SUIKERSPINNEN OP HET HEKSENPLEIN KINDERDAGVERBLIJF EN BSO TOVERKUNST OPENT HAAR DEUREN IN NOODGEBOUW DAGELIJKS BESTUUR PRINS ALEXANDER STAPT OP - m ADVIES: UITBREIDEN ALEXANDERKNOOP TOT BRUISEND REGIONAAL CENTRUM M 111111111 i iTiésselande Viering van Halloween in Nesselande m ZONDAG 4 NOVEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 pagina 37 Door Maartje Letzel Nesselande - In de Wout van Heus- densingel en omliggende straten werd zondag 28 oktober voor de vierde keer Halloween gevierd. Zo'n 90 kinderen en evenveel ou ders hadden zich opgegeven voor de spannende tocht langs spook achtig versierde huizen. Uitgedost als heks, duiveltje, mon ster of ander duister figuur ver zamelden de kinderen zich met hun ouders in de Freek van Leeu wenstraat, voor de gelegenheid omgedoopt tot 'Heksenplein'. Daar stond een grote vuurkorf. Er was een verkiezing waar het mooist verklede meisje werd geko zen en de mooist verklede jongen. Na de prijsuitreiking konden de kinderen iets drinken. Vervolgens gingen ze, gewapend met lampion en rugzakje om alle snoepjes in te doen, op pad door de buurt. Zeker 25 huizen in de Wout van Heus- densingel, de Ger Ladagestraat, Marius Richterstraat, Henk Bruin tjesstraat, Bernard Canterstraat, Freek van Leeuwenstraat en een gedeelte van de Laan van Avant- garde waren versierd met vlag gen, pompoenen, spinnewebben, rokende vuurpotten, enge muziek en andere spannende attributen. Bij deze huizen konden de kinde ren aanbellen en vragen om iets lekkers: 'snoep of poets' (van het engelse 'Trick or Treat': geef me iets lekkers of ik neem je te gra zen). In één huis moesten de kinderen een spannende donkere tunnel inkruipen; daarbinnen konden zij van een 'enge' hand een snoepje aanpakken. Bij een ander huis werd de deur niet opengedaan, maar bleek er een heks op het bal kon 'gevangen'te zitten. Zij gooide plotseling snoepjes naar beneden. De reacties van de kinderen waren heel verschillend: heel spontaan, soms echt bang tot bijdehand. De heks heeft zeker een leuke avond gehad. Een grote hit was de suiker- spinnenman: hij deelde heuse sui kerspinnen uit. Als de kinderen alle huizen aangedaan hebben, zit het rugzakje aardig vol met snoep. Wat is halloween? Er zijn verschillende ideeën over de herkomst van Halloween. De meest gangbare is dat Halloween de erfenis is van de Kelten. De Kel ten vierden op 31 oktober het eind van het oogstjaar. Op 1 november begon het nieuwe jaar. De Kelten geloofden dat de geesten van de doden terugkwamen om bezit te nemen van de levenden. Dat is de reden waarom de dorpelingen vreemde kleren aandeden om zich onherkenbaar te maken en dode geesten af te schrikken. Verder maakten de mensen herrie in de buurt waar ze woonden. Ze pro beerden daarmee de geesten weg te jagen. Nesselande - Kinderopvang BijDe- Hand opende onlangs een nieuwe vestiging in Nesselande onder de naam 'Toverkunst'. Een volwaardig kindcentrum in een tijdelijk nood- huisvesting. Kinderdagverblijf en Buitenschool se opvang 'Toverkunst' herbergt op dit moment drie groepen in de hele dagopvang en twee groepen buitenschoolse opvang. Binnen kort gaat de vierde groep hele dag opvang van start en er zijn plannen om een derde groep BSO op te zet ten. Een snelle groei, maar dat was ook we! te verwachten. Met de groei van de wijk Nesselande, groeide ook de vraag naar opvang. Niet al leen de kinderopvang maar ook de Brede School Nesselande kampte met ruimtetekort; sneller dan ver wacht. Wachten op de oplevering van het tweede Brede Schoolge bouw was voor BijDeHand dan ook geen optie. BijDeHand heeft in samenwerking met Brede School Nesselande be sloten zich te vestigen in een tijde lijke dependance, tot de oplevering van de definitieve huisvesting in 2009. De dependance bestaat uit veertien bouwketen op de locatie aan de Laan van Avantgarde, he melsbreed zo'n vijfhonderd meter van de huidige school. De start na de zomervakantie be- Toverkunst herbergt drie groepen in de hele dagopvang. gon voor enkele groepen van de scholen 'Passe-Partout' en 'Het Tangram' met de verhuizing naar de tijdelijke dependance van de Brede School Nesselande. Tover kunst volgde twee weken later. Het was een race tegen de klok om alles op tijd gereed te krijgen. Met man en macht is dan ook gewerkt om de kinderen vanaf de eerste dag een feestelijke en gezellige omgeving te bieden. Inmiddels zijn de groe pen helemaal ingericht en heerster een gezellige huiselijke sfeer. Zoals elke locatie van BijDeHand, werkt ook Toverkunst volgens een Botterdam - In opdracht van het dagelijks bestuur (DB) van de deelge meente en het OBR, maakte Bureau Stedelijke Planning BV uit Gouda een economische visie voor Prins Alexander. Deze visie kwam in nauwe samc-nwerking met ondernemers en de (deel-) gemeente tot stand. Het bureau adviseert de deelgemeente om de Alexanderknoop uit te bou wen tot een onderscheidend en bruisend regionaal centrum. Daarnaast kan ingezet worden op de verdere ontwikkeling van de zorg- en wel zijnssector. Voor de toekomst van Prins Alexander dient ook ruime aan dacht uit te gaan naar het stimuleren van kleine bedrijven. Voor de economische toekomst van Prins Alexander is de Alexander