HET VERANDEREND BEELD VAN M0ERKAPELLE KINDERVAKANTIEFEEST ZEVENHUIZEN MET SPANNEND TONEELSTUK KENT U HET BURGERJAARVERSLAG? CONTINENTAL KIDS CONTACTAVOND VOGELVERENIGING ZANG EN KLEUR i iiiiiiii êFTmoêrkapéiXO1 0e Zevenster ANBO fóe Zeven Muzen ?ud Verlaat VAN ELSWIJK CLUBKAMPIOEN HZM JEUGDDIENST ACTIVITEITEN-AGENDA Zevenhuizen W>erkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 oktober 2007 pagina 9 Zevenhuizen - In de Dorpskerk aan de Dorpsstraat wordt voor zaterdag 10 november om 16.00 uur een concert georganiseerd van de Continental Kids. Het koor, bestaande uit 26 kinderen van 8 tot 12 jaar, trekken met ei gentijdse muziek, zang en dans het land door voor het geven van concerten. Continental Kids is, sinds enkele jaren, de kindertak van de wereldberoemde Conti nental Singers. Na een training van een week in de zomervakan tie geven de Kids 9 concerten. Thema dit jaar is 'Ik ben hier'. De liederen draaien om hoe men de stem van God kan horen, net als Samuel die ook de stem van God hoorde. Het repertoire is zeer di vers, met onder andere een jump medley en meer ingetogen liede ren. De toegang bedraagt voor kinderen €3,50 euro en voor vol wassenen €6,-. Voor meer infor matie en reserveren van kaarten: jonetterooker@hotmail.com of 079-5931276. Op de dag zelf zijn kaarten bij de ingang van de kerk verkrijgbaar. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert voor vrijdag 2 november om 20.00 uur in het clubgebouw aan het Nij verheidscentrum 50 een contact avond. Op deze avond zullen en kele DVD's vertoond worden over een met uitsterven bedreigde vogelsoort, over een kweekpro- gramma bij particuliere mensen over de hele wereld, opnamen bij de leden thuis en oud beeldma teriaal van de vogeltentoonstel lingen. Belangstellenden kunnen deze avond ook zelf DVD's mee nemen. Ook niet-leden zijn van welkom. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180- 632271, 06-53339257 of www. zangenkleur.nl. Oproep: De vogelvereniging be staat volgend jaar 40 jaar en is op zoek naar oud materiaal over de vereniging. Ook oud-leden wordt gevraagd contact op te nemen met een van de bestuursleden. lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; :offie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke Ie woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 7 nov. Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in DeZevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum 1 'V de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te '-evenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verderop afspraak. Ingezonden Het einde van het Kanaal in Moer- kapelle aan de Moerdijkstraat was tientallen jaren een rustiek, groen plekje in de dorpskern, een groene long. Dat beeld is in een dag tijd radicaal gewijzigd. Alle bomen, circa twintig stuks, zijn op maan dag 22 oktober gekapt waardoor het dorpsbeeld ingrijpend is gewij zigd. Het werd als 'snoeiwerk' aan gekondigd. Is het verschil tussen snoeien en hakken of rooien dat dan ook de lantaarnpalen zouden zijn geveld? Naam inzender bij de redactie bekend 'gelvereniging Zang en Kleur 2 nov. contactavonden. Jaarlijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten. 2007: 16 nov.; 21 dec. 2008: 18 jan.; 15febr.;21 maart; 18 april nov. Amateur muziekavond Ger. kerk 20.00 u 'eine Trompetter 'e vrijdagavond zomeravondconcert op het dorpsplein 19.30 uuur nov play-in junioren o.l.v. Karei Jongerling, Op Moer ÜE YIERKAP overjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; milderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) Door Marianne Fortuin Zevenhuizen - Het uit negen vrij willigers bestaande team van het Kindervakantiefeest organiseerde in de herfstvakantie in de her vormde kerk activiteiten voor kin deren vanaf groep 2 tot en met 8. Men is al in de afgelopen zomer vakantie begonnen met de voor bereidingen. Vorige week, op dinsdagochtend en woensdagmiddag, werd er geknutseld, levend ganzenbord gespeeld, gepicknickt en een to neelstuk opgevoerd. Voor het Chinese deel van het decor heeft de organisatie materiaal kunnen huren; het museumdeel is door de vrijwilligers zelf gemaakt. Het po dium werd geleend van dorpshuis Swanla, daarop werd het verhaal uitgebeeld van twee jongens (ge speeld door twee dames), die te maken krijgen met de diefstal van een Chinese vaas uit een museum. Via deze vaas kun je een andere, kostbare vaas vinden. Als je daar uit drinkt word je heel gelukkig. Later blijkt dat de Bende van De Zwarte Draak achter de diefstal zit, en dan wordt het nog spannender. Dwars door