BESTUURDERS MAKEN HET VERSCHIL OP MAKE A DIFFERENCE DAY BEDRIJFSCONTACT FUNCTIONARIS GROENENDIJK SPIL TUSSEN GEMEENTE EN ONDERNEMERS JAMB0 AFRIKA - THE TRIBAL TOUCH zevenhuïzeKnmoFrkapelle 1 4 NOVEMBER Theater Swanla - zaterdag 3 november KERKDIENSTEN pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 Zevenhuizen - Heel Nederland gaat op 2 en 3 november vrij willig aan de slag bij duizen den vrijwilligersactiviteiten tijdens Make a difference day (MADD). Althans dat is het doel. Zevenhuizen-Moerka- pelle geeft in ieder geval acte de présence. Zo zullen burge meester en wethouders hun steentje bijdragen door vrijwil lig de handen uit de mouwen steken. Daarmee willen zij het signaal afgeven hoe belangrijk zij het vrijwilligerswerk vinden voor de samenleving. Burgemeester mr. J.C.G. Fijen kan men vrijdag 2 november aantreffen in Zorgcentrum De Zevenster bij het koffie en thee schenken. In Beth-San verricht wethouder M. Bosman de zelfde werkzaamheden. Wet houder M.C.B. te Meij-de Laat staat op datzelfde moment als verkoopster in de Wereld winkel. Aangezien de open bare bibliotheek op vrijdag is gesloten, kunnen lezers op zaterdagmorgen 3 november boeken lenen bij wethouder S.A.A. de Jong die de uitleen balie bemant. In Zevenhuizen-Moerkapelle is geen specifiek vrijwilligersbe leid. Aangezien binnen de Wet maatschappelijke ondersteu ning het vrijwilligersbeleid als apart prestatieveld is geoor merkt, zal dit verder gestal te krijgen in het beleidsplan Wmo, dat voor de drie fusie gemeenten nog moet worden vastgesteld. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. L.C. de Borst; 19.00 uur jeugddienst. Woensdag 7 nov. dorpskerk. 15.00 en 19.30 uur ds. C. Haas noot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. Z. de Graaf. Woensdag 7 nov. Kapel Oud Verlaat 19.30 uur ds. L.C. Geluk. Vrij.herv.kerk 10.15 uur Woord- comm. Viering. Geref. kerk 9.30 uur drs. H. IJzerman. Woensdag 7 nov. geref.kerk. 19.30 uur dra. L.J. Koning. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 leesdienst; 15.30 ds. A.B. van der Heiden. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. L. Groe- nenberg; 18.30 uur kand. A.J. Britstra. Herv. Gem. 9.30 uur C. Boele; 18.30 uur A. van Vuuren. Woensdag 7 nov. herv.gem. 14.30 en 19.30 uur C. Boele. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Eb- bers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden- Holland, Pamassia, psycho-me- disch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Be reikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen maatschappelijk werk Kwadraad, Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorps straat 75, Zevenhuizen, maan dag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl, www.info@stichtingkwadraad. nl. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Wei- deplantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900- 1202150/0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschap pelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182- 594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflo catie: Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH Gouda (ingang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikli niek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het ma ken van poliklinische afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafdelingen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur. Zevenhuizen - In thea ter Swanla is zaterdag 3 november de voor stelling Jambo Afrika - The Tribal Touch te bezoeken. Aanvang 20.15 uur, de entree be draagt €15,-. Bezieling, ontroering, vreugde; dit alles deelt de bezoe ker met het gezelschap The Tribal Touch dank zij de intimiteit van deze voorstelling. Met opzwepende muziek en ongekende energie weten de muzikanten van Jambo Afrika de be zoekers mee te voeren langs verschillende as pecten van Afrikaanse cultuur. Zij worden ge tuige van eeuwenoude voorouderverering, gemaskerde dansen, re sonerende waterdrums, het orakel ritueel en dy namische bodypercus sie. Meer informatie: www.jamboafrika.nl Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Sinds april werkt Ir- maa Groenendijk als beleidsmede werker economie/bedrijfscontact functionaris voor Zevenhuizen- Moerkapelle. Vanuit de gemeente onderhoudt ze contacten met de ongeveer 700 ondernemers die Zevenhuizen-Moerkapelle rijk is. Irmaa Groenendijk heeft een ach tergrond als accountmanager en was acht jaar werkzaam voor de gemeente Rotterdam. Als wijk- contact functionaris was ze de laatste jaren aanspreekpunt voor burgers in de wijken