Annp WEGAFSLUITING POLITIE ONDERSTEUNT CAMPAGNE OVER (BROM)FIETSVERLICHTING MET CONTROLES 'SAMEN BETER' VOOR IEDEREEN Al ging ik ook in een dal van de schaduw des doods, ik zou geen kwaad vrezen, want Gij zijt met mij; Uw stok en Uw staf die vertroosten mij. Psalm 23, vers 4 Haar hemelse Vader heeft haar thuisgehaald. Onze lieve, o zo zorgzame moeder, schoonmoeder, oma, overgrootmoeder, mijn zus en onze schoonzus is rustig van ons heengegaan Pieternella den Hertog-Monster sinds 14 september 1987 weduwe van Arie den Hertog Arie en Frieda Piet en Corrie in herinnering Wim en Janny Jan en Bettie Dick en Bozana Nellie en Ad Jannie en Sjef Hennie en John Klein- en achterkleinkinderen A. van Leeuwen-Monster H. den Hertog A. den Hertog in de leeftijd van 90 jaar. Almere: Waddinxveen: Waddinxveen: Culemborg: Moerkapelle: Putten: Zevenhuizen: Culemborg: Zevenhuizen: 27 oktober 2007 Gouda: Gouda: Correspondentieadres Dick den Hertog Hollevoeterlaan 37 2751 DT Moerkapelle Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren in zorgcentrum "Beth-San", Kerkplein 1 te Moerkapelle op donderdag 1 november tussen 10.15 en 10.45 uur. De dienst van Woord en gebed zal aansluitend gehouden worden in voornoemd zorgcentrum om 11.00 uur, waarna wij haar zullen begeleiden naar haar laatste rustplaats op begraafplaats "Moerhage", Beatrixlaan 2 te Moerkapelle omstreeks 12.00 uur. Na afloop is er eveneens gelegenheid tot condoleren in zorgcentrum "Beth-San". Onze dank gaat uit naar het personeel van zorgcentrum "Beth-San" voor de liefdevolle verzorging. Geen bloemen. Wanneer de tijd voor u even stilstaat amen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 SO 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia Val op in het verkeer en voorkom 'n boete von 20 euro GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 pagina 43 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoon Dorpsstraat 43a 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk vaartverzorging 'Qtfvan den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Manan v.d. Bogerd 'n verband met het uitvoeren van spoedreparatie aan het via duct Noordelijke dwarsweg dient rijksweg A12 van knooppunt Gouwe tot afrit Zevenhuizen tijde- voor alle verkeer te worden af gesloten. De afsluiting vindt plaats van 8 november 23.30 uur tot en Gouda/Regio - Het is vrijdag 9 november de Dag van de Chronisch Zie ken Midden-Holland. Chronisch zieken kunnen dan gratis genieten van ontspannende workshops, massage en cabaret. De hele dag is er daar naast een informatiemarkt. Diverse zorgorganisaties in deze regio ver zorgen de dag. Annemarie Postma, bekend van haar boeken en media- optredens, opent de dag. Ook met haar handicap geniet ze van het leven en draagt dat graag uit. Het evenement is onderdeel van de Week van de Chronisch Zieken, die landelijk wordt georganiseerd. 'Samen Beter' is het landelijke the ma van 2007. "Wij hebben in het kader van 'Samen Beter' voor ke- tenzorg gekozen als centraal the ma", vertelt Wilma Bijsterbosch, manager Zorgbrug, de organisatie die informatiemarkt op deze dag coördineert. "Met 'ketenzorg' be doelen we de afstemming tussen zorginstellingen, gericht op een specifieke patiëntengroep." Informatie en ontspanning Lisette van Dingenen van het Transmuraal Netwerk, is project leider van de Dag van de Chro nisch Zieken. Ze geeft alvast een vooruitblik: "We hebben een breed programma voor zorgvra gers, zorgverleners en andere be langstellenden. Er is een informa tiemarkt, gericht op ketenzorg. Chronisch zieken hebben altijd te maken met meerdere zorgverle ners. Het is belangrijk dat die zorg goed op elkaar is afgestemd." Voor diverse ziektebeelden is er al een volledig ketenzorgtraject samengesteld. "Patiënten kunnen alle informatie die voor hen van