VEEL DISCUSSIE EN MOTIES TIJDENS VERGADERMARATHON ZWARTE PIETEN MAKEN CD LITIE BERICHTEN FEESTELIJKE START BOUW TWEEDE FASE WONINGEN 'DE GROENE WEIDE' MOORDRECHT Moordrecht Begroting 2008 behandeld KERKDIENSTEN 4 NOVEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 Door Natasha Qualm Moordrecht - De jaarlijkse begrotingsbe handeling in Moordrecht stond zaterdag 27 oktober op het programma. Een dag vol met politieke statements en bepalen van prioriteiten door middel van indienen van moties. De Molukse wijk stond al vaker op de agenda van de commissie. En ook afge lopen zaterdag kwam tijdens de behan deling van de begroting de Molukse wijk weer uitgebreid aan bod. Andere zaken die werden besproken waren onder meer de inbreilocaties en de starterslening. Molukse wijk Verschillende fracties deden het college het dringende verzoek om voortvarend te han delen met betrekking tot de Molukse wijk. "Het VVD benadrukt dat nog in deze raads periode besluitvorming moet plaats vinden met een onomkeerbaar karakter. Wij vin den dat de risico's die kleven aan het over de raadsperiode heen tillen te groot zijn. Zowel voor de nieuw te vormen gemeente, maar vooral ook voor de bewoners van de wijk,"aldus mevrouw Beekman. De fractie van Beter Moordrecht gaf aan het de hoog ste tijd te vinden om daadwerkelijk iets te doen in de wijk. De heer de Koning: "Een eerste stap zou kunnen zijn het realiseren van een gemeenschappelijke ruimte op korte termijn in afwachting van de uitvoe ring van een totale renovatie van de wijk." Wethouder Gravestein kon de raadsleden positief berichten met de mededeling dat het er naar uit ziet dat er voor de fusie on omkeerbare besluiten genomen kunnen worden. Als reactie op de opmerking van Beter Moordrecht zei ze: "We gaan uit van één pakket en daarmee gaan we naar de bewoners." De heer de Koning reageerde hierop met onbegrip. "Ik begrijp niet waar om er een totaalplan gemaakt moet wor den. Waarom kan er niet een gebouw er uitgelicht worden? Al is het maar om een signaal naar de bewoners te geven van we zijn er mee bezig." Beter Moordrecht kon hierbij echter niet op steun van de andere partijen rekenen. Inbreilocaties Het CDA en de PvdA vroegen beiden het college om snel te komen met een visie op de inbreilocaties. "Wij verwachten dat in deze visie het onlangs in gang gezette wo ningbehoefteonderzoek tot uiting komt. Bovendien moet het dorpse karakter van Moordrecht behouden blijven, hetgeen betekent dat de nieuwe woningen moeten passen in de bestaande omgeving. Zonder direct de hoogte in te bouwen zou er toch een mogelijkheid moeten zijn om sociale woningen te bouwen. Verder zijn postze gelplannen a la Touwbaan 1, 2 en 3 zijn, wat ons betreft, uit den boze. Ontwerp een samenhangend totaalplan per inbreilo- catie, zo is ons devies," aldus de heer Will (CDA). De heer Appelman (PvdA) voegde eraan toe dat zijn partij graag zou zien dat de gemeente bij dergelijke ontwikkelingen de burgers op een meer constructieve wijze betrekt dan tot nu toe is gebeurd. Wethou der Oomen reageerde namens het college op de vragen. "Het uitgangspunt is om de inbreilocaties in het totaal aan te pakken. Verder deel ik niet de mening van de heer Will dat het altijd mogelijk is om sociale woningen met een dorps karakter te bou wen." Startersleningen Voor inwoners van Moordrecht, die voor de eerste keer een woning willen kopen, is het bijzonder lastig om daar een hypo theek voor te krijgen. Met deze uitlating vroeg de PvdA het college om de haalbaar heid van startersleningen in Moordrecht in beeld te brengen. "Met deze startersle ning, die de vorm heeft van een tweede hy potheek, kan een starter het verschil finan cieren tussen wat hij kan betalen en wat hij moet betalen voor een huis," aldus