Prinsenland en Nesselande. Daarnaast ver ving ze enige tijd de bedrijfscon- tact functionaris van de deelge meente Rotterdam Alexander. Dit werk beviel haar. Nadat ze aan deze functie geroken had, besloot Groenendijk dat indien ze ooit naar een andere baan zou solliciteren, ze als beleidsmede werker economie/bedrijfscontact functionaris aan de slag zou gaan. Groenendijk: "Ik was daarom erg blij toen in Zevenhuizen-Moer kapelle een vacature ontstond voor de functie van beleidsmede werker economie/bedrijfscontact functionaris. Sinds april doe ik dit werk met veel plezier. Het is een afwisselende functie. Als voorma lig accountmanager en door mijn werk bij de gemeente Rotterdam heb ik ervaring in zowel het be drijfsleven als het lokale bestuur. Deze combinatie komt nu goed van pas." Wat zijn de taken van een be- drijfscontact functionaris? Groe nendijk: "Ik ben het aanspreek punt voor bedrijven en heb een bemiddelende rol tussen de ondernemers en de gemeente. De gemeente realiseert zich dat ondernemers erg belangrijk zijn voor Zevenhuizen-Moerkapelle. Bedrijven zijn de drijvende kracht voor de economie. De economie is een speerpunt van het college. Ik ga mee met bedrijfsbezoeken van het college. Iedere maand wordt één ondernemer bezocht. Zo ko men we meer van elkaar te we ten. De dienstverlening naar de ondernemers wordt door de be- drijfscontact functionaris verbe terd. Er is nu één vast aanspreek punt, waardoor ondernemers niet meer langs verschillende loketten hoeven te gaan." De revitalisering van de dorpsker nen heeft speciale aandacht van het college. Groenendijk bear gumenteert dat de revitalisering van groot belang is voor de on dernemers: "Het moet aantrek kelijker worden om te winkelen in Zevenhuizen en Moerkapelle. We moeten zorgen dat de bewoners voor hun boodschappen niet naar de omliggende gemeenten trek ken. In Zevenhuizen is het belang rijk om de tweede supermarkt te concentreren in of op loopafstand van de Dorpsstraat. Alle midden standers worden hier beter van, omdat men anders uitwijkt naar andere gemeenten." Groenendijk benadrukt dat ze er voor alle ondernemers in de gemeente is: "Ik onderhoud de contacten met de ondernemers kring, de middenstandsvereni ging Zevenhuizen, de winkeliers vereniging Moerkapelle én de ondernemers die nergens bij zijn aangesloten. Deze laatste groep is net zo belangrijk. Het gaat om alle ondernemers." In de nabije toekomst staan er actiepunten op de agenda die voortvloeien uit de visie economie en opgesteld zijn in overleg met de ondernemers. Groenendijk: "Eén van de eerste prioriteiten is het realiseren van een digitaal ondernemersloket, waardoor de dienstverlening nog meer verbe terd wordt. Daarnaast onderzoe ken we de mogelijkheid voor de organisatie van een weekmarkt. Hierover zijn we inmiddels in ge sprek met de middenstands- en winkeliersvereniging. Iets voor de toekomst is het detailhandel- en bedrijvenoverleg, waarbij onder nemers bijvoorbeeld twee keer per jaar met de gemeente aan tafel gaan zitten om te spreken over zaken die op dat moment spelen. Ook willen we netwerk- versterkende ondernemersbij eenkomsten organiseren, waarbij informatie over bepaalde thema's vanuit de gemeente aan de onder nemers wordt gegeven. Tevens is de nieuwsbrief 'ondernemend Ze venhuizen-Moerkapelle' met in gang van het derde nummer naar alle ondernemers gestuurd en zal deze steeds meer de vorm van een magazine krijgen. Het zou Met Nieuwerkerk aan den IJs sel wordt actief samengewerkt. "Er is regelmatig contact met de bedrijfscontact functionaris van Nieuwerkerk en Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle heb ben samen een werkgelegen heidsproject. Onlangs heeft dit met de 'job-hunter' een nieuwe impuls gekregen. Ondernemers kunnen subsidie aanvragen om mensen aan te nemen die langdu rig werkloos zijn. Het gaat hierbij om simpele klussen als bijvoor beeld inpak- of inbindwerkzaam heden, administratief werk en het transporteren van bepaalde za ken. Ondernemers die geïnteres seerd zijn, kunnen contact met mi opnemen," aldus Groenendijk. Inmiddels weten de ondernemers Groenendijk gemakkelijk te be reiken: "De telefoon gaat steeds vaker. De ondernemers weten me beter te vinden. De mond tot mond reclame heeft een aantrek kende werking. Ik krijg het be hoorlijk druk." Iedere werkdag is Irmaa Groe nendijk van 8.00 uur tot 13.00 uur te bereiken via telefoonnummer 0180-637793. overigens leuk zijn als dit in de toekomst in samenwerking met de ondernemersverenigingen zou kunnen worden uitgegeven."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6