P WEG NAAR PENING KAASMAKERIJ IN DECEMBER genda "VERTROUWDE GEZICHTEN EN PRODUCTEN IN NIEUWE WINKEL" e M NIEUWER KERK Ingezonden- Marathon in Marokko G TRUMPETS OF THE LORD IN OPEN DEUR DIENST CURSUS MEDITEREN PARANORMALE AVOND Bakkerij Gerritsen opent nieuwe winkel in Dorrestein Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 pagina 31 Door Piet Groeneveld I (vice-voorzitter van Stichting Human Force Nieuwerkerk aand en IJssel) "Waar komt u vandaan, bent u voor het eerst in Marokko?" "Nee, al voor de twaalfde keer, het is nu de tiende keer voor het Nederlands-Marokkaanse Kaas project, Marokkanen in Jerada en omgeving gaan in samenwerking met ons jonge Goudse kaas ma ken." "Dat wordt een mooi pro ject. Als wij aan Holland denken, denken we aan kaas. Welkom in Marokko!" Dit hartelijke welkom viel mij op 16 oktober ten deel aan het begin van de 700 km. lange treinreis van Casablanca naar Oujda na enkele zakelijke gesprekken over de leve ring van de ingrediënten in 'Casa'. Ik was toen op weg naar een firma in Fès ter versterking van het con tact wat betreft de verkoop van verschillende soorten kaas. Meikleveringscontract Het volgende programmaonder deel omvatte een onderhoud met de directie van de Coöperatieve Melkfabriek in Oujda. Na een wat stroef verlopen e-mailverkeer was een persoonlijke gedachtewis seling over de kwaliteit, de hoe veelheden en de leveringstijd van de melk noodzakelijk. Het aan gename bezoek leidde tot de on dertekening van een verantwoord Marokkaanse vrouwen werken hard aan de reiniging van de kaasbak voor de start op 10 december. contract over de levering van ge pasteuriseerde melk en dus tot het begin van de productie van de kaas vanaf 10 december. Kaasmakerij en machines In Jerada, 60 km. ten zuiden van Oujda, werd de aanpassing van de bedrijfsgebouwen en de ap paratuur bijna voltooid. Na extra instructies uit Nederland van Janus Boer, zuiveltechnoloog, en Richard van Zijll, fabrikant van zuivelap- paratuur, kregen de aannemer, elektricien, loodgieter en kaasma kers de kaasbak en de ermee ver bonden apparatuur goed aan het proefdraaien. Voldoening Aannemer Mustapha Jebara en ik blikten tijdens een lunchpauze te rug op de soms moeilijke realisatie van het idee van een kaasmakerij, ontsproten aan het brein van voor zitter Marco Kranenburg. Bij de praktische uitvoering van dit pro ject heb ik veel steun ondervonden van Janus Boer, zowel bij de ver bouwing van de bedrijfsgebouwen als bij de keuze van de machines en apparatuur. Onze economisch ad viseur Henk Brouwers leverde een belangrijke bijdrage aan de finan ciële planning. Vele verzoeken om werk Tijdens onze voorbereidende werkzaamheden in de fromagerie werden we overstelpt met verzoeken om werk als stagiair in de kaasmakerij of als schoonmaak ster. In de smekende bruine ogen Twee toekomstige kaasmakers met Piet Groeneveld in tenue voor de kaaspers in de kaasmakerij van Jerada. van de vaak jonge vfoüwërt," Van wie velen een diploma van een la gere, middelbare of hogere, soms universitaire beroepsopleiding toonden, ontmoette ik meer dan ooit de schrijnende werkloosheid van de arme Oriental. We zullen een klein aantal gelukkig kunnen maken, maar we zullen velen moe ten teleurstellen. Financiën en formaliteiten De goede samenwerking met Sa- meh Derouich, de voorzitter van onze partenaire, de Association Gafait, kwam tot uiting in een aan tal vruchtbare gesprekken. Die gin gen onder andere over de financië le stand van zaken van het project, het huishoudelijk reglement, de selectie en de vergoedingen van de werknemers en stagiaires, de ver zekering van de werknemers en de machines en de inschrijving in het handelsregister. Bezoek aan tweede landbouw coöperatie Als de veehouders van een ander dorp zelf de elektriciteitsaanslui- tingskabel voor de koeling van een reeds aanwezige melkkoeltank willen betalen, zal het Agentschap van Sociale Ontwikkeling een gro te bijdrage ter beschikking stellen voor de omvorming van het melk- verzamelcentrum tot kaasmakerij. Hierdoor zal ook hier een perspec tief op een nieuwe ontwikkeling ontstaan. