WOONVISIE, VOORZIENINGENSTUDIE EN PROGRAMMERING BEDRIJVENTERREIN GEPRESENTEERD BRIEF GOUDA VALT OOK IN ZEVENHUIZEN VERKEERD PROVINCIE STELT VERKAVELINGSREGELING VAST AARDGASRIJDERS DOEN HET SCHOON EN LUCHTIG Anderhalf miljoen euro voor agrarische structuurversterking pagina 3 Regio - Wonen in de Zuidplaspolder tot 2020, een levendige wijk met voldoende voorzieningen en welke bedrijven komen waar. Dat zijn be langrijke vraagstukken die onderzocht zijn door verschillende werkgroe pen die in het leven zijn geroepen na de vaststelling van het Interge meentelijk Structuurplan (ISP) om te komen tot een gezamenlijke visie. De Woonvisie is opgesteld in opdracht van de Stuurgroep RZG Zuidpias en deze studies zullen de basis vormen voor de verdere ontwikkelingen en invulling van de Zuidplaspolder en een belangrijke rol spelen bij het opstellen van de verschillende deel-bestemmingsplannen. Wonen De Woonvisie voor de Zuidplas polder is samengesteld uit zeven kernstrategieën. Om te komen tot een evenwichtige woonvisie is er eerst een inventarisatie gemaakt van de bestaande plannen in de regio. Deze bestaande woning bouwplannen zijn een gegeven in de woonvisie en tevens is gesteld dat de nieuw te ontwikkelen wo ningen en woonmilieus aanvullend moeten zijn op de bestaande plan nen en niet onnodig concurrerend moet zijn. De woningbouwproductie in de Zuidplaspolder vindt in de periode 2010-2020 plaats door ontwikke ling van zes deelgebieden. Elk van die deelgebieden heeft unieke, locatiespecifieke kwaliteiten. De deelgebieden in de Zuidplaspolder en de bijbehorende aantallen wo ningen zijn: en Linten programma zullen mid- delduur en duur zijn en incidenteel sociale woningbouw. De dorpsuitbreidingen in Zeven huizen en Moerkapelle richt zich vooral op de uitbreiding van be staande dorpen waarbij bestaande centrumvoorzieningen benut en versterkt zullen worden. In deze programma's is ruimte voor 30% sociale woningbouw en een per manent aanbod voor starters. Er is in deze programma's voorzien ini kleinschalige voorzieningen voor wonen en zorg en levensloopbe- stendige woningen. De locatie Nieuwerkerk-Noord (1.800 woningen) vertoont een minder hechte samenhang met het dorp Nieuwerkerk. De ligging is zodanig dat voorzieningen in Rot- terdam-Nesselande en Nieuwer kerk goed bereikbaar zijn. In het programma is ruimte voor deels dorps wonen en deels landelijk Rode Waterparel Lanen en Linten Dorpsuitbreiding Zevenhuizen Dorpsuitbreiding Moerkapelle Dorpsuitbreiding Nieuwerkerk-Noord Gouweknoop 1.300 woningen 950 woningen 1.200 woningen 800 woningen 1.800 woningen 950 woningen Totaal De Rode Waterparel leent zich voor een ontwikkeling van een uitgesproken natte, natuurlijke in richting. Het gebied met plassen en moerassen kan deels bewoon wor den, daar waar oude kreekruggen zich bevinden en op of in het water kan gewoond worden. Beoogde woningen in dit gebied bevinden zich in het duurdere, vrijstaande segment. De Lanen en Linten is een thema dat apart is uitgewerkt. Deze woonvorm leent zich bij uitstek voor combinaties van wonen en werken, wonen en recreëren, wo nen en zorg. De Lanen en Linten liggen deels in het glastuinbouw gebied en voor een deel zal er sprake zijn van agrarische bedrij vigheid. Woningen in het Lanen 7.000 woningen wonen, 'dun en duur', en er komt daarmee ruimte voor 15% sociale woningbouw. De Gouweknoop zal een stedelijk woonmilieu krijgen met een hoge woondichtheid. Het accent zal komen te liggn op appartemen ten en stadswoningen met 30% sociale woningbouw en een ruim aanbod starterswoningen. Voorzieningen De dorpsuitbreidingen die zijn gepland bij Zevenhuizen, Moer kapelle en Nieuwerkerk dragen in belangrijke mate bij aan de in standhouding van de detailhan del in de kernen. Zonder deze uitbreiding zouden vele winkels moeten sluiten. Het rapport 'Voorzieningenstudie Zuidplas- Ook in de toekomst 'open en groen' het devies in de Zuidplaspolder. polder' geeft verder een beelc' van gewenste en noodzakelijke voorzieningen op het gebied van zorg, sport, recreatie, onderwijs en sociaal-culturele voorzienin gen. Er is een inventarisatie ge maakt van bestaande voorzie ningen en aan de hand van het woningbouwprogramma is een prognose gemaakt van de ge wenste voorzieningen die naast deze bestaande nog nodig zijn. De recreatiedruk zal in 2020 nog groter zijn dan het nu al is en de bereikbaarheid van de voorzie ningen blijft ook een belangrijk aandachtspunt. De voorzienin genstudie kan in dat opzicht niet los worden gezien van de infra structuur in de Zuidplaspolder. Programmering bedrijven terrein In het rapport 'Programmering nieuwe bedrijventerrein Zuid plaspolder 2010-2020 wordt de funtionele invulling van de be drijventerreinen A12-noord, A20- noord, A20-zuid en Gouweknoop fasel uitgewerkt. In het docu ment is een marktanalyse opge nomen, evenals de functionele programmering en de ruimtelijke uitwerking met de financiële ana lyse. De marktanalyse laat zien dat de drie locaties nodig zijn om te voorzien in de vraag