ensemble uit Sint Petersburg. Voor de pauze brengt het ensemble slavisch byzantijnse kerkmuziek en na de pauze opera, licht klassiek en beroemde Russische volksliederen. De toegang is vrij; aan het einde van het optreden zullen de leden van het ensemble zelf een deur-collecte houden. Donderdag 22 november zal om 20.00 uur in het Kerkelijk Centrum aan de J.A.Beijerinkstraat een le zing worden georganiseerd met Martijn Akkerman van het televi sieprogramma Kunst en Kitsch met als onderwerp antieke juwelen uit de periode 1850-1950. De toegang is vrij voor leden; niet-leden beta len €3,50. In gebouw De Reisduif aan de Prin ses Irenestraat 3 wordt voor don derdag 29 november om 10.00 uur een koffieochtend georganiseerd waarbij dominee Schipper een le zing zal verzorgen met als thema 'Kerststallen'. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was vrijdag 26 oktober groot feest op kindcentrum Kakelbont. De pedagogisch medewerksters van de peutergroepen vierden hun verjaardagen. Dit werd ge vierd met een voorstelling van een poppentheater en clown Len. Om 9.45 uur kwamen alle peu- tertjes uit de groepen naar de centrale hal om te kijken naar het poppentheater. De kinderen ge noten van het verhaal waarin een boef een olifantje had gestolen en verstopt om deze te kunnen verkopen. Samen met de kinderen en de politie werd het olifantje bevrijd. Clown Len moest hierna de kinderen vermaken en dat ging hem goed af.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 30