de kerk De 80 aanwezige kinderen zien uiteraard wel de dief, maar de jongens op het podium niet. Eén achtervolging gaat dwars door de kerk, tussen stoelen en publiek Twee jongens, gespeeld door twee meisjes.... door. Dat levert een heleboel ge roep en gegil op; er wordt vooral door de jongere kinderen intens meegeleefd. Via een briefje in een Chinees Gelukskoekje komen de jongens in de Verboden Stad. Daar worden ze gevangen genomen door de Bende. Uiteindelijk loopt het allemaal goed af... De essentie van het verhaal was datje - ook al ben je maar met een paar - toch een geduchte tegen stander kunt overwinnen, door je lichtje te laten schijnen. Corrie Hoogendoorn, één van de vrijwil ligers, vertelt hoe men tot deze voorstelling gekomen is: "We wil len de kinderen iets bieden; een verhaal dat hen boeit, maar waarin ook elementen uit de bijbel ver- Een kerk vol meelevende kinderen. werkt zijn. Zoals het verhaal van Gideon, die met fakkels de vijand misleidt en overwint. Daarom heb ben we voor deze vorm gekozen. We hopen, dat er van de inhoud van dit verhaal iets zal blijven han gen." De muzikale omlijsting van het feest werd mede verzorgd door een gitarist en een keyboardspe ler. Op woensdagavond trad de toneelgroep Friss.be op. Friss.be is een kinderanimatiegroep die via theater, zang en dans, kids van 4- 12 jaar een verfrissend en christe lijk antwoord wil geven op vragen, eigen aan hun leefwereld. Daarbij waren ook vaders, moeders, oma's, opa's en andere familieleden van harte welkom. Zevenhuizen - De laatste wed strijd om het Clubkampioenschap werd gevist in de Rotte (Blauwe brug) op zaterdag 27 oktober met 10 deelnemers die in totaal 9.640 gram vis wisten te vangen, wat een slechte vangst genoemd mag worden. Eerste werd J. Klomp met 3.440 gram, tweede werd J. Visser met 3.240 gram en op de derde plaats eindigde J. Kok met 1.380 gram. De eindstand van het Clubkampioenschap is als volgt: 1. J. van Elswijk met een totaal gewicht van 61.960 gram, 2 J. de Zwart met 53.920 gram, 3 J. Visser met 39.860 gram, 4. Adr. van Erk 35.340 gram, 5. J. Klomp 31.300 gram, 6 J. Kok 26.620 gram, 7. J. Wiersma 25.260 gram, 8 D. Bazen 21.180 gram, 9 J. van Dongen met 21.000 gram en 10. P. Vermulm met 15.480 gram. De volgende wedstrijd, de Sinterklaaswed strijd, wordt gevist op zaterdag 1 december; vertrek om 7.30 uur vanaf de parkeerplaats bij La Baraque. Voor meer informatie: www.h-z-m.nl. Zevenhuizen - De Jeugddienst commissie van de Hervormde Kerk organiseert voor zondag 4 no vember om 19.00 uur een jeugd dienst met als thema 'Broodno dig'. Voorganger is de heer E. de Kam uit Driebergen/Rijssenburg; Firewal uit Capelle aan den IJssel verzorgt de muzikale omlijsting. Voor meer informatie: www.her- vormdzevenhuizen.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - On derzoeksbureau Daadkracht on derzoekt voor gemeente Zeven huizen-Moerkapelle op www. gemeente.nl wat inwoners van het burgerjaarverslag vinden. De burgemeester is verplicht om jaarlijks te rapporteren over de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening en inspraak. Het doel van dit onderzoek is de in houdelijke kwaliteit van het bur gerjaarverslag en de leesbaarheid te verbeteren. Alle inwoners kunnen tot en met zondag 25 november in een korte online enquête op de gemeentelij ke website hun mening geven. Ook mensen die het burgerjaarverslag niet hebben gelezen, kunnen hun mening geven. Als dank voor de medewerking aan het onderzoek worden onder de deelnemers aan het onderzoek VVV Iris waarde- cheques verloot. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, Herv. Centr. 15 nov. E.Zelenberg 'Getuigen van de Koning'; 13 dec. G. van den Broeke-van der Dussen 'Juichen van de Koning'. Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. Speel-o-theek Beestenboel. Geopend di en do in dorpshuis Swanla. Kijk voor data en tijd op www beestenboel-zevenhuizen.nl Oranjecomité Za. 2 febr.2008 18.45 u lampionoptocht. Thema: Zevenhuizen traditioneel sterk, wo.30 april Koninginnedag met zelfde thema. 4 decembeer Kerstzangavond. Oude Herv.kerk.M.m.v. De Gouwestem en een ensem- e van Martin Mans. Arjan en Edith Post, trompet; Wim de Penning orgel/piano. Aan log 20.00 uur, toegang vrij. 4 nov. en 29 dec. van 9.30 - 12.30 u in oude DA winkel gebruikte spullen brengen/ open. Tevens boekenmarkt brengen/kopen. T.b.v. de zending maart Orgelconcert door Klaas Jan Mulder in de Oude Herv. Kerk. 20.00 uur. °de Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. Voor

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9