knoop cruciaal. In de visie wordt be schreven dat hier veel kansen liggen om dit gebied nog steviger op de kaart te zetten van de (Rand)stad. het is daarbij belangrijk om de iexanderknoop uit te bouwen tot ee t onderscheidend en volwaardig nieuw regionaal centrum, met vrije Visvoorzieningen, detailhandel, °ger onderwijs en zakelijke dienst- Vt -ning. Om het draagvlak voor de voorzieningen te vergroten kan te vens worden ingezet op een uitbrei ding van het aantal woningen in het centrum. Verder moet de openbare ruimte en de bebouwing een kwali teitsimpuls krijgen. Ook de positieve ontwikkeling in de gezondheid- en welzijnszorg wordt in de visie genoemd als een belangri jk aanknooppunt om deze sector in Prins Alexander uitte bouwen. Voor de economie van Prins Alexander zijn de kleine bedrijven belangrijk. duidelijk pedagogisch beleidsplan: hoe kijken zij naar kinderen en hoe denken zij de beste aanvulling te kunnen geven op de opvoeding. Toverkunst hanteert een open deuren beleid, werkt volgens het kind-volgsysteem en besteedt veel aandacht aan de samenwerking met de Brede School Nesselande. Tijdens kinderboekenweek hebben de leerlingen van de bovenbouw meerdere malen voorgelezen aan de kinderen bij de hele dag opvang; voor beide partijen een leerzame en leuke ervaring. Voor meer informatie: 010-2668780. Door voor deze bedrijven voldoen de kleinschalige bedrijfshuisvesting te creëren krijgen deze de mogelijk heid om zich optimaal te ontplooi en. Tot slot adviseert het bureau een betere afstemming plaats te laten vinden tussen het onderwijs en het bedrijfsleven. De economie in Prins Alexander heeft het goed gedaan. In de periode 2003-2006 bleef de werkgelegen heid vrijwel gelijk. De economische voorspoed dankt Prins Alexander onder andere aan de gunstige lig ging en de goede bereikbaarheid binnen de stadsregio en Randstad. Mede hierdoor ontwikkelde de Alexanderknoop zich positief tot één van de belangrijkste economi sche gebieden in de stad en regio. Vooral de detailhandel (Alexandri- um) en de zakelijke dienstverlening presteerden hier goed. Elders in de Rotterdam - Het dagelijks bestuur heeft vanmiddag in de deelraadsvergadering van Prins Alexander geconstateerd dat er geen werkbare samenwerking meer is met een meerderheid van de deelraad en heeft zijn ontslag aangekondigd. Aanleiding voor deze stap was een motie van de fracties van Leefbaar Rotterdam en CDA. In eerste instantie richtte de motie zich op het voeren van een juridische procedure door de deelraad tegen het ex-PvdA-raadslid P. Veenstra. Na enig beraad bleek al snel dat een dergelijke actie juridisch volstrekt onmogelijk is. Het besluit van de motie werd vervolgens aangepast tot een steunbetuiging aan de PvdA-fractie tot het instellen van een juridische procedure; echter zonder dat de overwegingen van de motie werden gewijzigd. Deze gewijzigde motie werd vervolgens aangenomen met 15 stemmen voor en 9 tegen. Van de PvdA- fractie stemden 3 leden voor de motie van de oppositie. Het DB concludeerde dat het juridisch ontoelaatbaar is dat de deelraad voortijdig partij kiest in een civiele procedure van de PvdA tegen het ex-fractielid Veenstra. Het DB legde bij monde van voorzitter Krul en vice-voorzitter Van Duin uit, op deze wijze onvoldoende basis meer te zien in een werkbare relatie met een meerderheid binnen de deelraad. Het DB betreurt de gang van zaken, waardoor de begrotingsbehandeling niet kon worden afgerond, en constateert deelgemeente was het vooral de sector gezondheids- en welzijnszorg die zich positief ontwikkelde. Opmerkingen en suggesties naar aanleiding van de conceptvisie kun nen inwoners en het bedrijfsleven van Prins Alexander schriftelijk naar de deelgemeente sturen, postbus 84205, 3009 CE Rotterdam. In de cember 2007 wordt de economische visie aangeboden aan de deelraad. Voor 1 december ontvangen reac ties betrekt het DB nog bij de bes luitvorming. De volledige concept- economische visie is te vinden op de website van de deelgemeente www.prinsalexander.nl dat de discussie in de deelraad wederom nietgaatoverdebelangen van burgers en het besturen van de deelgemeente, maar zich beperkt tot partijpolitieke onderwerpen; in dit geval zelfs een onderwerp dat zich strikt beperkt tot de PvdA- fractie. Bij het vaststellen van de agenda van de deelraad van 29 oktober, verzocht fractieleider Meijer (Leefbaar Rotterdam) om aanpassing van de agenda. Spreker motiveerde het ingelaste agendapunt onder meer dat de hele raad last heeft van de negatieve beeldvorming betreffende de (voorgenomen) juridische procedure van de PvdA tegen Veenstra. Het DB ervaart de motivering die ten grondslag ligt aan de aangenomen motie als een gelegenheidsargument om een interne PvdA-kwestie te verheffen tot een agendapunt voor de beraadslaging van de deelraad. In de overwegingen van het DB speelde voorts een rol dat de PvdA-fractie al vergaande voorbereidingen getroffen had om juridische stappen te ondernemen omdat zij bedenkingen heeft betreffende het beheer van het f ractiegeld door de heer Veenstra in de periode dat hij penningmeester van de PvdA-fractie was. Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 37