belang is bij één kraam vinden", aldus Lisette. Naast informatie biedt de Dag van de Chronisch Zieken vooral de ge legenheid om er eens lekker uit te zijn. Met workshops (onder andere Tai Chi, kleurenanalyse, internet, sieraden maken), ontspannende stoelmassage en een cabaretgroep wordt 9 november zeker een ge zellige dag. Confronterend "Een leuk programma, ook als je niéts hebt", zegt Agnes Lieverse- Opdam lachend. Zelf heeft zij de ziekte van Parkinson. Voor haar betekent het dagthema ook: Sa men Beter met de mensen om je heen. "Mijn man zei eens: "Jij hébt Parkinson, ik lijd mee". Zo is het: je hebt het samen." Agnes is enthousiast over de in formatiedag. Ze ontdekte er vorig jaar Nordic Walking, een sport die haar goed doet. Hoewel zijzelf erg geïnteresseerd is in informatie, begrijpt ze dat som mige lotgenoten juist hun hoofd in het zand steken. "Het is confron terend om te zien wat er allemaal bij je ziektebeeld hoort. Ik wil het graag weten, al zijn weten en er varen verschillende dingen. Als er zich een nieuw verschijnsel aan dient herken ik het, maar ik moet toch door diepe dalen." Waar wanneer Vrijdag 9 november van 10.00 tot 16.00 uur wordt de Dag van de Chronisch Zieken gehouden in Scholengemeenschap Driestar aan de Burgemeester Jamessingel 2 in Gouda. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. met 9 november 05.00 uur. Verkeer vanuit Utrecht naar Zoetermeer: via N11 en de N209 (route A); Ver keer vanuit Utrecht richting Den Haag: via de A20 en de A13 (volg D); Verkeer vanuit Utrecht naar Waddinxveen: via afrit 11 Gouda (volg W). Regio Hollands Midden - De po litie Hollands Midden controleert in de donkere maanden voortdu rend op de aanwezigheid van ver lichting bij (brom)fietsers. Zonder licht fietsen in het donker of bij slecht zicht is gevaarlijk. Goed werkende verlichting en reflectie vergroten de veiligheid, vermin dert het aantal verkeersslachtof fers en voorkomt een boete van al snel 20 euro. De politie sluit daarmee aan bij de jaarlijkse campagne van de overheid over fietsverlichting en reflectie 'Val op' die deze week van start is ge gaan. 'Val op' De campagne 'Val op' richt zich vooral op jongeren in de leeftijds groep van 12tot 17jaar. Uit onder zoek blijkt dat vooral deze groep frequente fietsers achterblijft in het voeren van verlichting. Bij de laatste meting (december 2006 - januari 2007) had 54% van de leeftijdsgroep tot 18 jaar voor- en achterlicht aan, terwijl dat voor alle fietsers gemiddeld 62% was. Jongeren zien het gevaar van fietsen zonder licht minder dan volwassenen (bron: ministerie van Verkeer en Waterstaat). De campagne is van 22 oktober tot 18 november. De politie blijft ook na deze tijd controleren. Bekeuring voorkomen Een bekeuring voor geen of on juiste verlichting kan eenvoudig voorkomen worden. Een repara tie bij de fietsenmaker kost vaak minder dan een bekeuring van 20 euro. Daarnaast is er tegenwoor dig goede en betrouwbare fiets verlichting te koop. Vaak zijn dit losse zogenoemde ledlampjes. Ook deze lampjes moeten, als er in het donker ge reden wordt, vast zitten aan de fiets en mogen dus niet aan jas of tas hangen. De kleur van het licht moet wit of geel zijn en het achterlicht rood. De verlichting mag niet knipperen. Dit is na melijk niet bevorderend voor de zichtbaarheid. Overtreding van deze regels maakt weer kans om bekeurd te worden. Op www. fietslichtaan.nl staat precies be schreven waaraan fietsverlichting hoort te voldoen. Voor meer informatie: www.fiet- sersbond.nl of ga even langs de fietsspecialist in de buurt. DE GEDENKTEKEN SPECIALIST Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079-341 62 27 www.gedenktekenspecialist.nl info@gedenktekenspecialist.nl 10 Vestigingen in Nederland Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 43