WOUTER VROEGINDEWEIJ TERUG OP 1 PIETENMIDDAG BURGEMEESTER KEIJZERSCHOOL LEERLINGEN REH0B0THSCH00I OP VISITE IN BETH-SAN SPANNENDE DAG VOOR HOBBELPAARDPEUTERS DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE V 7F\/FNHUIZEN-MOERKAPELLE SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 pagina 13 De foto van deze keer betreft een schoolreisje van een aantal klassen van de christelijke lagere school te Moerkapelle rond 1950. Het school reisje was naar de Veluwe. Ook hier mist een aantal namen. Graag reac ties van lezers. Zittend op de voorste rij van links naar rechts: Arie van der Knijff, Wim Doornhein, Nelly van den Berg, Bert Sleeuwenhoek, Ab Ver beek, Pim Schipper (met zijn hoofd tussen de twee anderen), Cor Bak ker, Frans Breedijk, Wim de Hoog, Dik Jaap Bakker en Joke de Graaff. Zittend op de tweede rij van links naar rechts: Jan Bremmer, Teun van der Spek, vier onbekenden, Annie Vermulm, Arie den Her tog (nauwelijks zichtbaar), Gerrie Zwarteveld, Bea Möhle, Ina van der Spek, Rita Bakker, Coby Cam- meraat, Janny Broer, Ria Loren- de Jong (nauwelijks zichtbaar) en Janny Lindhout. Op de derde rij, knielend van links naar rechts: Bert Tuitel, Anneke van der Spek, Elly Schipper, Ria Brouwer, Adrie de Graaff, Ida Tuitel, André Heijboer en een onbekende. Op de vierde rij staande van links naar rechts: on bekend, Tien van der Spek, onbe kend, Enno Breedijk, Wim Hooger- dijk, onbekend, Alie van der Knijff, onbekend, Trijnie Boevé, Bep Huis man, onbekend, Menny Dekker, Ria van Kralingen, Benno Paul en mevrouw Huls. Op de achterste rij van links naar rechts staand: Teun Zijderhand, mevrouw Slootweg van der Spek, meester Slootweg, onbekend, meester Boender, Cor Drost, drie onbekenden, Judith van der Spek, Nel (Pietje) Breedijk, Adrie van der Knijff, Janny van der Spek, onbekend, Nelie Hoogen- doorn (nog net zichtbaar), Annie Sol, Sjanie Hoogendoorn (moeilijk zichtbaar), juf De Graaff, juf Ger rie Hertog (handwerk) en meester K. Huls. Vorige keer De foto van de vorige keer betrof de openbare lagere school in Ze venhuizen rond 1920. Er weinig reacties op binnen gekomen; rea- geren kan nog steeds. De bovenste rij van links naar rechts: juffrouw Koning?, A. Miedema, Fl. Oskam, twee onbekenden, Heemsber- gen, onbekend, Rens Miedema en juffrouw Cor Donker. De tweede rij van links naar rechts beginnend met het meisje in de lichte kleding onder de juf: onbekend, C. Van den Bos, onbekend, onbekend, Verburg, onbekend, onbekend, N. Verbeek en M. Glintmeijer. De der de rij van links naar rechts (begin nend met het 4e kind van links): Dick van Reeuwijk, J. Vente, KI. Verhoef, S. Bontenbal, L. van der Spek, R. van Kralingen, A. Vos, B. Koster, P. Roos? en D. Koppenaal. De vierde rij (op de knieën zittend) van links naar rechts: onbekend, A. Vonk, onbekend, S. Keyzer, A. Saarberg, J. Hol, Aal Ottevanger en B. Keyzer. De onderste rij van links naar rechts: Sol, Gijs Dekker, H. van Erk, J. de Koster, Janus van Reeuwijk, van Ede, Henk Zeven huizen, onbekend en C. Eindho ven. Wie op het bovenstaande cor recties en/of aanvullingen heeft, wordt vriendelijk verzocht con tact op te nemen met Pim van der Zalm. Van iedere gepubliceerde klas- senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Re acties zijn welkom, van 20.00 tot 22.00uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077 of: famvdzalm@het- net.nl. Moerkapelle - Bij Schaakvereni ging Moerkapelle werden op 30 november in de 13e ronde van de interne competitie 11 partijen ge speeld. In de partij tussen Jesse van Elteren en Boudewijn Weijermars wist Jesse te winnen door na een pionoffer een goede aanval op te zetten. Een andere partij in de top werd gespeeld tussen Ad Voerman en Wouter Vroegindeweij. Ad kon zijn remisereeks van de afgelopen weken hier niet voortzetten en de winst ging dus naar Wouter. Opvallend was de winst van Ron Droog op Dick Bac. Na een truc van Ron was de strijd beslist. Later