de heer Appelman. Vervolgens diende de PvdA een motie in om het college te verzoeken om, in samenwerking met de toekomstige fusiegemeenten, de haalbaarheid van het beschikbaarstellen van startersleningen op korte termijn (voor 2010) in beeld te bren gen. De motie kon op steun rekenen van de overige fracties. Wethouder Gravestein ontraadde het echter om daar individueel mee om te gaan. "Ik kan wel toezeggen dat ik het ga inbrengen bij de twee andere gemeentes om dit samen met hen te on derzoeken. De uitkomst hiervan zal ik weer terugbrengen in de raad. Ik wil u betrekken bij hoe we met de uitslag hiervan verder gaan." Deze toezegging van de wethouder was voor de PvdA voldoende om de motie weer in te trekken. Dorpsplein Wethouder Oomen werd tijdens de ver gadering verrast door mevrouw Beekman (VVD). "De VVD is blij dat het Project Dorpskern zijn voltooiing nadert. Het plein met de nieuwe winkels moet nu gaan le ven in het hart van onze dorpse samenle ving. Het gezelligheidsleven van ons dorp zal zich hier concentreren. Dat alles ge beurt naar onze mening het beste door het beestje een naam te geven. Wetende dat naamgeving tot de bevoegdheid van het college van burgemeester en wethouders behoort, wil de VVD het voorstel doen om dit nieuwe hart 't Dorpsplein te noemen. Daarmee wordt voor komende generaties onze gemoedelijke dorpssfeer in de her innering vastgelegd." Met deze woorden overhandigde mevrouw Beekman een bord met daarop 't Dorpsplein aan de wethou der. Tevens diende zij een motie hiervoor in. Het CDA gaf in een reactie aan het een ludieke actie te vinden van de VVD, maar benadrukte dat de naamgeving een be voegdheid is van het college. "Waarom het bestaande beleid veranderen?" Ook de heer van der Linden (SGP) gaf aan niet af te willen wijken van het huidige proces. Wethouder Oomen vertelde te begrijpen dat de VVD een statement wil maken. "Op zich staan wij best sympathiek over de ge dachte erachter. Formeel is er geen nieuwe naam nodig, maar ik zeg toe dat het colle ge ernaar zal kijken." Met deze toezegging trok de VVD haar motie weer in. Heffingen Tijdens de vergadering zei de heer van der Linden (SGP) onaangenaam te zijn verrast door de forse stijging van de afvalstoffen heffing. "Het College heeft de 100% kos tendekkendheid te letterlijk opgevat, de spaarpot is leeg. Het ophalen, verwerken van huisvuil en GFT gaat een gemiddeld huishoudens 6, - per week kosten als er nu geen ander besluit wordt genomen. Wij vinden dit te hoog." De SGP gaf aan mo gelijkheden te zien om de tariefstijging om te buigen en diende een motie in met het verzoek aan het college om de afval stoffenheffing te maximeren tot een stij ging van 5%. De SGP kon hierbij niet op de steun rekenen van de overige fracties. Wethouder Gast herhaalde dat de stijging noodzakelijk is. "Vorig jaar hebben we een structureel tekort geconstateerd. In 2008 moeten we een eenmalige inhaalslag ma ken." De SGP boog hierop haar motie om. "Laten we het huidige systeem tijdens de commissievergadering doorlichten ter voorbereiding van 2010". De VVD en BM sloten zicht hierbij aan. Wethouder Gast deed ook de toezegging om in de loop van 2008 met Cyclus aan tafel te gaan zitten om andere mogelijkheden te bekijken. Met be trekking tot de hondenbelasting kwam het VVD met het voorstel om het geld hiervan in te zetten voor de verstrekking van gratis hondenpoepschepjes. Mevrouw Beekman (VVD): "Ons credo: geen hondeneigenaar op stap, zonder poepschep op zak." Wet houder Gast zei de VVD toe de mogelijkhe den hiervoor na te gaan. Moordrecht - Wethouder J.A.J.M. Oomen geeft donderdag 1 november het startsein voor de bouw van de tweede fase van het project De Groe ne Weide. De locatie betreft het terrein van onder andere