naar bedrijfsterrein in de toekomst. Rond 2010 wordt krapte op de markt voor regionaal gemeng de bedrijvigheid verwacht, met name in de sectoren productie, bouw en diensten. De program mastudie zal als onderlegger gebruikt worden voor de op te stellen bestemmingsplannen om te komen tot realisering van deze bedrijventerreinen. Zevenhuizen - De brief die het college van Gouda heeft ver stuurd aan Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland is verkeerd gevallen bij het college van Zevenhuizen-Moerkapelle. Eerder al sprak burgemeester Van der Meer van Moordrecht zijn onvrede uit over de toon van de brief, het college van Ze venhuizen-Moerkapelle heeft zich daarbij aangesloten. De gemeente Gouda schreef in haar brief aan GS dat er geen antwoord is gekomen op een uitnodiging van de gemeente voor overleg over de Gouwe knoop. "Dat kunt u niet menen", schrijft het college van Zeven huizen-Moerkapelle, waarna zij een overzicht geeft van de bij eenkomsten die geweest zijn om overleg te plegen over dit on derwerp, in het bijzijn van bur gemeesters en wethouders van alle betrokken gemeenten, ook van Gouda en Waddinxveen. "Pertinent onjuist en niet over eenkomstig de werkelijkheid" staat dan ook te lezen in de scherpe reactie van Zevenhui zen-Moerkapelle. Den Haag/Regio - Provinciale 'aten hebben vorige week inge- s.ernd met een voorstel van het .uilege van Gedeputeerde Sta an om jaarlijks geld beschikbaar ir stellen voor structuurverster- -ng van de agrarische sector. dens deze collegeperiode 2-2013) maakt de provincie de eigen begroting jaarlijks -20.000 voor dit doel vrij. Dat "Sdrag wordt verdubbeld met geld uit het Investeringsbudget ndelijk Gebied (ILG) dat hoort de nieuwe Wet Inrichting cndelijk Gebied. Dit budget is "-men met de bijbehorende be voegdheden op 1 januari 2007 an het rijk overgegaan naar de provincies. Aangevuld met subsidie uit het tweede Plattelands Ontwikke lingsprogramma (POP2) 2007- 2013 wordt Eurpees geld toe gevoegd en is er in totaal 1,5 miljoen beschikbaar. De toeken ning van het geld is geregeld in de Verkavelingsregeling Zuid- Holland. Een betere verkaveling leidt tot kostenbesparing voor de agrariërs, met als gevolg een meer rendabele bedrijfsvoering. Sterke agrarische bedrijven zijn goed voor een sterk en vitaal platteland. De regeling en het aanvraagformulier zijn via inter net te downloaden via het E-lo- ket van de provincie Zuid-Hol land. Regio - Geprikkeld door een t- shirt met het logo 'Aardgasrij ders doen het schoon en luchtig' wierpen verschillende bedrijven en gemeenten zich tijdens een bijeenkomst op als enthousiaste voortrekkers voor het rijden op aardgas. Verschillende bedrijven en ge meenten uit de regio Midden-Hol land hebben interesse in aardgas als vervoersbrandstof. Voor hen heeft Milieudienst Midden-Hol land in oktober een bijeenkomst georganiseerd met milieuadvi seurs en aardgasleveranciers, Pro vincie Zuid-Holland en deskundi gen van de Milieudienst zelf. Enthousiasme gestimuleerd door Milieudienst De bijeenkomst was een vervolg op een eerste oriënterende bij eenkomst in juni. Bedrijven en ge meenten die eerder hun interesse hebben getoond in het rijden op aardgas of het aanleggen van een aardgasvulpunt waren aanwezig bij de vervolgbijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst is meer helder heid gegeven over de randvoor waarden voor het realiseren van een aardgasvulpunt (onder ande re subsidiemogelijkheden) en het overschakelen van een wagenpark op aardgas. Bedrijven en gemeen ten werden enthousiast gemaakt om zich in te zetten voor aardgas als vervoersbrandstof. Verschillende gemeenten en be drijven waren vertegenwoordigd. Uit het bedrijfsleven waren zowel tankstationhouders als bedrijven met een wagenpark aanwezig, alsmede een aantal aanbieders van aardgas om vragen van deel nemers te beantwoorden en con tacten te leggen met geïnteres seerde bedrijven. Luchtkwaliteit Achterliggend doel van het sti muleren van rijden op aardgas is het verminderen van de uitstoot van fijn stof en stikstofdioxide in de regio Midden-Holland en daar mee het verbeteren van de lucht kwaliteit. Het verkeer levert een belangrijke (negatieve) bijdrage aan de concentraties van deze stoffen in de lucht. Het Rijk en de Provincie Zuid-Holland willen de luchtkwaliteit verbeteren, onder andere door het gebruik van scho nere brandstoffen, zoals aardgas, te stimuleren. In het kader van het Actieprogramma luchtkwali teit wil Milieudienst Midden-Hol land samen met overheden en bedrijven de mogelijkheden on derzoeken voor het realiseren van vulpunten en het overschakelen van wagenparken op aardgas. De Milieudienst speelt hierin een sti mulerende en faciliterende rol. De gemeenten waar Milieudienst Midden-Holland voor werkt zijn Bergambacht, Bodegraven, Bos koop, Gouda, Moordrecht, Neder- lek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ou derkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhui zen-Moerkapelle.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3