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 30 oktober Volksdansen Locatie Crysantheum Boslaan 1 aanvang 14.30 Woensdag 31 oktober workshop Linedance Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1 aanvang 14.00 Vrijdag 2 november Limonadeconcert Locatie: TVO college aanvang 19.30 Woensdag 7 november Literaire avond Frans Westerman Locatie: Bibliotheek aanvang 20.00 Donderdag 8 november Russische Neva Ensemble Locatie: De Bron Ringvaartlaan 16 aanvang 20.00 Vrijdag 9 november Vierhandig concert Locatie: Oude dorpskerk kerklaan aanvang 20.00 Vrijdag 10 november Advocaatconcert Locatie: TVO college aanvang 19.30 Zaterdag 10 november Festivalavond grote ensembles Locatie: TVO college aanvang; 20.00 Zaterdag 24 november Open middag Oudheidkamer Locatie: 's-Cravenweg 8 14.00 - 1 7.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie Gebouwd Flollands erfgoed Locatie: Bibliotheek van 4 t/m 25 september Expositie Marjolein Roffel Galerie Gielen van 14 september tot en met 9 november Nieuwerkerk aan den IJssel - Trum pets of the Lord treedt zondag 11 november om 17.00 uur op tijdens de Open Deur Dienst in het Ont moetingscentrum aan de Bospol derstraat 10, waar dominee Louis Kr ger uit Rotterdam zal voorgaan. Het repertoire van Trumpets of the Lord bestaat het grootste deel uit gospels en negrospirituals, maar de laatste jaren zijn ook diverse medleys ingestudeerd. De muzika le leiding is sinds de oprichting van het koor in handen van Rob van Dijk, broer van pianist Louis van Dijk. Het orgel wordt tijdens deze dienst bespeeld door Cor de Haan. Samenzang vanaf 16.50 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Stichting Vedj start woensdag 7 november wederom een cursus mediteren op locatie Con Mu- sica bij sportpark Dorrestein. Mi nimum leeftijd 16 jaar; opgeven verplicht: info.vedj@gmail.com of 06-38787180. De kosten voor deel name bedragen €10,- per avond. De volgende meditatie-avond is op 28november van 20.00 tot 22.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj houdt regelmatig paranormale avonden, bestemd voor geïnteresseerden in de spirituele wereld vanaf 14 jaar. Paragnost Henny Schot is woensdag 21 november te gast. De avond op locatie Con Musica bij sportpark Dorrestein begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Men dient zich op te geven via info.vedj@gmail. com of 0638787180. kersenhout, wat de winkel een mo derne en warme uitstraling geeft. Belegde broodjes "Er is weinig veranderd in het aan bod in de winkel", zegt Connie. "Alles blijft en in de vertrouwde* kwaliteit." Een nieuwe service is de belegde broodjes: "De klant kiest zelf het gewenste broodje, dat be legd kan worden met kaas, ham, rauwkost of salade uit de salade- bar." Als openingsactie is er een strippenkaart met kortingcoupons huis-aan-huis verspreid in Nieuwer kerk, waarmee de klanten iedere dag op een ander product korting krijgen. Uiteraard zijn de feestda genartikelen alweer te vinden in de winkel: de speculaas, gevuld, brokken, poppen en molens, waar Gerritsen hoog mee eindigde in de speculaastest, banketstaven, marsepein, chocolade en schuim pjes. Maar ook de beschuit en het zelfgebakken brood en broodjes in allerlei varianten blijven in het as sortiment. Ook in de samenstelling van het team is niets veranderd: de klanten zullen nog steeds dezelfde r vertrouwde gezichten zien achter de toonbank. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na twee jaar in een noodwinkel, heeft bak kerij Gerritsen maandag 29 november de deur van de nieuwe winkel in winkelcentrum Dorrestein geopend. Hoewel het nieuwe winkelcentrum pas in oktober 2008 wordt opgeleverd, is de bakkerij al verhuisd naar het nieuwe onderkomen, dat momenteel nog te bereiken is via noodvoor zieningen onder de bouwwerkzaamheden. "We hebben 21 jaar in het oude winkelcentrum een winkel gehad", vertelt Connie Gerritsen. Zij is vanaf het begin bij het filiaal in Nieuwer kerk betrokken geweest en vanaf dat moment is er ook sprake ge weest van het verbouwen van het winkelcentrum. Na twintig jaar is het er eindelijk van gekomen. "Voor de inrichting van de nieuwe winkel hebben we veel andere win kels bekeken", vertelt Connie. "Veel gesprekken gevoerd met andere winkeliers over de indeling van de winkel. Samen met de interieurbou wer, die ook onze oude winkel heeft ingericht, is de nieuwe inrichting tot stand gekomen." Er is gekozen voor

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31