een voormalig voetbalveld van de voetbalvereniging Moordrecht. De nieuwbouw in deze tweede fase bestaat uit 30 twee-onder-één-kapwoningen en zes vilia's. Van de in totaal 36 woningen zijn er inmiddels 35 verkocht. Moordrecht - Sinterklaas komt za terdag 24 november om 11.00 uur aan in Moordrecht. Zoals de kinde ren inmiddels gewend zijn gebeurt dat jaarlijks op een grootse manier, leder jaar komen er dan ook meer mensen genieten van de avonturen die Sint en zijn Pieten beleven in Moordrecht. Twee trouwe Pieten hebben een jumpstyle sinterklaas hit gemaakt 'De Pietenjump'; deze wordt tijdens de intocht gepresen teerd. Ook verzorgen deze 'Dikke Pieten' tijdens een intocht een opt reden. Informatie: marcel@mr-me- dia.nl of 06-43556825. Met de bouw van de tweede fase wordt een vervolg gegeven aan de herinrichting van het gebied rondom de Sportlaan. Het totale plan betreft de nieuwbouw van 104 woningen, een nieuw clubge bouw voor de duivenvereniging, een uitbreiding van het clubge bouw van de voetbalvereniging en de aanleg van een kunstgrasveld. Inmiddels is de eerste fase van het Project, bestaande uit 21 koop- en 2/ huurwoningen, het nieuwe onderkomen van de duivenver- eniging en het nieuwe kunstgras veld voor de voetbalvereniging, al er,|ge tijd opgeleverd. Om dit te leren zullen Mozaïek Wonen en frissen de Jong Projectontwikke- 'n9 voor de bewoners van dit deel yan de nieuwe wijk binnenkort een feestelijke bijeenkomst hou den. Om de start van de bouw van fase twee te vieren stelt Janssen de Jong Projectontwikkeling tijdens de feestelijke viering een cheque beschikbaar aan een (goed) doel, dat tijdens de symbolische hande ling kenbaar wordt gemaakt. Er is veel zorg besteed aan de inpas sing van het plan in de bestaande omgeving. Hierdoor is De Groene Weide ruim van opzet, biedt het voldoende parkeergelegenheid en heeft het een grote variatie in woningtypen. In de directe omge ving van het plan bruist het van de recreatieve en sportieve mogelijk heden en activiteiten. Zo grenst het plan aan het multifunctionele gebouw De Zuidpias en zijn er di verse (sport)verenigingen in de buurt. Politie treedt op tegen overlast Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Om de overlast door jon geren terug te dringen houdt de politie deze groep scherp in de gaten. Dit betekent niet alleen in repressieve zin maar ook in pre ventieve. Een goed contact met jongeren is belangrijk. Woensdag avond 24 oktober surveilleerde de politie met de auto en met politie- bikkers. In Moordrecht werd een goed gesprek aangegaan met een aantal jongeren. Eén keer schreef de politie een bekeuring uit voor een verkeersovertreding. In Nieu- werkerk trad de politie op tegen vijf jongeren uit Nieuwerkerk aan den IJssel in de leeftijd van 20 tot 23 jaar. Deze groep hield zich rond 20.45 uur op onder de luifel van het gemeentehuis aan het Raad huisplein. Het ophouden in por tieken, onder luifels en dergelijke is echter bij de Algemene Plaatse lijke Verordening verboden. Eén van de jongens ging er vandoor maar werd alsnog op het Wulpen- daal door een biker van de politie achterhaald. Hij kon zich niet legi timeren. Alle jongeren kregen een bekeuring en de laatste ook omdat hij zich niet kon legitimeren. Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. G.C. de Jong; 18.30 uur ds. J.H. Reijm. Woensdag 7 nov. Herv.gem. Bethel 14.00 en 19.30 uur ds. G.C. de Jong. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. F. Bos; 17.00 uur ds. A.J.G. Dronkert. Woensdag 7 nov. Ontmoetings kerk 19.30 uur ds. H. Schipper. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrix- straat 15a, Moordrecht, dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182- 594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33