bleek echter dat het geluk geheel aan Rons zijde was geweest; Dick had de verkeerde voortzetting gekozen. Tim van Breda behaalde een knappe overwinning op André Nieuwlaat. Arno Luinenburg speel de een van zijn typische partijen, waarbij hij een agressieve aanval op poten zette. Pieter Perdijk kon deze aanval niet trotseren en de winst ging naar Arno. De partij tus sen de jeugdige spelers Walter van den Berg en Sander Marijt werd in het voordeel van Sander beslist. Dit ging echter niet zonder slag of stoot; bijna was de einduitslag nog remise, maar door een fout van Walter wist Sander toch het voor deel nog naar zich toe trekken. Overige uitslagen: Maarten Vroegindeweij-Gerard van Omme ren 1-0; Arie Hoogduijn-Teun Kooij 1-0; Jan Blok-Maarten Pilgram 1- 0; Gerrit van Meeteren-Jojanneke Weijermars 0-1; Wim Westerman- Kevin Bakker 0-1. Bij de jeugd werden alleen vriend schappelijke wedstrijden ge speeld. Frits van der Starre en Jan Noorland mochten zich nu meten met de deelnemers van de eerste groep. Dat viel niet mee en door hen werd dan ook verloren van respectievelijk Bart Mauritz en Geert van den Hoek. De overige uitslagen waren hier als volgt: Jo- han van Krevelen-Martijn Mauritz 0-1, Floris Pilgram-Arie Ymker 0-1, Marijn van Krevelen-Jonathan Pil gram 0-1, Bart Mauritz-Jan Noor- land 1-0, Geert van de Hoek-Frits van der Starre 0-1. Moerkapelle - Voor de leerlingen van de onderbouw van de Keijzer- school werd donderdag 29 novem ber een pietenmiddag gehouden. In de groepen 1 tot en met 4 kwa men twee lieve, grappige pieten langs. De kinderen vonden het erg spannend. Ze mochten aller lei spelletjes met de pieten doen, zoals pepernoten bakken, een pie tenmuts maken en in de gymzaal pakjes in de schoorsteen doen. Moerkapelle - De kinderen van groep 3 van de Rehobothschool brachten dinsdag 27 november een bezoek aan zorgcentrum Beth-San. De kinde ren waren door het zorgcentrum uitgenodigd om kennis te maken met de bewoners van Beth-San en om te luisteren naar een verhaal van twee schrijvers. Dat kinderen van de Rehoboth school het zorgcentrum bezoeken is niet voor het eerst. Wel vaker komen de kinderen van de Moer- kapelse basisschool in het zorgcen trum. Deze keer was er een speci aal programma opgesteld voor de kinderen en de ouderen. Er waren twee auteurs in het zorg centrum aanwezig. Twee mede werkers van de Stichting Gerefor meerde Zorgcentra Zuid-Holland, de organisatie waar zorgcentrum Beth-San deel van uit maakt, schre ven een kinderboek over het leven in een zorgcentrum. In het boek, getiteld 'Een nieuw huis voor oma', verhuist de oma van de hoofdper soon naar een zorgcentrum. De auteurs, José Kwakkel en Maaike Verhoeks, schreven het boek om aan kinderen uit te leggen wat een zorgcentrum is, wat ouder worden betekent en hoe het ziekteproces van dementie verloopt. De auteurs hebben aan de kinderen en oude ren een paar hoofdstukken uit het boekje voorgelezen. De kinderen hebben genoten, zo blijkt uit de vele positieve reacties van de kinderen op die middag. Ook wat het zorgcentrum betreft, is deze activiteit voor herhaling vatbaar. Locatiemanager van Beth- San mevrouw A. van Gelder: "De kinderen brengen een stuk extra gezelligheid in Beth-San. Oude ren en kinderen, dat klikt gewoon goed. Het is jammer dat er vaak een kloof tussen generaties ont staat, om dat nieuwe en oude ge neraties elkaar juist zoveel te bie den hebben." Moerkapelle - Ook dit jaar ver eerde de Sint en zijn pieten peu- erspeelzaal het Hobbelpaard met een bezoek. Voor de peuters een spannende dag. Het werd een gezellige ochtend, de peu ters genoten van de grappen van Piet, en van al het lekkers. De Sint las een verhaaltje voor uit het boek van Jip en Janneke en zag dat het boek wel erg ver sleten was. Daarom had hij voor de peuterspeelzaal een nieuw Jip en Janneke boek meegeno men én voor alle peuters een ca deautje.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 13